Nadciąga totalny lewacki kataklizm: WOŚP

Kategorie: Aktualności   | 9 stycznia, 2014

Dlaczego myślący, prawicowy Polak nie powinien dawać na lewicowy cyrk – zabawę tow. Jerzego Owsiaka? Z wielu powodów: moralnych, finansowych, patriotycznych, matematycznych, logicznych, socjologicznych i wielu innych, w tym, myśląc (co może kogoś zadziwić!) o swoim zdrowiu. Podkreślam, że prezentuję moje zdanie. Od ostatniego wpisu na blogu o żałosnej akcji WOŚP minęły trzy lata. Podkreślam, że nadal z własnej woli w sposób świadomy, nie zapłaciłem ani grosza (eurocenta, centyma czy centa) na promowanie tego człowieka mającego na fladze motto: „róbta co chceta”. Muszę niestety napisać, że „z własnej woli”, bo z płaconych przeze mnie podatków, już bez mojej zgody, poszło sporo na p. J. Owsiaka i jego akcję, o czym jakoś się nie mówi. Z tego powodu uważam, że moi przeciwnicy są w kropce, bo nie mogą mi zarzucić, że moich pieniędzy nie ma w tej pseudozbiórce. Bez mojej zgody, ale są! Ponieważ lewackie media wciąż promują tę szkodliwą akcję należy przypominać dlaczego powinno się iść w moje ślady, a nie dać się porwać lewackiemu, medialnemu nurtowi rzeki, której wody zbliżają się do wielkiego wodospadu.

Ilość zebranych pieniędzy przez WOŚP jest pewnie mniejsza od poniesionych kosztów. Nie mamy jeszcze aż takiej „komuny”, żeby pewne rzeczy nic nie kosztowały 🙂 . Czas reklamowy, za który orkiestra WOŚP nie płaci, nawet w publicznej telewizji także kosztuje. Płacą za to wszyscy podatnicy! (nie tylko płacący abonamenty radiowo-telewizyjne)! Można ten wątek przyrównać do złodziejskiego finansowania sejmowych partii politycznych z pieniędzy wszystkich podatników, pieniędzy nawet tych, którzy nie popierają żadnej partii czy opcji politycznej. Złe rządzenie jest dowodem, że to błąd. Bo przecież wciąż dowiadujemy się, że będą zmiany na lepsze. Gdyby tak było, to powinniśmy mieć już dawno niebo na ziemi (akurat tego ateiści nie chwycą, ale jak już kiedyś tu pisałem nie do nich kieruję te słowa), a tu wciąż coś trzeba naprawiać. Prozac jest prawdopodobnie powszechnie używanym medykamentem rządzących socjalistów.

Lokalnie w gminach i miastach finansowane są imprezy WOŚP w jakiejś części z budżetów samorządowych. Przecież nie tylko wolontariusze je obsługują, ale także etatowi pracownicy – urzędnicy!, nie mówiąc o służbach mundurowych! Tutaj (nota bene tak jak w Sylwestra) bezpiecznie wystrzeliwuje się fajerwerki – za darmo 🙂 , czego nie potrafią robić bezpiecznie polscy kibice (kibole wg D. Tuska) piłkarscy na stadionach – w tym wypadku i bezpieczeństwa nie da się zapewnić, i pieniędzy na to nie ma, lepiej rozgrywać mecze przy pustych trybunach i pogłębiać zadłużenie klubów! Przecież stadiony już wybudowano (na ME) i prowizje rozdysponowano. Wracając do WOŚP: czy na tych lokalnych „róbta co chceta” za nie swoje pieniądze, nie płaci się za energię elektryczną, wodę, odprowadzenie ścieków, gaz, użyczenie gruntu, aparatury i urządzeń będących na stanie jednostek budżetowych, telefony, itp. udogodnienia???

Źle działa nasza służba zdrowia. Ale naprawianie jej działania poprzez łatanie dziur, bez generalnych rozwiązań naprawczych jest pracą syzyfową, bez szans na prawdziwy postęp. Co gorsza, o pieniądze, które WOŚP rzuci na parapoprawę sytuacji w służbie zdrowia, minister zdrowia (finansów) pewnie zmniejszy wydatki budżetowe i powraca zły status quo sprzed paradofinansowania tej dziedziny. Niestety dla ludzi uczciwych zaangażowanych w WOŚP: tak to jest! Tu częściowo rozumiem hobbystów uczestniczących w owsiakowym „róbta co chceta” – to ich rozrywka. Akurat tu lewaki działają w kierunku przedłużenia agonii systemu zdrowotnego w Polsce, a np. z innej beczki promują konieczność wprowadzenia eutanazji czy zabijania dzieci nawet jeszcze nie narodzonych. Sprzeczność, tylko na pierwszy rzut oka, przecież starcy i dzieci jeszcze nie narodzone generują koszty a nie przychody podatkowe dla socjalistycznego państwa.

I najgorszy punkt (wbrew pozorom!) działań J. Owsiaka i jego „róbta co chceta”, to odciągnięcie myśli i działań ludzi od złej sytuacji politycznej i gospodarczej naszego kraju (właściwie to także całej socjalistycznej Unii Europejskiej), pogrążającego się w kryzysie, chwilowo ratowanym kreatywną księgowością, czujnie wprowadzaną poprzez różnorakie mnożące się wskaźniki paraekonomiczne. Szansa na kontrrewolucję po prostu maleje, ludzie mają przecież igrzyska!

Najlepiej ujął to Mariusz Max Kolonko:

„Dajmy im taki festiwal…, taki polski Woodstock. Polejmy pole wodą. Niech się taplają w błocie jak te świnie! […] Dajmy im Orkiestrę Świątecznej Pomocy …”

I dalej: „Pacyfikują nastroje społeczne, coś co kiedyś robiły  zmechanizowane oddziały o nazwie ZOMO. „Róbta co chceta.” […] Neron w czasach Rzymu marzył też o takiej … OŚP, kiedy budował Coloseum, żeby organizować dla ludzi igrzyska, żeby zapomnieli o problemach, które mają, rzucał im chleb z balkonów…, polejmy im pole wodą”.

Zobacz całość: http://www.youtube.com/watch?v=-vyCPZeY6FI.

Niski procent wykorzystanych, zebranych środków finansowych, przeznaczony na firmowany przez WOŚP cel, np. choćby w porównaniu ze zbiórką Caritasu. Od kilku lat podobno jest nawet utrudniony dostęp do rozliczeń (w tym faktur) z zebranych funduszy. Wszystko oczywiście pod dowództwem znawcy służby zdrowia p. J. Owsiaka. Ale jeżeli jego mottem jest „róbta co chceta”!, to nie dziwota. Minister finansów siedzi cicho, biurwy skarbowe też, a szkoda.

Maria Kowalska z niepoprawni.pl opisuje to tak:

„Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?”.

Problemy szpitali z podarowanym im sprzętem medycznym, tj. wymuszony koszt drogich przeglądów i szkoleń pracowników przez długie lata, bez możliwości negocjacji, bo sprzęt jest „darem”, np. choćby możliwości przesuwania go w razie potrzeb między oddziałami szpitala. Dochodzi także podobno konieczność takich a nie innych pośredników przy zakupach, co najprawdopodobniej nie zmniejsza ceny. Wg mnie musi to negatywnie wpływać na pracę innych oddziałów szpitalnych.

Zobacz także:

http://niezalezna.pl/47507-ten-ktory-zniszczyl-bunt-o-jerzym-owsiaku-bezpieczniku-systemu,

http://3obieg.pl/jerzy-owsiak-krol-zebrakow-guru-sekty-wosp,

http://wzzw.wordpress.com/2013/01/06/dlaczego-nie-daje-owsiakowi-argumenty-w-punktach/,

http://padre.info.pl/cala-prawda-o-swietym-jurku-owsiaku-i-o-jego-wielkiej-orkiestrze-to-sposob-na-lepsze-zycie-dla-niego-i-jego-ferajny/,

http://padre.info.pl/robta-co-chceta/,

http://www.pch24.pl/owsiak-vs–caritas,11516,i.html,

http://marucha.wordpress.com/2013/01/14/guru-owsiak-w-11-lat-wyjal-46-zlotych-melonow/,

http://www.youtube.com/watch?v=EiQEK3d3314.

Komentarze

50 komentarzy do “Nadciąga totalny lewacki kataklizm: WOŚP”

 1. M., 9 sty 2014 o 13:58

  Popieram.

 2. etos, 9 sty 2014 o 16:36
 3. KNP, 9 sty 2014 o 19:38

  Tak trzymać.

 4. KNP, 9 sty 2014 o 19:43

  Oczywiście piszę o panu, panie Grzegorzu a nie o Chęcińskim, który za pieniądze podatników chce jeść kolację. No chyba, że płaci za siebie i gościa?

 5. Kazimierz Jasionek, 9 sty 2014 o 21:06

  Już chyba zwyczajowo, na tym blogu można się spotkać z jakże prawdziwymi spostrzeżeniami które są jak na talerzu podane każdemu czytaczowi!!! I jak się tutaj nie zgodzić z tak prawdziwymi faktami które są nam przedstawione???? WOŚP jest przedstawiana przez wszystkie media jako panaceum dla bardzo chorej naszej służby zdrowia, kiedy tak naprawdę jest to wielka ogólnonarodowa żebranina!!! Na służbę zdrowia płacą wszyscy: emeryci, renciści i oczywiście czynnie pracujący Polacy. Jednak jak zwykle w Polsce te pieniądze po drodze gdzieś giną, a komuchy wymyślili taką właśnie dodatkową zbiórkę kasy i znaleźli chętnego do jej urzeczywistnienia takiego Owsiaka, żeby tą żebraninę rozruszał.. Rządy się zmieniały, ale coś co przynosi jakiś dodatkowy dochód za który zakupywany jest jakiś sprzęt do szpitali to już pozostało. Obowiązek zakupu tych wszystkich urządzeń powinien być w gestii NFZ, a nie w tej formie żebraczej. Dodatkowo szlag może człowieka trafić, jak często w prasie można było spotkać artykuły, że wiele z tych darów zalega w piwnicach różnych szpitali wcale nie wykorzystanych !! Dlatego również jestem przeciwny takim metodom żebraniny, słusznie zauważonych Grzesiu, że wcale nie za darmochę, ale dużymi społecznymi kosztami o których się nigdzie nie wspomina.. Ciekawość każdego musi budzić sposób rozliczenia Owsiaka z tych wszystkich wpływów na WOŚP!!! Taki spadek pozostał nam dzisiaj po komunie, a pamiętam jeszcze o innych ich wymysłach: jak praca w świątek i piątek. Były to sławetne niedziele czynu społecznego, dalej czynu partyjnego i różne inne sposoby gonienia ludzi do roboty na okrągło. Nie wspominam tego po to, żeby przypomnieć Tuskowi czym może dodatkowo zająć Polaków, by nie patrzyli na ręce rządzącym. Pragnę tylko przypomnieć temu młodszemu pokoleniu o przykładach jakie nam wniosła komuna, a WOŚP jest jednym z tych przykładów !!!!!

 6. informator, 9 sty 2014 o 21:39

  „nie zawsze zgadzam się z pana poglądami, ale chylę czoła przed odwagą z jaką głosi pan swoje poglądy!”

 7. Anglik, 10 sty 2014 o 0:29

  Zapraszam do my country !!!!

  http://owsiaknet.pl/video/83499563

 8. obserwator, 10 sty 2014 o 13:35

  To co kupuje WOŚP dla szpitali powinno być obywatelom zapewnione przez państwo. Wszędzie tak jest tylko nie w Polsce. W Polsce jak sobie sami nie kupimy, po drodze nie napychając kieszeni samej WOŚP to nam nikt tego nie zapewni.

 9. obserwator, 10 sty 2014 o 13:35

  Przy okazji brawa dla pana panie Grzegorzu.

 10. Dorota, 10 sty 2014 o 15:59

  Brawo!!!

 11. Chuck, 10 sty 2014 o 16:23

  Moim zdaniem idea nie jest taka zła – w naszej mordowni zwanej Polską, każda inicjatywa która jednoczy i daje poczucie wspólnoty jest nienajgorsza. Wiadomo to na co zbiera WOŚP powinno być zapewnione przez państwo, pomijam także aspekt kosmicznych nakładów na samo przeprowadzenie Orkiestry i niejasnych „prawideł” jej funkcjonowania. Jedynie sam fakt poczucia jedności i życzliwości w kraju w którym każdy patrzy na siebie wrednie i podkłada świnie – jest sympatyczny. Mnie osobiście drażni coś innego mianowicie czuję się przez WOŚP osaczony. Już wyjaśniam,to nie jest teraz tak, że daję datek w niedziele i jest ok. Wczoraj mój przełożony w pracy podstawił mi słoik i patrzy ile wrzucam…. później idę po dziecko do przedszkola i słyszę, że mam wrzucić bo przedszkole też bierze udział w WOŚP i oczywiście, wszyscy patrzą czy i ile wrzucam. Pewnie w niedziele idąc na spacer z rodziną też będę zaatakowany przez wolontariuszy (najczęściej pod kościołem). Właśnie tak nastąpił upadek moralny WOŚP – bo już nie jest gestem dobroci i solidarności – tylko wymuszanym przez media i otaczającą rzeczywistość przymusem!! Albo dawaj kasę i się uśmiechaj albo jesteś moherem i oszołomem bo widzisz pewne rzeczy inaczej niż większość – do czego prowadzą rządy większości widzimy na co dzień w tym „demokratycznym” grajdole.
  PS. Swoją drogą artykuł odważny, fajnie, że „cogito ergo sum” nie umarło i wolność słowa i myśli została wyrażona.

 12. mieszkaniec, 10 sty 2014 o 20:19

  Chylę czoła przed Pana konsekwencją w działaniu.

 13. m., 12 sty 2014 o 2:20

  popieram, popieram, popieram.

 14. informator, 12 sty 2014 o 2:25
 15. Anglik, 12 sty 2014 o 15:51

  Zapraszamy do Nas. W naszej ojczyźnie zmywaków jest pod dostatkiem.

  Praca czeka !!!!!

  http://owsiaknet.pl/video/83499563

 16. informator, 12 sty 2014 o 15:59
 17. Kazimierz Jasionek, 12 sty 2014 o 18:19

  Na stronie Gazeta.pl ukazał się ciekawy komentarz który zamieszczam w całości:
  muzzyczny
  Połowa? co za propaganda
  „Zacznę od kłamstwa fundamentalnego, otóż kwota podana na konferencjach ma się nijak do całkowitych przychodów sekty, zawartej w rozliczeniu za rok 2011. Na konferencjach i koszulce guru rozliczenie XIX finałowej żebraniny wyglądało tak: 48.563.662,8. Natomiast w rozliczeniu właściwym mamy kwotę następującą: 59.678.695,35. Jak widać na starcie rżnie się naiwniaków ponad 11 milionami i nie 1% czyni różnicę. Zobaczmy jak się sekta WOŚP rozliczyła z przychodów:
  a) Przychody z XIX finału z wpłat pieniężnych : 48.563.662,82
  b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych : 7.525.498,01
  c) Przychody z 1% podatku: 3.589.534,52
  Punkty a i c są jasne, natomiast punkt b, z wkładem 7 i pół złotego melona pewnie na długo pozostanie tajemnicą. Co to za tajna szuflada „Przychody z darowizn rzeczowych i celowych”, która nie mieści się w szafie „Przychody z XIX finału z wpłat pieniężnych? Jakim cudem pan księgowy oddzielił darowiznę w postaci buta od pani Olejnik, od darowizny rzeczowej-celowej. Pani Olejnik nie wycelowała swoim butem, czy but jest darowizną metafizyczną, nie rzeczową? Warto spytać i spytam, chociaż na odpowiedź nie liczę.

  Wracając do XIX finału widzimy, że ta słynna pucha, z której rzekomo nic guru Owsiak nie wyciąga, bo wszystko przeznacza na wyposażenie szpitali, w 2011 roku zawierała 48.563.662,82. Idźmy dalej i sprawdzajmy co, na co i z czego zostało wyjęte. Mityczne wyposażenie szpitali, to 38.277.884,84, natomiast ponad 10 milionów było rozliczone przezabawnie:
  – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków: 1.817.673,71
  – Program Infant Flow: 119.939,64
  – Program leczenia cukrzycy pompami insulinowymi: 90.616,70
  – Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”: 2.824.127,25
  – Wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego: 6.015.181,69

  Kto ma w oczach kalkulator, ten już widzi, że sekta WOŚP, która co roku dostaje za frajer kilkadziesiąt godzin darmowej reklamy we wszystkich ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych, która ma pełne wsparcie całej elity, niemal wszystkich instytucji publicznych, potężnych firm, w tym spółek skarbu państwa, wydała więcej na; promocję;, niż na wszystkie;rogramy zdrowotne; razem wzięte.”

 18. informator, 12 sty 2014 o 19:41
 19. informator, 12 sty 2014 o 19:43
 20. informator, 12 sty 2014 o 19:44
 21. informator, 12 sty 2014 o 22:56
 22. Mad Max, 12 sty 2014 o 23:38
 23. Mad Max 2, 13 sty 2014 o 0:45

  „Jedyny „stok”, jaki jest w Polsce, to Białystok – stwierdza Kolonko. Tłumaczy też, że promowanie idei Woodstock, kultowego festiwalu w USA, w Polsce to początek utraty tożsamości. To hipisi bowiem, kiedy „wyparowały z nich wódka i narkotyki, wyprowadzili gejów i lesbijki na ulice, zaczęli palić flagę amerykańską, ściągać krzyże ze ścian i rozwalać kraj od środka”.

 24. KNP, 13 sty 2014 o 1:56

  Korwin-Mikke trafia jak zawsze w sedno socjalizmu: http://bankier.tv/korwin-mikke-nie-da-sie-dac-pieniedzy-na-wosp-4398.html

 25. Mig, 13 sty 2014 o 1:58

  Panie Grzegorzu dobrze Pan wypunktował minusy tego ogłupiania ludzi, szczególnie młodzieży. Max Kolonko słusznie przyrównał tą akcję do ZMO czy ZMSP czyli do pacyfikowania indywidualnego działania i myślenia.

 26. oczywistość, 17 sty 2014 o 13:44

  Nie rozumiem po co dyskusja z powodu Wielkiej Orkiestry Idiotów Pożytecznych? Tu i tak wszystko jest jasne, jeśli masz w głowie choć trochę rozumu.

 27. info-nowe, 22 sty 2014 o 14:45
 28. informator, 22 sty 2014 o 21:55

  Witam Państwa,
  Dla przykładu w 2009 roku WOŚP na organizację koncertu Przystanek Woodstock wydała 2.661.877,57 złotych (strona 60 bilansu WOŚP). Tymczasem Owsiak mówi, że nie finansował Przystanku Woodstock z pieniędzy WOŚP-u.
  http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf

  Gdzie jest ten słoik, w którym chowam pieniądze? – pytał na wczorajszej konferencji prasowej w zastanawiającym ferworze emocji prezes fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Telewizja Republika od długiego czasu próbuje wyjaśnić kwestię tajemniczych pozycji w sprawozdaniach finansowych WOŚP, co spotyka się z nieprawdopodobną agresją ze strony Owsiaka, który zarzuca dziennikarzom zadawanie pytań „z dupy”. Przypominamy więc o jaki „słoik” z pieniędzmi chodzi.
  http://telewizjarepublika.pl/telewizja-republika-podpowiada-gdzie-jest-sloik-z-pieniedzmi,3096.html

  Ludzie nie chcą oglądać Owsiaka w TV. Najniższa widownia finału WOŚP od lat. Tymczasem koszty transmisji, jakie poniosły publiczne media, były ogromne. Portal wirtualnemedia.pl informuje: „Prawie pięć godzin relacji na żywo z XXII Finału WOŚP przygotowywało blisko tysiąc pracowników i współpracowników Telewizji Polskiej z Warszawy i jej 16 oddziałów terenowych. TVP na rzecz społecznej akcji przeznaczyła m.in. sto ekip reporterskich z 200 kamerami”.
  http://niezalezna.pl/50659-ludzie-nie-chca-ogladac-owsiaka-w-tv-najnizsza-widownia-finalu-wosp-od-lat

  Zespół parlamentarny „Stop ideologii gender” rozpoczął swoje prace. Zespół tworzą parlamentarzyści Solidarnej Polski, a ma się on zajmować m.in. monitorowaniem wydawania środków publicznych na promocję ideologii gender. Mogą się do niego zapisać posłowie i senatorowie dowolnej partii, jednak muszą oni być zainteresowani zwalczaniem negatywnego wpływu ideologii gender na polską rodzinę oraz wychowanie najmłodszych.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wystartowal-zespol-parlamentarny-Stop-ideologii-gender,wid,16310575,wiadomosc.html

  Serdecznie Pozdrawiam
  Filip Stankiewicz
  P.S. Proszę o przekazanie informacji ludziom, którym zależy na dobru naszego kraju. Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać informacji proszę o przesłanie maila na adres filipstankiewicz@tlen.pl w tytule można wpisać na przykład wypisz.

 29. janek, 27 sty 2014 o 13:32

  Witam
  Bardzo słuszne spostrzeżenia Panie Grzegorzu. Złodziejstwo i odwracanie uwagi. Żebractwo i mętna propaganda. A do tego wszystkiego ten Woodstock.
  tylko, że:
  1. Może i jest to forma zbieractwa, ale gdy urodzi się panu wnuk odmówi pan dla niego badań wykonywanych sprzętem zakupionym przez WOŚP? Czy nie położy się Pan na łóżku zakupionym przez fundację? „Niestety” jest tyle sprzętu w szpitalach, że nie da się z niego nie korzystać. Co pan wtedy zrobi?
  2. W tym kraju jest jeszcze jedna bardzo dobrze rozwinięta i zhierarchizowana organizacja, która od 1990 roku prężnie się rozwija, mydli ludziom oczy i zbija majątki. Jest to nic innego jak Kościół (nie mylić z wiarą, Chrześcijaństwem i religią). Kościół instytucjonalny. Ten, który każe sobie płacić za wszystko. Niedzielna taca, opłaty za sakramenty, msze, wypominki i wszystko inne. (pół roku temu brałem ślub na górce gołonowskiej. Jedyne 500zł+opłata za przystrojenie co mogłem sobie zrobić sam + opłata za sprzątanie + taca, której nie chciałem, ale takie są procedury liczę jakieś 1000zł). To ten kościół, który nadaje na WOŚP bo mu Owsiak daninę uszczupla. Ten kościół którego włodarze jeżdżą autami z najwyższej półki. Ten sam, który głosi Ewangelię o kupcach w Świątyni (kto nie zna polecam) a sam buduje sklepiki kościelne. Więc pisanie o kościele jako opozycji do WOŚP jest co najmniej nie na miejscu.
  3. Woodstock. Moim zdaniem najpierw trzeba się z czymś zapoznać żeby to krytykować. Ja nie byłem nigdy u pana w domu więc nie krytykuje doboru koloru zasłon do wielkości i rodzaju klepki na parkiecie. Więc zapraszam na Woodstock 2014 aby mógł pan zobaczyć i przekonać się jaka panuje atmosfera w tym „przedsionku piekła”. jak 400tyś ludzi może się bawić w przyjaznej atmosferze. Jak pan chce to zostawię wolne miejsce w samochodzie dla pana. Dla kontrastu zaznaczę, że na kościelnych dniach młodzieży uczestnicy też śpią w namiotach i korzystają z polowych sanitariatów. Więc sam ten fakt łączy te dwa „spędy”.
  Podsumowując (z pominięciem kosztów i wydatków organizacyjnych i formy zbieractwa) WOŚP zbiera pieniądze dla nas, a nie na Afrykę, Haiti czy inne Filipiny. Nam jakoś inne kraje nie pomagają więc dlaczego mam dawać na tacę bo zbierają na studnię w Kongo. Zbierają i nigdy nikt nie wie ile na tej tacy faktycznie było.

 30. Grzegorz Jaszczura, 27 sty 2014 o 14:39

  do janka:
  Dziękuję za uwagi. Zdecydowanie pozostanę przy swoim. Każdy kolejny rok obserwacji utwierdza mnie, że mam rację. Na wszystko znajdzie pan odpowiedź wyżej. Ponieważ pan nie chce znaleźć odpowiedzi to pan jej nie znajdzie. Nie zrozumiemy się.
  Co do kościoła to też mam inne zdanie, ale dlaczego pan miesza kościół do wg pana spontanicznej pomocy. Przecież to dwie różne rzeczy. Ja też mam zastrzeżenia do lewackiego kościoła (nie mylić z wiarą chrześcijańską), np. popierającego w Dąbrowie Górniczej postkomunistycznego prezydenta. Ale to zupełnie inny temat.
  Pomagajcie sobie wszystkim, ale nie z moich podatków, lecz pracujcie, płaćcie horrendalne podatki i pomagajcie.
  Przecież w szpitalach i tak się płaci dodatkowo, mimo olbrzymiego ZUSu, czy myśli pan że przy naklejonej WOSP to się nie płaci?
  Jeszcze raz dziękuję.

 31. janek, 27 sty 2014 o 15:32

  Dość ciężko mi odnaleźć odpowiedź wiec zapytam jeszcze raz wprost. Czy pozwoli Pan na wykonanie sobie lub bliskim badań sprzętem zakupionym przez WOŚP. Proszę o konkretną odpowiedź. Bez kluczenia, bez zbędnych uwag i komentarzy. Tak lub nie.

 32. Grzegorz Jaszczura, 27 sty 2014 o 16:29

  Jak zapłacę horrendalny ZUS, a płacę, to z „małym” dodatkiem za uruchomienie dla mnie, będę przyjęty. Jak nie zapłacę horrendalnego ZUSu z moich prywatnych dochodów, to i tak za wszystko zostanę ekstra obciążony. Nie wie pan o tym?

 33. janek, 27 sty 2014 o 16:34

  Nie jest to odpowiedź na moje pytanie.

 34. Grzegorz Jaszczura, 27 sty 2014 o 16:48

  Zdecydowanie jest, ale pozostańmy przy swoim.

 35. informator-2, 29 sty 2014 o 13:34
 36. antek, 31 sty 2014 o 7:10

  W tym momencie nie obchodzą mnie żadne rozliczenia tej akcji, ważne jest dla mnie to że gdyby nie sprzęt zakupiony do szpitala z tej zbiórki mojej córki nie byłoby z nami.
  No i ja osobiście nie zgadzam się z Pana wieloma poglądami, polegającymi jak tak sobie czytam głównie na oczernianiu i naskakiwaniu na wszystkich wokoło. Jest Pan teraz radnym? czy chyba był wcześniej coś tak kojarzę i co to takiego oprócz oczerniania wszystkich udało się Panu zrobić?

 37. Grzegorz Jaszczura, 31 sty 2014 o 15:14

  Szanowny Panie antek, co mam Panu napisać? Prawdopodobnie jest Pan socjalistą (lewicowcem) i dlatego nie rozumie Pan moich poglądów. Już pomijam typowy brak tolerancji jaki widać u Pana. Szczęśliwie oprócz owsiaków i lewaków są ludzie o poglądach konserwatywnych obok mnie i nie czuję się wyalienowany, chyba że włączę lewacką telewizję. Wtedy tak.
  Idea nasza polega na usunięciu koryta i wtedy nagle znikną świnie z niego korzystające, to tak w przenośni. Jako UPR – poprzedniczka KNP – i KNP nigdy nie korzystaliśmy z pana pieniędzy w działalności, tylko ze swoich prywatnych, w przeciwieństwie do całej „bandy” pięciorga, naciągającej na finansowanie partii politycznych wszystkich, nawet tych co nie popierają żadnej partii i opcji. To gdyby Pan patrzył obiektywnie powinno już być plusem dla nas, z Pana pieniędzy w działaniu nie korzystamy, ja także!
  Jako radny starałem się dbać o pieniądze wszystkich podatników (nie tylko lewaków i dla lewaków). O kilku moich sukcesach proszę przeczytać sobie w życiorysie (jest w zakładce na blogu), więcej nie dało się zrobić z powodu oporów lewicowej materii. Też żałuję, bo nie chciałbym przykładowo, żeby moje dzieci czy wnuki musiały spłacać moje kredyty, ponieważ żyłem ponad stan.
  Życzę zdrowia Panu i córce, tym bardziej że pośrednio żyje także dzięki moim podatkom, które płacę, a które idą na utrzymanie służby zdrowia, ZUS, płace lekarzy, którzy uratowali Pana córkę.

 38. Grzegorz Jaszczura, 31 sty 2014 o 15:16
 39. informator, 31 sty 2014 o 15:26

  Lewacki totalitaryzm atakuje!
  Aresztowano na 3 miesiące znanego nam, zasłużonego pracownika muzeum w Majdanku, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Powodem aresztowania jest dostęp w (w muzeum) do drukarki na której MOGŁY BYĆ drukowane tzw. nawołujące do nienawiści plakaty. Nienawiść polegała na krytyce lewackiej jaczejki Brama Grodzka-Teatr NN, która miała wprowadzać gender na KUL. Winą aresztowanego Krzysztofa było to, że znał osoby rozwieszające plakakaty, a także osobiście rozsyłał protest przeciwko koncertowi w lubelskim klubie Tektura, domagał się odwołania występu rosyjskiego zespołu Love Cult. Imprezę reklamował plakat ze Stalinem i czaszkami zabitych w Katyniu. Miała się odbyć w czasie żałoby po katastrofie w Smoleńsku!
  Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc Krzysztofowi. Każdy z nas może być następny!
  Wszstko opisaliśmy tutaj. Dowiesz się tam jak możesz pomóc

  ZŻ NSZ Okręg Górnośląski i Rada Osiedla Zatorze zapraszają dziś, 31 stycznia – o godzinie 18:00 na spotkanie autorskie z Rafałem Sierchułą z IPN, który przedstawi nam swą książkę Historia człowieka myślącego Lech Karol Neyman (1908-1948). Spotkanie odbędzie się w lokalu RO Zatorze przy ul. Chorzowskiej 42.

  Klub Gazety Polskiej w Rudzie Śląskiej zaprasza w sobotę, 1 lutego o godzinie 12:00 do sanktuarium w Panewnikach na spotkanie z prof.Krystyną Pawłowicz.
  Wstęp wolny!

  Kto nie może jechać do Panewnik, niech ogląda rozesłanie przez papieża Franciszka wielodzietnych rodzin na misje ad gentes. To wyjątkowe wydarzenie będzie transmitowała telewizja TRWAM w sobotę, o godzinie 11:00

  I wreszcie Warszawa Plac Zamkowy 2 lutego – godzina 12:00 ogólno europejski protest w obronie dzieci, związany z tzw. Raportem Lunacek. 2 lutego razem z nami protestować będzie Madryt, Paryż, Bruksela i Rzym. Możesz jeszcze podpisać petycję do UE przeciw raportowi. To ostatnie godziny!

  Czytaj:

  50% zadłużenia planowanego w budżecie na rok 2014…już w styczniu.

  Raport prof Marka Regnerusa, który doprowadza do szału homolobby, w całości po polsku.
  Oglądaj:
  Wystąpienie ks. prof. Dariusza Oko w sejmie.

 40. Kazimierz Jasionek, 1 lut 2014 o 20:12

  Do „antek” Żeby zabierać głos i pytać Grzegorza co zrobił będąc radnym należało chodzić na te g…. warte sesje RM. Wtedy można się było dopiero przekonać jakich mamy radnych i jaki zarząd z Podrazą na czele !!!
  Jednostki takie jak Grzegorz nic nie mogły zrobić chociażby nie wiadomo jak bardzo się sprzeciwiały tej bandzie kolesi lub towarzystwu wzajemnej adoracji!!! Ja bywałem praktycznie na każdej sesji, protestowałem, wywieszałem plakaty i co to dało ??? Ta sitwa czyli całe SLD, SDPL (Pasternaczka) I Towarzystwo (Nie)Przyjaciół DG i tak głosowali przeciwko mieszkańcom popierając się wzajemnie.Właśnie Grzegorz i dosłownie może jeszcze z 4 radnych próbowali walczyć z tą patologią, ale to była tylko walka z wiatrakami. Ta sitwa miała zawsze przewagę ilościową i przegłosowała wszystko co tylko w ktoś sobie w swym durnym łbie wymyślił.Jeżeli „antek” do twojej świadomości nie trafiają takie prawdziwe stwierdzenia, to oznacza tylko jedno. Albo należysz do tej znienawidzonej sitwy cwaniaczków, albo masz pomroczność jasną i żadne argumenty i tak nie trafią do twojej świadomości !!!!!!Zastanów się jeszcze dlaczego w tym durnym mieście wybiera sie radnych którzy nie warci są do reprezentowania nawet kloszardów, a dobrzy radni są wycinani, żeby już nie przeszkadzali tej sitwie kolesi zarzynającej mieszkańców i nasze miasto. Zastanów się „antek” kto będzie spłacał te długi po tych nic nie wartych Bolkach i wytłumacz to następnym pokoleniom. Powiedz wprost, że w DG mieszkańcy dopuścili do takiego szastania pieniędzmi i jeszcze się z tym zgadzali. Powtórz im również że do tej grupy cicho ciemnych należałeś i ty również !!!!!

 41. informator-2, 5 lut 2014 o 16:02
 42. Polak, 7 lut 2014 o 15:32
 43. info, 3 kwi 2014 o 8:32
 44. TYLKO PRAWDA, 22 cze 2014 o 21:30

  „Owsiak chce ściągnąć kasę od spółek (…), 30 baniek” – mówi prezes Orlenu Jacek Krawiec. To fragment opublikowanego przez „Wprost” nagrania rozmowy posła PO Pawła Grasia z Jackiem Krawcem, którzy spotkali się w lutym w restauracji Sowa&Przyjaciele.

 45. informator, 10 lip 2014 o 12:01
 46. analiza z internetu, 3 sie 2014 o 14:04

  „Codziennie Polacy płacą mądrzejszym narodom ponad 300 000 000 /mln/ zł odsetek od kredytów!! CZyli niemal 6 razy tyle ,ile raz w roku zbiera WOSP!!!!! /w tym roku 52 mln!/ I to przy hypo-maniakalnych krzykach zachwytu, telewizji i fajerwerkach. A oddajemy po cichu i nie wolno o tym mówić!!! A tu proszę , o samego długu publicznego ponad 50 mld zł rocznei ,czyli ponad 136 mln dziennie!! Dalej, długi gmin i samorządów, firm i podmiotów gosp., gospodarstw domowych i os. fizycznych /hipoteczne, konsumpcyjne, karciane i para bankach typu Provident, Skok oraz tzw. chwilówki!! Suma, i z tego bardzo konserwatywne ostrożne 10% rocznie i podzielić przed 365 dni w roku!! Oprocentowanie zakumulowanego długu jest różne-od ok. 5% rocznei przey obligacjach /dług publ./ , przez 12-20% przy długu gmin oraz przedsiebiorstw, od 15%- 40% zadłużenia os. fiz. w bankach , do nawet 1000% rocznie przy chwilówkach.
  Dlatego te grosze z WOSP sa żałosne!!!! „

 47. dociekliwy, 14 sty 2015 o 8:00

  – Dlaczego spółka Mrówka Cała nie udostępniła dokumentacji, jak wynika z sentencji wyroku sądu w sprawie Matka Kurka kontra Jerzy Owsiak? – brzmiało pierwsze pytanie Rachonia.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/helsinska-fundacja-praw-czlowieka-zaniepokojona-wyrzuceniem-dziennikarza-tv-republika/n05f32

 48. info najnowsze, 2 gru 2015 o 14:03
 49. informator, 30 gru 2015 o 13:31
 50. iti, 7 sty 2016 o 10:13

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie