interp.pomnikiZłożyłem kolejne interpelacje do pana prezydenta Zb. Podrazy (SLD). Przy okazji, na początku tego punktu obrad Rady Miejskiej w dniu 17.12.2014 r., podziękowałem za odpowiedzi, jakie otrzymałem od Przewodniczącego Rady pani A. Pasternak, na moje interpelacje do niej na sesji w dniu 02.12.2014 r. W szczególności chodzi mi o wniosek oddziału Dąbrowskiego Nowej Prawicy w sprawie usunięcia pomników poświęconych Armii Czerwonej, a wciąż tkwiących w krajobrazie naszego Miasta i delikatnie to ujmując szpecących go czerwonymi komunistycznymi gwiazdami czy tp. sierpami i młotami.  Zobacz.

Niestety z odpowiedzi jasno wynika, że żaden radny poprzedniej kadencji nie zainteresował się powyższym wnioskiem. Również obecnie dwie komisje R.M. nie potrafiły nawet odpowiedzieć, że są za pozostawieniem pomników sowieckich w Dąbrowie Górniczej. Dla mnie tchórzostwo!, a może też filosowietyzm (filorosyjskość). Nadaje się do skarcenia przez telewizje polskojęzyczne promujące nienawiść do Rosji W. Putina. Jeżeli chodzi o radnych postkomunistycznych to nie dziwota, ale nie ma także reakcji PIS, a wręcz przeciwnie spotkałem się z oceną członka ich zarządu (T. Jasińskiego), że pomników nie należy usuwać! Dziwne!

Przejdę dla uspokojenia do dwóch spokojnych (spokojniejszych) moich interpelacji:

Szanowny Panie Prezydencie!

Chciałbym zwrócić uwagę na bardzo zły stan chodnika przy ul. Ks. G. Augustynika, od posesji nr 10 (tj. skrzyżowania z ul. Cieplaka) do ul. Królowej Jadwigi (właściwie Gimnazjum nr 7).

Czy jest planowana naprawa tego odcinka chodnika (po obu stronach jezdni) w najbliższym czasie? Stan chodnika, tj. dziury, wyrwy, stojąca woda po opadach, sprawia trudność zwykłym przechodniom, nie mówiąc o wózkach dla dzieci czy wózkach inwalidzkich.

Dodatkowo chciałbym podkreślić, że tym odcinkiem przechodzi corocznie w Boże Ciało główna procesja w naszym mieście, tj. procesja parafii pw. Matki Boskiej Anielskiej. Jest to odcinek drogi między 2 a 3 ołtarzem procesji Bożego Ciała. Właściwie to trudno znaleźć w centrum miasta drugi tak zapomniany odcinek chodnika.

Przy skrzyżowaniu z ul. Kołłątaja drzewo wysadziło płytki chodnikowe, a gałęzie zagrażają samochodom ciężarowym. Przycięcie gałęzi wydaje się akurat w tym wypadku niezbędne.

Wydaje się, że sama naprawa nawet starymi płytkami czy kostką, wyrównanie itp. mogłoby ułatwić poruszanie się mieszkańcom, w tym także dzieciom idącym do szkoły (wspomnianego na początku Gimnazjum).

Tak nawiasem pisząc Święto Najświętszego Sakramentu (Boże Ciało) w 2015 roku przypada na 4 czerwca.

Grzegorz Jaszczura

oraz

CAM03398Szanowny Panie Prezydencie!

Jakie jest zaawansowanie inwestycji uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w naszym mieście? Która jej część jest zakończona i odebrana?

W związku z powyższym ile już środków unijnych wpłynęło do kasy naszego miasta?

Grzegorz Jaszczura

W miarę „spływu” odpowiedzi od pana prezydenta postaram się co ciekawsze zaprezentować. Z tym, że zgodnie z Regulaminem Pracy Rady Miejskiej pan prezydent  (o ile pamiętam) ma na to 21 dni.

Jutro (jak się wyrobię 🙂 )  jeszcze zestaw zapytań do pana prezydenta, w kontekście jego już historycznych działań przez ostatnie 8 lat sprawowania urzędu.

 

Komentarze

3 komentarze do “interpelacje – sesja 17.12.2014 r. (odsłona 67) cz. 2”

  1. Kazimierz Jasionek, 19 Gru 2014 o 16:14

    Według mojej znajomości, zachowanie Podrazy dotyczące niewygodnych pytań skierowanych do niego, nie będzie zawierało meritum odpowiedzi lecz pomijało najbardziej drażliwe kwestie w nich zawarte !!! Myślę że ten zadufany w własną nieomylność Dyzma jest nawet gotowy się obrazić (to wychodzi mu bardzo dobrze), że ktokolwiek śmie mu zadawać jakieś pytania !!!

  2. Dąbrowiak, 19 Gru 2014 o 22:14

    Ten chodnik już dawno powinien być zrobiony samo centrum miasta a chodnik w takim stanie, najlepiej nie łatanie tylko nowa kostka.

  3. iti, 20 Gru 2014 o 9:00

    Dąbrowiak masz rację, ale pan Grzegorz daje im alternatywę.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie