W mediach

Kategorie: W mediach   | Kwiecień 26, 2010

redaktor TVP IIIOkres żałoby narodowej oderwał nas od walki politycznej, głównie zresztą tzw. elit politycznych. Większość polityków wypowiada się i liczy na poprawę poziomu debat publicznych, ich złagodzenie i pewnie pogodzenie się wszystkich z rzeczywistością.  Jednakże jest to przecież niemożliwe! Egoizm ludzi nie pozwoli na to. Nota bene, zresztą ten egoizm, to był kiedyś (lata temu) mój koronny argument na to, że komunizm musi upaść. Utopijne idee głoszone przez członków KPZS (Komunistycznej Partii Związku Sowieckiego), czy jej polskiego odpowiednika PZPR (Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej), z powodu egoizmu ludzi nigdy nie zostaną zrealizowane, taki był mój pogląd. Tak się też stało!

W kontekście tych wspomnień chciałbym powrócić do sytuacji sprzed katastrofy samolotu w Smoleńsku, przypadkowej, czy „sterowanej” tego nie wiemy i pewnie się już nie dowiemy. Przy okazji link dla ciekawych tych okoliczności: http://www.wolnapolska.pl/index.php/Artyku%C5%82y/to-mog-by-zamach-najwiksze-wtpliwoci.html

Mianowicie liczne telewizje odwiedziły Urząd Miasta i salę sesyjną, przy okazji protestu pracowników „Ponar-Defum”. Udzieliłem też kilku wywiadów. Zobacz wpis: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=2223#more-2223 oraz zdjęcia: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=2256#more-2256

Niestety z emisją materiału był większy problem. Przykładowo dowiedzieliśmy się na spotkaniu na sali sesyjnej z pracownikami „Ponar-Defum”, następnego dnia po sesji, że ktoś dzwonił do Dyrektora programu III TVP Katowice, aby ten wstrzymał emisję programu z protestu w Dąbrowie Górniczej. Ktoś to znaczy urzędnik miejski. Zapytany przez radnego wojewódzkiego Pana K. Stachowicza, Pan Prezydent Zb. Podraza stwierdził jedynie, że to nie on dzwonił. Pewnie nie on dzwonił, tylko czyje metody działania to przypomina?

Mam nadzieję, że Pan Prezydent się zainteresuje w końcu, co mówią i robią urzędnicy miejscy, opłacani z pieniędzy wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej! Pamiętam, że za wspominanych przeze mnie wcześniej komunistów, też obowiązywała tylko jedna prawda. Była to ich prawda, a na półkach w szczycie budowy przez nich społeczeństwa socjalistycznego tylko ocet i szczaw (dla młodych: autentyczne!).

bratki-20100326Przypomnę jeszcze wypowiedzi urzędnika miejskiego oskarżające mieszkańców naszego miasta o nielegalne pozabieranie bratków z rabat miejskich do swoich mieszkań. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1938#more-1938 Mimo naszej (mojej i radnego T. Paska) interpelacji w tej sprawie odpowiedź Pana Prezydenta pomija ten problem obrażania mieszkańców naszego miasta przez urzędnika. Dla Pana Prezydenta to nie istnieje. Podobnie do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi na interpelację skierowaną od grupy radnych do Pana Prezydenta, a dotyczącą prawdopodobnego łamania praw mieszkańców naszego miasta w kontekście Konstytucji RP. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1751#more-1751

Oby mieszkańcy naszego miasta pamiętali o tym przy najbliższych wyborach samorządowych!

Pan Prezydent próbuje również wywierać naciski na przełożonych partyjnych radnych naszej Rady Miasta. Osobiście uważam, że jest to karygodne, ale prawnie nie zabronione.

Te sytuacje opisane powyżej, to kolejne przyczynki do znaczących zmian, do których powinno dojść po najbliższych jesiennych wyborach w naszym mieście.


Komentarze

8 komentarzy do “W mediach”

 1. zaradna, 26 Kwi 2010 o 10:14

  Panie Radny…
  Do sytuacji opisanej tu przez Pana można też przyrównać działania pielęgnowania tradycji poprzez „spółkę pana prezydenta Podrazy” działającą wbrew art. 13 Konstytucji RP. Znalazłam to na http://www.dabrowski.upr.org.pl/main/artykul.php?strid=149&katid=584&aid=8859

 2. iti, 26 Kwi 2010 o 11:17

  Wsłuchując się w głos ludu dąbrowskiego, uważam, że zmiany nastąpią na pewno.

 3. Sprawiedliwy, 26 Kwi 2010 o 12:58

  Oczekuje od szeregu lat, kiedy mieszkańcy DG i całego Zagłębia przejrzą w końcu na oczy i wykopią wszystkich komuchów z życia politycznego naszego całego regionu. Nigdy nie uwierzę w ich przemianę, chociażby próbowali się przemalować na inny kolor, to czerwony zawsze pozostanie czerwonym. Nauczeni przez kilkadziesiąt lat swojej wyższości (i zaradności oczywiście tylko pod siebie) Ci twardogłowi tzw politycy nigdy nie powinni sprawować żadnych ważniejszych funkcji,ale to zależy od Was Mieszkańcy jak zachowacie się w nadchodzących wyborach.

 4. jakubekka, 26 Kwi 2010 o 16:29

  Najwyższy czas na zmiany. Tym Panom już należy podziękować. Są tak przyzwyczajeni że ludzi mają za nic. Dziwne: lud dla urzędników UM Dąbrowa G, czy urzędnik dla ludu.

 5. Polak, 26 Kwi 2010 o 16:49

  Panie radny jestem naprawdę pełen podziwu dla Pana.

 6. Hania, 26 Kwi 2010 o 17:00

  Popieram te działania i słowa w 100%

 7. ciekawa, 27 Kwi 2010 o 8:57

  na którą partię Pan Prezydenta wywiera naciski?

 8. Lolo, 27 Kwi 2010 o 14:52

  Dąbrowa to jedna wielka MONACHOMACHIA. Tylko zamiast wielkiego kielicha rumu mamy koryto i wszystko tylko się wokół niego kręci.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie