Kompromitacje dąbrowskiej Policji

Kategorie: Aktualności   | 16 stycznia, 2013

Moje odczucie pogarszającego się stanu bezpieczeństwa w Dąbrowie Górniczej, jest pewnie sprzeczne ze statystykami, jakie na sesji Rady Miasta przedstawi Komendant Miejski Policji w ramach corocznego sprawozdawania czegoś wprost przeciwnego. Nie sięgając do dalszej historii przypomnę jednakże o podpaleniach budynku klubowego po byłej Zagłębiance Dąbrowa Górnicza (zob. http://grzegorzjaszczura.pl/?p=15871#more-15871, ew. http://grzegorzjaszczura.pl/?p=16820#more-16820). Sprawa się ciągnie, obecnie już w Prokuraturze w Jaworznie, ale ponieważ to obszar jurysdykcji województwa nazwanego dziwacznie śląskim, nie liczę na postęp w sprawie. We wpisie dotyczącym braku bezpieczeństwa w Strzemieszycach wspomniałem o uniewinnieniu przez Sąd Rejonowy i to w Dąbrowie Górniczej mieszkańca, niesłusznie oskarżonego przez Policję dąbrowską o złośliwe zawiadomienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach o prawdopodobnym piciu przez niektórych radnych Rady Miasta alkoholu w przerwie obrad sesji w dniu 20.06.2012 r., tuż po uchwaleniu uchwały o likwidacji MZPOK „Lipówka II”. Policja nie podjęła czynności sprawdzających wobec radnych, nie skontaktowała się nawet z osobą prowadzącą obrady Rady Miasta, czyli jej Przewodniczącym Panią A. Pasternak, a oskarżyła mieszkańca naszego miasta o złośliwe intencje!!! Jak już pisałem totalny absurd i nieporozumienie. Tak przynajmniej wynikało z zeznań policjantów i świadków.

Szczęśliwie sąd uniewinnił obwinionego, po jego odwołaniu się, z powodu braku znamion złośliwości jego zawiadomienia. Na dodatek oskarżyciel publiczny źle wg sądu przyporządkował zachowanie mieszkańca. Nastąpiło to jednakże dopiero po odwołaniu się, jak wcześniej nadmieniłem, mieszkańca K. Jasionka od wyroku nakazowego w imieniu RP, który go po prostu skazał zaocznie. Jak to możliwe, gdy z zeznań wynikało jednoznacznie, że interweniująca dąbrowska Policja odstąpiła od czynności dotyczących zawiadomienia telefonicznego. Sprawdziła co prawda alkomatem na jego żądanie (!) pana prezydenta Zb. Podrazę (SLD), ale pan prezydent nie jest przecież radnym!!! Czyli działała nie na doniesienie telefoniczne, tylko z innych, nie wiadomo jakich wg mnie pobudek! 🙂 Może w następnej kadencji, gdy dojdzie do zamiany ról w Dąbrowie Górniczej tak będzie, tzn. pan Zb. Podraza będzie radnym (taki głupi żart – przyp. mój). Ale na dzień dzisiejszy radnych jest dwadzieścioro pięcioro z Przewodniczącym panią A. Pasternak (lewica SdPL), prowadzącym wtedy obrady. Tak swoją drogą dlaczego nie doszło do chociaż konfrontacji z radnymi czy Przewodniczącym Rady Miasta(?), to tylko nieudolnie interweniująca Policja może wiedzieć. Ale w odwecie oskarżać mieszkańca? Panie Komendancie!:

P R Z E S A D A!!!

Tym bardziej, że jak zeznał świadek, po wzmiankowanej przerwie w obradach Rady Miasta, rzucało się w oczy „nadmierne pobudzenie i wesołkowate zachowanie” kilkorga radnych siedzących vis a vis radnego! Nie pisząc już, że nie wszyscy po przerwie wrócili na salę sesyjną.

Mieszkaniec wg mnie oprócz wyroku uniewinniającego (zresztą wydanego przez innego już sędziego, niż tego co wydał wyrok nakazowy) powinien zostać przeproszony Panie Komendancie inż. M. Walczyński przez Policję dąbrowską. Inna sprawa, że tego się w Dąbrowie Górniczej nie praktykuje. Gdy przeszukała ona swego czasu nielegalnie czy niezgodnie z procedurami (11.04.2006 rok), nasz prywatny lokal pod względem legalności oprogramowania stanowisk komputerowych, to też dopiero Prokuratura w Katowicach przyznała nam rację. Niestety przeprosin ze strony dąbrowskiej Policji ze względu na niedopełnienie obowiązków nigdy nie było!

Zresztą, osobiście mam bardzo mieszane odczucia z pracy dąbrowskiej Policji. Gdy rozwalono nam framugę plastikową okna w wieczór wyborczy w dniu 10.11.2002 roku, kamieniem o wadze prawie 1 kg, śledztwo umorzono w miesiąc! Niestety Policja nie odniosła sukcesu wtedy w ściganiu sprawcy, ani jednego podejrzanego! Dla przypomnienia, był to taki pamiętny dzień klęski lewicy postkomunistycznej w Dąbrowie Górniczej. Konkretnie w drugiej turze wyborów prezydenckich, przedstawiciel postkomunistycznej lewicy dąbrowskiej, pan M. Lipczyk (PZPR, PPPP, SLD) przegrał sromotnie w starciu z bezpartyjnym J. Talkowskim. To tak, k’woli przypominania historii młodym wyborcom.

Ps Fragmenty z Uzasadnienia wyroku uniewinniającego (za zgodą K. Jasionka):

Nadmienił przy tym, aby nie powiadamiać Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej z uwagi na powiązania zachodzące pomiędzy tą jednostką policji, a Urzędem Miasta. W tym czasie, tj. po zakończeniu przerwy, niektórzy z radnych, tj. […], wykazywali się nadmiernym pobudzeniem i wesołkowatym zachowaniem, przy czym zachowanie to było odmienne od tego przed przerwą (wyjaśnienie K. Jasionka k. 26, zeznania A. Borowicza k. 39).

[…] funkcjonariusze poprzestali na przeprowadzeniu badania jedynie prezydenta miasta, odstępując od zweryfikowania przekazanej przez obwinionego informacji.

[…] Jak wskazano wyżej, tezę o nieprawdziwości przekazanej informacji mogłoby potwierdzić badanie wszystkich radnych, czego zaniechano, w związku z czym nie można wykluczyć prawdziwości podawanych przez K. Jasionka danych co do spożywania alkoholu.”

Nota bene, dobrze, że sędzia – przewodniczący nie „poszedł” jak sędzia I. Tuleya w kierunku porównań, bo jeżeli nie doszedłby do metod stalinowskich z lat 40 i 50, to już lata osiemdziesiąte i metody milicyjne (w tym Zomowskie i Romowskie) byłyby w wywodzie prawdopodobne.

Komentarze

35 komentarzy do “Kompromitacje dąbrowskiej Policji”

 1. KNP, 16 sty 2013 o 9:04

  Jakie państwo, takie organa ścigania!

 2. Michał, 16 sty 2013 o 9:28

  Dobre.

 3. D., 16 sty 2013 o 10:24

  A ja powiem tyle w Dąbrowie wgl powinni zlikwidować policję 😉 i obowiązki powinien przejąć sosnowiec. Wykrywalność przestępstw u nas jest niesamowita wręcz wszystko umorzymy i będzie ok. Tak wgl wracając do tematu dzielnicy Strzemieszyce ja bym się na ich miejscu zainteresował lokalem przy ulicy Warszawskiego gdzie alkohol spożywają nieletni.

 4. Michal, 16 sty 2013 o 10:39

  do D.: w sosnowieckiej policji akurat klopoty ma poprzedni komendant z Dąbrowy, to chyba nie masz racji: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/co-sie-dzieje-w-sosnowieckiej-policji-komendant-wo,1,5395182,region-wiadomosc.html

 5. iti, 16 sty 2013 o 12:16

  Na 3 zdjęciu zarząd Rady Miasta w komplecie, to przecież ci vis a vis świadka.

 6. Kazimierz Jasionek, 16 sty 2013 o 13:22

  Tak właśnie działają organy powołane do ścigania przestępstw i nieprawidowości w DG. Mieszkaniec, społecznik to największy wróg rządzącej klasy darmozjadów, jak również tych którzy powinni stac na straży prawa.Policja odwdzięcza się tym bezradnym za korzyści jakimi jest obdarowywana i rozpięła nad tymi pseudo-politykami parasol ochronny.W ślad za policja idzie Sąd rejonowy i Prokuratura w DG ( po preferencyjnych cenach wynajmują swe pomieszczenia od UM )Takie są wzajemne zależności w tym mieście bezprawia.Całe to zamieszanie z alkoholem w tle, zaczęło się gdy bezradni przegłosowali tzw. uchwałę śmieciową. Zgodnie z tą uchwałą zakład „Lipówka II” czyli ci co przerabiają odpady komunalne za „frico” przejmuje „ALBA” zbierająca odpady w mieście. Notabene należy zaznaczyć że w „Albie” szefuje kolega Podrazy były prezydent DG który sprzedał część wodociągów Niemcom M. Lipczyk. Nie tak dawno jeszcze huczało w mieście że M. Lipczyk załatwił sobie żółte papiery, żeby nie odpowiadac za swe „machloje”? Człowiek z tak skompromitowanym życiorysie zasiada w zarządzie spółki której (podobno) większościowym udziałowcem jest również spółka Niemiecka. To z tej radości że radni przepchnęli tą uchwałę Pasternaczka ogłosiła 1/2 godz. przerwę i usłużni radni (ci co głosowali za )udali sie do windy prawdopodobnie do jej gabinetu świętować ten sukces. Sukces dla nich, lecz nie dla mieszkańców, gdyż już przegłosowano na styczniowej sesji podwyżkę za usuwanie śmieci. Skutki tej uchwały odczujemy wszyscy, lecz co to obchodzi tych przy korytach. Parę pytań natychmiast sie rodzi po tym artykule:
  1. Od czego jest MSW przecież z naszych podatków dostają kasę na utrzymanie swych jednostek. jak chociażby komend policji?? Tymczasem w DG UM opłaca 20 etatów policyjnych, kupuje im nowe samochody i daje kasę na paliwo. Czyli obciąża się nas po raz drugi na utrzymanie tych jednostek, gdyż w obu przypadkach idą te pieniądze z naszych podatków.
  2. Gdyby nie te zależności policji, że są na garnuszku UM nie dochodziłoby do takich patologii i policja by prawidowo interweniowała,gdyż od tego oni są.!!!!
  3. Dlaczego usłużny Sąd Rejonowy w DG bez mrugnięcia okiem skazuje Wyrokiem
  Nakazowym niewinnego mieszkańca , wierząc nic nie wartej policji w DG ????
  4. Wyrokiem Sądu kosztami tego postępowania obciąża się Skarb Państwa. To dlaczego znowuż wszyscy Polacy mają płacić za proces którego nie powinno w ogóle być ?? Dlaczego za swoje nieróbstwo nie płaci ze swych prywatnych kieszeni policja ?? Dlaczego Sądy tak szastają publicznymi pieniędzmi, a winni nie ponoszą żadnych konsekwencji swych zaniedbań. To się nazywa UKŁADY, UKŁADY!!!!!!!!!!. Tak wyglądają próby zastraszenia i zgnojenia obywatela byle tylko świętych krów się nie czepiać. To jest „podobno” państwo” prawa, ale chyba prawa dżungli !!!!!

 7. halska, 16 sty 2013 o 14:18

  Świadek zeznawał: po przerwie nie wrócili na salę sesyjną radny Juroff i wiceprezydent Gocyła ( w jego pionie są śmieci). To tak dla uzupełnienia.

 8. pakuś, 17 sty 2013 o 1:00

  Kazimierzu Jasioek,pociskacie pierdoły jak śp.Lepper
  co do tego jak działają sądy to proponowałbym się doszkolić, co do tych 20 etatów jakie UM płaci policji dąbrowskiej również proponuję się dowiedzieć dokładniej, policja nie może być uzależniona finansowo od magistratu
  zależności to są między urzędnikami a prezesami i dyrektorami różnych firm i zakładów skoligaconych w różnym stopniu
  a tak w ogóle to nie wiem jak dąbrowska policja się skompromitowała

 9. iti, 17 sty 2013 o 9:08

  pakuś, niestety dla Ciebie pierdoły pociskasz Ty. Bowiem dyspozycje zawarte w ustawie o Policji z dnia 06.04.1990 r. umożliwiają udzielanie Policji pomocy przez gminy, powiaty i województwa. Zawarte tamże wytyczne zezwalają bowiem wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego na przekazywanie środków finansowych na wydatki inwestycyjne, modernizacyjne lub remontowe Policji oraz kosztów utrzymania i funkcjonowania jej jednostek organizacyjnych, a także zakupu niezbędnych policjantom towarów i usług. Dodatkowo gminy i powiaty mogą wspierać Policję, finansując tworzenie dodatkowych etatów, przedłużony czas pracy oraz nagrody dla funkcjonariuszy.!!!!!!!!

 10. iti, 17 sty 2013 o 9:10

  pakuś jak nie widzisz gdzie policja się skompromitowała to czytaj od początku i tak do zrozumienia. Chyba przeczytałeś artykuł niedokładnie.

 11. pakuś, 17 sty 2013 o 13:36

  iti, o tym przecież piszę że policja nie jest uzależniona od gminy która to może pomagać i wspierać finansowo i materialnie,głównym źródłem finansowania jest budżet państwa,jesli UM zdecydował się na finansowanie etetów policyjnych to rzecz oczywista że za tym idą również nagrody dla nich i na dodatkowe służby jakie były (okres wakacyjny na akwenie wodnym Pogoria),
  dalej nie wiem jak się skompromitowała policja ,czy o niesłusznie oskarżonie przez Policję dąbrowską o złośliwe zawiadomienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach o prawdopodobnym piciu przez niektórych radnych Rady Miasta alkoholu w przerwie obrad sesji i że policja ma przeprosić tegoż mieszkańca? jeśli tak to zupełnie tego nie rozumie czemu policja ma przepraszać, ile jest takich spraw gdzie sprawy trafiają do sądu i oskarżeni zostają uniewinnieni , za każdym razem policja musiałaby przepraszać?
  bez jaj , każdy każdego musiałby przepraszać co chwilę, a jakbedzie wyrok skazujący to oskarżony ma przepraszać policję? za co?
  a za co ma policja przepraszać kogoś jak sąd uniewinni kogoś? że policja zebrała dowody wskazujące na jego winę a sąd orzekł niewinność?
  rozumiem jak policjant naruszył nietykalność cielesną obywatela(jak za komuny)i ma go przeprosić to zdecydowanie tak i w odwrotną stronę

 12. iti, 17 sty 2013 o 15:03

  pakuś: z całym szacunkiem, policja nie przeprowadziła interwencji jak pisze nawet sędzia w uzasadnieniu: „odstępując od zweryfikowania przekazanej przez obwinionego informacji”, i oskarżyła nie przeprowadzając interwencji zgodnej z zawiadomieniem, Pana Jasionka o złośliwe doniesienie!!! Tym się skompromitowała. Rozumiesz? Jakie dowody? Jak ich nie zgromadzili żadnych!!!
  Jak nie kompromitacja, to może art. 231 k.k.?

 13. Kazimierz Jasionek, 17 sty 2013 o 17:48

  Do” pakuś”
  Policja sie skompromitowała ,gdyż nie podjęła żadnych czynności tzn nawet nie zbliżyła sie do żadnego radnego, nie mówiąc już o tym ,że nie przebadała alkomatem też żadnego z nich. To że podobno przebadała Podraze nie ma ze sprawą nic wspólnego. Sesje RM nie prowadzi Podraza tylko Pasternaczka i ona odpowiada za pracę tej rady. Tak więc policjanci powinni sie do niej zwrócić i zarządać przebadania radnych. Jednak z przewodu sądowego wynika że przyjechali, nic nie zrobili i jak twierdzą zostali narażeni na koszty 94.17 zł. Następnie jak mogli twierdzić, że nie widzieli nikogo z radnych żeby był pijany, skoro gdy wsadzili tylko głowy w drzwi sali sesyjnej, natychmiast wyskoczył do nich Podraza ,więc nawet nie mieli możliwości przyjrzenia sie radnym. Chyba wtedy padło najgłupsze pytanie jakie zadali Podrazie czy podczas tej sesji spożywany był, czy też jest alkohol. Nie wyobrażam sobie żadnego prezydenta w Polsce, który by na takie pytanie odpowiedział twierdząco – i tak właśnie zachował się Podraza. Mało że nic nie zrobili to jeszcze mnie oskarżyli, że złośliwie chcąc wykonać niepotrzebną czynności policji dokonałem tego zgłoszenia. Otóż twierdzę ze 100% stanowczością, że złośliwością i to niebywałą wykazali się właśnie policjanci z KMP w DG. Pakuś- jeżeli dalej uważasz, że policjanci ci zachowali się profesjonalnie, a nie kpiarsko tzn, że żadne argumenty nie są w stanie przemówić do twego rozumu. Muszę jeszcze dodać jedną ciekawostkę. Po ukazaniu się artykułu w GW pod tytułem „Nie dzwoń na policję, bo wpadniesz w tarapaty” z dn. 12.11.2012 r. do dziennikarki podpisanej pod tym artykułem zadzwoniła bezczelna Pasternaczka (przew. RM )z pretensjami, jak mogła taki artykuł napisać.Już samo to świadczy jak rozzuchwalona i bezczelna jest ta osoba, próbująca zamknąć usta dziennikarce czyli dokonując zamachu na wolność prasy, czyli na IV władzę w RP. Na koniec tej rozmowy Pasternaczka stwierdziła, że i tak by się nie poddała badaniu alkomatem przez policjantów. Myślę że tej przemądrzałej nic nie wartej osobie pomyliły się kierunki świata i przez ten okres czasu ( […])przebywała widocznie w Indiach, myląc swoją wątpliwą świętość z tymi co tam po ulicach chodzą i im wszystko wolno czyli świętymi krowami. Tak rozbestwioną i zarozumiałą mamy władze w DG, za którą możemy się tylko wstydzić

 14. Zgred, 17 sty 2013 o 23:04

  Kabaret.

 15. halszka, 17 sty 2013 o 23:25

  Brawo Panie Kazimierzu !!!

 16. pakuś, 18 sty 2013 o 1:07

  zgadzam się że policjanci nie zachowali się tak jak powinni , nie trzeba było od razu tak napisać?

 17. Miś, 18 sty 2013 o 12:51

  Brawo Panie Kazimierzu!

 18. Chuck, 18 sty 2013 o 15:00

  Szanowni Państwo to, że w Dąbrowie, Sosnowcu i innych miastach dzieje się od lat bardzo źle to już niestety coś „normalnego”. Poziom „wolnych” mediów jest taki, że zajmują się Waśniewską, wyśicigami żółwi w Sierra Leone, nowym rodzajem pajęczaka w chińskiej jaskini a kompletnie nie ma tematów: złodziejstwa, niegospodarności, układów, nepotyzmu,biedy, nędzy, kosmicznego bezrobocia, masowej emigracji młodych, braku perspektyw i wszechogarniającej beznadziei. A nawet jak się pojawiają to są bagatelizowane. Czy w Dąbrowskim magistracie dzieje się coś nadzwyczajnego?? Nie!! Tak jest wszędzie!! Układy, złodziejstwo, nadużywanie władzy powiązania różnych instytucji i totalna niemoc organów ścigania i prokuratur. Proszę sobie przypomnieć co się działo za prezydenta Lipczyka i jego zastępcy – a ani jednemu ani drugiemu nawet włos z głowy nie spadł a prokuratura umożyła śledztwo….
  I teraz rozbijają sie drogimi samochodami i jeszcze ta nagroda im. Piwowara (w grobie się pewnie biedny przewraca)dla pana Lipczyka….żenada!!! Ręka ręke myje. Gratuluję Panu Jasionkowi determinacji bo jest „głosem wołającego na pustyni” – nie godzi się na to co się dzieje, ani nie chowa głowy w piasek tylko reaguje i walczy
  z wiatrakami. Szkoda tylko, że społeczeństwo lokalne i ogólnie Polacy są tak ogłupieni, że jak przychodzą wyboru to i tak wybierają starych, skompromitowanych „kolesi”. Wierze, że w tym porąbanym kraju coś się kiedyś zmieni i wkońcu przestanie się z człowieka robić z cynicznym uśmiechem na twarzy debila- a z szacunkiem i pokorą władza będzie podchodzić do obywateli – czego sobie i Państwu z całego serca życze! Pozdrawiam!

 19. Miś, 18 sty 2013 o 17:46

  Brawo Chuck.

 20. Kazimierz Jasionek, 18 sty 2013 o 21:01

  Zapraszam wszystkich internautów na krótki film dotyczący opisywanej rozprawy sądowej
  1. Wejść w Google
  2. Wpisać kanał 99
  3. Ukażą się rózne wiadomości pierwsza od góry dotyczy :Będzin TV-Sosnowiec TV-Dąbrowa Górnicza TV -kliknij w te wiadomości
  4. Ukażą się ikonki ze zdjęciami pod moim zdjęciem jest dopisek Jednak niewinny
  Po mojej krótkiej wypowiedzi jest wypowiedź radnego Paska i byłego radnego w poprzedniej kadencji i prowadzącego ten blog G. Jaszczurę
  Miłego oglądania

 21. informator, 18 sty 2013 o 21:08
 22. Georg, 19 sty 2013 o 18:38

  Już wiadomo po co za pieniądze mieszkańców wręcza się kwiaty Komendantowi, co doskonale widać na zdjęciu Pana Grzegorza!!!

 23. iti, 20 sty 2013 o 13:45

  Zgoda. Co do art. 231 k.k. to brzmi on następująco:
  § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  § 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228.

 24. Miś, 20 sty 2013 o 15:20

  podpada. Tylko Poprada czy Walczyński?

 25. Kazimierz Jasionek, 20 sty 2013 o 19:19

  Z zeznań giniarzy w Sądzie wynika jasno, że posłał ich do UM niby na interwencję komendant Poprawa. Ten sam który ma teraz kłopoty na komendzie w Sosnowcu. Ciekawe tylko po co ich posłał, skoro palcem w bucie nawet nie ruszyli, widocznie mieli odpowiednie wskazówki – jaki Pan taki kram !!!!! Teraz Poprawa powinien być brany za dupę !!!!!

 26. m., 20 sty 2013 o 21:03

  Nie zapomnijmy o kompromitacji radnych rady miasta i to kolejnej w tym składzie!!!

 27. Miś, 21 sty 2013 o 11:42

  Radnych, w tym przewodniczącej kolejny raz!!!

 28. Kazimierz Jasionek, 21 sty 2013 o 16:27

  Właśnie te „pijackie” praktyki wprowadziła do samorządu Pasternaczka. Przypomnę tylko te wyjazdowe „szkolenia” w góry do Bukowiny Tatrzańskiej w poprzedniej kadencji. Gdyby prasa ich nie przyłapała i ze zdjęciami nie wysmarowała artykułu to zwykły mieszkaniec nic by na ten temat nie wiedział. Ciekawe w czym sie szkolili ci radni – podobno kto więcej wypije, a góralska muzyka im przygrywała. Oczywiście wszystkie takie imprezy są organizowane na nasz koszt. Rozmawiałem z wieloma osobami na temat tych praktyk Pasternaczki i wszyscy się zgadzają że do takiego zepsucia doprowadzili ją sami wyborcy, wybierając młodziutkie nie mające o życiu żadnego pojęcia dziewcze do parlamentu. Takiej młodej syfon szybko „walnie” do głowy i to są tego skutki.

 29. obserwator, 21 sty 2013 o 23:54

  Szkoda, że wyborcy nie potrafią zmienić tych rządów w Dąbrowie Górniczej. Wydaje się, że nie zdają sobie sprawy jak są kiwani. Ale właściwie to w całej Polsce jest źle.

 30. młody, 23 sty 2013 o 10:07

  Nie jest dobrze w Dąbrowie Górniczej, szczególnie młodzi spoza postkomunistycznego układu nie mają szans!

 31. Gryf, 7 mar 2013 o 2:45

  do młodego. To zacznij coś robić!

 32. Ewa, 16 lip 2013 o 20:05

  mafia

 33. mariodg, 6 wrz 2013 o 17:48

  jak komendant sam nie przestrzega prawa wraz z bogatymi kolegami śmiga po pogorii IV skuterami wodnymi – nadmieniam że jest tam zakaz a gdy policja przyjeżdza na interwencje po telefonie najczęściej wędkarzy czy mieszkańców to każe im się w pisywać że teren nie dostępny i nie mogli dojechać radiowozem hmm to ciekawe jak dojechał tam Pan komendant z kolegami jaki komendant takie prawo zreszta jak wpirdziel dostanie policjant to sprawce zawsze znajda jak zwykły obywatel to 99% spraw umorzonych z powodu nie wykrycia sprawcy no chyba że pobity sam ich poda „na tacy” i tak można mnożyć

 34. Dorota, 31 lip 2014 o 15:40

  Brawo Panie Grzegorzu.

 35. Czy to kontratak? - Rolowana Dąbrowa, 4 paź 2018 o 13:24

  […] kandydata M. Lipczyka z Panem J. Talkowskim) na mój dom został w miesiąc umorzony. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=21958#more-21958. A może przypomnę jeszcze nielegalne przeszukanie naszej firmy 11.04.2006 r. przez dąbrowską […]

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie