Koalicja antySLD-owska?

Kategorie: Polityczne   | 31 października, 2018

Moja stara już teoria, że Dąbrowa Górnicza to taka Polska w pigułce, może się umocnić po zmianie władzy w naszym mieście. Wtedy się okaże czy można zmniejszyć obciążenie Mieszkańców, np. poprzez obniżenie podatków i opłat lokalnych, przy jednoczesnym zaprzestaniu zadłużania budżetu Miasta czy zmniejszeniu ceny za wodę i odprowadzenie ścieków. Odniesienie do sytuacji w Polsce proszę sobie samemu wymyślić. Od razu zaznaczam, że lewackie odwracanie kota ogonem mnie nie interesuje.

Póki co wychodzi jednak, że Prawo i Sprawiedliwość w Dąbrowie Górniczej ma zdolności koalicyjne a SLD nie bardzo. Jak zrozumiałem z grafiki bilbordowej, która „zalała” Nasze Miasto, kontrkandydata popiera SLD i właściwie już radny Pan Z. Podraza (też SLD). Naszego kandydata na prezydenta Pana Roberta Warwasa już wcześniej poparł dąbrowski Kukiz’15 oraz dąbrowski oddział Kongresu Nowej Prawicy, natomiast przedwczoraj poparli go kandydaci na prezydenta, którzy otrzymali sporą (b. dużą) ilość głosów w I turze, tj. Pani Katarzyna Zagajska (10,1% oddanych głosów ważnych) i Pan Edward Bober (22,8%). W dniu 29.10.2018 r. odbyły się spotkania na których byli już kandydaci, ale wciąż szefowie  odpowiednio Stowarzyszenia Razem dla DG oraz Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej, wsparli jakby nie było kandydata PIS-u. Przy antypisowskiej histerii części Mieszkańców Naszego Miasta to znamienne!

Na spotkaniu w Villa Moda poparcie dla Pana Roberta Warwasa artykułowali także zwykli Mieszkańcy, co zadziwiające, także z miast ościennych z Zagłębia Dąbrowskiego: Sosnowca czy Będzina. Osobiście poparł go także były (jakby nie patrzeć trzykrotny Prezydent Dąbrowy Górniczej) Pan Jerzy Talkowski. Tu przypomnę, że w 2002 roku doszło do spektakularnej klęski postkomunistycznego kandydata Pana M. Lipczyka (PZPR, , SLD) w drugiej turze wyborów prezydenckich właśnie z Panem J. Talkowskim. Wtedy zjednoczyli się dla dobra Miasta wszyscy: od skrajnej lewicy komunistycznej (KPP) do konserwatywnej prawicy (UPR).

Kończąc, apeluję do Mieszkańców Dąbrowy Górniczej o głosowanie w dniu 04.11.2018 r., w trakcie drugiej tury wyborów prezydenta Dąbrowy Górniczej na DĄBROWĘ GÓRNICZĄ MIASTO RÓWNYCH SZANS, czyli na Pana Roberta Warwasa!!!

Komentarze

3 komentarze do “Koalicja antySLD-owska?”

  1. Koalicja antySLD-owska? - Rolowana Dąbrowa, 31 paź 2018 o 12:03

    […] Grzegorz Jaszczura – Blog, 31.10.2018 r. […]

  2. KRZYSZTOF ZIOŁA, 2 lis 2018 o 19:11

    WITAM -CZERWONI W MIEŚCIE W WIELKIEJ PANICE,NIGDY PRAWICA IM TAK NIE ZAGRAŻAŁA,WIDOCZNIE NIE POTRAFIĄ SOBIE WYOBRAZIĆ PORAŻKI I UTRATĘ STOŁKÓW,I BARDZO DOBRZE CZERWONYM TAK MYŚLELI ŻE BĘDĄ WIECZNI JAK ZWIĄZEK RADZIECKI ….

  3. Park Technologiczny w Dąbrowie Górniczej?! - Rolowana Dąbrowa, 2 lis 2018 o 21:03

    […] Premier M. Morawiecki na briefingu w środę mocno wsparł kandydata na prezydenta Naszego Miasta Pana Roberta Warwasa, a także podziękował pozostałym kandydatom na prezydenta, którzy co prawda odpadli po 1. rundzie, ale zdecydowanie w drugiej opowiedzieli się za kandydatem PIS-u. Mam na myśli Panią Katarzynę Zagajską i Pana Edwarda Bobera. Tu zgodzę się także z nim, bowiem trzeba mieć odwagę, żeby w naszym mieście opowiedzieć się przeciw lewicowej władzy, która czuje się w Dąbrowie Górniczej, jak na swoim prywatnym folwarku, przynajmniej moim zdaniem tak jest. Zobacz też: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=47278#more-47278. […]

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie