20160622_133731Tak w oderwaniu od kolejnej interpelacji dotyczącej ZCO SS w Dąbrowie Górniczej, polecam Czytelnikom serial „Continuum: Ocalić przyszłość”. Jego akcja rozpoczyna się w 2077 roku w Vancouver, gdzie ludzie żyją pod rządami korporacji i w zaawansowanym technologicznie państwie policyjnym. Fabuła koncentruje się na konflikcie pomiędzy grupą terrorystyczną Liber8, która przeniosła się w czasie z 2077 do 2012 roku w Vancouver, a policjantką – Kierą Cameron, która przez przypadek zostaje przeniesiona razem z nimi. Po podróży w czasie członkowie Liber8 decydują się na kontynuowanie swojej brutalnej walki przeciw korporacjom, by zapobiec sytuacji politycznej z 2077 roku. Oczywiście zupełnie jest to nie w związku z problemami naszego Gminnego szpitala.

Treść interpelacji (01.08.2016 r.) radnych Klubu Radnych PiS:

2016.08.01-przetarg-ZCO-12016.08.01-przetarg-ZCO-21. Grzegorz Jaszczura

2. Zbigniew Piątek

3. Jerzy Reszke

4. Mateusz Stępień

5. Piotr Ślusarczyk

Radni Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej

                                Zbigniew PODRAZA

                                      Prezydent Dąbrowy Górniczej

INTERPELACJA (przetarg ZCO SS):

Szanowny Panie Prezydencie,

20160622_113935w związku z sytuacją finansową Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. S. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, przedstawioną m.in. w opinii biegłego rewidenta Pana Stanisława Bazana z Katowic, reprezentującego firmę Lex-Fin s.c. Lex-Fin sp. z o.o. Stanisław Bazan, np. za rok obrotowy 2015 r., prosimy Pana Prezydenta o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy możliwość przeznaczenia na budowę Zagłębiowskiego Centrum Onkologii przy Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej (obecnie ZCO SS im. S. Starkiewicza) kwoty 170.000.000,00 zł przez Szpital Specjalistyczny im. S. Starkiewicza (obecnie ZCO SS im. S. Starkiewicza), którą przedstawiono w trakcie rozstrzygania przetargu na wykonanie ww. budowy (w kancelarii prawnej w Warszawie w dniu 31 lipca 2013 r.), Pan p.o. Dyrektor Z. Grzywnowicz konsultował wcześniej z Panem Prezydentem?

Dla przypomnienia przetarg wygrała firma Climamedic sp. z o.o., oferująca wykonanie tejże inwestycji na bardzo zbliżoną kwotę do zaoferowanej przez Inwestora, tj. około 169,5 mln zł.

Zapytujemy także w kontekście obecnej sytuacji, gdy przeciwko ZCO SS im. S. Starkewicza toczą się 4 odrębne postępowania sądowe z powództwa Clima Sp. z o.o., dotyczące realizacji robót budowlanych wraz z dostawą sprzętu medycznego i instalacją w ramach inwestycji: „Utworzenie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii” na łączną kwotę 137.351.000,00 zł.

2. Czy w zakresie tego przetargu, w kwocie oferowanej przez Inwestora, czyli 170.000.000,00 zł, była przewidziana obecna sytuacja, czyli stan surowy zamknięty całości budynku oddziału ZCO (czyli wraz z 1 i 2 piętrami, będącymi obecnie w stanie surowym zamkniętym)?

Czy też kwota ta uwzględniała nazywany przez Państwa II etap budowy, obejmujący stanem surowym zamkniętym jedynie piwnicę i parter budynku ZCO?

3. Dlaczego w 2013 r. przetarg dotyczący omawianej w interpelacji inwestycji: „Utworzenie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii”, przeprowadzała kancelaria prawna z Warszawy, a nie szpital, który do tamtej pory przeprowadzał wszystkie postępowania przetargowe, dotyczące inwestycji na terenie Szpitala Specjalistycznego im. S. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej (obecnie ZCO SS im. S. Starkiewicza)?, mając nota bene podpisaną umowę na obsługę prawną z kancelarią prawną z terenu naszego województwa?

20160622_135339Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej (22.06.2016 r.), po naszym wystąpieniu klubowym, krytykującym sposób zarządzania ZCO SS im. S. Starkiewicza i złą sytuację finansową tegoż ZCO SS, Pan Prezydent Z. Podraza (SLD), reagujący wg przysłowia „uderz w stół a nożyce się odezwą„, sugerował mi obalenie i podważenie opinii biegłego rewidenta Pana S. Bazana z Katowic, jeżeli jego wnioski i jego opinia mi się nie podobają. Jakiś absurd. Niestety kompletnie nie zrozumiał naszych intencji i merytoryczności wypowiedzi.

Pan Prezydent ma jakąś swoją matematykę i logikę, której ja jako absolwent kierunku ścisłego, jakim jest niewątpliwie Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej, a także kiedyś student Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego czy absolwent Studiów Podyplomowych Rachunkowość i Finanse nie „kumam„, że użyję nomenklatury p.o. Dyrektora ZCO SS im. S. Starkiewicza, czyli Pana lek. med. Z. Grzywnowicza. (powołanego nota bene Zarządzeniem Nr 249/07 Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej (także lek. med.) z dnia 11.04.2007 r. na funkcję p.o. Dyrektora, zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=36473#more-36473).

Mogę mu (tzn. Panu Prezydentowi, bez urazy), tylko przypomnieć naszą dyskusję z sesji Rady Miejskiej z dnia 28.09.2007 r., w temacie dotyczącym właśnie wyboru biegłego rewidenta w naszym szpitalu specjalistycznym:

W uchwale dotyczącej przekazania Dyrektorowi Szpitala uprawnień w zakresie wyboru biegłego rewidenta do przeprowadzania badania rocznych sprawozdań finansowych Radny G. Jaszczura chciał wymóc obowiązek zlecania tych badań corocznie innemu podmiotowi, jednakże spotkał się z zarzutem ze strony Pana Prezydenta Z. Podrazy (SLD) próby złamania prawa, pomijając już to że Pani Przewodnicząca przeoczyła głosowanie jego poprawki. Zresztą większości Radnym i tak to było obojętne.(całość mojego wpisu: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=16268#more-16268).

CAM04796CAM03579

Komentarze

8 komentarzy do “ZCO SS – continuum interpelacji”

 1. nie PIS, 12 sie 2016 o 8:34

  Brawa dla radnych PIS.

 2. Paweł, 12 sie 2016 o 12:33

  nie PIS, Pan nie oglądał chyba sesji rady Miasta, jest radny Jaszczura i tło czyli PIS

 3. podatnik, 12 sie 2016 o 14:11

  Astronomiczne kwoty. Mam nadzieję, że Pan prezydent przemyślał tę inwestycję w szpitalu za nasze pieniądze!

 4. Kazimierz Jasionek, 12 sie 2016 o 14:23

  Jeżeli jeszcze kogoś w DG dziwi fakt pokrętnego rozumowania Dyzmy, to by tylko świadczyło o tym, że żyje w innym świecie i nie interesuje się sprawami dotyczącymi nas i naszego miasta pod rządami Zarazy i jego kolesi !!!! Oświadczam że mamy takiego tfu, tfu prezydenta do którego nie trafiają żadne mądre argumenty poza tymi, co sobie ubzdura w swej skołatanej głowie i co podpowiedzą mu jego kolesie klakierzy !!!! Taki stan rzeczy trwa już w DG od wielu lat, a zapoczątkował go Lipczyk podpięty pod tą samą znienawidzoną partię SLD – jak Zaraza !!!!

 5. iti, 12 sie 2016 o 15:34

  Jak to jest możliwe, że chciano zainwestować 170 milionów złotych, a teraz toczą się sprawy sądowe o 137,5 miliona złotych zapłaty? To o tyle źle wybudowali czy coooooooo?????? Przecież budynek stoi!!!!!!

 6. iti, 12 sie 2016 o 15:36

  Ile jest wart ten budynek?

 7. Dąbrowiak., 12 sie 2016 o 20:46

  Od początku tej inwestycji cały czas są problemy a to sumy zawyżone inwestycji ,a to ciągnące się spory sądowe .Cały szereg różnych niejasnych układów. Dodatkowo osoba pana dyrektora szpitala Grzywnowicza jest problemem ,bo złe zarządza szpitalem a pan prezydent Podraza trzyma kolegę po fachu na stanowisku, nie chce jego dymisji. Posłanka Małecka-Libera ,też brała udział w powstawaniu Centrum Onkologi ,pózniej jak wyszły nieprawidłowości, nagle się odcięła od inwestycji.

 8. Magda, 17 sie 2016 o 10:28

  Panie Grzegorzu chyba uderzył Pan w stół. 🙂

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie