sosnowiec.info.pl – o marnotrawieniu pieniędzy

Kategorie: W mediach   | 21 listopada, 2009

Moją walkę z marnotrawieniem pieniędzy mieszkańców, podatników naszego miasta, przez władze miejskie, zauważył portal zagłębiowski sosnowiec.info. Zobacz: http://www.sosnowiec.info.pl/informacje/dabrowa-gornicza/beton-contra-zieloni,1,4,15954

Być może wniosek o zgodności i korelacji moich oczekiwań z czynami i działaniami Pana Prezydenta Miasta jest trochę przesadzony (i na wyrost),  ale cieszy mnie to, że sugerowane przeze mnie oszczędności w sytuacjach oczywistych są dostrzegane. Wykonywane właśnie miejsca parkingowe, na ulicy Cieplaka (niedaleko Wyższej Szkoły Biznesu) pokazują, że „można”! (i to w ramach bieżących remontów dróg). Moje interpelacje dotyczące tragicznej sytuacji komunikacyjnej na tej ulicy, w trakcie zajęć szczególnie weekendowych, w Szkole Biznesu, dały rezultat. Jeszcze się ruszy ulicę Tworzeń (dosłownie trzeba ruszyć nawierzchnię z betonu asfaltowego) oraz zlikwiduje kilka masztów fotoradarów w mieście, a szybkość poruszania się samochodem po Dąbrowie Górniczej zdecydowanie zwiększy się, na dodatek przy lepszej płynności jazdy.

Oczywiście pozostanie problem „prawdziwego otwarcia się” naszego miasta, na kierowców – uczniów, czyli „L-ki”. Ich ilość w mieście niedługo przekroczy ilość pozostałych samochodów. Kto wpadł na ten „genialny” pomysł usytuowania ośrodka WORD w Dąbrowie Górniczej? Ten ktoś wyraźnie był bogaty, szkoda że z moich podatków, bo one idą nie tylko na zieleń (bratki), ale także na remonty dróg. A to,  że nasze drogi miejskie są dodatkowo niszczone przez samochody Nauki Jazdy i Egzaminacyjne WORD-u, łatwo zauważyć jeżdżąc troszkę po mieście, właściwie o prawie dowolnej godzinie dnia. Nawet udałoby się to wyliczyć przeliczając ilość godzin jazdy uczniów przez tą niewielką prędkość, którą rozwijają blokując prawidłowy ruch pozostałych samochodów.

Oczywiście pomijam już w tej chwili wspaniały tranzyt drogą krajową DK 94 przez nasze miasto, jaki od „korka” (wąskiego gardła)  przy Makro w Sosnowcu do Sławkowa mają goście przejeżdżający przez nasze miasto. Nota bene dzieje się tak, głównie dzięki zamknięciu skrzyżowania na Staszicu i odcięciu osiedla domów jednorodzinnych od reszty Dąbrowy Górniczej. Szkoda tylko, że Ci „tranzytowcy”, poza spalinami, nie pozostawiają np. pieniędzy u przedsiębiorców w naszym mieście, ale przy tak „błyskawicznym tranzycie” nie mają przecież na to czasu. Tracą głównie czas na korek (korki) w Sosnowcu i światła w Sławkowie.

Mam nadzieję, że bratki sadzone w alei Róż nie będą inwentaryzowane w ramach przyznanych niedawno pieniędzy na inwentaryzacje zieleni i walkę ze szkodnikami drzew i krzewów, szczególnie jak spadnie drugi śnieg!

Przy okazji jeszcze fragment mojej walki o przestrzeganie swobody działalności gospodarczej w Dąbrowie Górniczej, czyli licencje dla potencjalnych taxiarzy:  http://www.sosnowiec.info.pl/informacje/dabrowa-gornicza/w-dabrowie-gorniczej–licencji-dla-taksowkarzy,1,4,15848

Jest to tym bardziej ważne, że łamanie Konstytucji RP przez ustawodawcę, na którego ustawę (ustawę z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 125, poz. 874 ze zm.))  powołują się lewicowe władze naszego miasta, powinno być przerwane i zakończone.

Patrz także, jak zawsze, opis sesji: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=677#more-677

Komentarze

Komentarze (1) do “sosnowiec.info.pl – o marnotrawieniu pieniędzy”

 1. zaradna, 22 lis 2009 o 15:08

  Szanowny Panie Radny….
  Jestem mobilnym mieszkańcem Dąbrowy Górniczej. Tak jak większość i ja przemieszczam się samochodem po ulicach naszego miasta. Zauważam pewną analogię: w miarę upływu czasu Dąbrowa coraz więcej korkuje się. Zapewne przyczyną tego jest wzrost uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim to tworzenie i budowanie poprzez służby miejskie
  odpowiednich „hamulców” tegoż ruchu.
  Uważam że są to: rondka, sygnalizacja świetlna, maszty kontroli radarowych, właśnie przytoczone tu „L-ki”, garby poprzeczne itp… Są to wszystko środki służące poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale nie przyczyniają się do poprawy płynności ruchu.A wręcz odwrotnie.
  Cóż z tego, że będziemy mieć miasto bezpieczne, kiedy poruszać będziemy się po mim z prędkością do 5km/h?? Bezpieczeństwo ruchu drogowego musi iść w parze ze zwiększeniem prędkości w tym że ruchu miejskim.
  Panie Radny!
  Czy nie jest Pan w stanie przyczynić się, podjąć jakąś inicjatywę celem podniesienia prędkości na terenie miasta, co skutecznie poprawi mobilność?? Proponuję 70 km/h??
  zaradna

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie