119. rocznica I LO im. W. Łukasińskiego

Kategorie: Aktualności   | 15 października, 2019

Miałem przyjemność uczestniczyć 11.10.2019 r. w uroczystej akademii z okazji 119. rocznicy istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Tradycyjnie Święto Naszej Szkoły było połączone z uroczystością składania przysięgi przez uczniów i uczennice klas pierwszych. A było ich w tym roku wyjątkowo dużo, bo klas pierwszych jest aż 10, a pierwszoklasistów ponad 330.

Oczywiście odśpiewano hymn Polski i odbyła się część artystyczna. Obecny był m.in. Prezydent Miasta, absolwent I LO im. W. Łukasińskiego, Kol. Marcin Bazylak. Część polityczną pominę, bo przecież dzisiaj już po wyborach 🙂 .

Ale wspomnę jeszcze, że jako przedstawiciel Stowarzyszenia Absolwentów I Licem Ogólnokształcącego im. W. Łukasińskiego przedstawiłem nowego Prezesa stowarzyszenia Kol. Monikę Ćwiklińską.

Następną liczbą naturalną po 119 jest 120, dlatego za rok obchody rocznicowe będą UROCZYSTE! Przy okazji obecnej uroczystości Pani Dyrektor Beata Bończak przedstawiła info o powstaniu Komitetu Organizacyjnego obchodów jubileuszu 120-lecia istnienia Naszej Szkoły. W skład komitetu weszli przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów, Dyrekcji Szkoły oraz absolwenci I LO im. w. Łukasińskiego.

Kończę mottem, które propaguję od wielu lat:

Drogie Koleżanki i Koledzy

Pamiętajcie! Że tylko ludzie wykształceni są wolni!!!

Komentarze

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie