CAM04884Śmiesznawe odpowiedzi jakich udzielił Pan Prezydent Zb. Podraza (Lewica) na moje interpelacje tyczące się spółki „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o. (interpelacje wspólne nota bene z radnym R. Warwasem (PIS), nie mogły pozostać bez odpowiedzi z naszej strony. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=33930#more-33930 oraz http://grzegorzjaszczura.pl/?p=33975#more-33975. Dlatego moje wystąpienie w punkcie Interpelacje i zapytania na sesji w dniu 05.08.2015 r. rozpocząłem od tematu Aquaparku i niezbędnych przy tak dziwnych odpowiedziach Pana Prezydenta Zb. Podrazy (SLD) reinterpelacji. Dla ścisłości w przypadku drugiej interpelacji, odpowiedź została podpisana przez Z-cę Prezydenta H. Zagułę.

Szanowny Panie Prezydencie, w nawiązaniu do otrzymanej odpowiedzi na naszą interpelację międzysesyjną z dnia 16.06.2015 r. (znak BRM.0003.364.2015), interpelacji dotyczącej m.in. wypadku na zjeżdżalni w „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o. w dniu 22.05.2015 r. (w której to spółce nasza Gmina jest stuprocentowym udziałowcem), prosimy o dostarczenie nam kserokopii protokołu pokontrolnego z kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy w Katowicach (w związku z tym zdarzeniem) wraz z zaleceniami PIP-u.

Czy w „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o. przeprowadzane były w tym roku inne kontrole, w tym z Urzędu Gminy?

Jednocześnie przypominamy Panu Prezydentowi, że przy zatwierdzaniu uchwały na sesji w dniu 18.03.2015 r., przez popierającą Pana Prezydenta koalicję w Radzie Miejskiej, o dopłacie 5.000.000,00 zł do omawianej spółki i objęciu nowych udziałów, otrzymaliśmy informację, że w najbliższym czasie otrzymamy plan restrukturyzacji „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o. i omówienie programu wychodzenia z zadłużenia generowanego przez tą spółkę. Przy zatwierdzaniu wspomnianej uchwały radni nie zostali o czymś tak ważnym dla dalszego istnienia tej spółki poinformowani.

(Rzuć okiem Czytelniku: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=31758#more-31758 i http://grzegorzjaszczura.pl/?p=31869#more-31869 – przyp. mój).

Reasumując tą część naszej interpelacji, kiedy Panie Prezydencie takowe przedstawienie programu przez Prezesa „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o. będzie miało miejsce przed Wysoką Radą?

Jurek R. 009Tu muszę dodać, że obecny na sesji Z-ca Prezydenta H. Zaguła (PZPR, UW, KLD, PO, SIO) zadziwił mnie sugestią, że jeżeli miałem obiecane te plany restrukturyzacji i „odnowy” spółki „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza”, to są wakacje i on ma obecnie inne ważne zajęcia!? Przynajmniej tak zrozumiałem jego wypowiedź.

Przedstawiam treść drugiej reinterpelacji:

2000.07.11-akt-2 (2)2000.07.11-akt-2 (3)Szanowny Panie Prezydencie, w nawiązaniu do odpowiedzi Pana Prezydenta na naszą interpelację międzysesyjną z dnia 16.06.2015 r. (nr int. BRM.0003.363.2015), interpelacji dotyczącej uwarunkowań inwestycji zlokalizowanych w Parku Hallera, prosimy o wyjaśnienie dlaczego uważa Pan Prezydent, że obiekt Aquaparku nie był inwestycją Gminy Dąbrowa Górnicza?

Jest to o tyle istotne, że przy Pana stwierdzeniu powstaje szereg pytań.

Mianowicie:

SKMBT_C203121108092112001.07.11-opis-zadania-2Czy należało w takim razie przejmować i dokonywać wykupu weksli in blanco, za które „ponoć” odpowiedzialność ponosiła Gmina Dąbrowa Górnicza oraz spłacać zadłużenie, np. kwotę 42.990.924,53 zł stanowiącą zadłużenie Spółki wobec Gminy na dzień 31.01.2014 r. wynikającą z uregulowania przez Poręczyciela – Gminę zobowiązania „Nemo” Sp. z o.o. w wysokości 30 mln zł tyt. zaciągniętego w Banku Ochrony Środowiska S.A. kredytu inwestycyjnego na podstawie umowy kredytowej nr 20/2002/I z dnia 22.04.2002 r. zmienionej aneksami, spłacaną przez Spółkę w oparciu o zawartą w dniu 28.10.2011 r. Ugodę, na które składała się: należność główna w kwocie 28.779.892,32 zł oraz odsetki w wysokości 14.211.032,21 zł?

Doszło do tego na sesji Rady Miejskiej w dniu 03.02.2014 r.

Pozwolimy sobie także nie zgodzić się z Pana interpretacją tzw. praw autorskich w wypadku zastosowanych rozwiązań technicznych przy zabezpieczeniu obiektu „Aquaparku” przed np. szkodami górniczymi. Prosimy podać, na podstawie której ustawy i paragrafu nie mogą tak ważne informacje dla bezpiecznego użytkowania tego obiektu, m.in. przez mieszkańców naszego Miasta  być ujawniane, wg oczywiście Pana Prezydenta?

Na podstawie jakiego dokumentu twierdzi Pan Prezydent, że teren na którym wybudowany jest Aquapark czy Hala Sportowa nie jest już obecnie terenem szkód górniczych i nie podlega możliwości zaistnienia niestabilności podłoża gruntowego?

Sans commentaire.

Komentarze

4 komentarze do “Znowu o Nemo-Wodnym Świecie”

 1. Kazimierz Jasionek, 11 Sie 2015 o 13:28

  Jak zwykle Dyzma i Burak to dwaj bajkopisarze, którzy nawet największe głupoty wypisują bez najmniejszego zająknięcia – widocznie na nic mądrego, po prostu nie jest ich stać !!!!! Myślę że bezradni z obozu popierającego tą zgraję, są gotowi przyjąć nawet największe bzdury, byle tylko nie drażnić Dyzmy. Lecz przecież między tymi darmozjadami są również chociaż w minimalnej ilości radni z otwartą głową, których takie traktowanie mocno im ubliża !!!! Jeszcze raz przypominam tym wszystkim bezradnym, że to oni mają stać na straży wszelkich inwestycji i wydatków gminnych, a te rządzące „Bolki” muszą się liczyć z ich zdaniem !!! To właśnie ci bezradni mają w swych rękach instrumenty, którymi mogą zaszachować zapędy Dyzmy i jego
  pomocników !!! Najprostszym sposobem jest nie udzielenie absolutorium zarządowi miasta !!!

 2. podatnik, 11 Sie 2015 o 20:36

  I kto popiera to lewactwo?

 3. iti, 13 Sie 2015 o 7:46

  Bezczelność Zaguły zawsze była taka, tylko gdzie są organy powołane do kontroli!!!!????

 4. Piękny, 13 Sie 2015 o 7:51

  Mieszkańcy Dąbrowy sami se ich wybrali, to muszą teraz klaskać, ale gdzie mieli mózgi? Oto jest pytanie.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie