W sprawie wymienionych w tytule spółek prawa handlowego, w których Gmina Dąbrowa Górnicza ma odpowiednio 100% i ok. 88% akcji (udziałów) złożyłem na sesji w dniu 27.01.2016 r. dwie interpelacje. Poniżej przedstawiam ich treść. Mam nadzieję, że treść jest jasna i klarowna. 🙂

INTERPELACJA DO PANA PREZYDENTA:

zdj-marynarka-2Szanowny Panie Prezydencie! W nawiązaniu do mojego zapytania na sesji w dniu 17.12.2014 r., dotyczącego m.in. unieważnienia kontraktu na projekt, budowę i eksploatację obiektów Centrum Administracji wraz z umowami okołokontraktowymi i konsekwencjami tegoż unieważnienia oraz otrzymanej wtedy od Pana Prezydenta odpowiedzi proszę o:

podanie, jaka jest wysokość czynszu (po negocjacjach przeprowadzonych przez PM MZUM.PL S.A.), płaconego przez Sąd Okręgowy i Prokuraturę w Dąbrowie Górniczej?  (w tym za 1 m2 (netto i brutto) i ile jest tych metrów obecnie?).

Czy umowa (z tego co pamiętam obowiązująca do 2017 r.) będzie poważniej renegocjowana przez PM MZUM.PL S.A., którego 100-procentowym właścicielem jest Gmina Dąbrowa Górnicza?

Czy nastąpi sprzedaż tego budynku Ministerstwu Sprawiedliwości? Zapytuję w kontekście wysokości czynszu płaconego przez Gminę Dąbrowa Górnicza PM MZUM.PL. S.A. Proszę także o podanie, jaka jest jego wysokość w 2016 r.?

Zapytuję także w kontekście „dziwnego” stwierdzenia w odpowiedzi Pana Prezydenta: „Oznacza to, że pobieranie czynszu (możliwe tylko z uwagi na fakt, że budynek nie jest sprzedany na rzecz Skarbu Państwa) dla Pana Radnego jest działaniem na szkodę Gminy Dąbrowa Górnicza.”

Rzeczywiście w sytuacji innej odpowiedzi Pana Prezydenta, konkretnie na moją interpelację z dnia 28.01.2015 r. w której stwierdza Pan, że PM MZUM.PL. S.A. to: „[…] spółka prawa handlowego jest odrębną osobą prawną od Gminy Dąbrowa Górnicza”, tak nie jest.

Ale…! Panie Prezydencie!:

Ale dlaczego w takim razie Gmina Dąbrowa Górnicza nie płaci stawki czynszu porównywalnej ze stawką płaconą przez Sąd Rejonowy i Prokuraturę w Dąbrowie Górniczej? Czy Pan jako przedstawiciel jednoosobowego właściciela PM MZUM.PL S.A., czyli Gminy Dąbrowa Górnicza, nie potrafi wynegocjować korzystniejszej ceny dla Gminy, czyli dla mieszkańców naszego miasta w PM MZUM.PL S.A.?

Chciałbym przypomnieć, że wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach uprawomocnił się już dobrych kilka lat temu.

Także proszę Pana Prezydenta o podanie składów Rady Nadzorczej PM MZUM.PL. S.A. na dzień obecny, z podaniem pełnionych funkcji oraz wysokością wynagrodzeń.

Grzegorz Jaszczura

oraz krótsza, dotycząca Dąbrowskich Wodociagów sp. z o.o. (poprzednio PWiK sp. z o.o.):

2016.01.27-1Szanowny Panie Prezydencie! Proszę o dostarczenie mi kserokopii sprawozdania finansowego Dąbrowskich Wodociągów sp. z o.o., w której nasza Gmina ma większościową ilość udziałów za rok 2014. Jeżeli rokiem bilansowym spółki obecnie nie jest rok kalendarzowy, to proszę o kserokopie ostatniego zatwierdzonego sprawozdania finansowego.

Jednocześnie proszę o podanie ilościowego i procentowego składu udziałowego Dąbrowskich Wodociągów sp. z o.o. z rozbiciem na Gminę, inne spółki prawa handlowego, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej i udziały prywatne. Najlepiej w stanie na 31.12.2013 r., 31.12.2014 r. oraz 31.12.2015 r.

Proszę o podanie składów Rady Nadzorczej Dąbrowskich Wodociągów sp. z o.o. na koniec 2014 oraz 2015 roku z podaniem pełnionych funkcji oraz wysokością wynagrodzeń.

Grzegorz Jaszczura

Niecierpliwie oczekujemy na mądre odpowiedzi. 🙂

Komentarze

5 komentarzy do “PM MZUM.PL S.A. i Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o.”

 1. mieszkaniec, 10 Lut 2016 o 9:02

  No to niech się prezydent pochwali teraz odpowiedziami na te interpelacje ? Przydałaby się teraz interpelacja nt MZBM ?

 2. Zibi, 10 Lut 2016 o 9:07

  Cały sztab odpowiada 🙂

 3. Kazimierz Jasionek, 10 Lut 2016 o 14:39

  Takie mądre i zasadne pytania zmuszą Zarazę do zwołania całego sztabu tej jego kpiarskiej sitwy i szukanie odpowiedzi w ich chorych pomysłach. W tym miejscu należy się zapytać tych wszystkich radnych z otoczenia Zarazy, czy mogą bez żenady patrzeć w oczy swym wyborcom i jak się z tym czują ??? Poznałem już przez te wszystkie lata tych ubezwłasnowolnionych bezradnych i wiem że po takich jak oni, to wszystkie zarzuty i nieprawidłowości spływają jak woda z kaczki. Dla nich liczą się tylko układy i stanowiska jakie otrzymali od swego guru, żeby mu być podporządkowanym nawet w najgłupszej sprawie !!!!
  Dlaczego w tak dużym mieście, do tej nic nie wartej RM dostają się tacy, co w olbrzymiej większości nie powinni reprezentować nawet swych najbliższych rodzin. Ciekawi mnie co odpowie Zaraza na te mądre i dociekliwe interpelacje, byle nie była to odpowiedź stosowana jak zwykle w jego stylu tzn, ble, ble, ble !!!!!

 4. Wojciechowicz, 10 Lut 2016 o 22:56

  Trafnie postawione pytania. W drugiej interpelacji wychodzi Pańskie bardzo dobre przygotowanie merytoryczne (alternatywna na wypadek przyjęcia innego niż „standardowy” rok bilansowy). Szkoda, że w sejmie nie ma takich ludzi jak Pan.

 5. iti, 12 Lut 2016 o 22:22

  genialne Panie Grzegorzu

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie