TV Trwam – awantura o park c.d.-4

Kategorie: W mediach   | 3 grudnia, 2009

trwam-3Echa protestu mieszkańców naszego miasta przeciwko cyklicznemu zmniejszaniu powierzchni śródmiejskiego parku Hallera rozchodzą się po Polsce i dotarły do Torunia. W rezultacie, pomijając obecność na uroczystościach kościelnych (m.in. w Bazylice), chyba pierwszy raz zawitała do nas Telewizja Trwam. Przez godzinę w dniu wczorajszym, tj. 02.12.2009 r. trwała bezpośrednia transmisja programu tej telewizji, zatytułowanego „Po stronie prawdy”. http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=pspnew&sectio=o11

trwam-1Tematem programu była „Dewastacja i wyprzedaż Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej”. Program prowadzili red. o. Piotr Dettlaff oraz red. Gabriela Gawron. Byłem zaproszony do udziału w tej audycji i przedstawiłem genezę powstania tej kolejnej fali protestów przeciwko uszczuplaniu powierzchni tych  „zielonych płuc” naszego miasta. A początki problemu sięgają roku 2000, kiedy lewicowy zarząd naszego miasta podjął decyzję o budowie Hali Widowiskowo- Sportowej i Parku Wodnego na tym terenie (pomijam budynek dla urzędników Centrum Administracji jako oddzielny i wielki jak kubatura tego budynku temat). O tym, że lokalizacja była błędna świadczą nie tylko ekspertyzy geofizyczne terenu, ale także obecne protesty. Przecież już wtedy było wiadomo, że problem rozwiązań komunikacyjnych istnieje. Być może lewicowi dysydenci nie przewidzieli oporu społecznego lub przeceniali swoją władzę i poparcie wśród mieszkańców miasta. Zresztą już wtedy, w trakcie budowy ww. obiektów, w 2002 r.  trwały protesty mieszkańców przeciwko tejże budowie.

Wspomniałem także o 30 mln zł weksli in blanco, które Gmina musiała wykupić, żeby przypadkiem nie zaczął działać komornik z banku nie otrzymującego spłat kredytu. O szybkości spłaty obecnie długu Nemo Wodny Świat Sp. z o.o. naszej Gminie pisałem we wpisie na blogu: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=279#more-279

trwam-4Mimo, że program trwał aż godzinę, oczywiście nie udało się nam przedstawić wszystkich aspektów złej polityki władz, a w szczególności nie dostatecznych konsultacji i zawsze spóźnionych. Wspomnę jeszcze o insynuacjach Rzecznika Urzędu Miasta sugerujących, że właśnie moja alternatywna propozycja tunelu najbardziej zdewastowałaby park, a świadczących o „znajomości dziedziny budownictwa” przez niego. Zresztą podobny zarzut miałem ze strony Pana lek. med. ortopedy Prezydenta Miasta  Zb. Podrazy na sesji Rady Miasta. Prawdopodobnie to ma być odpowiedź na mój zarzut, że nikt w urzędzie nie zajął się analizą finansowo-budowlaną mojego wniosku do budżetu sprzed 1,5 roku w sprawie konieczności rozwiązania komunikacyjnego przy Hali Sportowej. Argument, że radni popierający obecnie protest mieszkańców przeciwko budowie dróg w parku nie interesowali się rozwiązaniem tego „pata” komunikacyjnego, jest w tym momencie nieprawdziwy i chybiony.

Komentarze

Komentarze (1) do “TV Trwam – awantura o park c.d.-4”

  1. Okiem Jaszczura - Lipienniki w D.G. (sesja nadzwyczajna - dlaczego?) - Rolowana Dąbrowa, 25 maj 2019 o 10:04

    […] Zauważam, o czym chyba już kiedyś pisałem, że ekolodzy-zieloni wyprowadzili się (a może uciekli?) z Dąbrowy Górniczej swego czasu, tuż przed wizytą Telewizji Trwam, wspomagającą Mieszkańców protestujących przeciwko wycince drzew w Parku Hallera. Było to dawno. . Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=830#more-830. […]

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie