Pod koniec marca opisywałem na blogu, jak to ścigany przez biurwy, mieszkaniec naszego miasta Kazimierz Jasionek został jednak uniewinniony przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej ze stawianych mu zarzutów łamania prawa. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=9329#more-9329. Niewątpliwie pan K. Jasionek może już twierdzić, że za udzielanie się na forum społeczno-publicznym miasta, jest po prostu gnębiony. Niedługo, jak tak dalej pójdzie, nawet, że jest prześladowany. Jeszcze raz szybko przypomnę, jak na sesji Rady Miasta doszło do złamania Konstytucji RP i podstawowych praw obywatelskich, właśnie kosztem pana K. Jasionka. Zobacz mój wpis „Łamanie praw człowieka”, jeszcze z 4 marca 2010 r. Gdzie lewackie stowarzyszenia obrońców praw człowieka, helsińskie i inne? Łamanie prawa nastąpiło bezwzględnie i w sposób ewidentny, co potwierdził urząd Rzecznika Praw Obywatelskich z Katowic. Zresztą co tu potwierdzać, podobno jak pani aktorka Joanna Szczepkowska oznajmiła 22 lata temu w Dzienniku Telewizyjnym (czyli wszyscy, nawet komuniści powinni w to uwierzyć), komunizm u nas upadł. Niestety socjalizm żyje, a przykładowo taki socjalizm hitlerowski (narodu niemieckiego, nazistowski), sporo zła potrafił kiedyś dokonać! To tak k’woli faktów historycznych. Od siebie dodałbym, że zarówno pani Joanna jak i ja byliśmy wtedy młodzi; teraz w oświadczenie aktorki nie uwierzyłbym.

Co do pana K. Jasionka, to następnie, o znieważenie swojej osoby oskarżył go pan prezydent Zb. Podraza (Lewica SLD). Miało to mieć miejsce „za pomocą środków masowego przekazu, podczas i w związku z wykonywanymi przez niego czynnościami służbowymi”. Tym razem Prokuratura Rejonowa i to w Dąbrowie Górniczej, nie podzieliła zdania pana prezydenta. Obok postanowienie o umorzeniu śledztwa w tej sprawie, z dnia 31 maja br. O tyle mnie to zainteresowało, że byłem przesłuchiwany  przez Policję w tej sprawie. Stałem na stanowisku, że żeby dyskutować, np. o braku gospodarności pana prezydenta to trzeba najpierw ujednolicić nomenklaturę. Dla mnie zadłużanie miasta (państwa) na długie lata bez pewności, że długi będą spłacone, jest niegospodarne, a dla kogoś jest rozwojowe. I czy teraz ja twierdząc, że pan prezydent Zb. Podraza (z panem doradcą R. Koćmą) są niegospodarni, ich obrażam czy nie? Co prawda przesłuchujący mnie policjant nie przedstawił mi „obraźliwych i znieważających” tekstów pana K. Jasionka przez co trudno mi konkretnie się do nich ustosunkować, ale Prokuratura Rejonowa stanęła na następującym stanowisku:

„[…] Kazimierz Jasionek krytykując działania Zbigniewa Podrazy użył określeń dobitnych i mało taktowanych, jednak określeń nie zaliczanych potocznie do znieważających czy też obraźliwych”

i dalej: „[…] zostały one użyte w odniesieniu do grupy, jaką jest formacja polityczna. Jednak kodeks karny nie przewiduje odpowiedzialności karnej za znieważenie grupy jako zbiorowości osób nieoznaczonych indywidualnie.”.

W okresie wyborczym udało mi się namierzyć jednego z lewaków obrażających mnie na forum internetowym, podobnie pewnie jak pana prezydenta, ale w tej sytuacji to wygląda, że mu się upiekło. Również nie mam zamiaru podawać pana prezydenta do sądu, o bezpodstawne podanie mnie do Prokuratury o fałszowanie podpisów na listach mieszkańców popierających protest przeciwko wycinaniu drzew w Parku Hallera i budowie dróg w parku. A było to podanie z rozdzielnika. W rzeczywistości nie zbierałem podpisów, lecz jedynie podpisałem się pod wnioskiem do pana prezydenta, nota bene jako radny Rady Miasta!

Wracając do mieszkańca naszego miasta. Zapytany o wo. prześladowanie przez urzędników w Dąbrowie Górniczej, pan K. Jasionek przypomina dokładnie te fakty, które opisałem:

„Przypominam, że nie pierwszy raz mam na pieńku z władzami Dąbrowy Górniczej. Pierwszy raz nie popisała się „Pani Pasternaczka”. Drugi raz byłem sądzony za plakaty przed wyborami z którymi stałem przed U.M. i zostałem uniewinniony.

Obecnie za wpisy na portalu „Dobrzy Politycy”, w sposób twardy i prawdziwy opisywałem rządy Podrazy, jako bardzo kiepskiego gospodarza nie mającego pojęcia o rządzeniu miastem, otaczającego się ludźmi nie wartymi zaufania, praktykującego nepotyzm i kolesiostwo. Szasta pieniędzmi naszymi (z podatków) na lewo i prawo. Przyrównałem Go do Anioła z Alternatywy 4, lecz uważam, że „Anioł” był nawet lepszym gospodarzem.”

Może warto, żeby mieszkańcy Dąbrowy Górniczej zastanowili się kto ma rację? Zobacz także artykuł pani M. Nykiel: http://wyborcza.pl/1,75478,9834628,Prezydent_Dabrowy_nie_chce_byc_Aniolem_z__Alternatyw.html.


Komentarze

7 komentarzy do “Kazimierz Jasionek – gnębiony mieszkaniec?”

 1. Robert, 29 cze 2011 o 12:16

  Nasi notable , urośli w pychę . Paniska . Już nie można złego słowa powiedzieć. Myślę że dla samego Podrazy będzie dobrze jak zmieni pracę na mniej eksponowane stanowisko , bo mu zupełnie sodówa uderzy.

 2. K Jasionek, 29 cze 2011 o 13:30

  Chciałbym zwrócić uwagę opinii publicznej że Podraza w/g mnie bardzo mierny „polityk” nie ma zielonego pojęcia o rządzeniu miastem. Do swego najbliższego otoczenia dobrał sobie takich ludzi jak Zaguła, Koćma, Gocyła,Bazylak którzy nie przynoszą mu splendoru którego by sobie On życzył. Nie będę się odnosił do każdej z tych osób ,bo uważam że szkoda marnować mój czas. W artykule z Gazety Wyborczej Podraza chwali się że „stanowiska publiczne pełni już od wielu lat dzięki czemu wyhodował u siebie grubą skórę”. Myślę że prawdopodobnie za długo już zasiada na tych wysokich stołkach, że czas najwyższy by zszedł na ziemię i zastanowił się kto tak naprawdę rządzi DG, bo w tym temacie mam ogromne wątpliwości. Dobrego świadectwa nie wystawia mu również Jego wypowiedż o tej grubej skórze. Grubą skórę to mają słonie, nosorożce i hipopotamy, a gospodarz miasta powinien być uczulony na sugestie mieszkańców, liczyć się z ich zdaniem, nie obrażać się z byle powodu, bo to jest przejaw pychy i zarozumialstwa, a te przywary nie przystoją osobie publicznej.Chciałbym przypomnieć jeszcze Podrazie że krytyka jego partii (SLD} wzięła się z tego, że pilnie wysłuchiwałem lekcji histori i nie zapomniałem tego jak Polacy za chlebem wyjeżdżali do USA w podartych spodniach i jednej koszuli. Jednak żaden z nich nie wstydził się przyznać że jest Polakiem. Komuna doprowadziła Polaków do tego, że gdy już dostali upragniony paszport i udało im się wyjechać gdzieś na zachód, to albo tam zostawali, albo wstydzili się przyznać że pochodzą z kraju nad Wisłą. Do tego doprowadziła partia czerwonych i teraz Podraza dziwi się, że ludzie o tym wszystkim pamiętają. Pamiętamy i pamiętać będziemy a skoro te wszystkie stanowiska przerosły rządzących w DG, to posłuchajcie apelu i skończcie z tą farsą, oszczędżcie wstydu sobie i miastu.

 3. iti, 29 cze 2011 o 14:46

  do Roberta; masz rację, do głowy władza uderza.

 4. Dorota, 29 cze 2011 o 14:52

  Jako mieszkanka Dąbrowy Górniczej jestem zaskoczona informacjami zawartymi w tekście. Dlaczego lokalne media się tym zupełnie nie zajmują. Jest podobno jakaś Telewizja internetowa w Sosnowcu, Przegląd Dąbrowski itd.

 5. iti, 29 cze 2011 o 15:54

  Pani Doroto, aż podskoczyłem. Jakie i czyje media taka informacja. W czerwonym Zagłębiu jest to aż za dobrze widoczne!

 6. Dorota, 30 cze 2011 o 10:04

  Przepraszam za swoją naiwność.

 7. Magda, 30 cze 2011 o 12:32

  A gdzie posłanki i posłowie z Zagłębia Dąbrowskiego. Pani Małecka-Libera (PO) i pan poseł Klepacz (SLD)popierają pana Podrazę (SLD), ale pani Malik (PIS), pan Andzel (PIS) mogliby powalczyć na lokalnym forum o prawa człowieka??? Nieprawdaż???

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie