Krzysztof Stachowicz – kandyduję bo:

Kategorie: Polityczne   | 12 października, 2010

DSC_0154Kampania wyborcza do samorządu wystartowała. Kandydatem na Prezydenta Miasta, którego popieram jest Pan Krzysztof Stachowicz (PO). Odpowiedź dlaczego?, jest bardzo prosta: stary lewicowy układ betonowy, który rządzi w naszym mieście należy zmienić. Nikogo, kto choć trochę przyglądał się moim poczynaniom jako radnego w ostatniej kadencji nie zdziwią moje działania zmierzające  w tym  kierunku.

A cele Pana Krzysztofa Stachowicza najbardziej z tym korelują i współgrają. Postaram się zresztą w kilku wpisach je przedstawić:

„Kandyduję ponieważ żyję tutaj. I nie chcę stąd nigdzie wyjeżdżać. Chcę by nasze miasto było najpiękniejszym miastem w Polsce. Miastem przyjaznym dla jego mieszkańców i odwiedzających nas turystów. Aby Ci, którzy chcą zainwestować otrzymali niezbędną pomoc. Bo miejsca pracy są podstawą rozwoju i stabilności naszych rodzin.”

Bardzo podobnie rozumowałem występując wielokrotnie na forum Rady Miasta z krytyką zadłużania naszej Gminy na rozbujane inwestycje proponowane przez lewicowego Prezydenta Pana Zb. Podrazę (Lewica SLD). Zresztą inwestycje, które przez prawie 4 lata istnieją głównie na papierze, a nie w rzeczywistości. Jak może być inaczej, gdy miasto wykupuje weksle in blanco na 30 milionów złotych za prywatną firmę Nemo-Wodny Świat, choć są ekspertyzy prawne, podważające konieczność tego wykupu. Zobacz dokładniejszy opis: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=4695#more-4695 lub kilka innych, np. http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1892#more-1892.

Jak może być inaczej, gdy przez całą kadencję  jedyną propozycją sfinansowania tych inwestycji proponowaną przez Pana Prezydenta (Lewica SLD) są obligacje komunalne, które rzutem na taśmę są zamienione na 250 milionów złotych kredytu w Banku (EBI). Pan Prezydent Zb. Podraza, czy wspierający jego działania pan Pełnomocnik R. Koćma (Lewica SLD) nie widzą innego sposobu działania, jak wieloletnie zadłużenie wszystkich mieszkańców. Staje się wręcz anegdotyczne stwierdzenie, że dzieci Pana Pełnomocnika Pana Prezydenta chcą spłacać długi zaciągnięte przez swojego ojca, a moje dzieci, gdy w przyszłości zarobią pieniądze, chcą mieć możliwość decyzji jak je wydać!

Ja też nie chcę wyjeżdżać z Dąbrowy Górniczej. Ponadto podobnie jak Krzysztof Stachowicz (PO) chciałbym stworzyć takie możliwości rozwoju naszego Miasta, aby także moje dzieci nie musiały wyjeżdżać, do jak to określiłem kiedyś na sesji Rady Miasta nie tylko Irlandii, czy Anglii, ale nawet Islandii (bo co im niedługo pozostanie?).

Komentarze

3 komentarze do “Krzysztof Stachowicz – kandyduję bo:”

 1. Sprawiedliwy, 13 paź 2010 o 13:03

  Zastanawiam się co chwilę co, jeszcze muszą zrobić polityczne ZERA ( SLD ) w DG,żeby mieszkańcy obudzili się w końcu i wykopali całą tą bandę na zbity pysk. Mam tutaj na myśli Podrazę, Pasternaczkę, Oprycha, Juroffa, Koćmę, Lipczyka,Zugaja,i innych. Ludzie ci dali niejednokrotnie przykład tego, że interesują ich tylko własne biznesowe interesy a mieszkańców mają za nic. Proszę zauważyć że te Zera startują znowuż przeważnie z pierwszych miejsc na listach SLD (komuchów)!!!!!!Obrzydzenie bierze jak się widzi, jak ta sfora głosuje przeciwko mieszkańcom.

 2. popis, 14 paź 2010 o 10:04

  szczerze mówiąc zastanawiam się na kogo głosować w tych wyborach. dużego wyboru nie mamy, przede wszystkim bolączką jest to, że nie kandyduje żadna kobieta – jak to możliwe! kiedy my kobiety weźmiemy się na poważnie za politykę. nie znam jeszcze dokładnego programu Stachowicza, ale czytałam program kandydata PiS – mam wrażenie, że to się nie dzieję naprawdę – żenujący spektakl wyborczy –
  http://dg.pl/news/show/group/1/id/1131/PiS+przedstawi%C5%82+kandydata+na+prezydencki+fotel+

 3. sympatia, 14 paź 2010 o 13:58

  życzę powodzenia

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie