Bura a nie medal dla Podrazy!

Kategorie: Polityczne   | 30 listopada, 2012

Istny muppet show w Radzie Miejskiej w Dąbrowie Górniczej! Szopka i cyrk razem wzięte. Tak można jednym słowem skomentować ostatnią uchwałę intencyjną rajców miejskich o nadanie medalu Komisji Edukacji Narodowej „PePe” Zb. Podrazie (SLD), ponoć za jego wybitne zasługi w zakresie oświaty.

Wazeliniarstwo niektórych radnych przekracza wręcz granice pomiędzy tym co rzeczywiste, a tym co już jest groteską. O dobrym smaku nie wspominając. Inicjatorka czy autorka tej „głupoty” to Krystyna Szaniawska (lewicowy ultrabeton). Widać grunt się radnej pod nogami pali. Czyżby się jakaś konkurencja do Rady Miejskiej na Strzemieszycach pojawiła? No, chyba nie sam pan prezydent, który od niedawna jest jej „sąsiadem”. Kabaret ten można spuentować mianowicie w taki oto sposób: że jest oto Władca-król, w tym przypadku Podraza, a wokół niego skacze grupa „błaznów” – radnych, a My, czyli opinia publiczna jesteśmy karmieni tym marnym widowiskiem, niemal jak mantrą.

Gdy popatrzymy na „osiągnięcia” naszego „PePe”, to tym bardziej niesmak pozostać musi. Zacznijmy od oświaty. To nie kto inny, jak pan Zb. Podraza „zlikwidował” jedyną techniczną szkołę, która nie „produkowała” bezrobotnych w mieście – „Budowlankę”. Tylko głupi mógłby twierdzić, że na rynku pracy nie ma ofert dla zbrojarzy, cieśli, drogowców, tynkarzy, malarzy, itd. Wystarczy przejrzeć oferty pracy. Patologią natomiast jest to, iż utrzymuje się w mieście tak dużą liczbę „ogólniaków”, istne fabryki bezrobotnych.

Orliki? Jaki to sukces skoro Orliki buduje się praktycznie w każdej gminie w Polsce. Jak jeszcze dodamy że gminy ponoszą koszty budowy tylko w 1/3, to od razu się zorientujemy, że pozostałe 2/3 to pieniądze zewnętrzne dla Gminy: z województwa.

Budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Kompleksem Sportowym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej być może i była potrzebna, ale czy ten ośrodek musiał być tak duży. Kto to utrzyma? Gmina? Z czego? Z naszych podatków. Przecież taki moloch będzie generował ogromne koszty, przynajmniej z dużym prawdopodobieństwem możemy tak założyć.

Czy Zb. Podraza zasługuje na jakiekolwiek medale i odznaczenia? Za co? Czy może za to że:

 – dzięki lewicowej SLD mamy najdroższą wodę,

– za jego kadencji podniesiono drastycznie podatek od nieruchomości,

– był inicjatorem i motorem wprowadzenia opłat adiacenckich w mieście,

zakorkował miasto – każdy kto jedzie przez miasto widzi tą drogę przez mękę http://grzegorzjaszczura.pl/?p=7011,  http://grzegorzjaszczura.pl/?p=6426

– w mieście kwitnie korupcja – patrz np. sprawa Straży Miejskiej,

– zwalcza się oponentów politycznych http://grzegorzjaszczura.pl/?p=10860,

– nie egzekwuje się prawomocnych wyroków sądowych – np. sprawa nieważności kontraktu na projekt, budowę i eksploatację obiektów Centrum Administracji,

– pobiera nienależne mu pieniądze z KZK GOP – patrz wyrok WSA z 05.11.2012r. http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,12852884,Prezydenci_nie_oddadza_lekka_reka_diet_z_KZK_GOP.html,

– nierówno traktuje mieszkańców, a przynajmniej mu to nie przeszkadza – patrz sprawa stref biletowych PKP http://grzegorzjaszczura.pl/?p=20867

– mamy fatalnie zorganizowaną komunikację miejską,

– budowa kanalizacji chyli się ku upadkowi – końca robót nie widać i to patrząc tylko w bieżący harmonogram prac,

– w mieście kwitnie bezrobocie i wykluczenie społeczne,

– w podziemiach remontowanego, ich socrealistycznego zabytku, tj. Pałacu Kultury Zagłębia powstaje nowy, kolejny parabasen!, taka wodna samosiejka,

– mamy coraz bardziej zadłużone miasto.

Listę grzechów można byłoby tu jeszcze długo wydłużać, my poprzestańmy na tym krótkim zestawieniu. Obecnemu prezydentowi za to wszystko owszem należy się, ale bura, a nie medale i odznaczenia!

Tak a propos. Czemu mają służyć te ordery, odznaczenia i nadawane tytuły. Czyżby woda sodowa komuchom do głowy uderzyła. Zapewne tak. Pewnie to też nostalgia za dawnymi czasami. Wszak to za PRL co bądź nadawano różne bzdurne odznaczenia. Rekordzistą był tow. Breżniew (KPZS). My też swoich kacyków mieliśmy (PZPR). Lokalnych również (też PZPR). Widać teraz skąd są brane wzorce. Radna K. Szaniawska, tamte czasy zapewne dobrze pamięta. Tęskni za nimi, a że sama żadnego medalu dawno nie dostała to teraz chce się wykazać, że to dzięki niej ktoś medal dostanie.

A może jest i drugie dno całej tej sprawy? Może to pan były prezydent Marek Lipczyk (PZPR, PPPP, SLD) chce powrócić na stołek prezydenta Miasta. Jego ferajna zapewne tego by sobie życzyła. O jej wyczynach wiele informacji zawarto w zbiorczej „epopei” V Ds 20/08, która głównych bohaterów określała zwięźle jako „Marek Lipczyk i inni”. Sprawa jest na dzień dzisiejszy, co należy podkreślić, umorzona przez Prokuraturę Gliwicką.

Trudno nie zauważyć jak w krótkim czasie obaj „PePe”, były i obecny otrzymują laury. Najpierw M. Lipczyk otrzymuje Laur Piwowara http://www.sosnowiec.info.pl/informacje/dabrowa-gornicza/marek-lipczyk-odznaczony-%E2%80%9Ezlotym-laurem%E2%80%9D,1,4,22105, a teraz ta uchwała. Czyżby cicha wojna u lewaków, kto ma być kandydatem na urząd prezydenta miasta?

Jedno wiemy na pewno, że nie jest to koniec ich szopek. Ostatnio byliśmy świadkami chyba jedynego w kraju przypadku, gdy kanalizacji miejskiej wystawiono „nagrobek” http://grzegorzjaszczura.pl/?p=21152. Jeszcze, gdyby chodziło o zwykłą tablicę, czy nawet jakąś skromną tablicę pamiątkową, to moglibyśmy uwierzyć w to, że jest to narzucone z zewnątrz. Ale od razu nagrobek? Czy tenże „nagrobek” to koszt kwalifikowalny do refundacji? Kto rozliczy za coś takiego fakturę? Chyba, że pójdzie to w koszty miasta. Jak zawsze.

Władza sobie sama nadaje medale i tytuły, a ludzie w tym czasie tracą miejsca zatrudnienia, firmy coraz częściej bankrutują, komornicy z kolei szaleją http://grzegorzjaszczura.pl/?p=21089,  http://www.kancelaria-windykacyjna.pl/rekordowa-liczba-licytacji-komorniczych. Trochę to przypomina czasy francuskie z II poł. XVIII wieku. Tam też władza oderwała się od rzeczywistości i jak się to skończyło wszyscy wiemy. Być może i u nas przydałaby się taka mała „rewolucja”, oczywiście wyborcza, np. referendum, by wykurzyć co niektórych „mapetów” z Rady Miasta. Może wtedy przyjdzie opamiętanie i zejście na ziemię.

Dawid Kmiotek, Grzegorz Jaszczura

Komentarze

50 komentarzy do “Bura a nie medal dla Podrazy!”

 1. Sympatia, 30 lis 2012 o 8:23

  Brawo. Tak trzymać.

 2. z internetu, 30 lis 2012 o 8:24

  Bez jaj. Oświata w DG klęczy i kwiczy. Szkoły są zamykane lub zatrudnia się w nich pozorantów (jak w plastyku) by jak najszybciej doprowadzić szkołę do ruiny a potem sprzedać za pół ceny budynek jakiemuś pociotkowi. SLD się zawsze wybieli jak widzę.

 3. Staszek, 30 lis 2012 o 8:49

  Kpina z mieszkańców ewidentna. Zgadzam się z poglądem, iż osoby które kierują miastem zachłysnęły się władzą i teraz im woda sodowa uderza do głowy. Wzbudza to we mnie wielkie obrzydzenie do tych ludzi. Podrazie jakby zależało na dobru miasta to sam poprosiłby radnych o zdjęcie tej uchwały z porządku obrad. Jak można przyjmować odznaczenia, czy medale gdy ludziom coraz częściej na koniec miesiąca brakuje pieniedzy na przeżycie.

 4. Zgred, 30 lis 2012 o 8:55

  Staszek masz całkowitą rację.

 5. Kazimierz Jasionek, 30 lis 2012 o 15:10

  Uzasadnienie przyznania medalu Podrazie woła o pomste do nieba. Zastanawiam się jakim trzeba być durniem, żeby takie idiotyzmy wypisywać. Wazeliniarze z tej nic nie wartej komisji z Szaniawską na czele, powinni najpierw sie zapoznać z zakresem obowiązków Podrazy i dopiero później składać jakieś kretyńkie propozycje.Byłem na tej sesji i widziałem jak te betony głosują.Przygotowałem specjalny plakat na brystolu A-0 z dużym napisem : KPINY!!! ODZNACZAJĄ SIĘ ZA SWE STATUTOWE OBOWIĄZKI!!!!! No cóż za takich cieniasów i d….lizów możemy się tylko wstydzić, oni nie będą ,bo NAWET nie wiedzą co to oznacza. Zdawałem sobie sprawę, że do tych bezradnych z obozu Podrazowego nic nie jest w stanie dotrzeć i nie pomyliłem się. Za głosowało 14 radnych, a PO wstrzymało sie od głosowania.Większość głosowań w tej (w większości) kupionej RM przebiega w podobny sposób i na myśl przychodzi mi stare porzekadło Pluj Ś……. w oczy a ona twierdzi że deszcz pada. Zaznaczam że bardzo trafnie w tym artykule są wymienione „zasługi” Podrazy i przy odrobinie własnego honoru, sam by wnioskował o zdjęciu tego punktu z porządku obrad. Że tak nie postąpił to również świadczy o jego wielkiej chęci, aby być bez przerwy honorowanym jakimiś odznaczeniami chociażby z guzika. Tak się zastanawiam i myślę, że Podraza nie powinien nigdy wybierać się nad niebezpieczne wody obfitujące w rekiny, bo gdyby tak któryś z nich go łyknął, to dostałby niestrawności i z tydzień by mu się hepało tymi medalami.

 6. KL, 30 lis 2012 o 20:01

  Podraze to natychmiast trzeba obalić, niech wraca do gipsowania połamamańców. Tam przynajmniek krzywdzi jednostki. Ojcu kolegi tak poskladal rękę w nadgarstku, że trzeba by ją łamać i od nowa gipsować. Dlatego pewnie musiał się ewakuować z chirurga na posła.

 7. Kazimierz Jasionek, 1 gru 2012 o 18:25

  Piękne jest to pierwsze zdjęcie Podrazy vel Kargula. Podobieństwo bardzo duże. Zastanawiam sie czy na tym zdjęciu nie jest on wychlany ???????

 8. iti, 2 gru 2012 o 18:28

  Bardzo merytoryczny artykuł. Zarzuty nie tylko są słuszne ale i udokumentowane. Brawo.

 9. Gienia, 2 gru 2012 o 18:31

  Bezczelność władców na folwarku miasta jest duża. Ale mam nadzieję, że do czasu!

 10. info, 2 gru 2012 o 19:03
 11. KNP, 2 gru 2012 o 19:10

  Jak dobrze rozumiem pana Kazimierza Jasionka, to Platforma Obywatelska wstrzymała się od głosu nad tą uchwałą. Czyli w sumie była za. Bo jak inaczej można było nie przyjąć uchwały! Wydaje się ze PO jest w Dabrowie na garnuszku postkomunistów , zaupełnie jak w Sosnowcu.

 12. m., 2 gru 2012 o 19:46

  do KNP:
  jeden z autorów tego artykułu to działacz PO. Tak więc nie wiem co jest w tym garnuszku o którym mówisz. Chyba coś niestrawnego skoro „platfusy” jednak krytykują Podrazę

 13. KNP, 2 gru 2012 o 20:06

  do m. to jakoś dziwnie głosują, jeżeli jest jak piszesz!

 14. m., 2 gru 2012 o 20:09

  do KNP: ktoś tam tym klubem radnych jednak kieruje. Ciekawe kto ?

 15. M., 4 gru 2012 o 17:15

  Parodia a nie demokracja.

 16. mieszkaniec, 5 gru 2012 o 11:41

  Platfusy w Rdzie Miasta są zaszczute przez komuchów w Dąbrowie. A jest tak także dlatego, że ich parlamentarzyści Meres czy Małecka-Libera współpracują z Podrazą. Widać to na każdym kroku.

 17. www.szymonwidera.pl, 5 gru 2012 o 14:20

  Panie Jasionek – na sesji Pan jest w zasadzie każdej a nie potrafi Pan zrozumieć co się na niej dzieje. PO RP nie wstrzymało się a nie brało udziału w głosowaniu gdyż jak powiedzieliśmy wcześniej jest to sprawa śmieszna nad która nie powinna głosować RM. Wnieśliśmy także o zdjęcie tej uchwały z porządku obrad. Proszę aby nie wypisywał Pan takich bzdur gdyż uwłacza PAN nie tylko NAM ale przede wszystkim Pana inteligencji.
  do KNP – Nie głosowanie a wstrzymanie podczas głosowania, to zupełnie różne rzeczy. Wyjaśnienie jak jw.

 18. KNP, 5 gru 2012 o 19:18

  do szymonwidera: zdecydowanie tak, głosowanie przeciw a wstrzymanie się to dwie różne rzeczy, także medialnie jak widać po reakcjach.

 19. Gryf, 5 gru 2012 o 19:55

  mieszkaniec ma rację, tak jest jak pisze.

 20. Staszek, 5 gru 2012 o 20:43

  do Szymon Widera:
  Panie radny niestety nie mogę się z Panem do końca zgodzić. Dostał Pan mandat społeczny do reprezentowania mieszkańców, a tym samym powinien Pan głosaować na tak, albo na nie. Za coś Pan jednak dostaje dietę. Nie branie udziału w głosowaniu jest niestety przyzwoleniem na głosowanie na tak. Jako radny powinien Pan mieć jasne stanowisko, albo jestem za, albo jestem przeciw. Wtedy sytuacja jest jasna i klarowna. Swoją drogą nie dziwię się że klub radnych funkjonuje w taki sposób skoro jego przewodniczącym jest radna Ciaś, nota bene podwładna Pana Podrazy. Trudno by „pies gryzł rękę swego Pana”. Oczywiście jest to metafora. Sam kolega radny przyłozył rękę do tego by ta Pani wami kierowała. To efekty tego teraz widzimy.

 21. T.S., 5 gru 2012 o 20:44

  „Epopeja” V Ds 20/8 zawiera około 70 segregatorów. To tak k’woli uzupełnienia.

 22. m., 5 gru 2012 o 21:09

  Czyli „Marek Lipczyk i inni” byli bardzo robotni skoro ich wojaże opisano w 70 segregatorach

 23. Kazimierz Jasionek, 6 gru 2012 o 0:12

  Panie Widera doskonale rozumuje jak wygląda głosowanie i rozróżniam jak w tym przypadku zachował sie Pana Klub. Dla rozumnego człowieka nie ma żadnej różnicy, czy nie chcieliście głosować, czy wstrzymaliście się od głosowania. Dla wszystkich zainteresowanych znaczy prawie to samo. Zaznaczyłem prawie, gdyż gdybyście zagłosowali przeciwko tym idiotyzmom wtedy byście wyszli z podniesioną głową, ale woleliście wogóle nie głosować. To wyglądało tak, że nie jest was stać na sprzeciwienie się tym absurdom. Więc proszę mnie nie pouczać bo na takiej marnej polityce ja zjadłem zęby, podczas gdy Pan biegał jeszcze w założonych pampersach

 24. Andrzej Bęben, 6 gru 2012 o 8:48

  Miło, gdy zwrot mego autorstwa – PePe – (PanPrezydent) wszedł na trwałe do dąbrowskiego języka 🙂

 25. pisowiec, 6 gru 2012 o 9:21

  Zgadzam się z mieszkańcem, że Platfusy w Radzie tak postępują ze względu na współpracę senatora Meresa i posłanki Małeckiej-Libera z postkomunistami z SLD. Ale przecież od nich się wywodzą! To powoduje brak opozycji i umacnianie się SLD w Dąbrowie G. Rzecz niespotykana poza Zagłębiem.

 26. info, 6 gru 2012 o 9:36
 27. www.szymonwidera.pl, 6 gru 2012 o 9:41

  Staszek: Uważam że nie dostaje diety za głosowanie, ale za działanie i w tym przypadku działaniem był brak działania. Stwierdziliśmy, że w tak zabawnej sprawie podnoszenie ręki po prostu nam nie przystoi. Proszę pamiętać że nie wszystko jest białe i czarne.
  Pan Jasionek: Z całym szacunkiem ale doprowadzenie „PRAWIE” do referendum to nie polityka, nawet marna. W samorządzie w ogóle nie powinno być polityki. Pampers…. z tego co pamiętam, gdy ja byłem mały nie było jeszcze tej marki a pieluchy były tetrowe. Pozdrawiam…
  PiSowiec a może PiSuar: żal się wypowiadać. Ach ta PiSowa zazdrość…. Co mają Parlamentarzyści do Radnych? Dlaczego kontakty Pani Poseł mają nas interesować? MY mamy klub, MY podejmujemy decyzję i to MY głosujemy.

 28. m., 6 gru 2012 o 12:07

  Diet to wy nie powinniście wogóle dostawać. Szczególnie za to że nic nie robicie, albo pozorujecie działania załatwiając swoje prywatne sprawy. Ilu radnych jest na etatach uzależnionych od prezydenta. Z całym szacunkiem pisze pan radny głupoty albo wciska ciemnotę.

 29. Grzegorz Jaszczura, 6 gru 2012 o 12:11

  do Andrzej Bęben: to nie wiedziałem że jesteś autorem tego zwrotu. Ja wprowadzam lokalnie pojęcie biurwa. W połączeniu z PePe, biurwa PePe jest jeszcze ładniejszym zwrotem moim skromnym zdaniem. Z pozdrowieniami. 🙂

 30. www.szymonwidera.pl, 6 gru 2012 o 12:30

  m: nie jestem na żadnym etacie uzależnionym od kogokolwiek z miasta. Uogólnianie jest nie w porządku więc prosił bym jakiekolwiek konkrety.

 31. Kazimierz Jasionek, 6 gru 2012 o 13:43

  Panie Widera z pewnością nie pamięta Pan tych czasów gdyż jest Pan za młody dlatego Panu przypomnę. W 1997 r wespół z kilkunastoma osobami przeprowadzałem referendum w DG (i nie było to jak Pan pisze „PRAWIE”)o odwołanie całej RM. W tamtych czasach dotyczyło to również i Prezydenta. Jak się zakończyło pomimo naszych wielkich wysiłków? zabrakło przy urnach 1.3% wyborców, żeby wymagana frekwencja głosujących wyniosła 30%. Tak więc Panie Szymonie niech Pan policzy ile już lat staram się bezinteresownie zrobic coś dobrego dla miasta. Tymczasem ludzie w DG śpią, a nasi włodarze dobrze o tym wiedzą i stąd takie ich poronione pomysły. Jeszcze w poprzedniej kadencji było paru radnych których śmiało można było nazwać opozycją. Obecnie ———– szkoda klawiatury !!!

 32. m., 6 gru 2012 o 16:14

  Właśnie, że będę uogólniał, z prostej przyczyny pan nie jest pępkiem tej rady, a ja piszę o całości. Przyklady: Ciaś i rodzina, Łukasik – MZBM, Juroff – Nemo, Szaniawska i syn,Harańczyk. Niech Pan się sam zorientuje, takie zadanie domowe. A Pan jest uzależniony politycznie od marszałka województwa z PO, mam dalej kontynować? Szkoda mi czasu, bo ja uogólniam dlatego, że efektów nie ma. Szczególnie działań opozycji, lewaki mają same sukcesy. I o to mi chodziło!!!

 33. Sweetty, 6 gru 2012 o 21:30

  Ciasiowa jest całą rodzinką podwieszona pod miasto tak więc nie trudno sobie jest wytłumaczyć dlaczego platfusy boją się głosować przeciwko Podrazie

 34. www.szymonwidera.pl, 7 gru 2012 o 9:44

  Panie Jasionek – jeśli szkoda klawiatury to nie rozumiem dlaczego pod każdym wpisem na stronie Grzegorza wypisuje Pan jacy to jesteśmy źli? ( Zwracam honor za referendum – wyszło moje niedoinformowanie ) Tak jak napisałem w samorządzie nie powinno być koalicji, opozycji i innych politycznych haseł gdyż my jesteśmy dla mieszkańców i dla miasta a nie dla politykowania.
  m… żenada….
  Sweetty – boje się tylko 3 rzeczy i wśród nich nie ma żadnego urzędującego Prezydenta.

 35. m., 7 gru 2012 o 13:14

  szymonwidera, dziękuję za przyznanie racji, dobre słowo radni – żenada.

 36. www.szymonwidera.pl, 7 gru 2012 o 13:58

  najbardziej „lubię” i „cenię” tych anonimowych pieniaczy którzy w internecie są mocni i potrafią tylko obrażać i narzekać. Startował Pan i nie wyszło?

 37. Kazimierz Jasionek, 7 gru 2012 o 14:09

  szymonwidera.
  „Tak jak napisałem w samorządzie nie powinno być koalicji, opozycji i innych politycznych haseł gdyż my jesteśmy dla mieszkańców i dla miasta a nie dla politykowania”
  Celowo zamieściłem część z Pana komentarza, gdyż w DG nie liczy się, co i jak powinno być, tylko jak jest w rzeczywistości. Bardzo mnie ciekawi, który z was by grzał te ławy gdyby to była praca społeczna, bez ponad 2500 zł dietki co miesiąc ?? Śmiechem tylko mogę skwitować ten urywek „jesteśmy dla mieszkańców” szczególnie jeśli by to miało dotyczyć służalczych radnych z obozu Podrazowego.

 38. Kazimierz Jasionek, 7 gru 2012 o 21:36

  Z tego co można zauważyć w DG, to komisja rewizyjna ma być na usługach rządzących w tym durnym mieście. Jest tylko jeden pan i władca, któremu ma wszystko i wszyscy podlegać , a nazywa się Podraza.Ten „dumny władca” za swoje motto uważa:
  Na nic krzyki, na nic żale
  Mnie należą się medale !!!
  Ja tu jestem wielkim panem
  O tym ludzie winni wiedzieć
  Nie marudzić, nie pyskować
  Tylko w kącie cicho siedzieć
  Ja swą misję chcę wypełnić
  Medalami pierś zapełnić
  To wypinam ja ją dumnie
  Nie jest ważne, czy rozumnie
  Każde przecież panowania
  Czas zakończy te wręczania
  Jeszcze miejsce mam na klapie
  I z guzika medal złapie !!!!!

 39. Janek, 7 gru 2012 o 21:49

  Piękny i akuratny wierszyk.

 40. Janek, 7 gru 2012 o 21:51

  🙂 🙂 🙂

 41. Bożenna, 8 gru 2012 o 10:10

  Śmieszni ludzie ci wazeliniarze. Miejmy nadzieję, że do czasu.

 42. Sweetty, 8 gru 2012 o 17:05

  Panie Widera ja Pana nie rozumiem, nie wiem o czym Pan w ogóle gada. To przecież Pan i Pańscy koledzy radni PO wybraliście na szfa waszego klubu Panią B. Ciaś, pracownicę MOPSu, a zarazem podwładną Podrazy. Na efekty takiego stanu długo nie było trzeba czekaś. Sprawa tego medalu to najlepszy tego dowód. Nie wiem co jest gorsze dla opzycji w mieście: Pani Libera, czy Pani Ciaś. Ta pierwsza łazi tylko z „czerwonymi” w pochodach, z kolei Pani Ciaś tak kieruje klubem radnych że można odnieść wrażenie że WY bronicie Podrazę.

 43. PK, 9 gru 2012 o 16:13

  Podraza jest bardzo słabym gospodarzem miasta. Problem polega na tym, że ci którzy mieli być jakąś alternatywą, czyli radni opozycji tą alternatywą nie są

 44. tomek, 10 gru 2012 o 23:50

  Panie Jaszczura co się panu nie podoba budowa ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych,wie pan w jakich warunkach te dzieci muszą sie uczyć niech pan sprawdzi a nie pisze głupot

 45. Grzegorz Jaszczura, 11 gru 2012 o 9:05

  Panie tomek proszę czytać ze zrozumieniem. I dopiero potem reagować. Napisaliśmy: „czy ten ośrodek musiał być tak duży. Kto to utrzyma? Gmina? Z czego? Z naszych podatków. Przecież taki moloch będzie generował ogromne koszty, przynajmniej z dużym prawdopodobieństwem możemy tak założyć.”.

 46. Grzegorz Jaszczura, 11 gru 2012 o 9:07

  W uzupełnieniu mój starszy wpis: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=11795#more-11795

 47. KNP, 11 gru 2012 o 19:15

  Takie są efekty, gdy wydaje się nie swoje pieniądze i ma dodatkowo gratyfikacje.

 48. znawca, 8 sie 2013 o 14:57

  Fajne i dużo mówiące zdjęcia panie Grzegorzu.

 49. znawca, 8 sie 2013 o 14:59

  Fajne i dużo mówiące zdjęcia panie Grzegorzu….

 50. mieszkaniec, 15 kwi 2014 o 9:47

  Brawa dla panów za fakty, których nie ma w Przeglądzie Dąbrowskim!!!!!, wydawanym z pieniędzy mieszkańców.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie