Onet cenzuruje antyfaszystów

Kategorie: Polityczne   | 19 stycznia, 2012

Teoretycznie, gdybym nie zdawał sobie sprawy z tego, że prawie cała Unia Europejska, jej sprzymierzeńcy i sponsorzy, to lewica lub skrajna lewica zdziwiłbym się, że dochodzi do takiej sytuacji. Na 5 (słownie: pięć) minut przed zamknięciem zgłoszeń do konkursu Onetu na blogi roku (są różne podobno kategorie), blog czasami propagowanego (tu przykład) na moim blogu kol. Pawła Grobelnego z Wisły zostaje zablokowany. Właściciel bloga zostaje też poinformowany, że nie może uczestniczyć w konkursie!

Oto treść zakwestionowanego przez lewicowy Onet wpisu P. Grobelnego, w którym wg Onetu nawołuje on do PRZEMOCY i NIENAWIŚCI na tle ideologicznym (wpis pochodzi z dnia 11 sierpnia 2011 r.):

Miałem rację broniąc Breivika:
Miałem nosa broniąc Andrzeja Breivika, jeszcze zanim fakty ujrzały światło dzienne. Teraz, kiedy ujrzały czekam na przeprosiny, od ludzi, którzy mnie obrażali. Wystarczy zajrzeć do liczącego 1518 stron „Manifestu– Europejskiej Deklaracji Niepodległości” jego autorstwa, żeby się o tym przekonać. Mżonki o jego niepoczytalności to bzdura wymyślona przez lewicę, żeby pokazać, że wszystko jest OK., tylko jakiś wariat, ekstremista doprowadził do tragedii niewinnych ludzi.
W rzeczywistości Andrzej Breivik to zupełnie zdrowy, heroiczny patriota, o poglądach, którzy podzielają wszyscy normalni ludzie. Rąbiąc bombą do ministerialnych urzędasów i karabinem w młodocianych marksistów, bezspornie winnych tego, co mamy w Europie, Andrzej Breivik chciał Europę przebudzić.

Kto ma jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie słuszności czynu Breivika, proszę koniecznie przeczytać ten nieco przydługawy fragment napisanego przez niego „Manifestu” zamieszczonego poniżej (w drugim wpisie).”

I oczywiście słuszne wyjaśnienie autora wpisu:

„Wpis jest tylko recenzją dotyczącą nie zamachu na Utoyi, a dzieła, które napisał Andrzej Breivik. W którym miejscu wpis nawołuje do przemocy i nienawiści na tle ideologicznym – nie wiem. Popieranie kogoś a nawoływanie do przemocy to dwie różne rzeczy! Jeżeli nie dogadam się z prezesem Zarządu spółki Onet i nie przekaże parafii w Wiśle-Czarnem równowartości nagród, które bym wygrał, gdyby mnie nie usunięto, pozostaje mi ostateczna droga.

Zastanawiam się jak wytłumaczyć, szczególnie młodemu pokoleniu, pokoleniu lewicowych wilków medialno-politycznych, że nie mają oni racji tępiąc kol. P. Grobelnego. Abstrahując od tego,  że i tak prawdopodobnie nie chwycą, ujmę to tak:

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy rozpoczynałem studia na stricte ścisłych kierunkach, bo fizyki oraz budownictwa, obowiązkowe były ćwiczenia i wykłady, a nawet wiążące się z tym egzaminy, m.in. z ekonomii marksistowsko-leninowskiej, filozofii (z olbrzymim naciskiem na marksistowsko-leninowską) i chyba nauki o pracy, czy coś takiego. Niestety niezaliczenie tych przedmiotów, decydująco „ważnych” na wspomnianych kierunkach studiów (!!!), o których wspomniałem, groziło szybkim przekierowaniem papierów studenta płci męskiej do odpowiedniego WKU i zmiany poziomu studiów, na np. czołganie. Niechętnie i w zależności od szczęścia musieliśmy zapoznawać się z ww. osiągnięciami myśli lewackiej. Ja także zapoznałem się i zdałem nawet egzaminy z tych utopii lewicowych. Nie ceniłem tego, nie doceniałem przyswojonych wtedy wiadomości „naukowych” pochodzących z tych lewicowych wizji ekonomii i filozofii. Dopiero po latach zrozumiałem, znając te podstawy gospodarki realnego socjalizmu, faszyzmu czy komunizmu, że nie ma złego co by nie wyszło na dobre.

Teraz wiem, mam przecież teoretyczne podstawy do tego, żeby jednoznacznie stwierdzić, że lewicowa socjalistyczna gospodarka Unii Europejskiej, zcentralizowana przez neokomunistów musi paść! Niestety wiem także przeżywszy trochę lat w komunizmie (realnym socjalizmie), w jednej z pararepublik Związku Sowieckiego, jaką był PRL, że wystąpi koszt takowej „zabawy” lewaków.

Dlatego Onetowi proponuję zorganizowanie obowiązkowego kursu dla wszystkich swoich pracowników z dzieła A. Breivika. Bez zapoznania się ze wspomnianą przez P. Grobelnego pozycją nie będą wiedzieć co jest złe, a co dobre. A tak, być może, nawet po latach, ale zrozumieją.

Bez tego, pozostaną im tylko metody z epoki historycznej, do której sięgnąłem, a które przyczyniły się do śmierci milionów niewinnych ludzi. Jako antyfaszysta i antykomunista niedawno opisywałem te zbrodnicze systemy totalitarne i mój negatywny stosunek do nich. Zaapeluję: walczmy z tym, bo o happy end będzie bardzo trudno!

Ps. Jeszcze wyjaśnienie. Kol. Paweł zrobił to, co przykładowo robią przedsiębiorcy ze swoimi firmami, gdy lewaki wprowadzają horrendalnie wysokie podatki, tzn. przenoszą je do tzw. raju podatkowego, a najwięcej traci na tym biedota, ochraniana podobno socjalnie przez wspomnianych lewicowców, bo pozostaje jej tzw. g…o. Konkretnie P. Grobelny przeniósł bloga na serwer do Czech: http://grobelny.blog.cz/1201/breivik-mial-zaczac-od-redakcji-onetu.

Ps. ps. A zabawy onetu należy ignorować i bojkotować!

Komentarze

21 komentarzy do “Onet cenzuruje antyfaszystów”

 1. Genowefa, 19 sty 2012 o 11:10

  Skandal.

 2. Obserwator DG, 19 sty 2012 o 13:16

  Sz. P. Jaszczura.

  Niestety, ale nie mogę zrozumieć toku Pana myślenia. Bardzo proszę o wyjaśnienie dlaczego użył Pan w tytule słowo „antyfaszystów”. Podsyłam także linka by nie musiał Pan szukać:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm

  Najważniejsze zdanie ” Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu ” Jak Pan widzi Pan, Pan Grobelny, którego według mnie blog został słusznie zablokowany, oraz Pan Breivik wykazujecie w swych skrajnych poglądach elementy faszyzmu. Żeby nie być gołosłownym we wpisie Pana Grobelnego który cytuje Pan na swojej stronie, jest mowa o – Rąbaniu bombą do ministerialnych urzędasów i karabinem w młodocianych marksistów – czy słowa te nie zachęcają do faszystowskiej walki i wytępienia niechcianych elementów.

 3. Grzegorz Jaszczura, 19 sty 2012 o 15:05

  Odp. do Obserwatora DG: jest Pan w błędzie. Jestem wrogiem zarówno faszyzmu, który jest odmianą socjalizmu, jak i komunizmu (bolszewizmu, realnego socjalizmu, trockizmu, itp. lewactwa). Proste. Są to totalitarne ideologie lewicowe. Proszę mnie nie męczyć lewicową Wikipedią. Tak uważam jako konserwatysta i antyfaszysta, i antysocjalista. Nie ma zasadniczych różnic między skrajnymi lewicowymi hasłami, które one głoszą.
  Pan Grobelny udowodnił, że jest antyfaszystą, np. w jego wpisie (odnośnik w moim wpisie).
  Musimy pochodzić z innego nurtu myślenia, skoro się nie rozumiemy. Bo dla mnie to proste, a dla Pana pewnie Pana rozumowanie jest proste. Aczkolwiek przewidziałem to we wpisie, że lewicowcy mogą mojego rozumowania nie chwycić.

 4. Grzegorz Jaszczura, 19 sty 2012 o 15:12

  Uzupełniając odpowiedź: może w tytule trzeba było dodać: i antykomunistów. Nie zrobiłem tego tylko dlatego, że tytuł byłby przydługi.

 5. iti, 19 sty 2012 o 16:34

  Pocieszające jest to, że Unia się topi i tak jak Pan Grzegorz pisze to kwestia czasu, jak braknie jej powietrza.

 6. wiślanin, 19 sty 2012 o 16:38

  Paweł nie poddawaj się. Przesunięcie bloga do Czech to dobre posunięcie. Tak trzymać.

 7. informator, 19 sty 2012 o 16:48
 8. Paweł Grobelny, 19 sty 2012 o 19:42
 9. M., 19 sty 2012 o 22:14

  Dyskutowanie kto gorszy, komunista czy faszysta nie jest mądrym dysktutowaniem. Zgadzam się z Panem Grzegorzem.

 10. Sympatia, 20 sty 2012 o 8:56

  Znowu się powtarzam, ale świetnie!!!

 11. Obserwator DG, 20 sty 2012 o 11:53

  Panie Grzegorzu. Faszyzm wziął się od skrajnej prawicy, nie lewicy. Jeżeli uważa Pan że wikipedia jest lewicowa to znaczy że 90% użytkowników internetu jest, jak to Pan nazywa lewackie. Oczywiście że pochodzimy z innego nurtu ponieważ Pan uważa że wszystko jest albo białe albo czarne.

  Panie Grobelny, kłamie Pan na blogu gdyż Pan Jaszczura radnym był jeden jedyny raz, w latach 2006-2010.

 12. Obserwator DG, 20 sty 2012 o 11:55

  Zwracam honor. Wyjaśnił Pan w komentarzu błąd w liczbach kadencji.

 13. Grzegorz Jaszczura, 20 sty 2012 o 12:34

  do Obserwatora DG: Faszyzm to socjalizm narodowy, czyli skrajna lewica. Tak uważam. Socjalizm to lewica, charakteryzuje się tym, że lubi zarządzać cudzymi pieniędzmi. Faszyzm to skrajna lewica. Wikipedia jest lewicowa.
  Pan Paweł nie pisał o kadencjach, to Pana wymysł.

 14. iti, 20 sty 2012 o 12:43

  do M. Zgadzam się z Tobą że dyskusja taka jest niezbyt mądra. Ale należy wiedzieć, że komuniści to więksi zbrodniarze od faszystów. Oblicza się że doprowadzili do śmierci ok. 100 mln ludzi, natomiast faszyzm do śmierci ok. 20 mln ludzi.

 15. informator-2, 20 sty 2012 o 13:02
 16. Paweł Grobelny, 20 sty 2012 o 16:47

  Można się nie zgadzać z jakimiś poglądami, ale nie może to być powodem zamykania bloga. Tym bardziej nie może, jeśli poglądy nie są ani sprzeczne z prawem ani z Regulaminem blogów.
  Onet bez wątpienia złamał prawo państwowe i swój Regulamin. Tak właśnie działają komuniści.
  Co do czynu Andrzeja Breivika to nie pochwalam tego czynu, ale jako jedyny w kraju mam odwagę pisać również o pozytywnych aspektach zdarzenia na Utoyi.
  Totalniacy nie rozumieją, że można kogoś nie potępić całkowicie lub nie pochwalić całkowicie, ale ja nie będę się zniżał do poziomu totalniaków.
  Breivik w końcu nie zabił normalnych ludzi, tylko samych komunistów. Gdyby chciał zabijać normalnych ludzi, to by zrobił to w jakimś markecie w Oslo a nie fatygował się na oddaloną na Utoiyę, gdzie właśnie odbywał się zlot ideologicznie zacietrzewionej czerwonej hołoty, która ideologia zabiła i zabija(!) więcej ludzi niż zabił Breivik.
  W państwie rządzonym przeze mnie Breivik dostałby karę śmierci. Ale przez rozstrzelanie w mundurze i z najwyższymi honorami oraz z ogłoszeniem 3-dniowej żałoby narodowej.

 17. Niki, 21 sty 2012 o 13:51

  Mi brakuje tych antykomunistów w tytule. W końcu iti ma rację.

 18. Niki, 21 sty 2012 o 15:41

  Zdecydowanie Pan Grobelny ma rację.

 19. Grzegorz Jaszczura, 21 sty 2012 o 16:51

  Polecam myślącym i nie zacietrzewionym: http://www.youtube.com/watch?v=E1ZS6vq63Kc

 20. Bogdan, 21 sty 2012 o 17:00

  Całość jest doskonała. Ale post scriptum należy oddzielnie pochwalić. Szkoda że lewica nie potrafi szerzej myśleć. Nie potrafię zrozumieć jej zawziętości w wydawaniu cudzych pieniędzy.

 21. iti, 16 lut 2012 o 14:01

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie