SKMBT_C20313032509491Jestem winny jeszcze Szanownym Czytelnikom przekazanie treści Oświadczenia radnych Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość, które zaprezentowałem w punkcie Oświadczenia na sesji w dniu 18.05.2016 r.

                                                           Oświadczenie

Klub Radnych PiS Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej wyraża stanowczy protest przeciw manipulacjom stosowanym przez członków lewicowej koalicji sprawującej rządy w Radzie Miejskiej Dąbrowy Górniczej.

2016.05.18-1Odebranie prawa możliwości przedstawienia stanowiska klubowego opozycyjnemu Klubowi Radnych na poprzedniej Sesji Nadzwyczajnej Rady Miejskiej (22.04.2016 r.), poprzez zgłoszenie wniosku o zakończeniu dyskusji przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Panią A. Pasternak, w punkcie poświęconemu jedynemu merytorycznemu tematowi Sesji Nadzwyczajnej, zwołanej na wniosek Pana Prezydenta, samo w sobie jest curiosum, ale to nie wszystko.

Do złamania zasad demokracji naszym zdaniem doszło także w trakcie ostatniej Komisji Oświaty i Wychowania (11.05.2016 r.). Koalicja na wniosek radnego S. Widery przegłosowała zamknięcie dyskusji na temat funkcjonowania szkół podstawowych w naszym mieście, co nie pozwoliło na wypowiedzenie się wszystkim chętnym. Najdziwniejsze, że w późniejszej dyskusji ci sami radni koalicyjni powracali w wypowiedziach do tegoż tematu.

Kolejnym naruszeniem demokracji był wybór członków do komisji konkursowych  na dyrektorów szkół i przedszkoli. Dokooptowywanie kandydatów do konkursów spoza komisji, konkretnie Pani A. Pasternak, nie będącej członkiem komisji, na dodatek bez przedstawionej pisemnej zgody na jej kandydowanie, ad hoc, gdy brakowało radnych z koalicji proprezydenckiej do obsadzenia niektórych z 13 konkursów na dyrektorów, to stosowana metoda przez Przewodniczącą komisji Panią K. Szaniawską i Z-cę Przewodniczącego Pana W. Wiekierę. Do tego dochodzi dowolność w trybie głosowań i sposób ich przeprowadzania. Wynikiem takich działań jest brak jakiegokolwiek radnego opozycyjnego Klubu Radnych PIS czy radnej niezależnej, jako przedstawiciela Rady Miejskiej w komisjach konkursowych.

sierp-młot-przekr.Jednocześnie następuje dziwne segregowanie radnych w dostępie do materiałów-dokumentów z Komisji Wychowania i Oświaty przez Biuro Rady Miejskiej. Mianowicie nie udostępnia się druku powstałego w trakcie obrad komisji radnej K. Zagajskiej, argumentując, że jest to prywatny druk radnego W. Wiekiery, natomiast gdy radny W. Wiekiera już zwrócił druk do Biura Rady, Kierownik Biura Rady Pani K. Halaburda odmawia wykonania jego ksera dla radnego G. Jaszczura, argumentując, że radny mógłby przekazać go w niepowołane ręce.

Dlaczego w takim razie druk nie został zabezpieczony przez Kierownika Biura Rady Panią K. Halaburdę i pracowników Biura Rady przed ewentualnym rozpowszechnieniem go przez radnego W. Wiekierę?

Przecież na wynagrodzenia pracowników Biura Rady z budżetu miasta płacą podatki wszyscy mieszkańcy, nie tylko popierający lewicową koalicję proprezydencką.

Sytuacja w Komisji Wychowania i Oświaty przypomina także zmianę sposobu wyboru radnych do Rady Społecznej ZCO SS im. Sz. Starkiewicza na Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej już w trakcie przeprowadzania tychże wyborów.

Oczywiście przykłady można mnożyć.

W związku z takimi antydemokratycznymi, totalitarnymi działaniami z jakimi się spotykamy, jako członkowie opozycji w Radzie Miejskiej, wskazujemy także na dwulicowość zachowania  dąbrowskiego czy zagłębiowskiego Komitetu Obrony Demokracji, który rzekomo walczy o demokrację w Polsce jednocześnie uznając za normalny brak demokracji  i rządy autorytarne w Dąbrowie Górniczej.

Jak widać, brak reakcji Pana Prezydenta Z. Podrazy na antyrządowe wpisy na portalach społecznościowych pracowników urzędu i jednostek samorządowych stanowi element totalnej walki z opozycją prowadzonej przez grupę osób sprawującej rządy w naszym mieście.

Przytaczamy jeden z ostatnich wpisów Z-cy Dyrektora : „Mieliśmy już w Polsce Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Wygląda na to, że Mariusz Kamiński ma kontynuować powojenną tradycję tow. Radkiewicza – będzie to kolejny element nowej polityki historycznej pisanej przez Prawo i Sprawiedliwość.
Znów będzie walka z reakcyjnym podziemiem (gorszym sortem), walka z bandytyzmem politycznym (demokratyczną opozycją) i wydział ds realizacji zadań specjalnych Jarosława. Ciekawe jakie będą ustalone proporcje – ilu funkcjonariuszy na 100 obywateli?

Jakież koło zatacza historia!”. 

Albo wpis Naczelnika :

Refleksja dnia (po audycie):

„W MON nastąpi dobra zmiana: zakupione bezsensownie tablice Mendelejewa zastąpi się tablicami Mojżesza z dziesięcioma przykazaniami”.”

Takie informacje rozpowszechniają pracownicy samorządowi zatrudniani przez Pana Prezydenta Z. Podrazę.

Reasumując.

Brak powołania przedstawicieli opozycji do jakiegokolwiek organu miejskiego, brak odpowiedzi na pytania zadawane w interpelacjach czy wreszcie przerywanie każdej niewygodnej dyskusji poprzez składanie wniosków formalnych, to wszystko stanowi elementy totalitarnych rządów. Jednocześnie prowadzona jest akcja promocji ”swoich” radnych poprzez pomoc w realizacji różnego rodzaju akcji, np. rozdawania choinek i pikników, i festynów. Z jednej strony mamy niedopuszczanie opozycji i brak dyskusji nad poważnymi  tematami dotyczącymi sytuacji w mieście, z drugiej strony władza stworzyła z miasta coś na kształt „Wesołego Miasteczka”, w którym dominuje zabawa i imprezy dla ludu. Szczytem tego było przebranie się na ludowo Pana Prezydenta i czwórki radnych podczas spotkania w Okradzionowie i jednocześnie brak pomocy w rozwiązaniu problemów miejscowej szkoły.

Sposób sprawowania władzy przez obecną ekipę przypomina niekończącą się kampanię wyborczą. Władza boi się pokazać, że opozycja ma jakiekolwiek pomysły i potrafiła cokolwiek załatwić. Tylko swoi mają do tego prawo. Oddzielnym tematem jest gazeta „Przegląd Dąbrowski” wydawany przecież za pieniądze wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Najbardziej kuriozalną sprawą jest brak podejmowania debaty na temat sytuacji w szpitalu miejskim. Wyniki kontroli potwierdzają, że jako Klub Radnych PiS mieliśmy rację domagając się odwołania niekompetentnej dyrekcji. Kontrole NFZ wykazały liczne błędy w zarządzaniu ZCO SS, co spowodowało nałożenie kary w wysokości 264 000 zł i możliwość nałożenia kolejnych kar i zamknięcia SOR. „Na złość” opozycji Pan Prezydent Z. Podraza nie odwołał  p.o. Dyrektora i brnąc w tym uporze coraz bardziej naraża mieszkańców na utratę dostępu do podstawowych świadczeń medycznych.

W tej sytuacji jedyne, co nam pozostaje, to pokazywać mieszkańcom jak wygląda pseudodemokracja w naszym mieście i dalej walczyć o ich sprawy, do czego zobowiązali nas mieszkańcy powierzając mandat wyborczy.

2016.05.18-31. Grzegorz Jaszczura

2. Zbigniew Piątek

3. Jerzy Reszke

4. Mateusz Stępień

5. Piotr Ślusarczyk

Radni Rady Miejskiej  Dąbrowy Górniczej 

Sesja  Rady Miejskiej w dniu 18.05.2016 r. była doskonałym dowodem na totalitarne zachowanie skrajnej lewicy rządzącej w Dąbrowie Górniczej – podobno 26 lat po transformacji ustrojowej i obaleniu komunizmu przez elektryka L. Wałęsę ( 🙂 ), znanego także jako Bolek. Odbieranie głosu poprzez wyłączanie mikrofonu przez ich przedstawiciela, czyli Przewodniczącego Rady Miejskiej Panią A. Pasternak (lewica), każdorazowo, gdy wypowiedź radnego opozycyjnego szła w złym dla lewactwa kierunku, to na tej sesji absolutoryjnej przecież nie przypadek.  Spotkało to nie tylko mnie, ale także radnego P. Ślusarczyka czy radną K. Zagajską.  We wszystkich przypadkach nie było na to merytorycznego powodu, ani także powodu regulaminowego. Po prostu okazywało się, że skrajnie lewicowy Pan Prezydent jest nagi!

Szkoda tylko, że ta prawda znana mi od wielu lat nie dociera do tzw. wyborców.  Ale jak sobie pościelesz tak się wyśpisz, Drogi Mieszkańcu Dąbrowy Górniczej.                              

Komentarze

4 komentarze do “Oświadczenie Klubu Radnych PiS”

 1. Kazimierz Jasionek, 30 maja 2016 o 11:22

  Takie bezprawie jakie uprawiają w DG rządzący i ich bezradni propodrazowcy jest największą kpiną z mieszkańców którzy jakby nie było utrzymują tą znienawidzoną sitwę ignorantów !!!
  Bezwstydna LODÓWA jak zwykle wybiórczo wyłącza mikrofony radnym z opozycji, nie pozwalając im na wypowiedzenie się w drażliwych dla tej sitwy tematach. W ten sposób łamie regulamin odbywających się sesji, lecz taka „wielka” prawniczka (czyżby za gęś) ma to wszystko w d… i nie tylko to -przypominam o tej małej lodówce !!! Szemrane towarzystwo zebrane z tych bezradnych popierających Zarazę nawet nie dopuszcza do wyboru członków komisji konkursowych na dyrektorów szkół i przedszkoli radnych z opozycji !!! W tym mieście panuje za rządów czerwonej pajęczyny pełny tumiwisizm i pod tymi rządami nikt nie może mieć racji, oczywiście oprócz tych na usługach Zarazy (często porównuje go do przywódcy Korei Północnej) Opozycja która jest w olbrzymiej mniejszości ma zamykana usta i niektórzy idioci i kpiarze takie totalitarne rządy tych d…lizów bezczelnie nazywają jeszcze demokracją !!!!Nałożone kary na ZCO SS, w wysokości 264 000 zł z możliwością nałożenia kolejnych kar powinni pokryć Zaraza oraz Grzywnowicz z własnych prywatnych kieszeni. Jednak dopóki mieszkańcy nie zrobią porządku z tymi szkodnikami, dotąd będzie panowała pełna swoboda i wolna Amerykanka tych pawi, którzy co najwyżej powinni krowy paść na
  pastwisku !!!! Mieszkańcu obudź się w końcu i wywal to nic nie warte towarzystwo na zbitą mordę !!!!

 2. mieszkańcy Dąbrowy, 30 maja 2016 o 12:39

  Szanowny Panie Radny oświadczeniami nic nie zmienicie. I tak śmieją się wam (radnym PiS) w twarz.
  Jako mieszkańcy Dąbrowy prosimy Pana o podjęcie w tym względzie zdecydowanych kroków prawnych. Wie Pan jakich.

 3. iti, 1 Cze 2016 o 7:51

  Trzeba ostrzej z nimi, ale musi się także zmienić mentalność ludzi.

 4. niezależny, 5 Cze 2016 o 11:52

  Odpowiedzialny za dostęp do informacji publicznej jest prezydent miasta, kropka.
  Panie Grzegorzu tak samo jak za podpisywanie się pod nieprawdą w odpowiedzi na interpelację.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie