IMG_3552 013Oto treść kondolencji wpisanych przeze mnie, radnego Tomasza Skórę i radnego Tomasza Paska do specjalnej Księgi Kondolencyjnej wyłożonej w Urzędzie naszego Miasta w dniu sesji, tj. 14 kwietnia 2010 r.:

20100403114„W obliczu tej niesłychanej tragedii, która rozegrała się w ostatni sobotni poranek, 10 kwietnia, pragniemy tutaj publicznie wyrazić swój ból, żal i wielki smutek. Tragicznie zginął Prezydent Polski, a razem z nim blisko stu przedstawicieli elit politycznych naszego Narodu.

Lech Kaczyński całe swoje życie poświęcił walce o prawdę i pamięć. Pamięć Narodu, która tak często potrafi być utracona. Zginał wielki polski Patriota, Człowiek dzięki któremu świat dowiedział po 60 dopiero latach, czym naprawdę było Powstanie Warszawskie.

Katyński las, ta ogromna i ciągle nie zabliźniona rana naszego Narodu, była szczególnie ważna dla Prezydenta Kaczyńskiego. Chciał bardzo, aby ta ogromna tragedia narodowa nie została zapomniana, a wręcz przeciwnie, aby dotarła do całego świata. I tak się stało. Dzięki największej ofierze jaką złożył, ofierze życia, całym światem wstrząsnęła ponownie wieść o przeklętym dla nas miejscu.

Katyń już na zawsze zostanie w pamięci ludzkiej jako symbol ogromnej krzywdy Polaków. Krzywdy uczynionej przez sowieckich komunistycznych oprawców.

Bóg zabrał Prezydenta w takim czasie i miejscu, aby już nigdy nikt nie zapomniał. Zginął wielki polski Patriota, zginął aby dać świadectwo prawdzie.

Cześć Mu i chwała. Boże, daj mu wieczny odpoczynek.

Podpisali:  Tomasz Skóra, Grzegorz Jaszczura, Tomasz Pasek”

IMG_3536 025Sesja Nadzwyczajna, która uczciła Pamięć Ofiar Katastrofy na postsowieckiej ziemi smoleńskiej ograniczyła się do Hymnu Państwowego, minuty ciszy dla Ofiar Katastrofy oraz odczytania i podpisania przez wszystkich radnych obecnych na sesji Listu Kondolencyjnego. Obecni byli także posłowie, senatorowie i radny wojewódzki Platformy Obywatelskiej, partii której członkiem był poseł Ziemi Zagłębiowskiej Grzegorz Dolniak. Wszyscy wpisali się także do Księgi Kondolencyjnej.IMG_3531 024 Do Księgi wpisywali się także mieszkańcy naszego Miasta.

Szkoda tylko, że na zdjęciu wyświetlonym podczas uroczystości przedstawiono tylko 30 osób (wg ostatnich danych zginęło ich 96). Powstaje pytanie jaki klucz decydował? Dobrze również, że treścią wpisu do Księgi Kondolencyjnej uzupełniliśmy treść tzw. Listu Kondolencyjnego, a właściwie brak w nim pewnych sformułowań, uważam niezbędnych z naszego chrześcijańskiego, a także polskiego punktu widzenia.tekstskóra-podpis (2)księga-wpisIMG_3555 016

Komentarze

Komentarze (1) do “Księga Kondolencyjna – sesja nadzwyczajna 14.04.2010 r. (odsłona 45)”

  1. iti, 16 Kwi 2010 o 14:39

    piękny tekst. Nie wiedziałem, że Panowie radni są takimi humanistami.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie