Interwencja mieszkańca – c.d.

Kategorie: Polityczne   | 27 września, 2012

Jak pseudodemokratyczna władza traktuje mieszkańców naszego miasta wyniknie z tego wpisu. Jeszcze 2 lipca 2012 r. opisałem na blogu interwencję mieszkańca Dąbrowy Górniczej, związaną z działaniami lewicowej władzy w mieście. Zob.: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=17562#more-17562. Tam też jest przedstawiona treść pisma pana T. Strzeleckiego do prezesa Przedsiębiorstwa Miejskiego MZUM.pl sp. z o.o. pana T. Sołtysika (skrajna lewica SLD), na które mieszkaniec niestety nadal nie otrzymał odpowiedzi. Jak w folwarku, masz płacić podatki i wycierać buty władzy, a nie podnosić głowę. Najdziwniejsze, że pismo mieszkańca dotyczy stricte gospodarowania na mieniu Gminy! i z tego punktu widzenia  jest bardzo ważne.

W ostatnim wpisie dotyczącym inżynierii finansowej pana prezydenta Zb. Podrazy (także skrajna lewica SLD), dot. wydatków z budżetu Miasta na spółkę prawa handlowego, tj. „Nemo – Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o. wspomniałem, że oddzielnie powrócę do problemu sporo większego, czyli Centrum Administracji. Ten problem jest większy nawet od „Nemo …” sp. z o.o., choćby kubaturowo i choćby ilością zer w liczbach, które są problemem dla naszego Miasta. Aczkolwiek jak się okazuje to nie problem lewicowej władzy w mieście, bo ją to mało interesuje!

Fragment z pisma mieszkańca do prezesa PM MZUM.pl sp. z o.o.:Należy domniemywać, że Pan jako współtwórca prawomocnie nieważnego już od ponad trzech lat kontraktu ma świadomość, że Gmina powinna uzyskać stosowne profity z tytułu uznania przez Sąd całości kontraktu i umów około kontraktowych za nieważne „ex lege”. Niestety nie wiemy czy pan prezes ma taką świadomość, ponieważ jak wspominałem pan T. Strzelecki nie otrzymał odpowiedzi. Tym to dziwniejsze, że o piśmie powiadomiony był także właściciel przedsiębiorstwa MZUM.pl sp. z o.o., czyli prezydent miasta pan Zb. Podraza i Przewodniczący Rady Miasta, czyli pani A. Pasternak (oboje skrajna lewica). Należy domniemywać, że zapoznali się z pismem i …

Dlaczego wbrew temu co głosi propaganda sukcesu skrajnie lewicowych mediów w Zagłębiu Dąbrowskim powyższe jest problemem dla mieszkańców Miasta? Dodam, że powinno być także problemem dla reprezentujących mieszkańców, biurw i radnych Rady Miasta!

Odpowiadam. Otóż na kompleksie budynków Centrum Administracji, jako majątku spółki MZUM (100% udziałów Gminy!), najprawdopodobniej do dnia dzisiejszego jest nałożona hipoteka kaucyjna (ok. 300 mln zł) oraz hipoteka, którą nałożył Sąd Apelacyjny w Katowicach (87 mln zł)!, a to nie jest mało. Może nawet zbyt dużo, żeby zwykli mieszkańcy potrafili sobie to wyobrazić i zabrać głos, np. zmieniając władzę, która ich reprezentuje. Ale to moje wrażenie.

W związku z brakiem odpowiedzi, mieszkaniec naszego miasta pan T. Strzelecki uważa, że jego obowiązkiem jest poinformowanie o tym społeczeństwa Dąbrowy Górniczej i nie tylko:

„Domniemam, że mimo prawomocnego wyroku Sądu w sprawie nieważności Kontraktu na projekt, budowę i eksploatację Centrum Administracji nie dokonano właściwych rokowań z Mitexem w sprawie zmian należnych z tytułu nieważności Kontraktu i umów okołokontraktowych! Prawdopodobnie jest nadal tolerowana blokada zapisów w księgach wieczystych obciążających Gminę Dąbrowa Górnicza. Jest to sytuacja nie do zaakceptowania z punktu widzenia zarówno mieszkańca, jak i z punktu widzenia konieczności stworzenia warunków do sprzedaży budynku przy ul. Granicznej, w części zajmowanej przez Sąd Rejonowy i Prokuraturę Rejonową.

Blokada ta powoduje, iż mieszkańcy nie zdając sobie z tego sprawy są obciążani kosztami eksploatacyjnymi i zarządzaniem tymi budynkami, podczas kiedy po sprzedaży tych budynków Ministerstwu Sprawiedliwości, Gmina winna być beneficjentem z tytułu zarządzania i technicznej eksploatacji tych budynków. Działalność taka to działalność na szkodę Gminy.

Brak odpowiedzi na dbającego o wspólne dobro wszystkich mieszkańców obywatela, to nieodpowiedzialność ze strony wszystkich, którzy mogli się zaznajomić z moim pismem. Wymienię ich jeszcze raz: prezes PM MZUM.pl sp. z o.o. pan Tomasz Sołtysik, prezydent Miasta pan Zbigniew Podraza oraz Przewodniczący Rady Miasta pani Agnieszka Pasternak (a przez nią radni i radne Rady Miasta). Do tych osób proszę kierować zapytania i pretensje związane ze sposobem wydatkowania Waszych podatków Drodzy Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej!”.

Ze swej strony uzupełnię jedynie oczywistą informacją, że wszyscy ww. decydenci to działacze skrajnej lewicy.

Komentarze

9 komentarzy do “Interwencja mieszkańca – c.d.”

 1. M., 27 wrz 2012 o 13:07

  Pentagon, a nie urząd miasta 120 tysięcznego!!!

 2. Tadeusz Strzelecki, 27 wrz 2012 o 13:42

  Dziękuję za umożliwienie wypowiedzi. Szkoda, że nie interesuje to prasy i telewizji z naszego regionu.

 3. Zgred, 27 wrz 2012 o 14:26

  Znajomy opowiadał mi jak w Ameryce – Stanach, w mieście trochę większym od Dąbrowy trafił do Urzędu. Słowo cudem trafił jest lepsze, bo urząd był na obrzeżach miasta w byle jakim budyneczku. Gdyby władza w tamtym mieście wydała tyle pieniędzy na urzędników, na Pentagon dla nich, to już nigdy nie zostałaby władzą ponownie i nie wygrałaby wyborów. A tu lewica robi co chce za pieniądze, których brakuje choćby na dziury w drogach!

 4. Zgred, 27 wrz 2012 o 14:27

  Czy to prawda Panie Grzegorzu, że kanalizacja ściekowa na Tworzniu jest do tej pory nie włączona i mieszkańcy wciąż kopią szamba???

 5. K Jasionek, 27 wrz 2012 o 15:19

  Taka „banda” osób „odpowiedzialnych” za wydatki gminne (czyli nasze) nie rządzi, ale panoszy się w DG. Każdy urzędas powołany na odpowiedzialne stanowisko ma prawnie odpowiadać za swoje idiotyczne zachowania i decyzje, a dotyczy to zarówno tych miernot z wyboru jak i mianowanych kolesi, którzy całą ludność DG robią w przysłowiowego konia. Sołtysik siedzi na d… cicho, bo co ma odpisać, jak przecież za jego również aprobatą komuchy zrobiły taką przewałkę w porozumieniu z Mitexem. Sąd i prokuraturę te cieniasy mają po swojej stronie bo wynajem pomieszczeń dla tego wymiaru „niesprawiedliwości” odbywa się po preferencyjnej cenie, bardzo zaniżonej do cen rynkowych. Wymiar tej niesprawiedliwości w podzięce za takie koleżeńskie ich traktowanie rozciągnął nad tymi pasożytami parasol ochronny. Gdzie są wszystkie media, które takie afery powinny właśnie mocno nagłaśniać, gdyż inaczej nie ukróci się swawoli tych krętaczy.!!!!!

 6. Kowalski, 27 wrz 2012 o 15:38

  Trudno nie zauważyć pracy jaka wkładają, szkoda, że tylko nieliczni mieszkańcy miasta, w celu wyjaśniania bardzo dziwnych i niegospodarnych działań obecnych władz.

 7. Grzegorz Jaszczura, 27 wrz 2012 o 15:51

  do Zgreda: postaram się sprawdzić i napisać. Wiem, że wykonawca już procesuje się z Gminą o pieniądze. Niewykorzystanie pieniędzy unijnych w ubiegłym roku świadczyłoby o sporych opóźnieniach. Szkoda, że radni nic nie potrafią się dowiedzieć i szerzej poinformować na sesji. Osobiście uważam, że za kilka lat to będziemy mieli Sesje Nadzwyczajne związane z tym krachem. W końcu to prawie miliard złotych do „przerobienia”.

 8. Dorota, 28 wrz 2012 o 10:13

  To straszne co dzieje się w Dąbrowie przez taką władzę. Czekam jak Pan, aż im braknie na tych darmozjadów.

 9. ekonomista, 30 wrz 2012 o 9:00

  Najgorsze, że tych biurw przybywa i przez to wygrywają wybory.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie