Nowa Prawica – informacje SN

Kategorie: Polityczne   | 8 lipca, 2014

CAM01756Górnolotnie rozpoczynając: znaczący wzrost ważności Kongresu Nowej Prawicy, na tzw. scenie politycznej w Polsce, a także już w parapaństwie Unia Europejska, powoduje skutki uboczne, np. w aspekcie przykładowo szczegółowej interpretacji Statutu i regulaminów partii. Napływ kandydatów i członków, kolejne wybory, konwent, itd., implikują konieczność uściślania sformułowań, szczególnie Statutu Partii. W związku z tym, przed Sądem Naczelnym KNP piętrzą się wnioski o interpretacje (zarówno członków jak i innych organów partii) i ważne decyzje, związane z przyszłością partii.

Odbiegając na akapit od tematu, napiszę, że lewackie media i ich wciskanie ciemnoty „ludowi”, narobiły skrajnego mętliku w nazewnictwie i definicjach wielu słów i zwrotów, głównie tyczących się określeń lewicowy i prawicowy. Oczywiście lewaki robią to z premedytacją, no bo kto z Polaków poparłby np. socjalistyczną i prekomunistyczną Unię Europejską, gdyby o tym wiedział, że jest ona nową komuną, tym razem budowaną na zachodzie Europy? Przykłady zakłamań i przeinaczeń mogę mnożyć; dobrym przykładem jest także przywódca partii socjalistycznej A. Hitler (jego partia NSDAP to przecież stricte lewica a nie prawica), z nowszych lewaków wspomnijmy A. Merkel (młodzieżówka partii komunistycznej), J. Barosso (maoista), C. Ashton (komunistka), M. Schulz (socjalista czy komunista), pomijam przykłady z Polski, tu wychodzi, ze cały układ okrągłostołowy to socjaliści i komuniści.

CAM01754Ad meritum.

W niedzielę (06.07.2014 r.) odbyło się w Krakowie posiedzenie Sądu Naczelnego Kongresu Nowej Prawicy. Sąd obradował w składzie trzyosobowym: Prezes Sądu kol. Tomasz Skóra, Sędzia Zwyczajny kol. Janusz Żurek i II Sędzia Nadzwyczajny, czyli ja Grzegorz Jaszczura. Ponieważ podjęliśmy kilka istotnych zagadnień czuję się w obowiązku zamieszczenia tej krótkiej informacji. Jest ona skierowana głównie do członków Kongresu Nowej Prawicy. Posiedzenie sądu trwało przeszło 6 godzin, co warto podkreślić.

Sąd Naczelny rozpatrzył wnioski prezesa oddziału stołecznego Roberta Gajdy, sekretarza regionu pomorskiego Michała Bajdora, prezesa regionu mazowieckiego, członka sygnatariusza Michała Biegały, członka zwyczajnego Łukasza Piotrowskiego. Głównie dotyczyły one właśnie interpretacji Statutu KNP.

M.in. sąd uznał, że kompetencje do zatwierdzania kandydatów na prezydentów miast i kandydatów do sejmików wojewódzkich leżą po stronie Rady Głównej. Nota bene stosunkiem głosów 2:1. Zacytuję fragment uchwały sądu:

„[…] Rada Główna ustala kandydatów zgłaszanych i popieranych przez KNP we wszystkich wyborach oprócz kandydatów wymienionych w art. 75, których ustalenie leży w kompetencji Zarządów Oddziałów, oraz jest w tym samym zakresie umocowana do zawierania koalicji wyborczych.

Oznacza to, że Zarządy Oddziałów mogą samodzielnie ustalać kandydatów do rad gmin i rad powiatów a także na stanowiska wójtów i burmistrzów, jednocześnie mogąc zawierać w takich potrzebach koalicje lokalne z innymi podmiotami, w granicach terytorialnych oddziałów.

Ustalenie popieranych i zgłaszanych przez KNP kandydatów do sejmików wojewódzkich oraz kandydatów na prezydentów miast, pozostaje w kompetencji Rady Głównej, podobnie jak zawieranie koalicji na odpowiednich dla tych celów szczeblach.”

Sąd Naczelny zatwierdził także regulamin wzorcowy regionu Kongresu Nowej Prawicy. Region jest to terenowa struktura nadzoru nad oddziałami działającymi na obszarze jednego lub kilku województw. Tak dla wyjaśnienia. Przykładowo Oddział dąbrowski jest częścią Regionu Śląsko-Dąbrowskiego.

Także ustalił uprawnienia członków do głosowania na konwentach założycielskich oddziałów i rozpatrzył problem wyboru delegatów na konwent partii.

Poza wspomnianym orzeczeniem dotyczącym kompetencji Rady Głównej wszystkie pozostałe zapadały jednogłośnie.

uchwała-1-2014-1uchwała-1-2014-2

Komentarze

18 komentarzy do “Nowa Prawica – informacje SN”

 1. informator, 8 lip 2014 o 8:48
 2. prawica lewica, 8 lip 2014 o 10:31

  Wiemy już że Merkel, Asthon i wielu innych to lewica a czy można w takim razie poprosić o przykład polityków i partii prawicowych? A także krajów w których aktualnie rządzi prawica i realizuje prawicowy program. Przydałby się też bardziej konkretny program prawicy dla Dąbrowy. Co się zmieni jeśli KNP uzyska większość w radzie miasta i obsadzi fotel prezydenta. Likwidacja komunikacji miejskiej, prywatyzacja szpitala i przychodni, koniec z dopłatami do klubów sportowych, zmniejszenie biurokracji, a co z rozwojem? Tylko tniemy i prywatyzujemy czy według prawicy miasto powinno tez roztaczać mecenat nad jakimiś dziedzinami?

 3. prawica lewica, 8 lip 2014 o 10:34

  Ach i jeszcze: co z PKZ? wyburzamy, obcinamy dotacje, czy jeszcze coś innego? Wyburzyć będzie trudno ze względu na ochronę konserwatora. Co z aquaparkiem? Obcinamy dotację i wystawiamy na sprzedaż a jak się nie znajdzie chętny to wyburzamy czy dotujemy dalej? Przepraszam że tyle pytań ale mnie ciekawią konkrety.

 4. Kazimierz Jasionek, 8 lip 2014 o 11:41

  Dla mnie jest sprawą oczywista, że należy uzgodnić i wyjaśnić wszelkie sporne lub niewiadome kwestie, związane z działalnością i statutem jaki obowiązuje w KNP. Kompetencje Rady Głównej muszą być przejrzyste i znane członkom Kongresu. Dobrze że te tak ważne sprawy są interpretowane szczegółowo i wyraźnie !!!!!!

 5. Grzegorz Jaszczura, 9 lip 2014 o 10:03

  do prawica lewica: Witam w gronie prawicowców, bo jak rozumiem od niedawna Pan (i)jest naszym zwolennikiem. Wnioskuję tak, ponieważ prawicowy program (nawet) samorządowy w Dąbrowie G. przedstawialiśmy od 1993 roku, startując w różnych konfiguracjach koalicyjnych w mieście jako UPR, platforma JKM czy obecnie KNP (w komitetach AWS, PIS, PO). Zarówno PIS jak i PO zresztą b. dobrze go oceniały, gorzej było przy próbach jego realizacji, że wspomnę kompromitację radnych przy mojej próbie zmniejszania diet, próbach sprzedaży mieszkań komunalnych za 1% czy zmniejszaniu a nawet tylko próbach nie podwyższania podatków od nieruchomości,środków transportu czy opłat lokalnych.
  Dziękuję za uwagi i tak optymistyczne spojrzenie na KNP. Wymieniłem lewaków, aby pseudo prawica nie zabierała głosów prawicy i także aby ktoś kto lubi Hitlera nie głosował przypadkiem na Nową Prawicę, bo to sprzeczność.
  Ale to nie było głównym tematem wpisu. Proszę czytać bloga, a pojawią się następne informacje, które rozszerzą Pana(i) wiedzę o programie KNP.
  Aczkolwiek pewnych sformułowań nie rozumiem, jak to co z rozwojem, właśnie m.in. te posunięcia cofną stagnację i napędzą rozwój. Jednocześnie nie będą zadłużać następnych pokoleń, które m.in. z tego powodu uciekają na zmywaki. Dla mnie to oczywiste, że to spowoduje rozwój.
  Zamieszczę program KNP z którego wynikają szczegóły. Zmiana w samorządzie drastyczna będzie trudna, bo wykonuje on w zbyt wielu dziedzinach ustawy centralne.
  Trzeba usunąć koryto, a pieniądze pozostawić w gestii ludzi, to napędzi rozwój. Mam nadzieję, że Pan (i) nie jest urzędnikiem (urzędniczką), która wie lepiej jak ja mam wydać swoje ciężko zarobione pieniądze?
  Co do PKZ to wielokrotnie na sesji protestowałem przeciwko remontowi tej szkarady postkomunistycznej. Co teraz zrobić? Wymaga to niewątpliwie analizy.
  Aquapark już tyle razy opisywałem.

 6. Grzegorz Jaszczura, 9 lip 2014 o 10:05
 7. MGB, 10 lip 2014 o 0:44

  Panie Grzegorzu.
  Dziękuję za tak precyzyjne wyjasnienia.
  Szkoda, że nie zamiescił Pan tego na stronie KNP.

 8. Grzegorz Jaszczura, 10 lip 2014 o 11:54

  do MGB: Od czasu jak na stronie głównej zaczęto sekować oddział dąbrowski, w tym mnie i dane kontaktowe do oddziału dąbrowskiego nie mam takowej ochoty.

 9. LM, 11 lip 2014 o 19:19

  Tak z ciekawości – czy policzkowanie będzie teraz obowiązującą normą w KNP? Czy jeżeli jestem przeciw Mikkemu, mogę przyjść i trzasnąć kogoś z waszej partii lub jego samego, jeżeli DG będzie mieć nieszczęście gościć go u siebie?

 10. mężczyzna, 11 lip 2014 o 20:27

  do LM: a co też się donosiło i służyło esbekom?

 11. info, 11 lip 2014 o 20:30

  „Zgodnie z zapowiedzią spoliczkowałem właśnie p.Michała Boniego. Zrobiłem to w miejscu dyskretnym, w saloniku MSZ, w obecności kilkunastu osób na poziomie – by oszczędzić p.Boniemu wstydu publicznego. Ku mojemu zdumieniu ta gnida, zamiast przysłać mi sekundantów żądając satysfakcji, natychmiast się tym pochwaliła!!! Gdyby wiedział, to bym, zamiast policzkować, napluł mu w twarz… Dla nieświadomych: jestem autorem Uchwały Lustracyjnej – która ujawniła nazwiska byłych agentów SB i UB (tych, co nadal pracowali dla bezpieki III RP, Antoni Macierewicz niestety nie ujawnił…). Po tej Uchwale p.Boni pojawił się w telewizji, publicznie mnie zbeształ, zwymyślał od ostatnich – i oświadczył, że muszę być niespełna rozumu. Po czym po kilku latach przyznał się, że agentem był – i nigdy mnie za te słowa nie przeprosił.” Janusz Korwin-Mikke

  W naszym kraju,w Polsce, politycy przestali już dawno zwracać uwagę na to co mówią, co obiecują i kogo obrażają. Niespełnione obietnice, afery, kłamstwa – nazwiska przewijają się wciąż te same. Uzasadniony szok musi wywoływać postawa Prezesa Mikke, który postanowił powiedzieć – BASTA! Nikt bezkarnie nie może znieważać, zniesławiać i nie ponosić za to konsekwencji. Mężczyzna zawsze musi być świadomy, że jego słowo jest więcej warte od wszystkich podpisanych umów. Obietnic się dotrzymuje, a za słowa ponosi się odpowiedzialność. Pan Prezes potraktował pana Boniego z należytym szacunkiem przysługującym dorosłemu mężczyźnie. Przez lata miał wiele okazji, by odszczekać kłamstwa pod adresem Janusza Korwin-Mikkego czego z premedytacją nie uczynił, dziś nastąpił moment rozliczenia. Pan Boni kolejny raz został potraktowany jak dorosły mężczyzna i zamiast unieść się honorem i przeprosić, albo wręcz przeciwnie – oddać broniąc swoich tez, nie wykorzystał żadnej z tych możliwości, ograniczając swoją aktywność do „tweeta” jak to został publicznie spoliczkowany. Niegodne mężczyzny zachowanie. Cierpimy na deficyt prawdy, honoru i ludzi, dla których słowo coś jeszcze znaczy.
  Panie Prezesie – chylę czoła.

  To nie jest oficjalne stanowisko partii – to są moje osobiste refleksje.

  Z wyrazami szacunku i uznania

  Tomasz Rybarczyk

 12. iti, 11 lip 2014 o 20:37

  Brawo Korwin!

 13. LM, 11 lip 2014 o 21:04

  @mężczyzna – nie sądź po sobie…
  Działania Mikkego są żałosne, jak jest taki bezkompromisowy – dlaczego czekał, aż będzie bezkarny (dzięki immunitetowi)? Tchórzliwy stary dziad bez honoru.

 14. Zyta, 11 lip 2014 o 21:20

  Brawo Korwin. Mężczyźni powinni dotrzymywać słowa.

 15. info, 11 lip 2014 o 22:39

  „W 1992 znalazł się jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa na Liście Macierewicza. Zaprzeczył jakiejkolwiek współpracy, a w jego obronie wystąpili Zbigniew Bujak, Zbigniew Janas i Henryk Wujec[2]. W 2007 wydał publiczne oświadczenie, podając, iż w 1985 funkcjonariusze SB za pomocą szantażu wymogli na nim podpisanie deklaracji współpracy[3]. Oświadczył, że do podpisania tej deklaracji doszło po wielogodzinnej rewizji w jego domu po groźbach ujawnienia jego zdrady małżeńskiej i zamknięcia trzyletniego dziecka w milicyjnej izbie dziecka[4]. W archiwach SB[5] umieszczono w 1988[6] jego teczkę jako kandydata na tajnego współpracownika zawierającą pięć notatek na temat rozmów. W 1989 na jego teczce skreślono oznaczenie kandydata, pozostawiając tylko TW. Historyk Andrzej Friszke wyraził wątpliwości dotyczące rzetelności materiałów SB zbieranych na Woli, które zawierały jego zdaniem wiele nieścisłości[6].”

 16. KNP, 11 lip 2014 o 22:40

  Wyrazy uznania dla Korwina-Mikkego!

 17. Kazimierz Jasionek, 12 lip 2014 o 15:36

  Jestem za tym by wszyscy ci tzw. politycy, a w rzeczywistości tylko zwykli kłamcy dostawali nie tylko po mordzie ,ale zostali potraktowani również soczyście z buta !!!!! Wyobrażam sobie taką sytuację chociażby na naszym podwórku czyli w DG i jestem ogromnie ciekawy jak wtedy by wyglądały głosowania tych bezradnych nad różnymi kpiarskimi uchwałami !!! Jestem również pewny, że ten nic nie warty zarząd miasta nie wnioskował by o przepchnięcie wielu kpin !!!!!

 18. KNP, 13 lip 2014 o 9:41

  Panie Januszu jesteśmy z Panem.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie