TVP Katowice – odwołanie Prezydenta

Kategorie: W mediach   | 29 września, 2009

Aktualności Telewizji Katowice dotarły do przygotowywanego wniosku grupy radnych opozycyjnych naszej Rady Miasta, dotyczącego odwołania I Z-cy Prezydenta Pana H. Zaguły. M. in. mnie szeroko wypytywano o przyczyny i uzasadnienie, dlaczego popieram ten wniosek. Szerzej w aktualnościach TVP Katowice w dniu 28.09.2009 r. (między 3’50” a 5’40”): http://ww6.tvp.pl/19825,20090928933129.strona

W rezultacie tego programu urzędnicy miejscy (utrzymywani z podatków mieszkańców naszego miasta) zarzucają opozycji w naszym mieście porozumiewanie się z Panem Prezydentem za pomocą mediów oraz „rozdmuchiwanie problemów”?? A zapominają jak to Pan Prezydent bez informowania opozycji i konsultacji społecznych przeprowadza zadziwiające posunięcia: np. zamknięcie skrzyżowania drogi krajowej DK 94 z ul. ul. Staszica i 11-go Listopada http://grzegorzjaszczura.pl/?p=3#more-3, czy przeprowadzenie drogi przelotowej przez Park Hallera http://grzegorzjaszczura.pl/?p=381#more-381, czy wybudowanie dyskontu handlowego na terenie usług kulturalnych (przy al. Zagłębia Dąbrowskiego) z likwidacją wjazdu do ślepej drogi osiedlowej!!! http://grzegorzjaszczura.pl/?p=459#more-459, itd., itd.

Z wypowiedzi urzędników UM wynika, że Prezydenci naszego miasta nie życzą sobie „rozdmuchiwania” problemów, wolą zamieść je pod dywan, a mieszkańcy i opozycja mają im tylko przyklaskiwać i czekać  na cuda, bo realnych wyników nie ma.

Zamieszczam wniosek do Pana Prezydenta dot. odwołania z funkcji I Wiceprezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Henryka Zaguły:

W związku z brakiem należytego nadzoru nad podległymi wydziałami:

l. Wydział Inwestycji Miejskich:

– Brak nadzoru nad pracą Wydziału Inwestycji Miejskich, który dokonał odbioru  niewłaściwie wykonanych peronów autobusowych (przystanków oraz zatoczek). Nazwa zadania: Modernizacja Infrastruktury i Komunikacji Miejskiej.

–  Skandalicznie niski poziom wykonania inwestycji miejskich, utrzymujący się od trzech lat.

2. Biuro Funduszy i Projektów Unijnych

– Brak jakichkolwiek efektów w pozyskiwaniu środków z Funduszy Europejskich na rozwój Dąbrowy Górniczej

– Gospodarka wodno-ściekowa

– Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych

3. Wydział Gospodarki Nieruchomościami

– Działanie niezgodne z planem przestrzennego zagospodarowania w rejonie Os. Morcinka, gdzie sprzedano działkę i wydano zgodę na budowę pawilonu handlowego „Biedronka”.

W związku z powyższym zwracamy się z wnioskiem o odwołanie z funkcji I Wiceprezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza pana Henryka Zaguły.”

Wniosek podpisali Radni: Tomasz Pasek, Grzegorz Jaszczura, Bogusława Ciaś, Halina Głowacka.

Komentarze

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie