Telewizja TVS – „kulturalna Biedronka”

Kategorie: W mediach   | Wrzesień 11, 2009

Zaczynam dochodzić do wniosku, że media, np. Telewizja Silesia, częściej przeprowadzają konsultacje społeczne w sprawie wielu inwestycji w naszym mieście, niż Pan Prezydent naszego Miasta. Na pewno tak jest w kontekście wysłuchiwania radnych opozycyjnych. 11 bm., tj. dzisiaj, Pani redaktor Julia Bromberek z TVS dociekliwie wypytywała mnie o budowę dyskontu  handlowego Biedronka w Gołonogu, przy al. Zagłębia Dąbrowskiego (przy bloku nr 6, przy ul. Tysiąclecia). Szerzej: http://www.tvs.pl/informacje/15993/

Biedronka została wybudowana błyskawicznie, na terenie obejmującym w planie zagospodarowania przestrzennego UK (usługi kultury). Poprzedniemu właścicielowi terenu (przed Biedronką), zakupionego od miasta w 1999 r., (wychodziłoby, że rządziła wtedy też lewica z SLD), nota bene terenu przeznaczonego wtedy prawdopodobnie pod placówkę kulturalną nie udało się uzyskać zgody na usługi w branży samochodowej. Dyskont natomiast wolno wybudować!, jedynie trzeba w nim od czasu do czasu przeprowadzać „konferencje”, najlepiej pewnie „kulturalne”, bo tak podobno  tłumaczy się teraz jego lokalizację! Aczkolwiek to są tylko przecieki, bo Wydział Promocji Miasta nie chce (też podobno) udzielać informacji Telewizji Silesia, zarzucając jej stronniczość??? Mam osobiście wprost przeciwne zdanie: to Telewizja Silesia transmitowała bezpośrednio protest mieszkańców na skrzyżowaniu Staszica, po jego zamknięciu bez konsultacji przez Pana Prezydenta, że napiszę o tym co mnie najbardziej boli. Tak zrobiła także inna telewizja prywatna TVN 24, czy radio Katowice. Inne zdanie miał chyba jedynie „reżimowy” Przegląd Dąbrowski, wydawany z podatków mieszkańców Dąbrowy Górniczej, a monitorowany przez dąbrowskie władze.

Wracając do budowy tej Biedronki, to pamiętam sytuację, jak nie dało zrobić się wg władz miasta, dokładnie w tym samym miejscu, dojazdu do garaży po przeciwnej stronie al. Zagłębia Dąbrowskiego – wybudowanych przez Komitet Społeczny Budowy Garaży, a teraz dojazd do Biedronki zrobiono w tydzień! Na dodatek kilkadziesiąt metrów dalej zlikwidowano bezpośredni dojazd do ślepej drogi osiedlowej, przy ul. Tysiąclecia 6 (gdzie mieszka kilkaset rodzin)! A co na wypadek konieczności dojazdu służb ratunkowych? Dojazd do bloku przy ul. Tysiąclecia 6 jest w ogóle katastrofalny, bo przy kompleksie handlowym należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator”, też często dostawcze samochody ciężarowe blokują przejazd. Miejsc parkingowych, przy bloku nr 6, o które interpeluję w Radzie Miasta już ze dwa lata nie ma, a dojazd i parkingi do dyskontu handlowego na terenie usług kulturalnych powstają w mig (wraz ze zezwoleniami!).

Niestety tacy równi i równiejsi są mieszkańcy naszego miasta dla Pana Prezydenta. Przynajmniej tak wygląda z przeprowadzonego przeze mnie obiektywnego porównania.

Komentarze

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie