Marszałek Województwa „odpowiada”

Kategorie: Aktualności   | 2 sierpnia, 2022

Zdecydowanie po zapoznaniu się z odpowiedzią Marszałka Województwa na moje pismo-skargę (zobacz tekst: skarga do Marszałka Województwa ponownie) Szanowny Czytelnik przyzna mi rację, że słowo „odpowiada”, jakie użyłem w tytule musi być w cudzysłowie. Bardzo źle świadczy to o tzw. władzy (w tym wypadku samorządowej), za to można bronić tezy, że układ trzyma się dobrze.

Zadałem Panu Marszałkowi 5 pytań. W odpowiedzi otrzymałem 3 strony druku. Jak się dobrze w nią wgłębić, to można się ze dwóch odpowiedzi dopatrzeć. Niestety w tematach, które niewątpliwie są niezmiernie ważne dla Mieszkańców Dąbrowy Górniczej, zresztą z różnych względów: zdrowotnych, ekologicznych, własnościowych czy finansowych w kontekście budżetu Gminy, nawet nie raczył on otrzeć się o problem. Kogo powinien Marszałek Województwa bronić? Mieszkańców?, a może prywatnego przedsiębiorcę, hołubionego przez każdą władzę w Polsce od czasu tzw. prywatyzacji Huty Katowice? Tym bardziej, że lokalna władza samorządowa z prezydentem miasta także nie dostrzega problemów, o których przecież ją informowałem. Nawet w przypadku podnajmu działek doszło do nałożenia symbolicznej i nie pokrywającej całości strat budżetu miasta kary za bezumowne korzystanie z części gruntu Gminy oraz korekty powierzchni działek. Winni tego nie tylko nie ponoszą konsekwencji złego dla budżetu Gminy działania, ale wręcz awansują. Zobacz: hałda odpadów – jest kara!. Bez mojej interwencji oczywiście Gmina ponosiłaby jeszcze większa stratę i to permanentnie!

Zobacz zresztą całość: hałda – vademecum.

W tej sytuacji wystosuję kolejne pismo do Pana Marszałka w najbliższym czasie z moimi wątpliwościami i dopytaniami. Wydaje się to nieodzowne dla dobra Mieszkańców (wyborców) Naszego Miasta!

Szczególnie w kontekście ustaleń kontroli WIOŚ w Katowicach w sprawie dziwnego przemieszczania się odpadów w obszarze Naszego Miasta, może to spowodować zaburzenia i zawirowania w układzie. Oby.

Zobacz przykładowo:

składowisko odpadów – al. Zagłębia Dąbrowskiego,

tor motocrossowy – interpelacja 18.05.2022 r..

Ps Zakończmy aforyzmem Waldemara Łysiaka:

Czemu tak wielu ludzi sprawia wrażenie

jakby ciężko pracowali,

żeby wrócić na drzewo?

Komentarze

3 komentarze do “Marszałek Województwa „odpowiada””

  1. e-Ewa, 2 sie 2022 o 11:47

    Wielcy politycy PISu powinni się zastanowić komu służą: mieszkańcom czy układowi?

  2. mieszkaniec, 2 sie 2022 o 13:05

    układ od zawsze trzyma sie mocno!!

  3. andlore, 2 sie 2022 o 20:28

    Nie dziwi mnie odpowiedź marszałka województwa. Swego czasu poproszony o udzielenie wsparcia akcji ratowania ząbkowickiego dworca, raczył wyrazić: >>głęboką nadzieję, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców Dąbrowy Górniczej dworzec w Ząbkowicach nie podzieli losu innego dąbrowskiego dworca – w Strzemieszycach<<. Równie głęboką, a może nawet głębszą nadzieję mogłaby wyrazić osoba sprzątająca biuro tego dygnitarza, którego wysokie apanaże finansują podatnicy. Żenada…

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie