20100514193Na spokojnie przytoczę 4 moje interpelacje z ostatniej sesji Rady Miasta.

„Szanowny Panie Prezydencie! W nawiązaniu do wielu moich wcześniejszych interpelacji dotyczących os. Staszic, w szczególności skrzyżowania ul. ul. Staszica, Ziemby i DK 94 z ul. 11-go Listopada (wcześniej), proszę Pana Prezydenta o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego i mieszkańców w tym rejonie.

Od ok. 4 tygodni przy przystanku autobusowym (przy ul. Staszica 60), na środku pasa drogowego leży uszkodzony plastikowy słupek informacyjny. Jest to obok wiaty, którą swego czasu staranował samochód, po podobno poprawieniu bezpieczeństwa ruchu drogowego na tej ulicy. Zniszczoną wiatę też usuwano i naprawiano bardzo długo. Nawiasem pisząc słupek jest zniszczony już  4 raz w ostatnim roku!

Zastosowane rozwiązanie z przystankami komunikacji publicznej przy wysepkach rozdzielających pasy ruchu jest bardzo złe, ponieważ tamuje całkowicie ruch w jednym kierunku przy zatrzymującym się, np. autobusie na przystanku.

Kto jest odpowiedzialny Panie Prezydencie za taki brak nadzoru w tym obszarze działań naszej Gminy, tzn. chodzi mi o bezpieczeństwo ruchu drogowego. Prawdopodobnie znowu statystyki policyjne nie oddają prawdy o bezpieczeństwie mieszkańców.”

„Szanowny Panie Prezydencie! W imieniu mieszkańców ul. Konopnickiej, w szczególności odcinka jednokierunkowego od Pałacu Kultury do przejazdu kolejowego proszę o rozmieszczenie koszy na śmieci na tej ulicy.”

20100831595„Szanowny Panie Prezydencie! Na skrzyżowaniach przy ulicach dojazdowych do Wyższej Szkoły Biznesu w rejonie centrum miasta pojawiły się tabliczki – strzałki informujące o kierunku jazdy do tej uczelni. Jednakże stało się to kosztem tabliczek – strzałek z nazwami ulic, które zniknęły.

Czy wg Pana Prezydenta takie oznakowanie, z pominięciem nazw ulic naszego miasta jest prawidłowe? Proszę o podanie wpływów do kasy miasta z powyższego oznakowania strzałkami Wyższej Szkoły Biznesu.

Postuluję uzupełnienie tego oznakowania i przywrócenie tabliczek z nazwami ulic. Inne strzałki informacyjne powinny wg mnie znajdować się pod nazwą ulicy.”

20100403131„Szanowny Panie Prezydencie! Na jakim etapie jest budowa drogi do Tucznawy, realizowana zgodnie z ustawą o przedsięwzięciach publiczno-prywatnych? Proszę o przedstawienie stopnia zaawansowania tego przedsięwzięcia.”

Grzegorz Jaszczura

Sesja 02Oczywiście nie omieszkam zamieścić ciekawych odpowiedzi Pana Prezydenta. Dodam jeszcze, że ostatnio bardzo wzrosła wykonywalność moich sugestii przez służby urzędnicze naszego Miasta.

Komentarze

5 komentarzy do “interpelacje – sesja 31.08.2010 r. (odsłona 50, cz. 3)”

 1. Piotr, 7 Wrz 2010 o 12:09

  Czy to Las Bienia widać na zdjęciu? realizacja drogi jest w lesie Panie radny!!!

 2. Zagłoba, 7 Wrz 2010 o 12:49

  Panie Piotrze:
  Czy o tym lesie Pan pisze gdzie rośnie sobie 200-letnia sosna niedoszły pomnik przyrody w trasie tejże tak zwanej obwodnicy. Chociaż właściwa obwodnica wschodnia przebiega bliżej kolonii Zagrabie.

 3. ze Staszica, 7 Wrz 2010 o 20:25

  Brawo Panie Radny. Żółty słupek ze zdjęcia jest już cały i nowy.

 4. Piotr, 8 Wrz 2010 o 11:53

  do Zagłoby, nic nie wiem o sośnie 200 letniej??? Czy lewicowemu Prezydentowi grożą zieloni???

 5. Zagłoba, 9 Wrz 2010 o 8:47

  Piotrze, nie zieloni, nie zieloni. Oni nie mają nic do Lasu Bienia, chociaż powinni. Zagrażają radni osiedla Ząbkowice. To oni się bawią w zielonych-oszołomów

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie