Inicjatywa Dąbrowska

Kategorie: Aktualności   | 30 listopada, 2015

herb DGOdwiedzili mnie ostatnio młodzi mieszkańcy naszego miasta, kol. kol. Szymon Rusnarczyk oraz Piotr Ślusarczyk.  Młodzież nie skażona radykalizmem lewicowego socjalizmu (komunizmu) to przyszłość Dąbrowy Górniczej, ale pod warunkiem, że uda się ich tutaj zatrzymać przed ewentualną migracją, konkretnie wyjazdem z Polski. Tych dwóch młodych ludzi przyszło do mnie, aby opowiedzieć o swoich wizjach na Nasze Miasto – Dąbrowę Górniczą. Swoimi pomysłami zarazili oni innych młodych i zaangażowanych dąbrowian i tak właśnie powstała „Inicjatywa Dąbrowska”.

inicjatywa-dąbrowska-2Inicjatywa Dąbrowska, czyli Dąbrowianie dla miasta. Jest to grupa młodych ludzi, którzy kochają swoje miasto i chcą swoimi działaniami wspierać ideę lokalnego patriotyzmu. Skupiają się na promocji Dąbrowy Górniczej i działaniach na jej rzecz w jak największym stopniu oraz na jak najbardziej szeroką skalę! Poza tym, że to miasto jest ich domem, jest też czymś w rodzaju pasji, czymś co fascynuje i zmusza do myślenia o zmianach – zmianach na lepsze. Zmianach przyszłościowych i konsekwentnie realizowanych!, nie koniecznie w kierunku lewicowego rozdawnictwa cudzej własności. „Inicjatywę Dąbrowską” tworzą młodzi Dąbrowianie o najróżniejszych poglądach, zainteresowaniach i osobowościach, jednak łączy ich jedno, o czym wspomniałem już wcześniej – miłość do swojego rodzimego miasta.

12285581_719988444800809_45290500_nWłaściwie to wszystkie nasze zainteresowania staramy się połączyć z myślą o naszym mieście – mówi Szymon Rusnarczyk, jeden z reprezentantów „Inicjatywy…”, po czym dodaje:

– Zaczęliśmy od prowadzenia stron na portalach społecznościowych, stron bezpośrednio związanych z Dąbrową Górniczą. Każdy z nas ma inne zainteresowania, więc mówimy o naszym mieście z różnych perspektyw:

– przyszłościowej jak „Cały Świat w Dąbrowie Górniczej”

– historycznej jak „Opuszczone Zagłębie” oraz „Dąbrowa budynkami pisana”

– młodzieżowej jak „Memy Zagłębia Dąbrowskiego” oraz profil w serwisie Snapchat „DABROWAGORNICZA”.

12319809_719988448134142_1137260334_nUmieszczamy także w Dąbrowie Górniczej miejsce akcji powieści „Pan Stone” którą tworzy jeden z naszych aktywistów. Nie spodziewaliśmy się, że potrzeba czytania takich treści jak nasze jest w naszym mieście tak ogromna, dopóki nie przekonaliśmy się o tym na własnej skórze. Na podstawie reakcji pod zdjęciami czy innymi wpisami możemy ocenić, czego tak naprawdę potrzebują mieszkańcy. Każdego tygodnia Dąbrowianie piszą do nas, prosząc o wsparcie w realizacji ich pomysłów, a także dzielą się z nami materiałami do posłania w sieć.

– Mimo iż działamy w świecie rzeczywistym, nasze działania w ogromnej części opierają się na aktywizacji w internecie. Nasze posty i wpisy przegląda ponad 40 000 tysięcy mieszkańców naszego miasta, więc to całkiem dobry sposób na kontakt ze społecznością Dąbrowy Górniczej – mówi Piotr Ślusarczyk.

– Chcemy rozwijać się też poza internetem, mamy w planach utworzenie stowarzyszenia, które będzie realnie działać i współpracować z władzami miasta oraz jego mieszkańcami, bo w końcu wszystkim nam zależy na tym, aby nasze miasto rozwijało się i wzmacniało swoją pozycję na mapie Polski – dodaje kolega Szymon.

– Mamy zamiar wspierać kulturę, sztukę oraz wszystkie pasje Dąbrowian. Chcemy poruszyć nasz dom, by był idealnym miejscem rozwoju wszystkich, najróżniejszych talentów. Chcemy sprawić, by miasto stało się atrakcyjnym miejscem dla młodych oraz pięknym domem dla starszych. Dążymy do zmian. Jesteśmy głosem Dąbrowy! – kontynuuje Piotr.

No comments. Może poza życzeniami powodzenia.

Ps Dla wyjaśnienia nazwy „Inicjatywy…”, jest ona nazwą roboczą.

Komentarze

5 komentarzy do “Inicjatywa Dąbrowska”

 1. Marta, 30 lis 2015 o 8:06

  Każda inicjatywa dążąca do zmian w Dąbrowie Górniczej jest dobra.

 2. Kazimierz Jasionek, 30 lis 2015 o 14:42

  Głosu mieszkańców rządząca czerwona sitwa W DG nigdy nie chciała słuchać. Dla takich zawsze się tylko liczył interes ich samych, ile z tego da się się wyciągnąć i zaspokoić własne niespotykane apetyty !!!! Jak można zaufać takim cwaniaczkom, dla których mieszkańcy oznaczają tylko dojne krowy !!!!!

 3. Sebalex, 30 lis 2015 o 22:54

  wszystko fajnie tylko grupa mieszkańców Dąbrowy Górniczej o tej nazwie już istnieje i spotykamy się od ponad pół roku

 4. Grzegorz Jaszczura, 1 gru 2015 o 8:01

  Sebalex: Mam nadzieję,że nazwa nie stanie się problemem. Wpis powstał zanim Koledzy dowiedzieli się o innej grupie o tej samej nazwie. I ja zresztą też.

 5. jweoaj, 1 gru 2015 o 10:20

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie