romanekJak się okazuje są równi i równiejsi w Dąbrowie Górniczej. Równiejszym jest dla Pana Prezydenta Miasta Zb. Podraza (ultralewicowe, kanapowe SLD) Komendant Straży Miejskiej. Tak wynika z odpowiedzi jaką otrzymałem na interpelację w jego sprawie. Oczywiście tych równiejszych jest więcej, ale dzisiaj skupiam się na jednym.

Moje zapytanie dotyczyło nieprzestrzegania przez Komendanta Straży Miejskiej regulaminu, który go obowiązuje. Przytoczę tą moją krótką interpelację:

int.2015.05.20-komendant„Szanowny Panie Prezydencie! UCHWAŁA NR XLVII/854/10 Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej z dnia 3 marca 2010 roku (z późn. zm.) w sprawie nadania Regulaminu Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej mówi m.in. w Rozdziale 3:

1. Strażnik podczas wykonywania czynności służbowych jest obowiązany nosić umundurowanie, legitymację służbową, znak identyfikacyjny oraz emblemat z herbem Gminy Miejskiej Dąbrowa Górnicza.

Mam wątpliwości czy zgodnie z tym punktem regulaminu postępuje Komendant Straży Miejskiej pan Radosław Romanek.

Jednocześnie proszę o dostarczenie Regulaminu Umundurowania Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, nadanego przez Komendanta.

Proszę o wyciągnięcie konsekwencji służbowych, jeżeli postępowanie Pana Komendanta jest niezgodne z Regulaminem Straży Miejskiej.”

Okazuje się, że jak najbardziej mam rację, tylko, że konsekwencje nie będą wyciągane z powodu zaistnienia „jednorazowej sytuacji”!!!???

Może najpierw jednak odpowiedź Pana Prezydenta, sygnowana przez I Zastępcę Pana Prezydenta Pana H. Zagułę. (Ale nawiasem pisząc, to drobiazg, bo już zdarzyło się, że na interpelację do Pana Prezydenta Zb. Podrazy (SLD) otrzymywałem odpowiedź, będącą wewnętrzną korespondencją Pana Prezesa PM MZUM.pl S.A. T. Sołtysika (lewica SLD) z Panem Prezydentem Zb. Podrazą(!?). Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=32636#more-32636.

Ale wracając do meritum:

„Odpowiadając na Pańską interpelację nr BRM.0003.342.2015 zgłoszoną w dniu 21.05.2015 r. r., dotyczącą m.in. przestrzegania Regulaminu Straży Miejskiej, informuję:

•   jednorazowa sytuacja, w której Komendant Straży Miejskiej postąpił niezgodnie z pkt. l § 15 Rozdziału 3 Regulaminu Straży Miejskiej, nadanego uchwałą Nr XLVII/854/10 Rady Miejskiej z dnia 3 marca 2010 r. (z późn. zm.) miała miejsce podczas jednej z wcześniejszych sesji. Od tego incydentalnego zdarzenia Komendant uczestniczy w posiedzeniach sesji Rady Miejskiej w przepisowym umundurowaniu,

• funkcjonariusze Straży Miejskiej wykonują obowiązki ubrani zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 r. w sprawie umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich) – tj. Dz. U. 2009.218.1693 z późn. zm. Umundurowanie jest adaptowane jedynie zgodnie z wymaganiami pkt. l § 15 Rozdział 3 Regulaminu Straży Miejskiej (herb Dąbrowy Górniczej).”

Panie Prezydencie ja rozumiem, że Pan trochę żyje w minionej epoce (to a propos utrzymywania i pielęgnowania wartości, jakimi podobno są pomniki sowieckie czy obelisk z kłamliwym napisem na ul. Chopina 3 w Dąbrowie Górniczej) i że spadek  z 98% poparcia dla partii komunistycznej PZPR do kilku % dla SLD, którą Pan reprezentuje to szok, ale nie przesadzajmy z takim traktowaniem interlokutora, czyli mnie! straż (2)O nieregulaminowym ubraniu Pana Komendanta Straży Miejskiej była „zawsze” mowa! Pamiętam wystąpienia (interpelacje) Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana K. Tamborka na sesjach właśnie w tej sprawie. To, że mnie nie było przez kadencję w Radzie Miejskiej też nie spowodowało mojego zaślepienia. To nie „jednorazowa sytuacja”!

Regulaminu Umundurowania Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej prawdopodobnie nie ma. Tak wnioskuję z końcowego akapitu odpowiedzi, a ponadto go nie otrzymałem. Nie chodzi o to, że jestem za biurokracją, tylko chciałem ją po prostu ośmieszyć. 🙂

Urzędnicy (także radni, posłowie, senatorowie i unioeuroposłowie) tworzą przepisy, pisma i elaboraty, także regulaminy, a brakuje czasu na merytoryczną pracę. Dla jasności najgłupsze tworzą unioeuroposłowie. To moje zdanie, także na podstawie tego, co usłyszałem od Pana Prezydenta Zb. Podrazy na ostatniej sesji Rady Miejskiej w temacie składania interpelacji przez radnych.

CAM04615Chodziło o apel Pana Prezydenta, aby radni nie pisali tyle interpelacji, bo urzędnikom brakuje czasu na pisanie odpowiedzi. 🙂 Pan Prezydent przytoczył dane wg których (jak dobrze zrozumiałem) w poprzedniej kadencji (czyli przez 4 lata) było ok. 100 interpelacji, a za pół roku obecnej kadencji interpelacji było ok. 300.

Mam inne zdanie od Pana Prezydenta Zb. Podrazy (SLD). Uważam, że interpelacja (zapytanie, reinterpelacja, rereinterpelacja), to także praca radnego! W ten sposób można zasugerować co należy wg Wyborców, których reprezentuje radny, zrobić w Mieście; co jest dla nich ważne. Dla mnie, jako radnego w opozycji w stosunku do metod działania lewicy, jest to tym bardziej ważne! Moimi Wyborcami bowiem nie są komuniści czy postkomuniści! Jest oczywistym, że mamy inną wizję Miasta niż Pan Zb. Podraza (SLD), np. jesteśmy za obniżką cen wody i odprowadzenia ścieków!!!: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=30956#more-30956. Co przedstawiłem właśnie w interpelacji do Pana Prezydenta, nota bene bez pozytywnego rezultatu.

CAM04685W uzupełnieniu kilka moich wpisów na blogu dotyczących działań Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej:

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1751#more-1751,

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=28256#more-28256,

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=22775#more-22775,

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=32111#more-32111,

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=5940#more-5940.

Komentarze

9 komentarzy do “Komendant Straży Miejskiej”

 1. Mieszkanka, 16 Cze 2015 o 19:38

  Podwójne standardy wg lewaków, za komuny też tak było.

 2. Zibi, 16 Cze 2015 o 19:39

  Dobrze że Pan przypomina o tym łamaniu praw człowieka przez Pasternakową i straż na sesjach. Szkoda tylko, że Dąbrowianie tego chcą!!!

 3. Zibi, 16 Cze 2015 o 19:42

  „Nigdzie w Zagłębiu i nigdzie na Śląsku, Rzecznik Praw Obywatelskich nie miałby tyle pracy, co właśnie tu… Chyba zacznę lobbować na rzecz przeniesienia katowickiej delegatury Rzecznika Praw Obywatelskich do Dąbrowy Górniczej… […]

  Od kilku miesięcy, podczas sesji Rady Miejskiej, toczy się bój grupy mieszkańców o swobodę wyrażania opinii na temat obecnych władz miasta. Najczęściej panowie swój osąd manifestują na plakatach, które mocują na wędce.
  Na jednej z sesji doszło do skandalu. Szef dąbrowskiej Straży Miejskiej (ubrany zresztą po cywilnemu) nakazał zwinięcie plakatu, na którym nie było nic, co mogłoby obrazić kogokolwiek. Ot, napis: „Miasto pełne tajemnic”… Plakat nawiązywał po prostu formą i treścią do słynnych billboardów z wizerunkiem prezydenta Zbigniewa Podrazy, za pośrednictwem których zapraszał mieszkańców na spotkania.”

 4. Ewa, 16 Cze 2015 o 22:55

  „Chodziło o apel Pana Prezydenta, aby radni nie pisali tyle interpelacji, bo urzędnikom brakuje czasu na pisanie odpowiedzi. Emotikon smile Pan Prezydent przytoczył dane wg których (jak dobrze zrozumiałem) w poprzedniej kadencji (czyli przez 4 lata) było ok. 100 interpelacji, a za pół roku obecnej kadencji interpelacji było ok. 300.” Problemów w mieście przybywa. Wniosek: zmniejszyć liczbę rozinterpelowanych radnych lub zwiększyć liczbę u rz ę d n i k ó w, czy podnieść wydajność z m2 UM /czynsz 8,5mln! rocznie oraz w dąbrowskim ratuszu zatrudnione są 482 osoby. Dla porównania w Sosnowcu, który pod względem liczby mieszkańców jest prawie dwa razy liczniejszym miastem, zatrudnionych jest 565 urzędników. Oznacza to, że na jednego urzędnika w Dąbrowie przypada około 250 mieszkańców, zaś w Sosnowcu 350./ Ile % interpelacji przypada na jednego urzędnika w ciągu sześciu miesięcy jego pracy?

 5. Sympatia, 17 Cze 2015 o 7:36

  Brawo Panie Grzegorzu, trzeba otworzyć tą puszkę Pandory.

 6. antylewak, 17 Cze 2015 o 10:25
 7. myślący, 17 Cze 2015 o 11:38

  My piszemy, prosimy, zgłaszamy bardzo ważne i pilne potrzeby mieszkańców swojej dzielnicy i miasta a rządzący bezwstydnie kłamią, oszukują i z perfidną złośliwością nie realizują tego co nawet na piśmie wielokrotnie obiecali. W Gołonogu są sprawy które nie są realizowane nawet od 70 lat. Z GETTA cedlerowskiego od wybudowania 16 blokowisk od 1973r., nie jest wykonany wyjazd bezpieczeństwa. Remont zużytego parkingu przy ul. Cedlera, na 64 samochody jest około 50 razy zgłaszany bez skutku od 1988r, czyli 27 lat. Wreszcie ze starości runęła latarnia, szczęśliwie nie zmiażdżyła żadnego mieszkańca, ani dwóch obok zaparkowanych samochodów. W tych sprawach jest winien najbardziej nieudolny licealista, były dyrektor i wielokrotnie bezradny radny Z. Łukasik, który dostał gwarancję byłego Prezydenta Miasta, że zlecone roboty zostaną zapłacone z budżetu miasta. Od około 10 lat zgłaszam bezskutecznie Łukasikowi i prezydentom miasta aby przywrócili zlikwidowane przejście przez aleje Zagłębia Dąbrowskiego, przy skręcie w ul. Wybickiego. Poza kłamstwem wiceprezydenta Gocyły i pracowników odpowiedzialnego wydziału nic się nie dzieje. Minęło 7 miesięcy od wyboru nowych radnych i pomimo zgłoszenia im na piśmie również nic się nie dzieje, poza tym że pobrali ponad 20.000,oo zł diet każdy. Ja się pytam Prezydentów, wszelkich rządzicieli i bezradnych radnych co z budową nowego dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej, co ze zgliszczami dworca kolejowego w Strzemieszycach, na murach których rosną ponad 2 m drzewa. Proponuję jedynego aktywnego radnego w Dąbrowie Górniczej, Pana Grzegorza Jaszczurę wybrać na posła do sejmu, on jest jedynie naszą szansą. Proszę moją propozycję przekazać wszystkim swoim znajomym, ponieważ posłów też mamy od parady… Jeżeli nic się nie zmieni to proponuję powołać KOMITET LIKWIDACJI NIEROBÓW.

 8. mała rzecz a cieszy, 17 Cze 2015 o 15:29

  kanapowe SLD 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

 9. Kazimierz Jasionek, 23 Cze 2015 o 14:22

  Co się dotyczy tego łyska R. to oczywistym kłamstwem buraka Zaguły jest to, że to był jednorazowy przypadek !!!! Łysek przez szereg sesji RM paradował po cywilu i widocznie pomroczność jasna dopadła buraka, że nie pamięta takich licznych sytuacji. Ale czego możemy oczekiwać po pracowniku Zarazy. Jaki pan, taki kram !!!!

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie