4-strona-2014Obiecałem w jednym z poprzednich wpisów przedstawienie kandydata na prezydenta szerszej formacji, jaka została stworzona na listach Prawa i Sprawiedliwości w Dąbrowie Górniczej, na najbliższe wybory samorządowe, które już nota bene za tydzień z małym hakiem.

Oprócz Prawa i Sprawiedliwości na listach Komitetu Wyborczego PiS znajdują się członkowie i sympatycy Kongresu Nowej Prawicy, a także Polski Razem Jarosława Gowina, Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, Prawicy Rzeczypospolitej (Marka Jurka), NSZZ „Solidarność”, NSZZ „Solidarność” 80, Konfederacji dla Dąbrowy Górniczej, Stowarzyszenia Samorządne Strzemieszyce, Stowarzyszenia Mieszkańców Dąbrowy Górniczej „Dąbrowiak”.

Zarychta-Surówka-Małgorzata-2Kandydatem tych środowisk na prezydenta Dąbrowy Górniczej jest pani Małgorzata Zarychta-Surówka.

Pani Małgorzata jest Radcą Prawnym, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Już na studiach pracowała jako asystentka na w.w. wydziale. Wszystkie etapy edukacji kończyła z wynikiem bardzo dobrym. Jest wieloletnim wykładowcą prawa gospodarczego, patronem aplikantów.

Specjalizuje się w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorców, m.in. jednoosobowych spółek Skarbu Państwa. Jest wieloletnim członkiem rad nadzorczych przedsiębiorstw państwowych i spółek Skarbu Państwa. Doradza także jednostkom administracji samorządowej.

IMG_1527Wczoraj na spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Samorządne Strzemieszyce, m.in. z kandydatami na prezydenta, w Strzemieszycach pani M. Zarychta-Surówka wystąpiła z propozycją umowy wyborczej, w której zobowiązała się do wypełnienia tuzina zobowiązań. Nawiązują one do sytuacji w całym mieście. Co dziwne zostały one zaakceptowane także przez dwóch innych kandydatów na prezydenta. IMG_1410Z tym, że nie było na debacie kandydata Zb. Podrazy (lewica SLD).

                                                                                                                       IMG_1544 UMOWA WYBORCZA 

W przypadku wybrania mnie na Urząd Prezydenta Dąbrowy Górniczej w ramach przysługujących Prezydentowi  uprawnień  zobowiązuję się do  zgłoszenia inicjatyw do :  

1. Doprowadzenia do wyjaśnienia pochodzenia osiadających pyłów i ich wpływu na zdrowie.

2. Przeprowadzenia badania poziomu skażenia powietrza grzybami i bakteriami w rejonach zagrożonych.

3. Poprzez stosowanie zasady zrównoważonego rozwoju doprowadzanie do niewydawania zgody na lokalizację zakładów uciążliwych dla Mieszkańców w pobliżu Ich domów.

4. Wprowadzenia stałych badań dzieci na zawartość ołowiu przynajmniej dla jednego rocznika.

5. Doprowadzenia do unormowania sytuacji dworców kolejowych, w tym zatrzymanie dewastacji dworca w Strzemieszycach.

6. Włączenie po ocenie kosztów kina Paw w Strzemieszycach w kompleks nowego ośrodka kultury.

7. Zatrzymania procesu  likwidacji szkół i działań na rzecz przywrócenia liceum w Strzemieszycach.

8. Wprowadzenia zasady respektowania wyników referendum lokalnego w kluczowych sprawach dla każdej dzielnicy.

9. Rozszerzenia uprawnień wszystkich Rad Dzielnic o prawo składania interpelacji i inicjatywę uchwałodawczą  i zmianę ordynacji wyborczej do nich dająca możliwość głosowania na 15 kandydatów.

10. Wprowadzenia zasady, że  20 % wydatków inwestycyjnych gminy wskazują mieszkańcy dzielnic.

11. Działań na rzecz doprowadzenia do ponownego otwarcia Komisariatu w Strzemieszycach.

12. Podjęcia kroków w kierunku wyeliminowania ruchu ciężkiego transportu z ulic i stworzenia wzdłuż głównych dróg ścieżek rowerowych dla zapewnienia warunków do bezpiecznego poruszania się.

STOWARZYSZENIE SAMORZĄDNE   STRZEMIESZYCE

1. Jacek Sobczyk                                                          

2. Anna Żur                                                                     

3. Jerzy Reszke                                                             

4. Halina Mucha 

KANDYDAT NA PREZYDENTA DĄBROWY GÓRNICZEJ                                                        Małgorzata Zarychta-Surówka

CAM03010CAM03002Ps Warto poprzeć panią Małgorzatę Zarychta-Surówkę, także dlatego, że poparła ona w znacznej mierze mój program, zatytułowany na potrzeby kampanii: „Nie dla biurokratycznej opresji!”. Opisałem go w moim Programie dla Samorządu Dąbrowskiego. Poparła także wymienione wcześniej środowiska, których przedstawiciele znajdują się na listach KW PiS-u.

Ps ps Mam nadzieję także, że podejmowane próby zastraszenia kandydatki na prezydenta Dąbrowy Górniczej odbiją się zwiększeniem poparcia tej osoby, przez uczciwych mieszkańców naszego miasta. Przypomniał mi się dzień 10.11.2002r. (zobacz opis we wpisie), zakończony wtedy klęską postkomunistycznego kandydata na prezydenta naszego miasta. 🙂

Komentarze

4 komentarze do “Kandydat na prezydenta – Małgorzata Zarychta-Surówka”

 1. Dorota, 6 lis 2014 o 10:37

  Głosuję na jedyną kobietę wśród kandydatów na prezydenta naszego miasta!!! Takie to proste…

 2. Konserwa, 6 lis 2014 o 12:17

  Ja mam pytanie jeśli Pani Zarychta- Surówka zostanie wybrana radną sejmiku śląskiego i prezydentem Dąbrowy Górniczej, którą funkcje wybierze? Która funkcja jest ważniejsza dla kandydatki?

 3. mieszkaniec, 6 lis 2014 o 12:41

  Życzę jej takiego dylematu!

 4. zapomniany, 7 lis 2014 o 11:03

  Nic nie musi wybierać. Żaden przepis tego nie wymusza!Nie ma kolizji w pełnieniu tych funkcji. Sek w tym, że nie szans na żadną!

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie