Odezwa do mieszkańców Dąbrowy Górniczej

Kategorie: Polityczne   | 23 września, 2014

Dzisiaj tylko treść odezwy do mieszkańców Dąbrowy Górniczej. To takie przygotowanie mieszkańców do wyborów samorządowych, które odbędą się 16 listopada tr.

My niżej podpisani, wyrażamy duże zaniepokojenie dotychczasowymi metodami zarządzania naszym Miastem, stosowanymi przez obecnego Prezydenta i jego otoczenie, które cechują m.in. lekceważenie gospodarności i jej ekonomicznych podstaw zawartych w budżecie Miasta.

Przyjęty przez Włodarzy Miasta model rozwoju to przede wszystkim prezentowanie Dąbrowy Górniczej poprzez trawniczki, chodniczki oraz różnego rodzaju „igrzyska” jak festyny, dyskoteki, koncerty. Imprezy te generują koszty, które muszą finansować podatnicy, czyli my – Mieszkańcy.

Powiedzmy sobie otwarcie:

miasto wydaje pieniądze w wielu przypadkach bez rozsądnego rachunku ekonomicznego i właściwej hierarchii potrzeb.

W zaistniałej sytuacji kierujemy do Państwa apel o zwrócenie uwagi na sposób, celowość i ekonomiczne uzasadnienie wydawanych przez ekipę obecnego Prezydenta publicznych pieniędzy. W tym celu prosimy, by zażądali Państwo od Prezydenta udzielenia publicznie odpowiedzi na kilka poniższych pytań:

CAM01358Dlaczego pan Prezydent nie zweryfikował w myśl prawomocnego wyroku (Sądu Najwyższego w Warszawie i Sądu Apelacyjnego w Katowicach) ceny kontraktowej budynku Centrum Administracji (wyrok wskazuje, iż kontrakt na projekt, budowę i eksploatację tego obiektu w wersji pierwotnej jest obarczony wadą nieważności, a zatem i cena kontraktowa jest również wadliwa i wymaga stosownej korekty przy udziale stron kontraktu, tj. Gminy i firmy Mitex S.A. (obecnie Eiffage Polska Budownictwo S.A.)?

Zdjęcie2198Dlaczego pan Prezydent nie rozliczył budowy Aqua Parku – „Nemo Wodny Świat” oraz Hali Widowiskowo Sportowej (różnice kosztów tych obiektów sięgają ok. 15 mln zł)?

Dlaczego pan Prezydent nie skorzystał z możliwości wniesienia pozwu do Sądu Okręgowego w Katowicach poprzez Prokuraturę Okręgową w Katowicach o:

ustalenie nieważności kontraktu z niemiecką Spółką Aqua GmbH, dotyczącego prywatyzacji części 201305081836PWiK Sp. z o. o. w Dąbrowie Górniczej (ta decyzja pana Prezydenta „zaowocowała” koniecznością wydatkowania z budżetu Gminy w tym roku kwoty około 32 mln zł celem odkupienia udziałów niemieckiej spółki Aqua GmbH, podczas kiedy niewykluczone było orzeczenie nieważności tego kontraktu)?

Czy Państwo, jako podatnicy mogą tolerować nadal takie przejawy rozdawnictwa Waszych Podatków? – niewykluczona nieważność kontraktu zaowocowałaby koniecznością zwrotu udziałów niemieckich stronie polskiej a nie ich odkupywania!

Czy te trzy pytania nie wystawiają włodarzom Miasta rachunku na niegospodarność rzędu (60+15+32) ~ 107 mln zł?

Pozostawienie dotychczasowej ekipy rządzącej miastem spowoduje pogorszenie się problemów finansowych Naszego Miasta!

Prosimy Państwa o zainteresowanie, wyciągnięcie wniosków i kierowanie do nas wszelkich uwag i refleksji. Pamiętajmy, że decyzje wyborcze będziemy podejmować niebawem.

Wszelkie Państwa postulaty będziemy starać się wykorzystać do komunikacji z mieszkańcami naszego Miasta i Gminy.”

Sygnatariusze odezwy:

Tadeusz Strzelecki

Grzegorz Jaszczura

Robert Warwas

 

Komentarze

9 komentarzy do “Odezwa do mieszkańców Dąbrowy Górniczej”

 1. Sympatia, 23 wrz 2014 o 14:30

  Brawo!!!

 2. iti, 24 wrz 2014 o 9:45

  Tak trzymać, nie popuszczać pajęczynie czerwonej!!!

 3. Kazimierz Jasionek, 24 wrz 2014 o 15:45

  Nawet największego idiotę musi zastanowić fakt czym kieruje się Podraza i jego nic nie warta świta, żeby pozwalać sobie na tak wielką niegospodarność w naszym mieście????? Śledząc te wszystkie „wałki” można podejrzewać, że nie robią tego bezinteresownie tylko z myślą o własnym interesie !!!!! To że Podraza jest gorszym gospodarzem niż „Anioł” z filmu „Alternatywy 4” pisałem już niejednokrotnie. Zbliżają się następne wybory i ten „Anioł” ma czelność startować po raz następny, uważając tym samym mieszkańców za największych durni!!!!
  Mamy za chwilę niepowtarzalną szansę i okazję pozbycia się tej czerwonej sitwy i oczyszczenia miasta z tych cwaniaczków (ale pod siebie). Wyleci Podraza to pozbędziemy się również jego nic nie wartych zastępców,Koćmy, Bazylaków,Lipczyka i wielu innych jego kolesi nie przynoszących chwały naszemu miastu !!! Tak więc mieszkańcu DG zmobilizuj siebie i swoich najbliższych, pomyśl aby przy urnie wyborczej nie zrobić następnego głupstwa!!!!!

 4. mieszkaniec, 24 wrz 2014 o 15:51

  Gratuluję panom odwagi i podziwiam po cichu.

 5. Mieszkaniec DG, 24 wrz 2014 o 22:52

  Lewicowe władze miasta Już tak mają rządził Lipczyk były afery ,rządzi prezydent Podraza są afery i niegospodarności ,rządził pan Talkowski nie było afer,prezydentem był Marek Dul też lewica i też była niegospodarność.

 6. Informator, 24 wrz 2014 o 23:00
 7. KNP, 25 wrz 2014 o 8:36

  Od kiedy Talkowski jest prawicą?, jakieś pomieszanie pojęć.

 8. KNP, 25 wrz 2014 o 9:41

  Co do lewicy to oczywiście zgoda, ale tam gdzie jest koryto tak jest!!!

 9. Kazimierz Jasionek, 25 wrz 2014 o 14:42

  Nikomu mądremu w Dąbrowie Górniczej nie potrzebne są żadne okulary by stwierdzić, że obojętnie kto zostaje prezydentem w naszym mieście z ramienia komuchów SLD) będą afery, kunktatorstwo,nepotyzm i szastanie publicznym groszem !!!!!!

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie