Najdłuższa sesja Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej kadencji 2014-2018 dobiegła końca. Była najdłuższa nie dlatego, że radni (w szczególności niemi przez 4 lata, np. z partii Platforma Obywatelska) nagle zrobili się przed kolejnymi wyborami tacy pracowici i rozmowni, ale dlatego, że obejmowała wspomnianą w poprzednim moim wpisie przerwę 🙂 . Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=46538#more-46538.

Szybko, aczkolwiek z piętnastominutową przerwą na kolejną Komisję Prawno-Organizacyjną dokończono część merytoryczną. Mamy dzisiaj 29.08.2018 r. Konsultacje społeczne się odbyły! 🙂 . Biurokracja i jej opresja górą! Dostosowano opis granic obwodów głosowania w Dąbrowie Górniczej do stanu faktycznego i utworzono dwa odrębne obwody głosowania, w ZCOSS im. S. Starkiewicza i w DPS „Pod Dębem”.

Później nastąpiło wystąpienie Poseł B. Chrobak z Kukiza 15 i już zupełnie nie wiem dlaczego (abstrahując, że zgodnie z regulaminem) Pana B. Banasika z Rady Dzielnicy Strzemieszyce, co w sumie wydłużyło sesję o kolejną dobrą godzinę. Pomińmy te wystąpienia, zachowując milczenie.

Potem można się było zająć w końcu interpelacjami. Przedstawię interpelację dot. skargi wojewody do WSA w Gliwicach na łamanie prawa przez Pana Prezydenta Z. Podrazę (SLD), przypomnijmy urlopowanego dyrektora szpitala ZCOSS im. S. Starkiewicza.

INTERPELACJA  DO PANA PREZYDENTA

Szanowny Panie Prezydencie,

w związku ze złożeniem skargi przez Wojewodę Śląskiego (o stwierdzenie niezgodności z prawem) na Pana Zarządzenie Nr 679/07 z dnia 5 listopada 2007 r. w sprawie powierzenia funkcji pełniącego obowiązki Dyrektora szpitala miejskiego w całości, jako sprzecznego z art. 44 ust. 4 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. Nr 14, poz. 89 ze zm.) oraz art. 30 ust. 2 pkt 5 ustawy o samorządzie gminnym prosimy o odpowiedź:

jaki jest Pana stosunek na dzień dzisiejszy do ww. zarzutów wojewody dużo wcześniej podnoszonych przez nas jako radnych Rady Miejskiej?

czy i kiedy zamierza Pan dostosować się do obowiązującego prawa?

jakie konsekwencje wynikną ze sprawowania funkcji niezgodnie z prawem przez po. Dyrektora, dla naszego szpitala miejskiego, a także  pracowników?

Grzegorz Jaszczura

Jerzy Reszke

Nie spodziewamy się cudów w związku z interpelacją, ale dobrze, żeby Mieszkańcy naszego miasta wiedzieli jaka jest sytuacja prawna po. Dyrektora i Pana Prezydenta w związku z powyższym. Nadal lewacka lokalna prasa milczy o tak istotnym problemie. Zaniemówili czy dostosowali się do niemych radnych? Zobacz szerszy opis: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=46494#more-46494.

Aczkolwiek rezygnacja Pana Prezydenta Z. Podrazy (SLD) w końcu oficjalna, z kandydowania na kolejną kadencję na prezydenta naszego Miasta w świetle wcześniejszych jego wypowiedzi trochę inaczej wygląda w powyższym kontekście. Można np. zadywagować, że Pan Prezydent wystartuje do Rady Miejskiej, zrezygnuje nawet jak zostanie wybrany i po kadencji wróci do szpitala. Konkurs na po. dyrektora stanie się zbędny. Tylko co z ostatnim pytaniem ujętym w interpelacji?

Tak nawiasem pisząc czy kogoś to interesuje? Zainteresowanie sesją minimalne (foto obok), zarówno wśród Mieszkańców jak i urzędników, nie mówiąc o prezydentach.

Komentarze

Komentarze (1) do “sesja nadzwyczajna 23.08.2018 r. po przerwie (odsłona 106)”

  1. Interpelacja w sprawie pisma Komendy Wojewódzkiej Policji do Rady Miejskiej w DG - Rolowana Dąbrowa, 17 wrz 2018 o 9:29

    […] Jak już pisałem, nie chciałbym zanudzać Szanownych Czytelników, wystąpieniami Pani Poseł i Pana Przewodniczącego Rady Dzielnicy na sesji 23-29.08.2018 r. Zobacz poprzedni wpis: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=46589#more-46589. […]

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie