122. rocznica I LO im. Łukasińskiego

Kategorie: Aktualności   | 4 listopada, 2022

Kolejna rocznica powstania I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Jak co roku odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyłem, jako Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów tegoż liceum. W imieniu stowarzyszenia życzenia złożyła licznym pierwszakom oraz nauczycielom liceum Prezes Stowarzyszenia Monika Ćwiklińska.

Szanowne Grono Pedagogiczne i Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  w Dąbrowie Górniczej

Z okazji tak ważnej uroczystości jubileuszowej

– 122 rocznicy powstania naszej szkoły –

jako, przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów, dziękując za zaproszenie Dyrekcji Liceum, pragniemy podzielić się z Wami uczuciem dumy i radości, że Nasza Szkoła  osiąga wysoki poziom nauczania, krzewiąc miłość do wiedzy i ludzi.

Gratulujemy Dyrekcji i Szanownemu Gronu Pedagogicznemu dotychczasowych osiągnięć na tym polu i życzymy, by zawsze właśnie ta Szkoła cieszyła się szacunkiem i uznaniem środowiska.

Jednocześnie życzymy wszystkim uczniom nie tylko jak najlepszych wyników w nauce, ale także zadowolenia z tego, że staniecie się absolwentami także Naszego Liceum.

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Pamiętajcie! Że tylko ludzie wykształceni są wolni!

Prezes Stowarzyszenia Absolwentów

Monika Ćwiklińska

Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów

Grzegorz Jaszczura

Cała uroczystość była krótka (rok temu jednak była to uroczystość wręcz hybrydowa, zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=58149#more-58149). Ale oczywiście nie zabrakło hymnu państwowego oraz ślubowania pierwszoroczniaków. Uczniowie starszych klas przedstawili także krótką część artystyczną. Całości przyświecało hasło: 2022 rokiem romantyzmu polskiego.

Zainteresowanie naszym liceum było w tym roku, w okresie rekrutacji olbrzymie. Dlatego jest aż 6 klas pierwszych po 34 uczniów. W sumie w I LO uczy się ok. 650 uczniów.

Przekazałem wszystkim informację od stowarzyszenia, że planowy zjazd absolwentów Naszego Liceum odbędzie się prawdopodobnie dopiero w 2025 r., w 125-rocznicę powstania szkoły. Niestety pandemia rozpoczęte już przygotowania do zjazdu w 2020 r. wstrzymała. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=51953#more-51953.

Komentarze

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie