Kompromitacje RM c.d. – Telewizja Silesia

Kategorie: W mediach   | Marzec 25, 2010

sesjaRedaktor Maciej Wąsowicz z TVS dociekał w rozmowie ze mną (22.03.2010 r.), czy władze miasta (Prezydent) i Zarząd Rady Miejskiej są konsekwentne w stosunku do tzw. wygaszania mandatów radnych w naszej Radzie Miasta. Zobacz ew. mój wpis o kompromitacji Rady Miasta, także w związku z głosowaniem aparaturą elektroniczną:  http://grzegorzjaszczura.pl/?p=531#more-531 Też ciekawe. Jeżeli chodzi o mandaty radnych, to prawdopodobnie stało się to w kontekście moich wystąpień, kiedyś na sesjach, w obronie mandatu radnego E. Bobera (klub radnych Porozumienie PO, UPR, Nasza Dąbrowa). Przygotowano wtedy ogromne stosy skserowanych materiałów udowadniających, że radny E. Bober działał na mieniu Gminy. Wyjątkowo płodny był w tym działaniu wtedy Z-ca Prezydenta H. Zaguła (SIO). Radny E. Bober, będąc Prezesem uczniowskiego klubu sportowego (MUKP), zawarł kontrakt sponsorski (umowę) z Koksownią, nota bene parafowany przez Przewodniczącą Rady Miasta Panią A. Pasternak (Lewica SDPL). Pieniądze klub dostał za wywieszanie baneru promującego ten zakład w czasie meczów uczniów w „nogę”, w hali będącej własnością Gminy (CSiR-u). Pani  Przewodnicząca A. Pasternak prowadzi obsługę prawną, m.in. umów zawieranych przez przedsiębiorstwo Koksownia „Przyjaźń” sp. z o.o. – to tak dla wyjaśnienia. Dokładniejszy opis znajdziesz we wpisie: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=13#more-13

Cóż mi pozostało, w kontekście powyższych działań koalicji lewicowej w Radzie Miasta, przyznałem rację Panu Redaktorowi, że konsekwencji ewidentnie brak. Dowiedziałem się od Pana Redaktora, że radny R. Majewski jest skazany wyrokiem sądu na jakąś karę, a nadal sprawuje mandat radnego (zobacz przyczyny problemu radnego: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=531#more-531 ), radny J. Wroniszewski (TPD) prezesuje z kolei klubowi Pionier Ujejsce (UKS ?) na zasadach zbliżonych do radnego E. Bobera. Przynajmniej tak zrozumiałem. I co, i nic.

Zwróciłem także uwagę na „ułomność” i zakłamanie istniejących przepisów prawnych. Uważam zresztą, że przepisów dyskryminujących przedsiębiorców prywatnych, sprawujących mandat radnego. Ja jako przedsiębiorca, nie mogę pracować na mieniu gminnym, (bo automatycznie tracę mandat radnego), a radni, którzy mają etaty urzędnicze, finansowane bezpośrednio z budżetu miasta, sprawują swój mandat w majestacie prawa i są czyści jak łza! Oni nie pracują na mieniu gminnym? Zadziwiające! Ja właściwie do nich nic nie mam, poza tym, że dziwnie głosują na sesjach czasami, jakby nie broniąc interesów mieszkańców naszego miasta. Ale, przecież jestem w tym wypadku zdecydowanie stronniczy.

Zobacz fragmenty programu TVS Silesia: http://www.tvs.pl/informacje/22745/

ps. Te działania Prezydenta i Zarządu Rady Miasta nieźle współgrają z łamaniem praw człowieka i obywatela do jakich dochodziło ostatnio na sesjach Rady Miasta w stosunku do mieszkańców naszego miasta: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1751#more-1751 Przynajmniej radni, którzy się podpisali pod interpelacją w tej sprawie do Pana Prezydenta tak uważają. Odpowiedzi jeszcze nie mamy.

Komentarze

2 komentarze do “Kompromitacje RM c.d. – Telewizja Silesia”

 1. zaradna, 25 Mar 2010 o 18:02

  Panie Radny…
  Jak mamy takich „przywódców”, to tak właśnie kierują naszą gminą. Czy naprawdę wierzy Pan aby „czerwonoarmiści” robili sobie coś z tego bezprawia, jaki wprowadzają we wszystkie swe działania i decyzje jakie wydają??
  Dlaczego Podraza jak i Pasternaczka boją się wprowadzać normalności w Radzie Miasta choćby poprzez głosowania elektroniczne? Przecież każdy mieszkaniec ma prawo wiedzieć jak jego przedstawiciel, na którego oddał głos w jego imieniu głosuje? Czy dotrzymuje daną wyborcy przedwyborczą obietnicę? Zarówno głosowania na sesji jak i w komisjach każdy mieszkaniec ma prawo i mieć możliwość wydrukować sobie z internetowej strony miasta BIP. To samo tyczy się internetowych transmisji posiedzeń sesji, co tak szeroko wchodzi już w katalog usług innych miast w Polsce. Jak długo jeszcze nad Dąbrową Górniczą unosić się będzie z’araza w postaci „czerwonej pajęczyny”, uniemożliwiającej zaistnienie zdobyczy techniki XXI wieku? Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej tępiony jest właśnie najwięcej na posiedzeniu Sesji Rady Miasta za prezentowanie prawdy, choćby poprzez ekspozycje plakatu z napisem „Miasto pełne tajemnic”. Czy możemy się dziwić że „czerwona kadra miasta” tak boi się prawdy??
  Panie Grzegorzu!! Naprawdę są ludzie, co głęboko wierzą że działania Pana idą właśnie w tym kierunku, aby sytuacja w mieście naszym bardzo… bardzo poprawiła się…

 2. Lolo, 30 Mar 2010 o 9:03

  Ta RM to jedna wielka zgraja pajaców. Tylko małpują za nasze pieniądze i sobie diety podnoszą, zamiast iść do roboty i uczciwie pracować.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie