Zakazana archeologia

Kategorie: Recenzje   | 31 października, 2012

Lewicowa cywilizacja śmierci, która globalnie opanowała obecne życie człowieka na Ziemi, nie dopuszcza do powszechnego obiegu informacji, które kolidują z czczonymi przez nią teoriami. Jej lewicowe bożki są przed nimi bezgranicznie chronione. Dlatego chłam przekazywany przez media, w tym lewackie telewizje, dotyczy, m.in. udowadniania przykładowo lewicowej teorii ewolucji. Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą, jak twierdził ich ideolog z socjalistyczno-narodowych Niemiec.

Trzymają się powyższego zarówno z powodu lenistwa jak i możliwości przeciwstawienia się teorii kreacjonistycznej. Każdy wierzący w nią, to dla nich dziwak. W rzeczywistości, to oni udowadniają, poprzez nie przyjmowanie ewidentnych faktów, że teoria ewolucji Darwina to utopia, albo zbiór życzeń wojujących ateistów.  Niestety w wyniku wiary w ewolucję Darwina muszą tracić dużo sił i czasu na zejście z drzewa i przekształcenie się z małpoluda w „lud”. A wówczas brakuje już im  czasu na myślenie.

Zachęcam do zapoznania się z książką „Zakazana archeologia. Ukryta Historia Człowieka”, Michaela A. Cremo i Richarda L. Thompsona. Zawiera ona te fakty, które powodują, że teoria ewolucji Darwina nie trzyma się rzeczywistości, w szczególności dotyczącej okresu i sposobu pojawienia się człowieka na Ziemi.

Obchodzona 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie zmarłych 2 listopada wydaje się dobrym momentem na takie rozważania.

Ponieważ nie jestem archeologiem ani paleoantropologiem, dlatego może kilka opinii fachowców na temat książki M. A. Cremo i R. L. Thompsona:

„Dokonaliście cudownej pracy, gratuluję. Dziękuję za to wspaniałe źródło wiedzy„.

dr George Carter, archeolog

„Skończyłem niedawno czytać tę książkę. Chciałbym wam pogratulować i podziękować za jej napisanie […]. Jestem szczególnie wdzięczny za ukazanie nieprawdziwości wielu informacji podawanych przez elity naukowe„.

Thomas A. Dorman, doktor medycyny, członek Królewskiego College’u Lekarskiego, Wielka Brytania

„Michael Cremo, badacz historii i filozofii nauki oraz Richard Thompson, matematyk, kwestionują dominujące obecnie poglądy na temat początków człowieka i jego starożytności. Ich książka ukazuje wiele materiałów archeologicznych, zarówno akceptowanych, jak i kontrowersyjnych, na tle socjologicznej, filozoficznej i historycznej oceny metody naukowej. W ten sposób kwestionuje istniejące koncepcje i ujawnia proces ukrywania danych o historii i pochodzeniu ludzkości„.

Journal of Field Archeology

„Jeżeli wyobrazimy sobie dzieje ludzkości jako olbrzymie muzeum, zawierające całą wiedzę na temat, zobaczymy, że kilka sal tego muzeum zamknięto na klucz. Naukowcy trzymają pod kluczem fakty, które przeczą akceptowanemu powszechnie obrazowi historii. Jednak Michael A. Cremo i Richard L. Thompson otworzyli wiele z zamkniętych drzwi i pozwolili zarówno laikom, jak i uczonym zajrzeć do środka. Nawet naukowcy są pod wrażeniem tej prezentacji. I słusznie. „Zakazana archeologia” zmusza świat nauki do wejścia na nowe obszary i kwestionuje wiele czczonych dotąd teorii o ludzkości i jej dziejach„.

Walter J. Langbein, magazyn PARA, Austria

Jeszcze kilka moich wcześniejszych wpisów w obronie kreacjonizmu:

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=471#more-471,

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1291#more-1291,

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1360#more-1360.

Komentarze

7 komentarzy do “Zakazana archeologia”

 1. Venlo, 31 paź 2012 o 10:53

  Na początku był HAOS

 2. Venlo, 31 paź 2012 o 10:54

  Jeszcze raz… Na początku był CHAOS. Sorry za ortografię

 3. Kazimierz Jasionek, 31 paź 2012 o 12:44

  Rządzący w DG ( cała ta sitwa) jeszcze nie zdążyli zejść z drzewa , dalej tam siedzą i stosują prawo dżungli, przy pomocy służb które powinny chronić mieszkańców, a nie ich !!!!!!!

 4. halska, 31 paź 2012 o 23:01

  „Kiedy rozważymy również fakt, że człowiek żyjący obecnie wykonuje narzędzia, które nie różnią się zasadniczo od artefaktów wydobytych z osadów mioceńskich we Francji i innych miejscach, siła teorii ewolucji ludzkiego gatunku zaczyna słabnąć. W rzeczywistości tylko wówczas ma sens, gdy zlekceważymy wiele przekonujących odkryć. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszelkie dostępne znaleziska, w postaci narzędzi i szczątków szkieletowych, z pewnością trudno będzie skonstruować jakąkolwiek ewolucyjną sekwencję zdarzeń. Pozostaje nam przypuszczenie, że przez dziesiątki milionów lat, w tym samym czasie żyły różne rodzaje istot ludzkich i człekokształtnych, które wytwarzały narzędzia kamienne na zróżnicowanym poziomie technologicznego zaawansowania.”

 5. informator-2, 1 lis 2012 o 21:02

  Niewierzący profesor filozofii stojąc w audytorium wypełnionym studentami zadaje pytanie jednemu z nich:
  – Jesteś chrześcijaninem synu, prawda?
  – Tak, panie profesorze.
  – Czyli wierzysz w Boga.
  – Oczywiście.
  – Czy Bóg jest dobry?
  – Naturalnie, że jest dobry.
  – A czy Bóg jest wszechmogący? Czy Bóg może wszystko?
  – Tak.
  – A Ty – jesteś dobry czy zły?
  – Według Biblii jestem zły.
  Na twarzy profesora pojawił się uśmiech wyższości – Ach tak, Biblia!
  – A po chwili zastanowienia dodaje:
  – Mam dla Ciebie pewien przykład. Powiedzmy że znasz chorą i cierpiącą osobę, którą możesz uzdrowić. Masz takie zdolności. Pomógłbyś tej osobie? Albo czy spróbowałbyś przynajmniej?
  – Oczywiście, panie profesorze.
  – Więc jesteś dobry…!
  – Myślę, że nie można tego tak ująć.
  – Ale dlaczego nie? Przecież pomógłbyś chorej, będącej w potrzebie osobie, jeśli byś tylko miał taką możliwość. Większość z nas by tak zrobiła. Ale Bóg nie.
  Wobec milczenia studenta profesor mówi dalej – Nie pomaga, prawda? Mój brat był chrześcijaninem i zmarł na raka, pomimo że modlił się do Jezusa o uzdrowienie. Zatem czy Jezus jest dobry? Czy możesz mi odpowiedzieć na to pytanie?
  Student nadal milczy, więc profesor dodaje – Nie potrafisz udzielić odpowiedzi, prawda? – aby dać studentowi chwilę zastanowienia profesor sięga po szklankę ze swojego biurka i popija łyk wody.
  – Zacznijmy od początku chłopcze. Czy Bóg jest dobry?
  – No tak… jest dobry.
  – A czy szatan jest dobry?
  Bez chwili wahania student odpowiada – Nie.
  – A od kogo pochodzi szatan?
  Student aż drgnął:
  – Od Boga.
  – No właśnie. Zatem to Bóg stworzył szatana. A teraz powiedz mi jeszcze synu – czy na świecie istnieje zło?
  – Istnieje panie profesorze …
  – Czyli zło obecne jest we Wszechświecie. A to przecież Bóg stworzył Wszechświat, prawda?
  – Prawda.
  – Więc kto stworzył zło? Skoro Bóg stworzył wszystko, zatem Bóg stworzył również i zło. A skoro zło istnieje, więc zgodnie z regułami logiki także i Bóg jest zły.
  Student ponownie nie potrafi znaleźć odpowiedzi..
  – A czy istnieją choroby, niemoralność, nienawiść, ohyda? Te wszystkie okropieństwa, które pojawiają się w otaczającym nas świece?
  Student drżącym głosem odpowiada – Występują.
  – A kto je stworzył?
  W sali zaległa cisza, więc profesor ponawia pytanie – Kto je stworzył?
  – wobec braku odpowiedzi profesor wstrzymuje krok i zaczyna się rozglądać po audytorium. Wszyscy studenci zamarli.
  – Powiedz mi – wykładowca zwraca się do kolejnej osoby – Czy wierzysz w Jezusa Chrystusa synu?
  Zdecydowany ton odpowiedzi przykuwa uwagę profesora:
  – Tak panie profesorze, wierzę.
  Starszy człowiek zwraca się do studenta:
  – W świetle nauki posiadasz pięć zmysłów, które używasz do oceny otaczającego cię świata. Czy kiedykolwiek widziałeś Jezusa?
  – Nie panie profesorze. Nigdy Go nie widziałem.
  – Powiedz nam zatem, czy kiedykolwiek słyszałeś swojego Jezusa?
  – Nie panie profesorze.
  – A czy kiedykolwiek dotykałeś swojego Jezusa, smakowałeś Go, czy może wąchałeś? Czy kiedykolwiek miałeś jakiś fizyczny kontakt z Jezusem Chrystusem, czy też Bogiem w jakiejkolwiek postaci?
  – Nie panie profesorze. Niestety nie miałem takiego kontaktu.
  – I nadal w Niego wierzysz?
  – Tak.
  – Przecież zgodnie z wszelkimi zasadami przeprowadzania doświadczenia, nauka twierdzi że Twój Bóg nie istnieje… Co Ty na to synu?
  – Nic – pada w odpowiedzi – mam tylko swoją wiarę.
  – Tak, wiarę… – powtarza profesor – i właśnie w tym miejscu nauka napotyka problem z Bogiem. Nie ma dowodów, jest tylko wiara.
  Student milczy przez chwilę, po czym sam zadaje pytanie:
  – Panie profesorze – czy istnieje coś takiego jak ciepło?
  – Tak.
  – A czy istnieje takie zjawisko jak zimno?
  – Tak, synu, zimno również istnieje.
  – Nie, panie profesorze, zimno nie istnieje.
  Wyraźnie zainteresowany profesor odwrócił się w kierunku studenta.
  Wszyscy w sali zamarli. Student zaczyna wyjaśniać:
  – Może pan mieć dużo ciepła, więcej ciepła, super-ciepło, mega ciepło, ciepło nieskończone, rozgrzanie do białości, mało ciepła lub też brak ciepła, ale nie mamy niczego takiego, co moglibyśmy nazwać zimnem. Może pan schłodzić substancje do temperatury minus 273,15 stopni Celsjusza (zera absolutnego), co właśnie oznacza brak ciepła – nie potrafimy osiągnąć niższej temperatury. Nie ma takiego zjawiska jak zimno, w przeciwnym razie potrafilibyśmy schładzać substancje do temperatur poniżej 273,15stC. Każda substancja lub rzecz poddają się badaniu, kiedy posiadają energię lub są jej źródłem. Zero absolutne jest całkowitym brakiem ciepła. Jak pan widzi profesorze, zimno jest jedynie słowem, które służy nam do opisu braku ciepła. Nie potrafimy mierzyć zimna. Ciepło mierzymy w jednostkach energii, ponieważ ciepło jest energią. Zimno nie jest przeciwieństwem ciepła, zimno jest jego brakiem.
  W sali wykładowej zaległa głęboka cisza. W odległym kącie ktoś upuścił pióro, wydając tym odgłos przypominający uderzenie młota.
  – A co z ciemnością panie profesorze? Czy istnieje takie zjawisko jak ciemność?
  – Tak – profesor odpowiada bez wahania – czymże jest noc jeśli nie ciemnością?
  – Jest pan znowu w błędzie. Ciemność nie jest czymś, ciemność jest brakiem czegoś. Może pan mieć niewiele światła, normalne światło, jasne światło, migające światło, ale jeśli tego światła brak, nie ma wtedy nic i właśnie to nazywamy ciemnością, czyż nie? Właśnie takie znaczenie ma słowo ciemność. W rzeczywistości ciemność nie istnieje. Jeśli istniałaby, potrafiłby pan uczynić ją jeszcze ciemniejszą, czyż nie?
  Profesor uśmiecha się nieznacznie patrząc na studenta. Zapowiada się dobry semestr.
  – Co mi chcesz przez to powiedzieć młody człowieku?
  – Zmierzam do tego panie profesorze, że założenia pańskiego rozumowania są fałszywe już od samego początku, zatem wyciągnięty wniosek jest również fałszywy.
  Tym razem na twarzy profesora pojawia się zdumienie:
  – Fałszywe? W jaki sposób zamierzasz mi to wytłumaczyć?
  – Założenia pańskich rozważań opierają się na dualizmie – wyjaśnia student – twierdzi pan, że jest życie i jest śmierć, że jest dobry Bóg i zły Bóg. Rozważa pan Boga jako kogoś skończonego, kogo możemy poddać pomiarom. Panie profesorze, nauka nie jest w stanie wyjaśnić nawet takiego zjawiska jak myśl. Używa pojęć z zakresu elektryczności i magnetyzmu, nie poznawszy przecież w pełni istoty żadnego z tych zjawisk. Twierdzenie, że śmierć jest przeciwieństwem życia świadczy o ignorowaniu faktu, że śmierć nie istnieje jako mierzalne zjawisko. Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, tylko jego brakiem. A teraz panie profesorze proszę mi odpowiedzieć – czy naucza pan studentów, którzy pochodzą od małp?
  – Jeśli masz na myśli proces ewolucji, młody człowieku, to tak właśnie jest.
  – A czy kiedykolwiek obserwował pan ten proces na własne oczy?
  Profesor potrząsa głową wciąż się uśmiechając, zdawszy sobie sprawę w jakim kierunku zmierza argumentacja studenta. Bardzo dobry semestr, naprawdę.
  – Skoro żaden z nas nigdy nie był świadkiem procesów ewolucyjnych i nie jest w stanie ich prześledzić wykonując jakiekolwiek doświadczenie, to przecież w tej sytuacji, zgodnie ze swoją poprzednią argumentacją, nie wykłada nam już pan naukowych opinii, prawda? Czy nie jest pan w takim razie bardziej kaznodzieją niż naukowcem?
  W sali zaszemrało. Student czeka aż opadnie napięcie.
  – Żeby panu uzmysłowić sposób, w jaki manipulował pan moim poprzednikiem, pozwolę sobie podać panu jeszcze jeden przykład – student rozgląda się po sali – Czy ktokolwiek z was widział kiedyś mózg pana profesora?
  Audytorium wybucha śmiechem.
  – Czy ktokolwiek z was kiedykolwiek słyszał, dotykał, smakował czy wąchał mózg pana profesora? Wygląda na to, że nikt. A zatem zgodnie z
  naukowa metodą badawczą, jaką przytoczył pan wcześniej, można powiedzieć, z całym szacunkiem dla pana, że pan nie ma mózgu, panie
  profesorze. Skoro nauka mówi, że pan nie ma mózgu, jak możemy ufać pańskim wykładom, profesorze?
  W sala zapada martwa cisza. Profesor patrzy na studenta oczyma szerokimi z niedowierzania. Po chwili milczenia, która wszystkim zdaje się trwać wieczność profesor wydusza z siebie:
  – Wygląda na to, że musicie je brać na wiarę.
  – A zatem przyznaje pan, że wiara istnieje, a co więcej – stanowi niezbędny element naszej codzienności. A teraz panie profesorze, proszę mi powiedzieć, czy istnieje coś takiego jak zło?
  Niezbyt pewny odpowiedzi profesor mówi – Oczywiście że istnieje. Dostrzegamy je przecież każdego dnia. Choćby w codziennym występowaniu człowieka przeciw człowiekowi. W całym ogromie przestępstw i przemocy obecnym na świecie. Przecież te zjawiska to nic innego jak właśnie zło.
  Na to student odpowiada:
  – Zło nie istnieje panie profesorze, albo też raczej nie występuje jako zjawisko samo w sobie. Zło jest po prostu brakiem Boga. Jest jak ciemność i zimno, występuje jako słowo stworzone przez człowieka dla określenia braku Boga. Bóg nie stworzył zła. Zło pojawia się w momencie, kiedy człowiek nie ma Boga w sercu. Zło jest jak zimno, które jest skutkiem braku ciepła i jak ciemność, która jest wynikiem braku światła.

 6. Grzehu4, 4 lis 2012 o 11:35

  Ludzie nie mogą pochodzić od małpy ponieważ ewoluowali jednocześnie z nimi jak i innymi zwierzętami… to tłumaczy naszą odmienność choć by na skale podobieństw kotów do tygrysów czy orłów do wróbli, ludzie są zdecydowanie innym gatunkiem od małp a badania genetyczne uczą też że mamy tyle genotypów co muszka owocowa dlatego nie można się nimi sugerować

 7. KNP, 5 lis 2012 o 14:46

  Proste, tylko nie dla lewaków.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie