Afera Wartaka(?), Gęcy(?) czy …

Kategorie: Polityczne   | 3 sierpnia, 2012

Zadziwiające rzeczy robi część urzędników (-czek) Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej w godzinach pracy i na serwerze urzędu opłacanym przez podatników – mieszkańców Gminy Dąbrowa Górnicza! Urząd jest kierowany jak wszyscy Czcigodni Czytelnicy i Czcigodne Czytelniczki tego bloga wiedzą przez pana prezydenta Zb. Podrazę (skrajna lewica SLD). Wielokrotnie krytykowałem nasze biurwy za różnorakie nieprawidłowości, a pana prezydenta za ich obronę w zaparte i nie wyciąganie konsekwencji służbowych w oczywistych sprawach. Przykłady mogę z ostatnich lat mnożyć. Aczkolwiek nie to jest głównym powodem mojej niechęci do sposobu zarządzania naszymi pieniędzmi przez pana prezydenta. Tutaj uważam, że odgrywają rolę przyczyny stricte merytoryczne.

Niestety ostatnio, zupełnie nieświadomy, zostałem wciągnięty w rozgrywki lewicowych urzędników i pana prezydenta, które ujawniły się w trakcie konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu. Otrzymałem mianowicie e-maila od Naczelnika (Naczelniczki) Wydziału Oświaty pani E. Gęcy, podlegającej panu prezydentowi Zb. Podrazie (SLD). Jest to jakby urzędowa interpretacja pisma (e-maila) ustępującego dyrektora ZSP, tj. Jarosława Wartaka., rozesłanego przez J. Wartaka do jego przyjaciół. Tak jest przynajmniej ten e-mail pana J. Wartaka podpisany. Interpretacja urzędowa jest, jak to na urzędnika przystało, skrajnie stronnicza! Oczywiście to moja opinia.

Z e-maila urzędowego, wysłanego prawdopodobnie jak wspomniałem z serwera Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej (adres: egeca@dabrowa-gornicza.pl), dowiaduję się, jakby o interpretacji Urzędu Miasta sytuacji, zaistniałej po konkursie na dyrektora ZSP. Jest tam poruszonych wiele wątków, z którymi się stykam pierwszy raz i ich nie rozumiem, ale zainteresowało mnie następujące urzędowe sformułowanie zawarte w e-mailu:

„[…] a bezpodstawne oskarżanie kogoś o współpracę ze służbami bezpieczeństwa jakiegokolwiek z krajów wykracza poza przyjęte normy i może rodzić dalsze konsekwencje prawne.”

Abstrahując, że słowo „bezpodstawne”, już jest dyskusyjne, szczególnie jeżeli chodzi o służby, które mnie interesują i państwo komunistyczne, któremu służyły, a co nie zostało prawidłowo ujawnione i rozliczone, w wyniku moim zdaniem przyjęcia postanowień okrągłego stołu za nienaruszalne, chciałbym wyjaśnić w czym problem. Otóż pan J. Wartak w swoim e-mailu napisał, że członkiem komisji konkursowej był „radny – były współpracownik SB”. Tak rzeczywiście było, ponieważ członkiem komisji konkursowej z ramienia Rady Miasta był jej Wiceprzewodniczący pan K. Woźniczka (lewica TPDG). Podpisał on w końcu, w 2008 roku oświadczenie, które Państwowa Komisja Wyborcza zamieściła na swojej stronie, zresztą po skorygowaniu następnego, fałszywego oświadczenia pana radnego i jednocześnie kandydata na radnego z 2010 roku, przy okazji wyborów samorządowych:

Woźniczka Kazimierz Wincenty 61 Dąbrowa Górnicza , złożył następujące oświadczenie: byłem współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy z dnia ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.)

Całość na stronie: http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/240000/246501-k-2c9682222b39e268012b3e7d747c0787.html?komitet=2c9682222b39e268012b3e7d747c0787.

Ponieważ jestem osobą, która zgodnie z ustawą z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. Nr 155, poz. 1016, z 1999 r. Nr 38, poz. 360 oraz z 2000 r. Nr 48, poz. 553) jest osobą pokrzywdzoną w rozumieniu art. 6 w/w ustawy protestuję, aby Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej nawet pośrednio podważał ustalenia nie tylko Instytutu Pamięci Narodowej czy Państwowej Komisji Wyborczej, powielającej stanowisko IPN, a także Oświadczenie radnego K. Woźniczki. O Oświadczeniu K. Woźniczki dowiedziałem się już po wyborach samorządowych w 2010 r. i boleję nad tym, jednakże zdecydowanie wolę, jako osoba pokrzywdzona przez zbrodniczy reżim komunistyczny wiedzieć z kim mam do czynienia, niż tego nie wiedzieć. Nota bene pisałem o powyższej sytuacji na blogu: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=7405#more-7405. Odbyła się nawet rozprawa sądowa dot. protestu wyborczego pana A. Kościelniaka, podważającego prawidłowość wyboru pana K. Woźniczki na radnego, ale oczywiście już w tym wypadku  wyrok sądu był wiadomy! Nadaje się to do oddzielnego opisu.

W kontekście powyższego, jest dla mnie karygodną, próba zatuszowania przeszłości radnego, przeprowadzona przez urzędników Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej, na dodatek w sposób ukryty i nie w postaci konkretnego oświadczenia. Dlatego zdezorientowany, proszę pana prezydenta o wyjaśnienie, dlaczego doszło do tej karygodnej sytuacji. Przecież, jeżeli pan K. Woźniczka znowu zmienił swoje oświadczenie dot. współpracy ze służbami bezpieczeństwa państwa komunistycznego PRL, to powinno to zaistnieć medialnie, a Instytut Pamięci Narodowej ponownie powinien przeprowadzić rewizję jego oświadczenia.

Jeżeli natomiast, w urzędowym e-mailu, zawarta jest nieprawdziwa sugestia, podważająca ww. ustalenia instytucji do tego powołanych przez demokratyczne państwo, to proszę pana prezydenta o reakcję, w przeciwnym razie będę uważał, że to pan panie prezydencie podpisuje się pod tym!

Komentarze

34 komentarze do “Afera Wartaka(?), Gęcy(?) czy …”

 1. Paweł, 3 sie 2012 o 9:49

  Co się dużo zastanawiać. Urzędniki mają nie tylko w Dąbrowie, ale w całym państwie po prostu za dobrze!

 2. Czytelnik, 3 sie 2012 o 9:51

  Przerażające, co się dzieje w naszej gminie,a już Wydział Oświaty w tym celuje! Ja sam tego doświadczałem!

 3. Lolek, 3 sie 2012 o 10:09

  dobrze byłoby całe to towarzystwo wzajemnej adoracji sprawdzić w IPN!

 4. K Jasionek, 3 sie 2012 o 14:37

  I komu się tu dziwić – PODRAZIE ????? Przecież również on reprezentuje tą samą czerwoną komunę czyli SLD i ludzie z tego […] właśnie ugrupowania siedzieli w SB, UB itp. Dla Podrazy to prawdopodobnie tacy sprzedawczyki którzy podpisały lojalkę i donosili na uczciwych Polaków są bohaterami i nic by mu nie przeszkadzało by cała RM składała się z takich „zasłużonych” Jaki Pan Taki Kram !!!!! A co się tyczy sądów to szkoda nawet tej klawiatury, żeby w nią stukać.

 5. informator, 3 sie 2012 o 14:58

  Podoba mi się komentarz skumbrii w tomacie:
  „Pan Prezydent prezentuje politykę prorodzinną, żonie kolegi przygotował posadę.
  Chcieliście Polski, no to ją macie.
  Czerwoniutką ;)”

 6. informator, 3 sie 2012 o 15:45

  Jeszcze jeden genialny wpis – komentarz:
  „No właśnie,całkowita zgoda.ilość mieszkańców z roku na rok maleje,ale ilość urzędników w czasach „komputeryzacji” wzrasta.”

 7. KNP, 3 sie 2012 o 19:48

  Salut rzymski pana prezydenta co ma oznaczać?

 8. mieszkaniec, 3 sie 2012 o 21:11

  I co tu się dziwić… Przecież Polską nadal rządzą „UBeki”. Proponowałbym sprawdzić rodziców zagłębiowskich parlamentarzystów to od razu dowiemy się o nich co nieco

 9. halszka, 4 sie 2012 o 9:44

  „Do tych co maja tak za tak – nie za nie ..bez swiatłocienia,
  Tęskno mi, Panie!”

 10. halszka, 4 sie 2012 o 9:59

  „Odbyła się nawet rozprawa sądowa dot. protestu wyborczego pana A. Kościelniaka, podważającego prawidłowość wyboru pana K. Woźniczki na radnego, ale oczywiście już w tym wypadku wyrok sądu był wiadomy” …????

 11. widz, 4 sie 2012 o 11:49

  Jaki interes miałby radny w głosowaniu dowiemy się podobno już we wrześniu po rozpoczęciu nowego roku szkolnego! Ciekawe kogo wybierze nowa dyrektorka z Zabrza do współpracy?

 12. Czytelnik, 4 sie 2012 o 13:51

  Tak wogóle to bezczelność byłego esbectwa, komunistów itp w ostatnim czasie bardzo wzrosła.

 13. Sympatia, 5 sie 2012 o 7:38

  Tak trzymać Panie Grzegorzu.

 14. antylewak, 5 sie 2012 o 12:38

  Uważqam, że to bezczelność ze strony urzędu!

 15. antylewak, 5 sie 2012 o 12:40

  do KNP: pan prezydent woli symbol rzymski, żeby nie być posądzonym o antysemityzm i faszyzm.

 16. iti, 6 sie 2012 o 8:27

  Urzędnicy w Dąbrowie Górniczej chcieliby być ponad prawem. Zgadzam się z antylewakiem że to bezczelność. Dodam, że za publiczne pieniądze.

 17. Bomba, 7 sie 2012 o 8:55

  Co więcej panie Grzegorzu. W czerwonym zdaniu zacytowanym przez pana urzędniczka wręcz straszy!!!! Powinna być za to zwolniona.

 18. Patrząc z boku, 10 sie 2012 o 16:11

  Arogancja, nepotyzm szerzy się przede wszystkim na szczeblach władz samorządowych – popieram tutaj wypowiedź prof. Leszka Balcerowicza. Władze Dąbrowy Górniczej są idealnym przykładem tego procederu.

 19. M., 10 sie 2012 o 18:05

  Też patrząc z boku, nie zapomnijmy o koalicji rządzącej w Warszawie czyli rządzie PO-PSL.Czy tam jest jeszcze coś oprócz nepotyzmu i arogancji?

 20. Patrząc z boku, 11 sie 2012 o 10:17

  Czyli władza deprawuje – ktoś kto ją posiada uważa, że może robić wszystko i pozostanie bezkarny! A gdzie etyka, moralność uczciwość – chyba nasi włodarze nie znają takich pojęć!

 21. M., 11 sie 2012 o 19:18

  Deprawuje, ale od tego sa więzienia, żeby sie wypełniły przestępcami, a nie kieszonkowcami. A tu jakoś sądy i prokuratury są zawisłe od politykierów!!!

 22. Patrząc z boku, 28 sie 2012 o 7:31

  No i afera umarła śmiercią naturalną…
  Urzędasy górą :9 Znów nic im nikt nie zrobi, nawet jeśli podważają oficjalnie znane fakty i pomawiaja kogoś o mówienie nieprawdy!

 23. Grzegorz Jaszczura, 28 sie 2012 o 19:43

  do Patrzącego z boku: Umarła albo i nie umarła. Zależy dla kogo. Dla mnie nie umarła i będę ja przypominał. Tym bardziej że już post napisaniu artykułu dowiedziałem się, że ten e-mail pani Gęcy jest oficjalnym stanowiskiem pana prezydenta Zb. Podrazy. Tak twierdzi rzecznik, urzędu, pan B. Matylewicz. Teraz ponieważ pan Zb. Podraza nie zdementował swojego stanowiska, potwierdził automatycznie moje przypuszczenia o próbie manipulowania opinią publiczną poprzez zakłamywanie w oświadczeniach faktów podawanych przez demokratyczne instytucje naszego państwa!!!

 24. Patrząc z boku, 29 sie 2012 o 23:45

  Obawiam się, że p. Podraza nie przejął się tym. On czyje się bezkarny!!!

 25. Grzegorz Jaszczura, 30 sie 2012 o 7:24

  No, niestety tak jest. Aczkolwiek wielokrotnie już spotkałem się z sytuacją, że po cichu próbuje tuszować swoje nadużycia. Ale może przesadzam z interpretacją?

 26. Patrząc z boku, 5 wrz 2012 o 0:59

  Burza w szklance wody – cisza i spokój – nikt nie zamierza nic z tym zrobić, a przecież warto by było rozgromić to towarzystwo wzajemnej adoracji!

 27. Patrząc z boku, 11 wrz 2012 o 18:50

  „widz, 4 sie 2012 o 11:49

  Jaki interes miałby radny w głosowaniu dowiemy się podobno już we wrześniu po rozpoczęciu nowego roku szkolnego! Ciekawe kogo wybierze nowa dyrektorka z Zabrza do współpracy?”

  No i dowiedzieliśmy się – szanowna synowa szanownego Radnego K Woźniczki dostała stołek wicedyrektora szkoły! Zapłata za głosowanie na konkursie na dyrektora 🙁 Tak to się odbywa w DEMOKRATYCZNYM państwie prawa…

 28. widz, 12 wrz 2012 o 7:46

  Jestem fenomenalny. Ale to i tak skandal. Typowe dla lewactwa.

 29. Mirek, 12 wrz 2012 o 15:24

  Radny, były współpracownik służb komunistycznych, warto dodać. Tacy są radni w Dąbrowie Górniczej!

 30. iti, 13 wrz 2012 o 10:28

  Skandal!

 31. Patrząc z boku, 13 wrz 2012 o 21:27

  „Radny, były współpracownik służb komunistycznych, warto dodać. Tacy są radni w Dąbrowie Górniczej!”

  Nie generalizujmy – niektórzy Radni są normalni 🙂

  To Prezydent miasta nie jest w porządku wobec swoich wyborców, skoro dopuszcza, aby takie sytuacje miały miejsce.

 32. sztos, 4 lis 2012 o 22:34

  „widz, 4 sie 2012 o 11:49

  Jaki interes miałby radny w głosowaniu dowiemy się podobno już we wrześniu po rozpoczęciu nowego roku szkolnego! Ciekawe kogo wybierze nowa dyrektorka z Zabrza do współpracy?”
  Wicedyrektorem szkoły została p. Woźniczko, synowa tego pana.

 33. KNP, 10 lis 2012 o 19:40

  Komuch broni komucha i tyle w temacie!

 34. podatnik, 28 lis 2012 o 17:32

  Zgadzam się, bezczelność obecnych socjalistów i komuchów przekracza granice PRLu.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie