gratulacje dla Pana B. Komorowskiego

Kategorie: Polityczne   | 5 lipca, 2010

20100629318Gratulacje dla Pana Bronisława Komorowskiego! Został 4 Prezydentem wybranym w tzw. demokratycznych wyborach, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości (tow. Jaruzelskiego z wiadomych powodów nie liczę). Co prawda mój Kandydat przepadł dwa tygodnie temu w I turze wyborów, ale przepadł wbrew lewackiej telewizji polskiej, utrzymywanej m.in. z abonamentów płaconych przez naiwnych, z podniesionym czołem. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=4106#more-4106 .

W ostatnich dniach przed II turą byłem ostro molestowany politycznie przez jedną ze stron walczących w wyborach (PIS). Udało mi się wyjść z tego. Dobrze to ujął na swoim blogu Robert Gwiazdowski, ten z Centrum im. Adama Smitha, jeszcze 2 lipca: http://gwiazdowski.blogbank.pl/ :

„Jestem molestowany… politycznie. Zewsząd słyszę, że muszę iść na wybory! Że to obowiązek obywatelski, że jak nie pójdę, to nie będę mógł krytykować!!!

Dyskusje polityczne od dawna były niebezpieczne. Tworzyły linie podziału między znajomymi. Ba!!! Nawet między przyjaciółmi. Ale dziś doszliśmy do sytuacji, w której już niedyskutowanie o polityce też jest odbierane politycznie. […]

Nie mam jednak zamiaru wybierać „mniejszego zła”. Wybieram „dobro”! Zamiast się „szlajać” po lokalach wyborczych, wolę po gastronomicznych. Zapłacę VAT i akcyzę, dzięki czemu każdy z kandydatów, bez względu na to który wygra, będzie miał więcej do rozdawania swojej klienteli wyborczej. Czy to nie jest obywatelska postawa?

Mam jednak cichą nadzieję, że żaden z nich nie zrealizuje swych wyborczych obietnic, z których wynika, że zrobi wszystko, aby Polska jak najszybciej dogoniła… Grecję!  A może nawet i przegoniła. […]

Gdybym zarobił bardzo dużo i postanowił sam sfinansować swoją kampanię wyborczą (pomijając oczywiście, że już to dyskredytowałoby mnie jako kandydata, gdyż wiadomo, że jak ktoś ma pieniądze to musiał ukraść) to bym nie mógł!!!  Zgodnie z art. 86 ustawy z dnia 28 września 1990 roku o wyborze Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, łączna suma wpłat od osoby fizycznej na rzecz jednego komitetu nie może przekraczać 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu poprzedzającym dzień ogłoszenia postanowienia o zarządzeniu wyborów. Ograniczenie to nie dotyczy wpłat funduszów wyborczych partii politycznych tworzonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 27 czerwca 1997 roku o partiach politycznych – czyli tych partii, które już działają i dostają dotacje budżetowe (art. 85 ustawy o wyborze Prezydenta). Politycy sobie uchwalili, że się bawią sami, a wyborców zapraszają raz na kilka lat na spektakl, w którym fałszują, zapominają tekstu, robią głupie miny i przekrzykują się wzajemnie, a wynajęta przez nich „klaka” patrzy z wyższością, a czasem nawet z pogardą na tych co nie biją brawo. I nawet zaczynają przebąkiwać, czy nie należy wprowadzić przymusu chodzenia na takie przedstawienia!

Mogę jeszcze zmienić zdanie i pójść, jeśli któryś z kandydatów dziś do godziny 24.00 przeprosi wyborców i powie, że on jednak sprywatyzuje te szpitale…

Bardziej mnie interesuje, czy dziś wygra Brazylia, czy Holandia, a jutro Argentyna, czy Niemcy. Właśnie zaczyna się pierwszy mecz…”

Jak molestowali (agitowali) Wielce Szanowni Kandydaci najlepiej obrazuje przykład dotyczący walki o głosy Lewicy (postkomunistów) i to u nas w Zagłębiu Dąbrowskim. Porównajmy Pana J. Kaczyńskiego (PIS) pod halą „Dor-Jana” w Zagórzu wychwalającego tow. E. Gierka i twierdzącego, że komunista może być patriotą (?). Chyba nie polskim, bo przecież celem komunistów była m.in. likwidacja państw narodowych i stworzenie Ogólnoświatowego Państwa Rad Sowieckich (Związku Sowieckiego) – gdzie tu miejsce na narodowy patriotyzm, a taki ja sobie cenię? A końcowym wynikiem tego miał być przecież człowiek sowiecki. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1360#more-1360 . Pomyśleć, że popierałem kiedyś Pana J. Kaczyńskiego (PIS), gdy uważał, że należy zdelegalizować SLD. Akurat w Dąbrowie Górniczej wielu by tak uważało i to lewicowców nawet!

Dużo inteligentniej przeprowadził tą agitację Pan Prezydent, prawie już, Elekt B. Komorowski (PO), przed socrealistycznym Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Gdy po wypowiedzi lewicowego Prezydenta naszego miasta Zb. Podrazy (Lewica SLD), zachęcany do mówienia do czerwonego mikrofonu, czujnie podkreślił, że chce się zwrócić o poparcie do wszystkich. Zrobił to mówiąc do czerwonego mikrofonu i stojąc obok „czerwonego„. Trudno tu zauważyć  cechy kameleona.

20100704338Reasumując  wykorzystałem wczorajszą niedzielę na wizytę i modlitwę na Jasnej Górze w Częstochowie.

201007043362010070433220100704333

Komentarze

11 komentarzy do “gratulacje dla Pana B. Komorowskiego”

 1. mikke, 5 lip 2010 o 10:06

  „Zwyciężył Bronisław Komorowski. To fatalna wiadomość dla Polski” – napisał na swoim blogu Janusz Korwin-Mikke.

  Jest to fatalna wiadomość dla Polski. Oznacza, że aferałowie i bezpieczniacy – stanowiący, niestety, trzon PO; p.gen.Marek Dukaczewski może już otwierać butelkę szampana – rozzuchwalą się i zaczną skubać Polskę jeszcze bezczelniej, niż do tej pory. Jednocześnie PO utraci listek figowy: do tej pory twierdziła, że nie robi – a nawet nie składa projektów – reform, bo i tak zavetuje je ten okropny Kaczyński. Teraz nawet najbardziej zaślepieni retoryką Platformy wolnorynkowcy przejrzą na oczy – napisał na swoim blogu Janusz Korwin-Mikke.

  Najbardziej znany polski liberał poparł przed II turą Jarosława Kaczyńskiego.

 2. nielewak, 5 lip 2010 o 11:24

  do „mikke”:Oświadczenie Korwina-Mikke było głębsze: „Spora część moich zwolenników oświadczyła, że w niedzielę zbojkotuje wybory – bo nie widzi większej różnicy między Kandydatami. Istotnie: w tych wyborach mamy obecnie dwóch rozsądnych polityków; żaden z nich Polski nie skompromituje, ale też żaden niczego szczególnego dla niej nie zrobi.

  Jednak wielu moich zwolenników pyta: „Który Kandydat jest mniejszym złem?” – i chce iść na niego głosować.

  Odpowiadam: problemem nie są Kandydaci, tylko stojące za nimi mafie, chcące rozkradać Polskę, obsadzać wysokopłatne posady i brać łapówki. Mafia stojąca za Bronisławem Komorowskim znana jest z większego rozmachu w tym względzie. Co więcej: jeśli ta sama mafia opanuje całe państwo, to znacznie łatwiej będzie jej kraść. Ja bardzo lubię Bronisława Komorowskiego – ale patrzę też, kto Go popiera. I jeśli taki np. gen.Marek Dukaczewski ogłasza, że otworzy szampana, jeśli wygra Komorowski – to tym, co chcą głosować, radzę: zamknąć oczy, zatkać uszy – i głosować na Jarosława Kaczyńskiego!”

 3. mikke, 5 lip 2010 o 11:57

  Panie Radny Jaszczura proszę przypomnieć wyborcom z jakiej listy startował Pan w ostatnich wyborach samorządowych?

 4. Paweł, 5 lip 2010 o 13:11

  Taki wybór, to żaden wybór.

 5. MŁODA, 5 lip 2010 o 14:58

  a ja zagłosowałam na Komorowskiego, i nie jestem w Anglii, czy Islandii.

 6. Paweł, 5 lip 2010 o 15:25

  Poparcie i wybielenie Gierka nic nie dało. Wyniki w Zagłębiu: W Sosnowcu przy frekwencji 53,77 proc. na Komorowskiego oddało głos 63,81 proc. głosujących, a na Kaczyńskiego 36,19 proc.; w powiecie będzińskim odpowiednio: 64,39 proc. i 35,61 proc.; w Dąbrowie Górniczej: 64,19 proc. i 35,8 proc.

 7. mikke, 5 lip 2010 o 16:22

  Panie Radny Jaszczura, czy ma Pan problem z pamięcią?
  Już nie pytam o wybory parlamentarne w 2001 roku, bo wtedy Pan mandatu nie zdobył, ale w 2006 roku było już całkiem nieźle – zdobył Pan mandat Radnego – czy może Pan uprzejmie napisać, z jakiej listy wyborczej Pan startował?

 8. Sprawiedliwy, 6 lip 2010 o 18:26

  Naród wybrał za Prezydenta nieszczęśliwie Komorowskiego, ale wcale mnie to nawet nie dziwi, bo tak naprawdę to mało kto obserwuje prawdziwe zachowanie kandydatów. Widziałem zachowanie Jaśnie Pana Hrabiego (Tfu,Tfu jak by powiedział Pyzdra)czyli Komorowskiego gdy był z wizytą u powodzian i chodził jak bocian wysoko podnosząc swoje hrabiowskie nogi, żeby sobie tylko bucików nie zamoczyć. To że ludzie stracili cały dorobek życiowy miało już dużo mniejsze znaczenie. Takie snobistyczne zachowanie dyskredytuje Go jako Prezydenta wszystkich Polaków(mojego z pewnością nie)

 9. iti, 7 lip 2010 o 7:48

  do Pawła, wybór co warto podkreślić z pieniędzy wszystkich podatników. Prawie połowa nie poszła na wybory!!!

 10. Grzegorz Jaszczura, 9 lip 2010 o 9:34

  Odpowiadam Panu “mikke”:
  Szanowny Panie “mikke”. UPRzejmie odpowiadam, że startowałem z listy PIS-u, na podstawie pisemnej umowy koalicyjnej PIS-UPR (IV.2006 r.)! Środowisko UPR z naszego miasta obsadziło na podstawie tejże umowy 40% miejsc na listach wyborczych, a praktycznie to nawet więcej! W Radzie Miasta mieliśmy realizować program koalicyjny tych partii, przedstawiony w postaci zaakceptowanych przez obie strony, tez programowych!

  Chciałbym podkreślić, że w przeciwieństwie do radnych z PIS-u, znałem program tej partii (m.in. dlatego, że w roku 2001 budowałem podwaliny tej partii w naszym mieście, z Panem J. Jędrychem). Ponieważ tak było:

  to ja odczytałem oświadczenie o poparciu dezubekizacji naszego miasta (vide: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=3680#more-3680 ), a nie przykładowo radny z PIS-u,

  to ja głosowałem zawsze (!) za nie podwyższaniem podatków lokalnych, a nie przykładowo radny z PIS-u (przykładowo zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=531#more-531 ),

  to ja z olbrzymimi oporami lewicy (postkomunistów) wprowadzałem uchwałę o sprzedaży mieszkań komunalnych z zasobów MZBM z bonifikatą i zwrotem kaucji (vide: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=3514#more-3514 ) i nie wyłamywałem się z dyscypliny klubowej zarządzonej przez posła PIS Pana J. Kościelniaka, za zaoszczędzenie 20% diety radnego, a nie przykładowo radny z PIS-u,

  to ja wywalczyłem likwidację w naszym mieście opłaty od posiadania psa, w latach 2009-2010 (vide: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=677#more-677 ), a nie przykładowo radny z PIS-u,

  ja byłem autorem projektu uchwały i głosowałem za zmniejszeniem diet wszystkim radnym o 50%, realizując punkt programu oszczędzania na biurokracji i administracji, a nie przykładowo radny PIS-u (vide: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=17#more-17 ).

  Piszę ja, ale oczywiście zawsze ktoś mnie wspierał, tylko “rzadkawo” był to ktoś z PIS-u. Wie Pan gdzie mnie można znaleźć, zapraszam do szczegółowego przedstawienia powyższego! Mogę wymienione przykłady rozszerzyć i rozmnożyć.

  Szanowny Panie “mikke” jeszcze jedno, nigdzie nie spotkałem się w programie stricte partii PIS-u, ze stwierdzeniem, że komuniści byli polskimi, czy w ogóle patriotami. Nie wiem, czy zdaje sobie Pan sprawę, ale z takiego gołosłowia wynika, że ruch solidarnościowy i niepodległościowy z 1980 roku, z którym ja się utożsamiam, jest ruchem antypatriotycznym i antypolskim, ponieważ wystąpił on przeciwko panującej wtedy władzy komunistycznej reprezentowanej z nadania Związku Sowieckiego przez PZPR. Czy naprawdę się Pan z tym zgadza???

  Czy zgadza się Pan z tym, że Polska jest cząstką PAŃSTWA Unia Europejska? Zgadza się Pan, bo po 1 grudnia 2009 roku musi się Pan zgodzić (polecam ze szczegółami: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=756#more-756). Nie mamy wyboru!

  Polecam także moją biografie: http://grzegorzjaszczura.pl/?page_id=5 . O, a dodatkowo proszę przeczytać moją opinię o samorządności w Dąbrowie Górniczej: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=3503#more-3503 .

  Jednocześnie serdecznie pozdrawiam.

 11. sympatia, 9 lip 2010 o 13:23

  Tak trzymać Panie Grzegorzu.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie