sosnowiec.info – głosowanie zbyt jawne!

Kategorie: W mediach   | 8 lutego, 2010

plakatPostawą lewicowych” radnych, w kwestii głosowania elektronicznego, kompromitującą Radę Miasta w Dąbrowie Górniczej, ponownie zajął się portal zagłębiowski sosnowiec.info. Przy okazji zamieścił moją krytyczną ocenę tej „tajemniczej postawy” radnych „lewicowych”. Zobacz: http://www.sosnowiec.info.pl/informacje/dabrowa-gornicza/glosowanie-zbyt-jawne,1,4,16521

Napisałem „lewicowych” w cudzysłowie, bo czyż Ci radni koalicji proprezydenckiej SLD, SDPL, TPD, SIOlewicowi podwyższając mieszkańcom naszego miasta ceny za wodę i odprowadzenie ścieków o średnio 10%? Nota bene dzieje się tak, przy zysku firmy dokonującej tej usługi rzędu 8 mln zł rocznie?

Przy okazji chyba wyszło dlaczego faktycznie Przewodniczący Rady Miasta Pani A. Pasternak i Komendant Straży Miejskiej tak pieczołowicie łamali prawo konstytucyjne mieszkańców naszego miasta, usuwając kompletnie nikogo i nic nie obrażający plakat ze zdjęciem Pana Prezydenta i napisem „Miasto pełne tajemnic”. Nasuwa się, w kontekście głosowania na tej sesji  projektu Statutu Miasta, dopuszczającego głosowanie jawne z wyświetleniem (po cichu) na tablicy nazwisk radnych i sposobu ich głosowania odpowiedź zgodnie z zasadą: „uderz w stół, a nożyce się odezwą”!!!

Zobacz opis sesji: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1240#more-1240

a także opis tych skromnych i wstydliwych „lewicowych?” radnych na moim blogu: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1141#more-1141

Komentarze

Komentarze (1) do “sosnowiec.info – głosowanie zbyt jawne!”

  1. AKI, 8 Lut 2010 o 16:58

    W normalnych krajach staje się standardem, że na własnym komputerze każdy mieszkaniec może sobie oglądać transmisje zarówno posiedzeń komisji, jak i posiedzeń z sesji Rady Miasta. Każde głosowanie radnych jest elektroniczne z podawaniem nazwisk na tablicy świetlnej. Kto ma życzenie może sobie w wydrukować wynik każdego głosowania zarówno poszczególnych komisji jak i z sesji plenarnej.
    Wystarczy tylko wejść na stronę główną urzędu miasta BIP. W Dąbrowie Górniczej i miastach zagłębiowskich jest to niemożliwe. Cały teren pokryty jest siatką „czerwonej pajęczyny” co bardzo skutecznie chroni czerwonych rządzących przed inwazją techniki rodem z XXI wieku.
    Szanowny Panie Radny. Będzie bardzo ciężko, ale wiem że to się uda…
    AKI

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie