TV Zagłębie – drogi w Parku Hallera

Kategorie: W mediach   | 18 sierpnia, 2010

Zwróciła się do mnie z prośbą o wywiad Telewizja TV Zagłębie. Zadano mi właściwie jedno pytanie, co sądzę o drodze  łączącej al. T. Kościuszki z Halą Sportową w Parku Hallera.  Budowa tej drogi jest na ukończeniu. 20100817556Historia jej powstawania to kilka wpisów na blogu, wizyta Telewizji Trwam w naszym mieście, protest mieszkańców i przeszło 4 tysiące podpisów mieszkańców pod tymże protestem, podanie nas radnych, broniących stanowiska mieszkańców, przez Pana Prezydenta Zb. Podrazę (Lewica SLD) do Prokuratury, powstanie Komitetu Obrony Parku Hallera,  itd. Trochę możesz przeczytać o tym we wpisie: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1213#more-1213

Droga jest na ukończeniu, jak wspomniałem, ale jeszcze nie odebrana oraz brakuje kładki dla pieszych, której budowa bardzo się przeciąga. Podobno były problemy z posadowieniem fundamentów. To prawdopodobnie szkody górnicze dały znać o sobie. Dlaczego już mamy oceniać tą budowlę? Czyżby jak przy kostce względy wyborcze?

PH04Niestety naprawianie błędów jest kosztowne. A błędem jeszcze lewicowego zarządu naszego miasta z ok. 2000 roku, była sama lokalizacja Hali  w centrum miasta, na dodatek częściowo na terenie Parku śródmiejskiego. Warto przypomnieć, że nie ma już boiska piłkarskiego (klubu Centrum), basenu otwartego i części drzew. Nota bene park był realizowany w znacznej mierze w czynie społecznym, przez mieszkańców, którzy też mieszkają w pobliskich blokach. Nie dziwię się części z nich, protestującej przeciwko stopniowemu pozbawianiu ich tej oazy zieleni. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=830#more-830.

Aczkolwiek, żeby się nie powtarzać i nie pisać ciągle o minusach rozwiązania, które bez konsultacji społecznych przeprowadził Pan Prezydent naszego Miasta, spróbuję znaleźć jakieś plusy. Droga, jeżeli zostanie oddana do użytkowania spowoduje, że służby typu Straż Pożarna, Policja, czy PINB utracą pretekst do ewentualnego nie dopuszczenia Hali Sportowej do przeprowadzania imprez masowych, ewentualnie dopuszczenia do meczów bez udziału publiczności. Chyba, że wymyślą nowe przeszkody! Rozładowanie tłumu ludzi – kibiców, po katastrofie budowlanej, czy zamachu terrorystycznym, o czym mówiła swego czasu Straż Pożarna niewątpliwie będzie trochę łatwiejsze, aczkolwiek zależy, w którą stronę dojdzie do zawalenia się hali. Hala posadowiona jest na szkodach górniczych, dobrze że te służby zdają sobie z tego sprawę. Co do tego zamachu terrorystycznego, to śmialiśmy się kiedyś z talibów Leppera, a okazało się, że miał rację!

Innym plusem tej drogi jest to, że w połączeniu z drugą drogą aktualnie budowaną w tym rejonie naszego miasta, czyli drogą wyjazdową do Alei Róż zusammen umożliwią one jazdę na przestrzał przez ten teren oraz po wybudowaniu hoteli i kompleksów handlowo-usługowych przez prywatnych inwestorów choćby obok Nemo-Wodny Świat ułatwią klientom i gościom hotelowym wjazd i wyjazd. To wiąże się ze wzmożonym ruchem i spalinami, ale niestety innego rozwiązania wg Pana Prezydenta nie było.

Sądzę, że wpłyną jeszcze dodatkowe pieniądze od wspominanych inwestorów do kasy naszej Gminy, w postaci opłaty adiacenckiej. Niewątpliwie wybudowanie infrastruktury drogowej przez Gminę zwiększa wartość ww. działek (dochodzi jeszcze ta z kortami tenisowymi), a Pan Prezydent ze swoją lewicową ekipą przeforsował te opłaty w Radzie Miasta.  Szeroko opisywałem to w opisie sesji: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=531#more-531. Teraz przyjdzie mu od tych inwestorów je egzekwować! To wymierny plus dróg w Parku Hallera!

Co do TV Zagłębie, to sama nazwa bardzo mi się podoba. Propagowanie Śląska przez Pana Prezydenta Zb. Podrazę (Lewica SLD), np. przy wizycie Kandydata na Prezydenta Pana B. Komorowskiego już dawno mi się, jako zagłębiakowi znudziło! Obawiam się tylko, żeby nie była to kolejna tuba do wychwalania lewicowych osiągnięć władzy w Dąbrowie Górniczej, czy Sosnowcu. Zasugerowałem redaktorowi nakręcenie sposobu powstawania chodnika z pasem dla rowerzystów przy al. Kościuszki, tuż przy wylocie kręconej przez niego drogi przez Park Hallera. Zobaczymy, czy ten temat podchwycą. To będzie taki papierek lakmusowy. U mnie możesz przeczytać o tym we wpisie: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=5074#more-5074, a niedługo będzie post scriptum.

PH0720100817557

Komentarze

2 komentarze do “TV Zagłębie – drogi w Parku Hallera”

  1. Sprawiedliwy, 18 sie 2010 o 15:16

    Ta nikomu nie potrzebna droga miała kosztować 4 mln zł. Pomimo wielu protestów mieszkańców Podraza nie licząc się z nimi wykonuje swoje bzdurne pomysły. Teraz koszty tej budowy wzrosły już do ponad 6 mln zł. Podobno natrafiono na jakieś trudności. Gdy tłumaczono Podrazie że ten teren nie nadaje się pod taką inwestycję, to wszystkie te uwagi miał głęboko w d….. Teraz brać go za tą d… niech płaci z własnej kieszeni.

  2. zagłębiak, 18 sie 2010 o 15:18

    Warto podkreślić, że kandydat na Prezydenta RP (wtedy) B.Komorowski mówił o Zagłębiu Dąbrowskim a nie Śląsku. Podraza za to propagował śląsk wręcz bezmyślnie.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie