Jurek R. 003Jeszcze powracając do sesji z dnia 09.09.2015 r. przedstawię interpelacje, które skierowałem do pana Prezydenta Zb. Podrazy (SLD). Zacznę od kolejnej reinterpelacji związanej z sytuacją w „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o. Poprzednia jest tutaj. Opóźnienie w przedstawieniu radnym jakiegokolwiek planu wychodzenia tej firmy z generowanego „ciągłego” zadłużenia (przedsiębiorstwa w stu procentach będącego własnością Gminy, czyli Mieszkańców) powoduje, że możemy się zacząć zastanawiać, ile pieniędzy będzie trzeba dołożyć w przyszłym roku do tego miejskiego Aquaparku, np. czy to będzie więcej czy mniej niż tegoroczne 5.000.000,00.

REINTERPELACJA  DO PANA PREZYDENTA

int.2015.08.05-wypadek-odp.1Szanowny Panie Prezydencie, w nawiązaniu do otrzymanej odpowiedzi na reinterpelację z dnia 05.08.2015 r. (znak BRM.0003.461.2015), interpelacji dotyczącej nie tylko wypadku na zjeżdżalni w „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o. w dniu 22.05.2015 r. (w której to spółce nasza Gmina jest stuprocentowym udziałowcem), ale także niedopuszczalnym moim zdaniem opóźnieniu w przedstawieniu radnym Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej programu restrukturyzacji tej gminnej spółki proszę o wyjaśnienie:int.2015.09.09-plan

 1. Dlaczego Pan Prezydent tłumaczy tak długie opóźnienie przedstawienia tegoż planu restrukturyzacji przez Zarząd Spółki jakimś nakazem wymuszającym na Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym (usługodawcy Spółki) zmiany charakteru umów z ratownikami?
 2. Jaki jest koszt umowy Spółki z WOPR na te usługi w okresie miesięcznym i ile procentowo stanowi kosztów Spółki na tle sumy kosztów firm zewnętrznych?
 3. Czy Pan Prezydent nie wie, że kodeks pracy obowiązuje powszechnie w naszym państwie?
 4. Dlaczego zakłada Pan, że: „spowoduje to wzrost kosztów”? Przecież umowa z WOPR powinna być określona i sugerowałbym, że raczej kontrahent powinien m.in. w zaistniałej sytuacji zmniejszyć cenę za świadczone usługi wobec „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o.? Czy Pan Prezydent zdaje sobie sprawę, że to są pieniądze Spółki, której 100 procentowym udziałowcem jest Gmina, czyli Mieszkańcy miasta Dąbrowa Górnicza? Wypadałoby się bardziej pochylić Panie Prezydencie nad pieniędzmi pochodzącymi z budżetu wszystkich Mieszkańców!
 5. Kto jest przedstawicielem Gminy w Radzie Nadzorczej spółki „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o.?, przy okazji proszę o podanie ile wynosiło wynagrodzenie za sprawowanie funkcji członka rady nadzorczej (także przewodniczącego i zastępcy) w omawianej spółce za lata 2011-2015, z określeniem ile w poszczególnych latach, a w 2015 r. za okres 01-08.2015 r.?

Wygłosiłem jeszcze dwie interpelacje związane z bezpieczeństwem poruszania się pieszych, po ulicach naszego Miasta, w tym szczególnie dzieci.

int.2015.09.09-chodnikSzanowny Panie Prezydencie! Otrzymałem prośbę Mieszkańców osiedla Trzebiesławice o poparcie ich wniosku budowy chodnika na ul. ul. Zachodniej i Modrzewiowej.

Chciałbym prosić Pana Prezydenta o jego pozytywne rozpatrzenie.

Dołączam xero pisma przedstawiciela Mieszkańców, w którym znajduje się także szersze uzasadnienie prośby, wynikającej z niebezpieczeństwa poruszania się tam pieszych, w tym dzieci.  

oraz powróciłem do sytuacji na Staszicu:

Szanowny Panie Prezydencie! Chciałbym jeszcze raz powrócić do problemu, który zaistniał na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. ul. Starocmentarną i Staszica, po przebudowie wiaduktu w ciągu DK 94. Mianowicie chodzi mi o brak bezpiecznego przejścia dla pieszych z ul. Staszica (ul. Starocmentarnej) na ul. Wojska Polskiego i odwrotnie.

Dziękuję za częściowe wykonanie mojej prośby zawartej w poprzednich interpelacjach z tym związanych i wyznaczenie tegoż przejścia przez jezdnię.

Jednakże proszę o rozważenie jeszcze raz możliwości zastosowania ostrzeżenia świetlnego o przejściu dla pieszych oraz oznaczenia pionowego informującego o przejściu na ul. Staszica w odległości 100-150 m przed wyznaczonym przejściem (zgodnie z obowiązującymi przepisami). Przejście usytuowano w dole, za zakrętem i jest bardzo późno widoczne dla jadących samochodów od strony Strzemieszyc.

Brak też barierek, chroniących szczególnie dzieci przed wybiegnięciem na jezdnię w rejonie tego tak niebezpiecznego skrzyżowania.

Uzasadnienie szersze zawarłem w treści poprzednich interpelacji związanych z tym skrzyżowaniem.

Grzegorz Jaszczura

 

Komentarze

4 komentarze do “interpelacje – sesja 09.09.2015 r. (odsłona 74 c.d.)”

 1. Kazimierz Jasionek, 19 Wrz 2015 o 21:59

  Cytat: „Wypadałoby się bardziej pochylić Panie Prezydencie nad pieniędzmi pochodzącymi z budżetu wszystkich Mieszkańców!” A Dyzma ma to wszystko w d…. i uważa że to jest jego Aquapark, a pieniądze z naszych podatków też jego i będzie je wydawał gdzie tylko zechce !!!! Ot gospodarz, Anioł z „Alternatywy 4” miałby się od kogo uczyć !!!!

 2. M.Ł., 21 Wrz 2015 o 9:01

  Witam serdecznie Panie Grzegorzu, bardzo dziękuję za złożenie interpelacji w naszej sprawie. Historia chodników w Trzebiesławicach szczególnie na ulicy Zachodniej ma już kilkanaście lat. Przez kolejne kadencje Rad Osiedli, Radnych i Prezydentów nie udaje nam się zmienić tego stanu rzeczy. O ile kilka lat temu problem nie był tak dotkliwy dla mieszkańców, bo ruch na ulicach był nieporównywalnie mniejszy, to teraz jest to już sprawa priorytetowa, zwłaszcza że ruiny chodnika na ulicy zachodniej zaczynają zagrażać pieszym. To co zostało z chodnika na Zachodniej w 80% nie nadaje się do poruszania po nim – przynajmniej ja tego nie robię i nie zalecam innym. Mieszkańcy stale nas (Radę Osiedla) naciskają, zgłaszają to na każdym zebraniu z Prezydentem, ale my nie mamy wystarczającej siły przebicia żeby coś zdziałać w tej sprawie. Pisma, wnioski do budżetu, spotkania z Prezydentem na terenie osiedla, nic nie przynosi żadnego, nawet najmniejszego skutku. Na ostatnim zebraniu Rady Osiedla tamtej kadencji padł pomysł zebrania podpisów pod wnioskiem. Oczywiście wszyscy poparli pomysł i wdrożyliśmy go w życie. Mam nadzieję że to cokolwiek zmieni.

 3. ana, 26 Wrz 2015 o 17:08

  Na interi w komentarzach jest informacja wpis sprzed kilku minut „Z Salwadoru do Polski, a dokładnie do Dąbrowy Górniczej, płynie blisko 100 ton niebezpiecznych odpadów. Tu zostaną poddane utylizacji. Są to szkodliwe pestycydy i zanieczyszczone opakowania. Transport trafi do Dąbrowy Górniczej, bo w Ameryce Południowej nie ma odpowiednich instalacji do utylizacji tego typu odpadów – twierdzi firma, która spali odpady. Mieszkańcy Strzemieszyc, dzielnicy Dąbrowy Górniczej, rozpoczęli protest.”
  Czy to prawda? Oznaczało by to że te odpady są u nas utylizowane od miesięcy a może od lat? / Wiem że pisze nie w temacie ale nie ma gdzie, a to ważne/

 4. Mieszkaniec, 26 Wrz 2015 o 20:09

  to stare info.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie