20161214_122636Niestety muszę jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia zamieścić oświadczenie radnych Klubu Radnych PIS w sprawie politycznej, wygłoszone na ostatniej sesji Rady Miejskiej przez radnego J. Reszkę (PIS). Ukazała się bowiem już odpowiedź Pana Prezydenta prawdopodobnie na to oświadczenie. Czy rzeczywiście na to, to już każdy sobie oceni. Osobiście życzę wszystkim, także Panu Prezydentowi wiary, spokoju i pozytywnego dialogu w Nowym Roku dla dobra Wszystkich Mieszkańców naszego Miasta.

Poświęćmy ten czas na świętowanie w gronie rodzinnym, na modlitwę. To czas spokoju i refleksji.

Napisałem na początku niestety, ponieważ liczyłem, że ograniczę się jeszcze w tym roku jedynie do złożenia życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia, co oczywiście nastąpi.

Dąbrowa Górnicza,  14.12.2016 r.

Grzegorz Jaszczura

Zbigniew Piątek

Jerzy Reszke

Mateusz Stępień

Rada Miejska Klub Radnych PiS w Dąbrowie Górniczej

OŚWIADCZENIE

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie w związku z nasilającym się upolitycznieniem działań Urzędu Miejskiego i rządzącej koalicji. Zatrudnienie jako komentatora w oficjalnym wydawnictwie samorządowym Przegląd Dąbrowski osoby o skrajnie lewicowych poglądach i odmawianie przyjęcia odpowiedzialności za to co pisze jest nie do przyjęcia.

Czy urząd identyfikuje się z tego typu wpisami autora na blogu jak:  

„I przypominam tylko, że to jest strajk OSTRZEGAWCZY. Zatem następnym razem, będziemy zmuszeni pójść o krok dalej.

Do nich się zatem zwracam teraz. Takimi a nie innymi słowami, bo inaczej się naprawdę chyba już nie da: BARANY, FANATYCY, KRETYNI, ZAŚLEPIENI IDEOLOGIĄ GŁUPCY!

Jeśli nie posłuchacie, to polecam piosenkę. Tam jest taki fajny refren: „mamy butelki z benzyną i kamienie”!”

Wyznajemy zasadę, że samorząd powinien być dla mieszkańców. Próba toczenia wojen ideologicznych nie służy dobrze nam wszystkim. Organizowanie przy współudziale Biura Poselskiego Platformy Obywatelskiej „czarnych marszów” czy deklaracja przez pracowników urzędu na szczeblach kierowniczych udziału w akcjach, które mają obalić demokratycznie wybrany rząd, to ustawianie Dąbrowy Górniczej w konflikcie w stosunku do instytucji państwowych.

Nie jest to dobry kierunek. W naszym mieście są poważne problemy: zła sytuacja szpitala, problemy Aquaparku – NEMO…, rosnące zadłużenie gminy, problemy demograficzne, tragiczny stan środowiska naturalnego, coraz gorszy stan infrastruktury czy wreszcie brak chętnych na inwestycje w przygotowywanej za ponad 100 mln zł strefie, to są sprawy, na których powinny skupić się działania władz samorządowych. Nie pomoże przykrycie tych problemów działaniami propagandowymi i wykorzystywanie w celach marketingowych świąt katolickich. Nikt nie uwierzy w nagłe nawrócenie i powrót do wiary.

Jeszcze gorzej, że tym działaniom towarzyszy marginalizowanie wszelkiej opozycji i odmowa na społeczne funkcjonowanie środowiskom nie związanym z obozem władzy. To nie jest dobry wybór. Nie można prowadzić  przez 4 lata kampanii wyborczej, kiedy potrzebna jest współpraca wszystkich środowisk w mieście i wspólne rozwiązywanie problemów. Zarządzanie rozumiemy nie jako szukanie konfliktów lecz wspólne szukanie kompromisów.

Wczorajsza akcja pod Pałacem Kultury Zagłębia to kolejny przejaw wybuchu nienawiści i pogardy do legalnie wybranych  władz państwowych. To dowód upolityczniania życia samorządowego. Na apel tzw. Komitetu Obrony Demokracji w którym napisano:

 „Dziś nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy”

w jednym szeregu stanęła Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Pasternak, Wiceprzewodniczący Marek Węgrzynowicz i grupa radnych.  Organizatorem akcji w Dąbrowie Górniczej było Biuro Poselskie Poseł Beaty Małeckiej-Libery, a pracownik biura Pani Martyna Głowacka napisała na swoim profilu:

Kaczyński i jego PiS wytoczyli wojnę całemu społeczeństwu obywatelskiemu, ale my pamiętajmy – Solidarnie wszyscy RAZEM możemy jeszcze więcej bo nie ma takiej władzy na świecie, która nie boi się ulicy ! 

20161213_18222113 grudnia to Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Ofiar tej władzy, której spadkobiercami jest SLD.

Trudno to nawet komentować. Ale powstaje pytanie: W jaki sposób władze samorządowe  chcą wypowiedzieć posłuszeństwo legalnie wybranym władzom państwowym,  czy wypowiedzenie posłuszeństwa władzy oznacza odmowę realizacji przez organy miasta zadań publicznych oraz niestosowanie się do obowiązującego prawa?

Komentarze

6 komentarzy do “Oświadczenie-2 PIS – sesja 14.12.2016 r.”

 1. dąbrowianka, 22 Gru 2016 o 10:39

  Od kilku dni krąży w sieci odpowiedź prezydenta Podrazy na to oświadczenie. Pan prezydent umieścił je na swoim profilu na facebooku – polecam lekturę.
  Polecam, ponieważ podobno jest to odpowiedź prezydenta na to właśnie oświadczenie Klubu radnych PIS jednak w treści odpowiedzi trudno znaleźć odniesienie się do tez ujętych w oświadczeniu, natomiast występuje w nim przekierowanie uwagi na zupełnie inne tematy (tzw. klasyczny unik).
  Można w odpowiedzi znaleźć słowa samozachwytu nas sobą dotyczące działań prezydenta jak i również ostry atak na radnych PIS-u.
  Prezydent atakując bezpardonowo radnych PIS-u w swojej odpowiedzi wkłada w usta radnych komentarze z bloga radnego Jaszczury. Komentarze (anonimowe!), które zamieszczają na blogu mieszkańcy miasta (mogą to być zwolennicy PIS-u jak i również jego przeciwnicy!). Rozumiem, że wynika to z faktu iż autorów tych komentarzy z uwagi na ich anonimowy charakter nie może pan prezydent bezpośrednio złajać 🙁 i stąd atak na radnych PIS-u.
  Panie prezydencie, żyje pan w zupełnym matrixie oderwany od otaczającej rzeczywistości i w związku z tym nie przyjmuje pan krytycznych uwag na swój temat jak i swoich współpracowników.
  Szkoda, ponieważ określa się pan mianem prezydenta wszystkich dąbrowian wsłuchanym w głosy wszystkich mieszkańców.
  W swojej odpowiedzi nie odniósł się pan do słusznie zaniepokojonych radnych.
  Udział w protestach przeciwko obecnej władzy tak szerokiej grupy radnych naszego miasta z przewodniczącą i jej zastępcą na czele budzi poważny niepokój. Rozumiem, że przemilczenie tego faktu przez pana zostało spowodowane brakiem argumentów na ich obronę lub też pełną pana zgoda z podejmowanymi przez nich inicjatywami antyrządowymi .
  Nie wiem, trudno to ocenić, ponieważ pan nie wyraził swojego zdania w tej sprawie.
  Radni PIS kierują do pana wiele interpelacji, oświadczeń i wniosków dotyczących bardzo poważnych spraw mających istotny wpływ na życie każdego mieszkańca Dąbrowy. Nigdy na forum społecznym nie odniósł się pan do nich.
  Dlaczego to oświadczenie tak bardzo pana poruszyło?

 2. Kazimierz Jasionek, 22 Gru 2016 o 12:41

  Zaraza pomija z premedytacją niewygodne interpelacje zadawane przez radnych PiS i jak zwykle w odpowiedzi na nie obraca kota ogonem !!! Taka jest jego strategia, być ślepym i głuchym na bardzo ważne tematy poruszane przez tych radnych, gdzie trudno byłoby znaleźć jakąś sensowną odpowiedź !!!! Zaatakował radnego Pana Grzegorza za wpisy na jego prywatnym blogu (zresztą jak zwykle bardzo odważne i mądre)i zamieścił komentarze internautów odnoszących się do tych wpisów. Oczywiście uznał, że te wszystkie komentarze są pisane anonimowo i kieruje pretensje do Pana Grzegorza. Sprzeciwiam się takim stwierdzeniom Zarazy, gdyż przy każdym moim komentarzu podpisuję się swoim nazwiskiem, gdyż nie wstydzę się swoich poglądów których z pewnością nie zmienię !!!Jeżeli Dyzma ma jakieś pretensje to nich je kieruje do mnie. Co się tyczy udziału w protestach przeciwko obecnej władzy Pasternaczki (tzw. Lodówy)i radnych z obozu tego Dyzmy, to każdy wie co oni mają na myśli.Oni szanują tylko swoją samorządową władzę, jaką stosują w DG – władzę kolesi i wazeliniarzy, którzy przegłosują wszystko nawet najgłupsze uchwały, byle tylko nie sprzeciwić się Dyzmie !!!!Spodobało mi się hasło głoszone przez Komitet Obrony Darmozjadów „Dziś nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy” Oczywiście tej władzy, która się szarogęsi w DG i pod tym hasłem z pełną świadomością się podpisuję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Mieszkaniec D.G., 22 Gru 2016 o 23:48

  Bardzo mnie cieszy, że Pan Prezydent Podraza i jego otoczenie czyta bloga Pana Radnego Grzegorza Jaszczury. To już duży postęp. A dlaczego? – bo Pan Prezydent uczestniczy w licznych imprezach kulturalnych w bibliotece, ale książek nie wypożycza. A na imprezie na Pogorii, nie potrafił powiedzieć jaką książkę ostatnio przeczytał.
  Jednak interesuje się co pisują jego adwersarze, zapewne z urzędowego obowiązku-utrzymania władzy.
  Treść odpowiedzi Pana Prezydenta na oświadczenie klubu radnych PIS zamieszczona na facebooku w mojej ocenie nie jest merytoryczna, odnosi się do komentarzy z bloga rozmijając się z prawdą, do tego używając określników oburzające, niedopuszczalne, skandaliczne. Cóż za święte oburzenie. 26 lat i nie wszyscy uwierzyli.
  https://pl-pl.facebook.com/notes/zbigniew podraza/odpowiedź-na-stanowisko-radnych-prawa-i-sprawiedliwości-w-dąbrowie-górniczej/1391527194205137
  Krytyka zawarta w oświadczeniu radnych PIS jest jak najbardziej na miejscu zarzucając upolitycznienie działań administracji Miasta. Samorząd powinien być apolityczny, a nie zbrojnym ramieniem partii i dla niepoznaki rzekomo niezależnych klonów społeczeństwa obywatelskiego.
  Przemalowani, konwertyci, synowie sekretarzy, członków PZPR, którzy widząc schyłek SLD usiłują ustawić się w roli nowoczesnych, postępowych, obywatelskich pod szyldami samorządu. Zamienili mundur ich ojców politruka , stanowisko I sekretarza, członka partii na ładnie skrojony garnitur
  samorządowca, neoliberalnego korporacjonisty, postępowego postmodernisty, nowoczesnego celebryty.
  Wg nich to inicjatywa społeczna, niezwiązana z żadną opcją polityczną. A wśród nich przewodnicząca i wiceprzewodniczący Rady Miasta, z wiadomych opcji politycznych. Niektórzy byli przez blisko 20 lat w SLD lub kilka w PO teraz są niezależni, stowarzyszeni. Pomijam już to, że wszystkie partie tego ustroju w jakimś stopniu, powstały za przyzwoleniem służb.
  Nawet jakby na czole sobie to wymalowali to nikt nie uwierzy , że mentalność homosovietikusa z nich nagle uleciała i chcą robić wszystko dla dobra powszechnego i miasta.
  Przywary przewodniej, jedynie słusznej siły nie zanikają nawet w 3, 4 pokoleniu – patrz życiorysy wielopokoleniowe polskich socjalistów. PZPR-owiec, SLD-owiec, socjalista, postsocjalista, socjaldemokrata, a teraz malowany neoliberał, taką długą drogę ewolucji niektórzy przeszli. Byli sekretarzami PZPR, ponad 20 lat radnymi SLD, ich dzieci są teraz w Nowoczesnej, długa droga uwłaszczenia – od socjalizmu politruków do socjalizmu korporacyjnego.
  Głosują i głosowali w prawie każdym głosowaniu w mieście tak jak SLD. Najpierw startują (uzyskują mandat) pod inną nazwą, później zmieniają szyld na inny, zakładają stowarzyszenie i udają przedstawicieli szerokich mas obywatelskich. Jak szerokie są te masy i jakimi wartościami posługują się, łącznie z dezinformacją – tu są próbki rozpowszechniane godne następców PZPR i TVN.
  http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/artykul/strajk-obywatelski-w-dabrowie-nie-dla-pis-u-zdjecia,3950626,artgal,t,id,tm.html#6a3cad3845bd2956,1,3,60
  Dalej rozpowszechniane przez media.
  http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/dabrowa-gornicza/a/dabrowa-gornicza-strajk-obywatelski-na-placu-wolnosci-zdjecia-wideo,11574996/
  Nawet tam jest 1.05 video w okienku.
  Tylko dlaczego nie ma zdjęć z lotu ptaka, z perspektywy, z kamerki internetowej która obejmuje PKZ, dookoła manifestacji?
  https://pl-pl.facebook.com/Dziwne.sytuacje.DG/
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1129538650499572&set=pcb.1129538890499548&type=3&theater
  Na facebooku Uważam RZe z 13.12 jest też rozpowszechnione powiększone to zdjęcie. A to kilka komentarzy: Jerzy Radwański Oczywista manipulacja, zdjęcie wykonano od tyłu demonstracji. Te światła za budynkiem to pochodnie niesione w krzepkich dłoniach niezliczonych rzesz obrońców demokracji. Pochodnie wolności;
  Adam Piniarski Ciekawe pod jakim kątem robili zdjęcia żeby wyglądało na więcej;
  Robert Siewak Za szeroko, złośliwie zapewne, skadrowane ;
  Bez kozery pińset tysięcy jak nic, tak się zlali z otoczeniem że nie widać ich bezkresnej głupoty.
  Nikt nie podważa prawa do demonstracji, tylko niech uczestnicy posługują się prawdą. Zjawiło się tu we wtorkowe popołudnie 13 grudnia ponad 200 osób- to jest wasza prawda, tak jak i wasze społeczeństwo obywatelskie w D.G. Godna wyliczeń z demonstracji Hanny Gronkiewicz Waltz. Skoro było 200 osób trzeba było to pokazać niepodważalnie i stanąć pod PKZ gdzie jest oświetlenie.
  Wybór daty demonstracji to szarganie, plugawienie i bezczeszczenie pamięci ludzi, którzy zginęli w imię wyznawanych wartości. Tylko młodym z wielkich miast, jeszcze ideowym spadkobiercom komuny można można szerzyć propagandę dezinformacji używając porównania dzisiejszej rzeczywistości do ówczesnych czasów.To jest wstyd i hańba dla tych, którzy się tam zebrali.
  Tylko prawda może wyzwolić człowieka. Życie bez prawdy zmierza do absurdu nihilizmu i bezideowości.
  Prawda waszych poprzedników, nauczycieli ideowych przyniesiona była na bagnetach przemocą, później zamieniła się w autorytaryzm, w epoce Gierka oparta była na kłamstwie i kredycie, dziś są to subtelne kłamstwa oparte na rzekomym pluraliźmie wyklutym z tego samego czerwonego jaja. Niektórzy z was nawet nie zdają sobie sprawy, że bronią socjalizmu w nowym wydaniu.
  Ja mam jedno pytanie skoro nie jesteście partią polityczną, jakie są źródła waszego finansowania, skoro pozostajecie z nią w symbiozie.
  Członkowie partii należą do stowarzyszenia, lub nagle stają się samorządowcami bo partia obumarła lub nie trendy jest w niej być, jesteście niewiarygodni w tym kontekście.
  Post-PZPRowcy napisali pod dyktando czerwonych prawników postępową konstytucję Prezydenta Kwaśniewskiego z 1997, będącą przedłużeniem poprzedniego systemu I bronią jej zgodnie z doktryną szkoły frankfurckiej i doktryny Marcusa. Jak kiedyś prawie wszyscy głosowali, żeby 2 mln PZPRowców miało lepiej, tak dziś zgodnie z tą doktryną większość wybiera ,żeby mniejszości homo, etniczne, jaśnie oświeceni przez waz podrzucani mieli lepiej niż większość. To jest tylko obrona interesu, w tym stanowisk i systemu politycznego.To wy i wasze klony posługiwały się autorytaryzmem , uwłaszczyły się widząc rychły upadek formacji i obstawiły wszystkie najwyższe urzędy w Państwie, by socjalizm dla waszego kartelu następców nigdy nie zginął.
  Teraz występują prywatnie. Gdybym był niegrzeczny odpowiedziałbym trawestując Potop prywatnym, a nie radnym, ja jednak nie używam takich słów jak komentatorzy i wyborcy wpisów Pana Prezydenta.
  Pan Węgrzynowicz oburza się w tekście, a zapomina jednak, że poszerzanie wolności jednym , zwłaszcza mniejszościom ogranicza wolność drugich.
  Nie jesteście nawet lewicą, bo ci chociaż mieli jakąś ideologię, staliście się lewackimi bezideowymi grupami interesu.
  Nie dziwią mnie również wazeliniarskie, serwilistyczne, lizusowskie komentarze na stronie facebooka Prezydenta Miasta. Otoczenie partii zawsze w jakiejś części składa sie ze starych akolitów i nowych pluralistycznych prozelitów, resztę dopełnia tradycja Czerwonego Zagłębia, która stała się religią przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
  Towarzystwo wzajemnej adoracji – kółko samochwałów obrońców demokracji, które pozostaje w opozycji do rzekomego braku wolności i antydemokratów z bloga ludzi prawicy tłumiących wolne media radnego Grzegorza Jaszczury.
  Odnośnie komentarzy dotyczących Kościoła i radnych PIS chciałbym zauważyć ,że na blogu Pana Jaszczury nie obowiązuje cenzura. Na blogu radnego udziela się szerokie spectrum komentatorów o różnych poglądach, głównie z obozu wolnościowego od KNP do RN.
  Cenzura nie obowiązuje również w Klubie Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej na spotkaniach z autorami książek.
  Widzę tu tęsknotę niektórych obrońców demokracji za ulicą Mysią (siedziba GUKPiW w Warszawie za komuny).
  W tzw. komunie duży odsetek księży współpracował z SB, w tym wielu biskupów, później przez ustępstwa również ekonomiczne partia kupowała sobie przychylność Episkopatu, również tzw III Rzeczpospolita próbując rozbić jedność Kościoła.
  Dla leniwych –
  Instytut Pamięci Narodowej „Metody pracy operacyjnej aparatu bezpieczeństwa wobec kościołów i związków wyznaniowych 1945-1989”, Warszawa 2004.
  Poczytajcie sobie również m.in. artykuły guru waszych ojców – J.Urbana nt. współpracy księży z SB, upublicznione listy Episkopatu,, listy ks. Popiełuszki w tym do Prymasa Glempa, książki Wojciecha Sumlińskiego.
  W formacjach prawicowych są ludzie którzy nigdy nie sprzeniewierzyli się, nie zostali kupieni bo wyznawali zasadę z hymnu Solidarności – że lepiej umrzeć na stojąco niz na kolanach żyć. Mam trochę lat i widziałem jak niektórzy księża w tamtym czasie, również w D.G. imprezowali z I sekretarzami, jak czapkowali SB jeśli chodziło o interes Kościoła. Rozmawiałem również z kilkoma ludźmi, którzy dotarli do archiwum Stasi, w tym jednym z internowanych o przekazaniu kardynałowi Dziwiszowi list biskupów i TW skopiowanych z archiwum wywiadu niemieckiego.
  Kościół tak samo jak i wy nie rozliczył się z przeszłością. I nie jest to żaden atak, tylko stwierdzenie faktu. To temat na osobną notkę, również dotycząca czasów współczesnych.
  Najważniejsze, że wy jesteście zwarci, ludzi uczciwych jednak nie uda się Panu Prezydentowi poróżnić przez tego typu argumenty. Na kłamstwie i mamonie pojmowanej jako podstawa jeszcze nigdy nie zbudowano trwałego fundamentu. I piszę to nie jako członek jakiejkolwiek partii, tylko jako obywatel, któremu obrzydziliście system.
  Miałbym też radę dla Pana Prezydenta, żeby sobie przypomniał jak zwalniał niewygodnych pracowników swojej administracji, likwidował stanowiska osobom, które nie zgadzały się z jego poglądami, a nie zajmował się komentarzami o klubie PIS. Zamiatanie pod dywan to wasza specjalność. To przecież przodkowie waszej formacji zapisali w Konstytucji, że poseł nie jest związany instrukcjami wyborczymi, więc komu służy? I wy to nazywacie demokracją liberalną. Jest jedna demokracja bezprzymiotnikowa o jednej wykładni. Ale neomarksista zawsze będzie rozdzielał włos na cztery w imię dialektyki, że są równi i równiejsi.
  Użyte w odpowiedzi argumenty strojącego się w piórka obrońców demokracji włodarza miasta uderzają jak bumerang we własną formację, której pępowina nie odcięta została w myśl zasady , żeby było tak jak było po nowo-staremu.
  Zgromadzeni członkowie tzw obrońców demokracji to zaprzeczenie ludzi honoru, ludzi uczciwych, którzy walczą o utrzymanie wpływów i bronią ustroju Państwa, bo pod nich napisano Konstytucję i akty prawne.
  Może wśród posłów, w najwyższych gremiach partyjnych obowiązuje dyscyplina partyjna. Na dole toczy się dyskusja oparta na wartościach, w przeciwieństwie do waszego zgniłego ładu utrzymywanego od najniższych stanowisk samorządowych.
  Zarzucacie to i owo swoim interlokutorom, ale to wy przecież zbudowaliście taki system, kooptując część z ludzi dawnej Solidarności. Ba, nawet wasi towarzysze nie chcieli na was głosować , musieliście także zmienić w trakcie głosowania ordynację wyborczą , by dotrzymać zgniłego kompromisu Okrągłego Stołu.
  Przecież wasi poprzednicy mieli doświadczenie w łamaniu kręgosłupów moralnych przez szantaż, zastraszanie, dziś jest to socjotechnika, psychomanipulacja.
  Nie ma nic wiecznego, powiedział mi kiedyś profesor tak samo iluzją jest utrzymanie tzw.Czerwonego Zagłębia poprzez budowanie struktur alternatywnych, zastępując przybudówkami, stowarzyszeniami i zabiegami socjotechnicznymi własnej progenitury.Wystarczy popatrzeć na wasza ekonometrię większości inwestycji.Nadchodzącego pokolenia już nie zawłaszczycie przebrani w skóry owiec i dobroczyńców.
  Ten tekst nie jest żadną pochwałą dla prawej strony, lecz głosem człowieka, który przekonany jest ,ze prawdy nie da się zakłamać, również prawdy o ustroju państwa gdzie zapisy Konstytucji to puste deklaracje. Dotyczy to także ustawy o samorządzie, której ułomności i brak rozdziału między partią i samorządem wskazywali w krytycznych opracowaniach jej twórcy i sami samorządowcy. Demokracji nie da się zbudować przy pomocy pseudosamorządu kontrolowanego przez partię, opartego na byłych członkach partii.
  Można wielu ludzi, człowieka nawet wielkiego zamordować, ale jego słowa będą zawsze aktualne – jak Abrahama Lincolna.
  Pewnych ludzi można oszukiwać cały czas, wszystkich można oszukiwać przez pewien czas, ale nie można oszukiwać wszystkich cały czas.

 4. iti, 23 Gru 2016 o 12:50

  Piękny opis rzeczywistości (w przekroju historycznym) dokonany przez Mieszkaniec D.G.:
  „Nie jesteście nawet lewicą, bo ci chociaż mieli jakąś ideologię, staliście się lewackimi bezideowymi grupami interesu.”

 5. mieszkańcy Dąbrowy, 23 Gru 2016 o 13:22

  do Mieszkaniec D.G.;
  Podraza i jego otoczenie „rozłożeni” na części pierwsze 🙂
  Trafnie, dogłębnie i dosadnie!!!!
  Obawiamy się, że TEGO komentarza prezydent nie ujawni na swoim facebooku 🙁
  ale chociaż przeczyta 🙂

 6. Kazimierz Jasionek, 23 Gru 2016 o 14:00

  Do Mieszkaniec D.G., Świetny komentarz w którym wychwycone są wszelkie podłości koryciarzy i karierowiczów którym nie podobają się rządy PiS, gdyż to uderza w ich żywotne plugawe interesy i zagraża ich panoszeniu się w całej Polsce !!!
  Cały ten komentarz powinien Zaraza i jego przy…sy skserować i wsadzić sobie pod poduszkę, by do ich łbów dotarła w końcu ta oczywista prawda o ich skandalicznych rządach !!!! Słuszna uwaga została ujęta w treści tego mądrego komentarza dotycząca tej grupy twardogłowych, którzy dają się wypuścić (w maliny)i biorą udział w tych jakże żałosnych protestach Cytat: „Zgromadzeni członkowie tzw obrońców demokracji to zaprzeczenie ludzi honoru, ludzi uczciwych, którzy walczą o utrzymanie wpływów i bronią ustroju Państwa, bo pod nich napisano Konstytucję i akty prawne” Właśnie jest to prawdziwe zaprzeczenie !!!!! Tym tzw. samorządowcom biorącym udział w tej zbieraninie (wymienionym z nazwiska) powinni mieszkańcy zapamiętać na zawsze, co swoją osobą reprezentują (mniej niż zero) i pokazać im przy najbliższych wyborach gdzie jest ich miejsce.Jestem przekonany, że z chwilą gdy słusznie wylądują na ulicy,ich pan i władca tzw guru Dyzma natychmiast załatwi im jakieś ciepłe synekury !!!! Jedynie konkretne zmiany w tej sitwie d…lizów mogą nastąpić tylko wtedy, kiedy mieszkańcy przejrzą w końcu na oczy i wywalą również Zarazę od tego koryta !!!

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie