Spóźniona publikacja polemiki

Kategorie: Polityczne   | 28 listopada, 2014

podraza-ulotka-1Jeszcze w trakcie tzw. kampanii wyborczej dotarła do mnie polemika mieszkańca naszego miasta z propagandową treścią zawartą w ulotce (liście) kandydata na prezydenta „skrajnej” lewicy pana Zb. Podrazy (SLD). List finansowany przez KKW SLD Lewica Razem, napisany czcionką koloru zielonego i czarnego, jak mniemam dla zmyłki 🙂 . Zdaję sobie sprawę, że post factum, ale dla potomności zamieszczam treść pisma mieszkańca, albowiem podejrzewam, że będzie ona z upływem czasu coraz bardziej aktualna. A co do mieszkańców głosujących na „zieloną lewicę”, o czym wspominałem we wpisie, to nieszczerze dalszych przyjemnych snów życzę 🙂 .

Panie Prezydencie i kandydaci do reelekcji!

Replika do listu osobistego.

Treść listu osobistego, jaki skierował Pan jako Prezydent do mieszkańców naszego Miasta w celu realizacji hasła wyborczego „Wygrajmy razem” budzi zdziwienie z powodu amnezji jakiej Pan doznał jako lekarz w tak krótkim czasie jak dwie kadencje prezydenckie (a kuracja billobilem ogólnie dostępna) a także list ów wywołuje oburzenie z tytułu perfekcji z jaką manipuluje Pan wiedzą mieszkańców na temat stylu i kosztów sprawowania władzy w naszym Mieście przez Pana i kolegów notabene przy pełnej niewiedzy mieszkańców – wyborców i o to chodzi.

 • Otóż „ad rem” Panie Prezydencie:

Mija się Pan z prawdą mówiąc do mieszkańców, iż obejmując urząd Prezydencki D.G po raz pierwszy zadał Pan sobie i podległym pracownikom pytanie:

„Jak będzie wyglądało nasze miasto w setną rocznicę urodzin?”

To nieprawda – tu zawiodła Pana pamięć.

W dniu zaprzysiężenia nikogo nie pytał Pan o nic natomiast bezpardonowo pozbawił Pan mnie  wszelkich uprawnień do dochodzenia prawdy i wyjaśnienia spraw Mitex’u SA. Po czym wyrzucił Pan z pracy człowieka, który wraz z Prokuraturą Gliwicką i Kancelarią Prawniczą z Krakowa był na dobrej drodze do ujawnienia dziwnych kontraktów między Mitex’em SA a Gminą DG.

Kontrakty te do dziś spłacamy i jeszcze dość długo będziemy je regulować za pośrednictwem BZ WBK SA.

            Czas najwyższy, aby potencjalni Pana wyborcy poznali prawdę o kosztach budów realizowanych przez Mitex SA i kosztach np. prywatyzacji spółki PWiK Sp. z o.o. [wody] itp. przedsięwzięć.

Tymczasem to Pan Panie Prezydencie blokuje wyjaśnienia i ujawnienie tych kosztów społeczeństwu naszego Miasta i Gminy – dlaczego?

W tym miejscu godzi się Pana Prezydenta uprzejmie zaprosić do publicznej debaty na temat kosztów realizacji inwestycji w naszym Mieście z udziałem pana Prezydenta i Przedstawiciela „Niezależnych” p. T. Paska lub np. p. T. Strzeleckiego.

            Warto chyba zmienić Pańskie hasło z „Wygrajmy razem” na „Ujawnijmy razem”.

Panie Prezydencie czas na odczarowanie następnych bajek i ujawnienie prawdy o kosztach tych ogromnych inwestycji o wartości niemal „miliarda złotych”.

Biorąc pod rozwagę, iż wartość ilorazu kosztów końcowych do zakładanych, zadań inwestycyjnych wynosi od 2 ÷ 5, to wartość spłat jakie będą ponosić nasze wnuki i prawnuki to około 4 ÷ 5 mld zł.

Oto przykłady Panie Prezydencie:

Onkologia      200 / 90 ~ 2,22

PKZ    90 / 46 ~ 1,95

C.A.    (100+160) / 60 ~ 4,1  [100 – koszty budowy wg biegłych, 160 – koszty eksploatacji wg wykonawcy]

HWS zawyżenie ~ 6 ÷ 8 mln

Modernizacja kanalizacji ~ 5 ÷ 6 razy zawyż

Droga DK94 zawyżenie ~ 7 ÷ 8 razy

Aqua Park zawyżenie ~ 3 ÷ 4 razy

na których zbudowano symulacje kosztów,  którą ukrywa jak wydaje mi się, Pan przed mieszkańcami – wyborcami.

Jak, w takiej sytuacji usiłuje prezentować wyborcom „mój plan na przyszłość – Plan 2016+” który miałby wyznaczać nowe kierunki rozwoju Dąbrowy Górniczej.

Panie Prezydencie, żeby móc uwierzyć w pański „Plan 2016+” musiałby Pan najpierw ujawnić zadłużenie Miasta i jego plan oddłużenia a dopiero potem roztaczać mity na temat „konsekwentnego podnoszenia jakości życia wszystkich dąbrowian” – nie wiadomo tylko której części mieszkańców czy tych którzy wyemigrują, czy tych którzy w pocie czoła będą spłacać długi zaciągnięte przez SLD?

Nie sposób nie odnieść się do kolejnego mitu, który Pan odsłania przed wyborcami.

Otóż mówi Pan o „największym potencjale gospodarczym na południu Polski jaki rzekomo prezentuje nasze Miasto” a gdzie jakiekolwiek udokumentowanie tej tezy, natomiast można i trzeba przypomnieć, że był czas kiedy to Dąbrowa Górnicza była w I dziesiątce zamożności gmin Polskich (patrz rankingi „Rzeczypospolitej”), obecnie wstyd o tym wspomnieć, więc Pan nie mówi nic na temat takich rankingów bo a nóż miałby Pan więcej zwolenników niż Gmina liczy mieszkańców.

Na zakończenie drobne dwa pytania:

Kto weźmie odpowiedzialność za lata poprzednie pańskich rządów, bo Pan jak gdyby zapomina o tym. A teraz chce Pan wziąć odpowiedzialność za rozpoczęte inwestycje – Czy to nie za późno?

i drugie pytanko:

Jak tu w takiej sytuacji realizować z Panem i otoczeniem Pana hasło „Wygrajmy razem” ?

Co jako mieszkańcy mamy wygrać

 • spłacenie długów czy rozliczenie twórców zadłużenia?

Szanowni Dąbrowianie, zastanówcie się i rozważcie komu można powierzyć wasze pieniądze z podatków?

mieszkaniec Tadeusz Strzelecki

adres mailowy: inz.t.strzelecki@gmail.com

Oczywiście w powyższej polemice wyliczenia są wyliczeniami pana T. Strzeleckiego, to tak g’woli ścisłości i odpowiedzialności. Dotyczy to także listu pana Zb. Podrazy.

20110121968CAM03191Ps Dla porównania, jak to kolory zmieniają image człowieka. Bilbord kandydata na prezydenta Zb. Podrazy sprzed czterech lat i obecnie. Jaki będzie preferował kolor za następne kilka lat (może wcześniej niż 4)? Oby tylko nie tęczowy 🙂 .

Ps ps Osobiście będę się starał dociec w trakcie obecnej kadencji Rady Miejskiej i zweryfikować sugestie zawarte w piśmie mieszkańca naszego miasta, jeżeli będzie to oczywiście możliwe. Przypomnę, jakie kłopoty miałem jako radny, aby móc zaznajomić się, np. z utajnioną prywatyzacją części dąbrowskich wodociągów: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=16580#more-16580, nota bene dzieła poprzednika z lewicy obecnego pana prezydenta, czyli pana M. Lipczyka (PZPR, PPPP, SdRP, SLD). Moje wielokrotne sugestie o konieczności renegocjacji tychże umów stanowiących umowę prywatyzacyjną; ewentualnie unieważnienia, skierowania do sądu tak niekorzystnych dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej utajnionych umów, znalazły potwierdzenie po wielu latach, poprzez odkupienie udziałów przez miasto. To oddzielny temat, bowiem kosztowało to mieszkańców kilkadziesiąt milionów dywidendy dla udziałowców niemieckich (plus podatki, bez dywidendy zbędne po obniżeniu cen za wodę i odprowadzenie ścieków, co zawsze sugerowałem!, bowiem PWiK (dzisiaj już Dąbrowskie Wodociągi) jest spółką prawa handlowego) plus należy podkreślić kilka punktów z umów, które nie zostały przez stronę niemiecką zrealizowane. Dzisiaj tylko tyle w tym temacie.

Komentarze

4 komentarze do “Spóźniona publikacja polemiki”

 1. malkontent, 28 lis 2014 o 22:17

  Będzie trudno panie Grzegorzu, bardzo trudno.

 2. Maniek, 29 lis 2014 o 0:48

  Nic nie dowiesz się…za mały jesteś. Mafia teraz gra

 3. Dorota, 29 lis 2014 o 8:34

  Pozdrawiam i gratuluję Panie Grzegorzu

 4. Kazimierz Jasionek, 29 lis 2014 o 14:46

  Od kiedy rządzi w DG czerwona pajęczyna lub jak kto woli ośmiornica, to jej macki rozrosły się do gigantycznych rozmiarów !!!! Tyle milionów poszło w błoto, a podejrzewam że lwia ich część do prywatnych kieszeni i na różne konta […] !!!! Trwonienie publicznej kasy przez rządzącą sitwę przerosło już chyba sycylijską mafię !!!! Tylko jakoś z organów ścigania nikogo to nie zastanawia – czy może też czerpią z tego tytułu jakieś korzyści ???? Tylko prawdziwy idiota nie zastanowi się, gdzie znikają te olbrzymie miliony i dlaczego wszystkie inwestycje jak w przytoczonym tutaj przykładzie przebijają początkowe szacunkowe ceny kilkakrotnie. Głośno w DG zrobiło się już jakiś czas temu, że prawa ręka […] wybudował hotel w Hiszpanii !!!! Ja bym chciał się dowiedzieć, czy aby takich hoteli nie istnieje w różnych krańcach świata więcej, na nazwiska włodarzy miasta, ich pociotków lub podstawionych słupów !!!! Również interesują mnie prawdopodobne konta tych cwaniaków w różnych rajach podatkowych, założone na przeróżne hasła, lub jak zwykle podstawione osoby. To jest niemożliwością by tak wielkie pieniądze wpadały jak do studni, bez żadnego widocznego śladu. Poznałem już ta sitwę i mam wszelkie prawa im nie wierzyć, o uczciwości nawet nie wspomnę !!! W Polsce tylko ryba nie bierze, a mając takie możliwości jak te pawie trudno oprzeć się pokusie, by nie uszczknąć jakiejś okrągłej sumki z tych setek milionów !!!! Zastanawiam się tylko kto w Polsce miałby się zająć SUMIENNYM sprawdzeniem tych wszystkich wydatków i dochodzę do wniosku, że chociaż jest takich instytucji w Polsce sporo, to na tą rządzącą sitwę w DG nie ma mocnych (żadnej) !!!!!

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie