„mikke” – odpowiedź

Kategorie: Polityczne   | 9 lipca, 2010

20100327085W komentarzach do mojego wpisu z gratulacjami dla Prezydenta Elekta Br. Komorowskiego (http://grzegorzjaszczura.pl/?p=4403#more-4403), Szanowny Czytelnik mojego bloga o nicku „mikke”  prosił o przypomnienie Wyborcom z jakiej listy startowałem w wyborach. Zapytywał konkretnie:

„Panie Radny Jaszczura proszę przypomnieć wyborcom z jakiej listy startował Pan w ostatnich wyborach samorządowych?” oraz:

„Panie Radny Jaszczura, czy ma Pan problem z pamięcią? Już nie pytam o wybory parlamentarne w 2001 roku, bo wtedy Pan mandatu nie zdobył, ale w 2006 roku było już całkiem nieźle – zdobył Pan mandat Radnego – czy może Pan uprzejmie napisać, z jakiej listy wyborczej Pan startował?

mikke”

Odpowiadam troszkę szerzej  Panu „mikke” oddzielnym wpisem:

Szanowny Panie „mikke”. UPRzejmie odpowiadam, że startowałem z listy PIS-u, na podstawie pisemnej umowy koalicyjnej PIS-UPR (IV.2006 r.)! Środowisko UPR z naszego miasta obsadziło na podstawie tejże umowy 40% miejsc na listach wyborczych, a praktycznie to nawet więcej! W Radzie Miasta mieliśmy realizować program koalicyjny tych partii, przedstawiony w postaci zaakceptowanych przez obie strony, tez programowych!

Chciałbym podkreślić, że w przeciwieństwie do radnych z PIS-u, znałem program tej partii (m.in. dlatego, że w roku 2001 budowałem podwaliny tej partii w naszym mieście, z Panem J. Jędrychem). Ponieważ tak było:

to ja odczytałem oświadczenie o poparciu dezubekizacji naszego miasta (vide: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=3680#more-3680 ), a nie przykładowo radny z PIS-u,

to ja głosowałem zawsze (!) za nie podwyższaniem podatków lokalnych, a nie przykładowo radny z PIS-u (przykładowo zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=531#more-531 ),

to ja z olbrzymimi oporami lewicy (postkomunistów, przepraszam za nazewnictwo) wprowadzałem uchwałę o sprzedaży mieszkań komunalnych z zasobów MZBM z bonifikatą i zwrotem kaucji (vide: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=3514#more-3514 ) i nie wyłamywałem się z dyscypliny klubowej zarządzonej przez posła PIS Pana J. Kościelniaka, za zaoszczędzenie 20% diety radnego, a nie przykładowo radny z PIS-u,

to ja wywalczyłem likwidację w naszym mieście opłaty od posiadania psa, w latach 2009-2010 (vide: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=677#more-677 ), a nie przykładowo radny z PIS-u,

to ja byłem autorem projektu uchwały i głosowałem za zmniejszeniem diet wszystkim radnym o 50%, realizując punkt programu oszczędzania na biurokracji i administracji, a nie przykładowo radny PIS-u (vide: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=17#more-17 ). Sposób głosowania radnych po dżentelmeńsku tym razem przemilczę.

Piszę „ja”, ale oczywiście zawsze ktoś mnie wspierał, tylko „rzadkawo” był to ktoś z PIS-u. Wie Pan gdzie mnie można znaleźć, zapraszam do szczegółowego przedstawienia powyższego! Mogę wymienione przykłady rozszerzyć i rozmnożyć.

Szanowny Panie „mikke” jeszcze jedno, nigdzie nie spotkałem się, w programie stricte partii PIS-u, ze stwierdzeniem, że komuniści byli polskimi, czy w ogóle patriotami. Nie wiem, czy zdaje sobie Pan sprawę, ale z takiego gołosłowia wynika, że ruch solidarnościowy i niepodległościowy z 1980 roku, z którym ja się utożsamiam, jest ruchem antypatriotycznym i antypolskim, ponieważ wystąpił on przeciwko panującej wtedy władzy komunistycznej reprezentowanej z nadania Związku Sowieckiego przez PZPR. Czy naprawdę się Pan z tym zgadza???

Czy zgadza się Pan z tym, że Polska jest cząstką PAŃSTWA Unia Europejska? Zgadza się Pan, bo po 1 grudnia 2009 roku musi się Pan zgodzić (polecam ze szczegółami: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=756#more-756). Nie mamy wyboru!

Polecam także moją biografie: http://grzegorzjaszczura.pl/?page_id=5 . O, a dodatkowo proszę przeczytać moją opinię o samorządności w Dąbrowie Górniczej: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=3503#more-3503 .

Jednocześnie serdecznie pozdrawiam.

Komentarze

4 komentarze do “„mikke” – odpowiedź”

 1. Paweł, 9 lip 2010 o 13:57

  Brawo Panie radny czarno na białym. Szkoda, że inni radni nie szli Pana śladem przez te lata. Wyborcy powinni się zainteresować dlaczego Dąbrowa leży pod względem inwestycji i nie tylko!!!

 2. sympatia, 9 lip 2010 o 14:05

  Tak trzymać Panie Grzegorzu.

 3. zaradna, 9 lip 2010 o 15:28

  Szanowny Panie „mikke”
  Nie wiem co jest powodem obrania sobie takiego nicku „mikke” ale w pewnym sensie jest on identyfikowany z prawą stroną politycznego wachlarza, przyrównując do twórcy prawicy polskiej Janusza Korwin-Mikke. Czytaj Pan ze zrozumieniem co robią i piszą ludzie prawicy Dąbrowy Górniczej, i na czym ich działania polegają, jak przykładowo radnego Jaszczury, a na pewno nabierze Pan wielkiego zaufania i szacunku do ich pracy

 4. cooba, 13 lip 2010 o 20:15

  Bardzo rzeczowa odpowiedź.
  Wielkie brawa dla Pana Radnego za to, że nie tylko potrafi w sposób merytoryczny odpowiedzieć na postawione pytania, ale także utrzymuje stały, interkatywny kontakt z mieszkańcami Miasta.
  Takich radnych nam trzeba!

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie