CAM03269Kontynuuję prezentowanie Szanownym Czytelnikom interpelacji z sesji (z dnia 2 grudnia 2014 roku) Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej. Tym razem interpelacje do pana prezydenta Zb. Podrazy (lewica razem, SLD).

Szanowny Panie Prezydencie!

W związku z niejasną dla mnie sytuacją finansową, kiedyś jak rozumiałem wynikającą także z nieprawidłowości w wprowadzeniu księgowości, Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych proszę o odpowiedź na kilka nurtujących mnie problemów.

Na wstępie, ponieważ byłem kiedyś jednym z inicjatorów wprowadzenia uchwały o sprzedaży mieszkań komunalnych z bonifikatą i zwrotem kaucji, proszę o podanie jak przebiegła jej realizacja, w uchwalonej przez Radę Miejską wersji, tzn.:

– ile wpłynęło wniosków mieszkańców naszego miasta o takową sprzedaż,

– ile ich zrealizowano pozytywnie, tzn. zgodnie z wolą uchwałodawcy i wnioskodawcy

– ile wniosków ew. czeka na realizację lub nie zostało dopiętych (z różnych powodów)?

– na jakich zasadach (warunkach) realizowana jest sprzedaż mieszkań komunalnych obecnie?

W nawiązaniu do powyższego proszę o podanie, jaki na dzień dzisiejszy jest zasób lokalowy MZBM, tzn.:

– ile jest w zasobach MZBM lokali mieszkalnych?, proszę o podanie z rozbiciem na pochodzących sprzed 2000 roku (włącznie) i po 2000 roku?

– ile jest lokali użytkowych?

Jeżeli można prosić to proszę podać także odpowiadające powyższemu podziałowi powierzchnie, np. użytkowe.

Jeżeli chodzi o lokale użytkowe, to proszę o podanie ile z nich jest na dzień dzisiejszy podnajętych najemcom, w tym z podaniem, ile na preferencyjnych warunkach czynszowych, a ile stoi pustych generując w pewnym sensie straty dla miasta i zmniejszając swoją wartość?

Proszę także o podanie jakie są aktualne stawki czynszu za lokale użytkowe, w tym także czynszu na preferencyjnych warunkach i jak one zmieniały się (rosły lub malały) na przestrzeni lat 2010 -2014.

 Grzegorz Jaszczura

Zdjęcie0337Kiedyś bardzo, ale to bardzo dużo czasu poświęciłem potrzebie prawidłowej realizacji przebudowy ulicy Tworzeń. Wspomagał mnie w tym radny T. Pasek (PO, Niezależni), reszta radnych nie za bardzo interesowała się sytuacją. Dlaczego ludzie głosują na socjalistyczną lewicę nie potrafię wytłumaczyć. Jest to dla mnie alogiczne!

Historycznie możesz Szanowny Czytelniku prześledzić to tutaj:

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=12300#more-12300,

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=10401#more-10401,

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=10339#more-10339,

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=10164#more-10164.

I treść interpelacji (zapytania) dotyczącej ul. Tworzeń do pana prezydenta Zb. Podrazy (SLD):

Szanowny Panie Prezydencie!

W trakcie wystąpienia po zaprzysiężeniu na prezydenta, w dniu 27 listopada tr., wspomniał pan o oddaniu wielu nowych dróg w naszym mieście, m.in. o ulicy Tworzeń. Kiedyś jako radny wiele się zajmowałem tą ulicą. Cieszy mnie dobry stan jej nawierzchni w dniu dzisiejszym.

Zdjęcie1655W związku z tym chciałbym się zapytać panie prezydencie czy inwestycja uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na Tworzniu jest zakończona, w sensie  odebrana?

Jeżeli nie, to w jakim zakresie być może jest odebrana? I czy istnieje możliwość podłączania się odbiorców, np. do kanalizacji wodno-ściekowej?

Czy sprawy sądowe związane z niedotrzymaniem terminów jej oddania są zakończone?, jeżeli nie to na jakim etapie się znajdują? Czy jest szansa na otrzymanie odszkodowania przez naszą Gminę?

Ponadto:

Mieszkańcy zgłaszają mi przeprowadzaną kolejną naprawę chodnika ulicy Tworzeń. Z jakich powodów jest ta naprawa przeprowadzana i czy te prace są przeprowadzane w zakresie gwarancji czy w ramach napraw pogwarancyjnych? Czy może jest to już nowy zakres prac tam prowadzonych?

 Grzegorz Jaszczura

Z premedytacją zamieściłem moje interpelacje sesyjne, aby zyskały jak najszerszy odbiór wśród wyborców. Po odpowiedziach przekonamy się czy pan prezydent poważnie traktuje swoje obowiązki. Oczywiście jest jeszcze kilka fundamentalnych tematów, które poruszę w następnych interpelacjach, aby po 4 latach przerwy dotrzeć do faktów, które nie są poruszane (ew. przedstawiane) w lewicowej zagłębiowskiej prasie czy innych mediach.

Komentarze

2 komentarze do “Interpelacje c.d. – sesja 02.12.2014 r. (odsłona 66) cz. 3”

  1. Kazimierz Jasionek, 5 gru 2014 o 18:04

    Znając odpowiedzi Dyzmy na różne nie za bardzo wygodne pytania, to trzeba się uzbroić w b. dużą cierpliwość i sprawa zostanie przemilczana, albo w końcu się dowiemy, że winnych różnych zaniedbań inwestycyjnych w UM nigdy nie było, i takie tam ble,ble, ble !!!!!

  2. ANTY, 5 gru 2014 o 19:27

    To fakt, ale pytać należy dociekliwie. Brakowało tego w poprzedniej kadencji, może dlatego Podraza tak łatwo wygrał wybory.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie