Grzegorz Jaszczura, lista 4 (PO), pozycja 2

Kategorie: Polityczne   | 11 listopada, 2010

IMG_8097 got stronaO mały włos  „zapomniałbym” wszystkich  Czytelników tego bloga poinformować, że w najbliższych wyborach samorządowych znajdą mnie Wielce Czcigodni Państwo na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej (lista nr 4) do Rady Miasta w Dąbrowie Górniczej. W okręgu nr 2, obejmującym m.in. Starą Dąbrowę, Staszic, Korzeniec, Łęknice, Marianki, Ratanice znajduję się na pozycji nr 2, za T. Paskiem. Dzień 11 Listopada, symbolicznie przyjęty za Dzień Odzyskania Niepodległości spod zaborów przez Polskę w 1918 roku jest dobrą datą na naprawę wyżej wspomnianego „zapomnienia”.

Co prawda dużo informacji o sobie przedstawiam na blogu, czy to w Biografii czy to we wcześniejszych wpisach, ale dla porządku zacytuję tekst z ulotki wyborczej:

Głównym powodem mojego kandydowania do władz naszego miasta jest chęć kontynuowania pracy, którą rozpocząłem cztery lata temu w Radzie Miasta. Polega ona na dbaniu o dobro mieszkańców teraz i w przyszłości. Chciałbym sprawić swoją pracą, aby urzędnicy byli kompetentni, przyjaźni, żeby nie marnowali naszych ciężko zarobionych pieniędzy, a także ułatwić przedsiębiorcom  działalność w Dąbrowie Górniczej.

„W co wierzę? … (…)

Że nie należy kłamać … ja tak sądzę”

Juliusz Słowacki „Beniowski”

Urodziłem się w Dąbrowie Górniczej w 1958 roku. Tutaj ukończyłem I L.O. im. W. Łukasińskiego, potem Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz studia podyplomowe Rachunkowość i Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

IMG_8050 got1 stronaJestem żonaty, mam dwie córki. Prowadzę własną działalność gospodarczą. Zajmuję się także działalnością  społeczną i charytatywną. Publikuję artykuły na tematy gospodarczo-polityczne. Moje hobby to sport (piłka nożna i brydż), falerystyka oraz literatura science fiction.

Całe moje życie jest związane z Dąbrową Górniczą. Dlatego w obecnej kadencji samorządowej zabiegałem o polepszenie warunków życia mieszkańców naszego miasta. Moje  osiągnięcia w pracy radnego to:

– umożliwienie wykupu mieszkań komunalnych z zasobów gminy przez mieszkańców z bonifikatą do 90% i zwrotem kaucji.

– zwiększenie ilości miejsc parkingowych w mieście

– likwidacja opłaty od posiadania psów

– liczne interpelacje dotyczące finansowania spółki Nemo Wodny Świat sp. z o.o. z pieniędzy podatników, gospodarki odpadami komunalnymi w gminie, funkcjonowania Straży Miejskiej

– wystąpienia  przeciwko wprowadzeniu opłat adiacenckich w naszej gminie

– projekt uchwały dążącej do zmniejszenia diet radnym o 50%.

Walka z marnotrawieniem pieniędzy mieszkańców była, jest i będzie (jeżeli otrzymam taki mandat od Wyborców) moim podstawowym celem działań w Radzie Miasta.

Grzegorz Jaszczura

Komentarze

10 komentarzy do “Grzegorz Jaszczura, lista 4 (PO), pozycja 2”

 1. sympatia, 11 lis 2010 o 11:20

  Życzę powodzenia.

 2. Arysto, 11 lis 2010 o 11:38

  Są szanse na reelekcję. Życzę powodzenia

 3. Sprawiedliwy, 11 lis 2010 o 13:57

  Proszę Państwa. Jeżeli ktoś z Was nie interesował się lokalną polityką do chwili obecnej, to zaręczam że radny Grzegorz Jaszczura jak mało kto w tej radzie, przez całą kadencję pamiętał o przysiędze jaką składał 4 lata temu i nigdy nie zawiódł swoich wyborców.Wykazał się przy tym mało spotykaną pracowitością i oby tacy radni dalej zasiadali w swoich ławach tego możemy sobie tylko życzyć. Zaznaczam że jestem w stosunku do P. Jaszczury osobą zupełnie obcą lecz potrafię ocenić mądrych i skromnych ludzi!

 4. wierzba, 11 lis 2010 o 14:15

  Byłoby tragedią dla miasta, gdyby pana wycięli wyborcy. Życzę sukcesu wyborczego.

 5. AKI, 11 lis 2010 o 14:35

  „W co wierzę? … (…) …i ja wierzę, że Grzegorzowi uda się kontynuować pracę na rzecz mieszkańców Dąbrowy Górniczej i Polski(…)

 6. M., 11 lis 2010 o 14:36

  Dobrze by było, żeby Pana wybrano, bo ktoś powinien siać postrach w przyszłej Radzie Miasta.

 7. obserwator, 12 lis 2010 o 12:51

  Nie będzie łatwo, ale nie wszyscy ludzie w Dąbrowie to lewaki.

 8. Bartek, 13 lis 2010 o 0:06

  Życzę powodzenia, na pewno dorzucę swój głos.

 9. Bożena, 14 lis 2010 o 14:59

  Powodzenia Grzegorz.

 10. Robert, 14 lis 2010 o 20:39

  Powodzenia

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie