CAM04597Zadziwia mnie lekkość wydawania pieniędzy z budżetu Miasta przez Pana Prezydenta Zb. Podrazę (SLD) i radnych koalicji lewicowej SLD-PO-TPDG (DWS „Niezależni” raczej także), na coś co powinno być finansowane z innych środków pieniężnych, czyli w tym wypadku z budżetu centralnego państwa. Kolejne 60.000,00 zł poszło na dofinansowanie dodatkowych etatów Policji Dąbrowskiej, w celu zapewnienia lepszego bezpieczeństwa wokół zbiorników wodnych w mieście, np. Pogorii I, Pogorii III, Kuźnicy Warężyńskiej. Sugerowałem, żeby o te dodatkowe środki upomniał się Komendant Policji A. Klimek w ministerstwie, bowiem mieszkańcy już dołożyli 920.000,00 zł do remontu i nadbudowy budynku Komendy Miejskiej Policji, i do 20 etatów policjantów na sesji w styczniu 2015 r. To przecież nie mało!

Akurat niedawno NIK, po kontrolach stwierdził, że w Polsce są (nie żeby konkretnie w Dąbrowie Górniczej) bardzo złe oznakowania akwenów wodnych, wydzielonych w nich obszarów do bezpiecznej kąpieli, brak ratowników, itp. Sugerowałem właśnie takie przeznaczenie tych pieniędzy. Pan Prezydent zdecydowanie uważał jednak, że lepiej będzie przeznaczyć te kilkadziesiąt tysięcy złotych na 300 służb policyjnych, które policjanci będą mogli wykonać (czyli wg niego dorobić w ten sposób) w wolnym od normalnej służby (?) czasie!? Naprawdę zaskoczyło mnie takie postawienie sprawy.

Komendanta Policji Pana A. Klimka nie było już na sali (wynik głosowania 18 za, 1 wstrzymujący się, 4 przeciw), ponieważ po przedstawieniu rocznego sprawozdania ze swojej działalności w 2014 roku wraz z informacją o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta Dąbrowa Górnicza musiał opuścić salę sesyjną.

Nota bene po przedstawieniu informacji przez Komendanta doszło do dłuższej dyskusji między nami. Stwierdziłem, że nie uważam, żeby następowała „kompleksowa” poprawa bezpieczeństwa w naszym mieście, jak to wynikało z przedstawionych różnorakich wskaźników przez Pana Komendanta. Zachowujemy najwyżej status quo.

Pomijając już sprawy bezpieczeństwa na drogach (np. na ul. Staszic czy Tworzniu) i kuriozalne zamknięcie Komisariatu w Strzemieszycach (!) zwróciłem uwagę na dwie sprawy. Mianowicie dosyć aktualna sprawa, czyli przestępstwa wyborcze i łamanie ciszy wyborczej. Wróciłem także do pojęcia „licencji na kupowanie głosów” z wyborów samorządowych i prosiłem Pana Komendanta o zainteresowanie swoich służb wewnętrznych tą sprawą. CAM04480Co do łamania ciszy wyborczej to sam zauważyłem zaklejanie plakatów kandydatów na prezydenta: Kongresu Nowej Prawicy mecenasa J. Wilka i PIS-u A. Dudy w dniu 09.05.2015 r.

20150515_152902Ale przede wszystkim przedstawiłem Panu Komendantowi moją wersję pobytu bojówek niemieckich komunistów w Dąbrowie Górniczej, konkretnie przed postkomunistycznym, socrealistycznym budynkiem PKZ-u! Miało to miejsce 15.05.2015 r., a bojówkarze niemieccy posunęli się nawet do przepychanek i ukradzenia na pewien czas jakiegoś kabla Polakowi. Coś nieprawdopodobnego, bojówki komunistyczne jeżdżą sobie po Polsce, w tym po Dąbrowie Górniczej, łamiąc moim zdaniem prawo i ośmieszając inteligencję Polskiej Policji poprzez zgłaszanie jakichś quasiprzedstawień!!! W wyniku tego Policja, jak sam Pan Komendant przyznał, nie reaguje na łamanie wg mnie zarówno Konstytucji RP jak i kodeksu karnego.

20150515_150439Artykuł 13 Konstytucji RP mówi: „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”,

20150515_145939natomiast kodeks karny, w artykule 256 m.in.:

„§ l. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega ten, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1. […].”

20150515_150734Pan Komendant stwierdził w obronie działań Policji, że w tej chwili prowadzone jest jakieś postępowanie czy było złamane prawo, czy nie??? Odczucie obserwatorów – Polaków było jednoznaczne, Policja nie interweniowała w odpowiednim czasie. zachowywała się, jakby chciała bronić bojówek komunistów niemieckich!

Ja natomiast zastanawiam się czy mieszkańcy Dąbrowy Górniczej wydali circa 80 mln zł na remont budynku PKZ, po to żeby komuniści niemieccy lepiej wyglądali na zdjęciach z Dąbrowy Górniczej? Ale na to powinni sobie mieszkańcy odpowiedzieć sami. Oczywiście nie kieruję tych słów do komunistów dąbrowskich, bo ich odpowiedź znamy.

Komentarze

12 komentarzy do “Dąbrowska Policja, sesja 20.05.2015 r. (odsłona 70) cz. 2”

 1. antylewak, 25 Maj 2015 o 14:40

  Wyrażam uznanie dla Pana działań.

 2. podroznik, 26 Maj 2015 o 7:46

  A ci Bojowkarze Niemieccy -spiewali niby POLSKIE PIESNI PATRIOTYCZNE – z akcentu sadzic mozna ze to rosjanie…..

 3. hmmmm, 26 Maj 2015 o 9:39

  Moja mama, rodowita dąbrowianka, która mieszka od dawna w innym mieście, po odwiedzeniu ostatnio po dłuższej przerwie DG (centrum) zapytana jak jej się podoba Dąbrowa stwierdziła z lekka zdegustowana: „slumsy”. Jest osobą pozytywnie nastawioną do świata, do Dąbrowy, nie interesującą się polityką, wyraziła tylko swoją opinię…Podobne opinie zdarzało mi się parę razy słyszeć od osób które wyjechały z DG na wczasy i po powrocie musiał minąć tydzień-dwa nim znowu przywykli do miejscowych klimatów. To odnośnie „remontu PKZ i lepszego wyglądu niemieckich komunistów na zdjęciach”. Zapewne Niemcy byli zszokowani tym co zobaczyli, może nawet w niektórych odezwało się poczucie winy że oni na tej UE koszą taki szmal a inni tak biedują. Choć nie do końca o pieniądze tu chodzi gdyż DG jest formalnie zamożną gminą, a to że w podartych portkach chodzi i mieszkanie ma jak szopę to już kwestia gospodarowania samych gospodarzy (wybranych władz + mieszkańców i ich wymagań).

 4. iti, 26 Maj 2015 o 9:48

  straszne

 5. Kazimierz Jasionek, 26 Maj 2015 o 13:37

  Jeżeli ktoś myśli że Dyzma wydatkuje (oczywiście nie z własnej kieszeni) dodatkowe fundusze na policję mając tylko na uwadze nasze bezpieczeństwo, to jest w grubym błędzie !!! On zabezpiecza właśnie takimi sposobami własne d….ko !!w razie gdyby jakieś wałki miały mu zaszkodzić. Przykłady można by tutaj mnożyć, gdzie policja chroni odwdzięcza mu się za te nakłady. Odczułem na własnej skórze te zależności kiedy zgłosiłem do wojewódzkiej policji, że w przerwie sesji RM prawdopodobnie radni spożywali alkohol. Policjanci z DG którzy przyjechali niby na interwencję nic nie zrobili, tylko pogawędzili z Dyzmą i odjechali. Za chwilę dostałem wyrok nakazowy z tutejszego sądu, w którym to pieski oskarżyły mnie, że zrobiłem to złośliwie, a następna instytucja kolesi sądowych Dyzmy skazała mnie na karę grzywny !! Oczywiście odwołałem się i sprawę wygrałem, co nie było na rękę sędziemu, ani policji będących na usługach Dyzmy !! Z każdej strony widać wyraźnie te zależności i układy które bronią ten nic nie warty zarząd miasta !!! Mam na myśli prokuraturę która nigdy nic nie zrobiła żeby ukrócić tą swawolę „władzy” – przykład 2 krotne celowe podpalenie budynku stadionu „Zagłębianki” Bo któremuś z kolesi spodobał się ten teren i wymyślili cwaniaczki budowę domków jednorodzinnych !!!!
  Nie popisała się ani policja – ówczesny komendant nawet stwierdził, że nie wiedział iż ten teren należy do DG, ani prokuratura !!! Dodajmy do tych przyjaznych instytucji Dyzmy jeszcze dąbrowski Sąd Rejonowy (pomieszczenia zajmowane przez sąd i prokuraturę za psie pieniądze, tzn po preferencyjnych cenach za m2). Utrzymywanie następnie SM tzw. Ormowców z naszych podatków !!! Tak więc musimy zauważyć, że ta „władza” obwarowała i zabezpieczyła się na wszystkich frontach w obawie żeby nikt nie dobrał się im do tej grubej skóry !!!! Taką podobno ma Dyzma, co sam stwierdził w wywiadzie do GW. !!!!

 6. pływak, 27 Maj 2015 o 7:43

  A propos ratowników Panie Grzegorzu, kto nadzoruje ich w Aquaparku? http://wiadomosci.onet.pl/slask/wypadek-w-aquaparku-w-dabrowie-gorniczej-16-latek-w-ciezkim-stanie/fb3gfl

 7. Polak, 31 Maj 2015 o 9:09

  Brawo panie Radny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. iti, 15 Sty 2016 o 12:55
 9. Tadeusz Jędrzejec, 7 Sie 2017 o 21:16

  Zamiast narzekać na slumsy, opłaty adiacenckie, sprzedaż(?) gruntu za 30% wartości rynkowej, katastrofalne zadłużenie budżetu miasta, bezmózgowe wyburzenia, finansowanie policji i basenu ,,bez dna”. . . , to WASZA WINA. Głosowaliście na towarzyszy z SLD i towarzystwo nieprzyjaciół DG.

 10. Grzegorz, 8 Sie 2017 o 8:13

  Przepraszam, ale mi się to nie zdarzyło!!!

 11. Czy to kontratak? - Rolowana Dąbrowa, 4 Paź 2018 o 13:17

  […] Osobiście czekam na sukces Policji w poszukiwaniu sprawców. Jak do tej pory w przypadku ataków lewackich wg mnie ta dąbrowska nie ma spektakularnych osiągnięć, a wręcz przeciwnie. Ze znajomością Konstytucji RP, też jest wg mnie nie najlepiej. Że przypomnę „ochronę” (zamiast aresztowania w trakcie przejazdu) niemieckich komunistów, którzy bezczelnie „raczyli odwiedzić” Nasze Miasto. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=33076#more-33076. […]

 12. fah, 8 Paź 2018 o 11:20

  Nie było mnie w DG 10 lat, po przyjezdzie stwierdzam że prawie nic sie nie zmienilo, nie przybyla żadna nowa droga, nie ma centrum z prawdziwego zdarzenia, nie ma gdzie sie spotkac, nie ma ludzi na ulicach. Nawet komunistyczna władza jest ta sama… Smutne i prawdziwe

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie