20151020_193538Kontynuując opis sesji Rady Miejskiej z dnia 28.10.2015 r. przedstawię teraz kolejną moją interpelację do Pana Prezydenta Zb. Podrazy (Zjednoczona Lewica SLD). Jakby nie patrzeć reprezentującego lokalnego koalicjanta jeszcze (na szczęście już niedługo) koalicji rządzącej (tak nieudolnie) przez ostatnich 8 lat Polską, czyli POPSL. Poruszyłem w niej problem, który podejrzewam, że zarówno Rząd Polski, jak i w terenie jego sojusznicy załatwiają ponad głowami Polaków. Niestety utrata suwerenności poprzez przystąpienie do Unii Europejskiej i Traktat Lizboński ubezwłasnowolniła nas jako Naród Polski w znacznym stopniu. Zobacz.

20151101_164845Chodzi mianowicie o uchodźców. Oczywiście w interpelacji przedstawiłem problem w szerszym i pełnym ujęciu (choćby w sensie ostatniego miejsca pobytu, ewentualnie przyjmowanych uchodźców), jednakże w odniesieniu lokalnym, czyli dotyczącym Gminy Dąbrowa Górnicza:

INTERPELACJA  DO PANA PREZYDENTA

12141731_543956562422286_8721662838090727400_nSzanowny Panie Prezydencie, w związku z m.in. stanowiskiem Polskiego Rządu (Rady Ministrów), a także krążącym okólnikiem (zapytaniem) wojewody naszego województwa w podobnym temacie, proszę o przedstawienie Pana stanowiska w następujących sprawach:

– jakie jest stanowisko gminy Dąbrowa Górnicza w sprawie przyjmowania uchodźców:

a) uchodźców z terenu innych państw Unii Europejskiej?

b) uchodźców ekonomicznych, politycznych, z obszarów na świecie objętych działaniami wojennymi?

c) uchodźców z państw spoza Unii Europejskiej? (w tym wypadku chodzi mi, jakie jest stanowisko gminy Dąbrowa Górnicza w sprawie przyjmowania polskich repatriantów z krajów postsowieckich)

– w jaki sposób będzie podejmowana decyzja w tej sprawie?

– czy będzie ona podejmowana w formie uchwały Rady Miejskiej?

– czy będzie to samodzielna decyzja prezydenta Miasta?

– czy będzie to zadanie delegowane przez Państwo (czy w takiej sytuacji przewiduje się wystąpienie na drogę sądową o odszkodowanie dla gminy?)?

węgryW przypadku gdyby podjęta została decyzja dotycząca przyjmowania uchodźców (np. ze względu na nadchodzącą zimę) proszę o  odpowiedź:

– jaką liczbę uchodźców jest w stanie przyjąć miasto?

– w jaki sposób Pan Prezydent zamierza zapewnić lokale dla uchodźców, kto będzie ponosił koszty opłaty za media w tych lokalach, czy uchodźcy będą dokwaterowywani do innych mieszkań?

– czy przewiduje się ulokowanie uchodźców w jednym miejscu (gdzie na terenie miasta, proszę o podanie miejsc)?

– w jaki sposób Pan Prezydent zamierza zagwarantować bezpieczeństwo mieszkańcom Miasta (ewentualne kradzieże, rozboje, pobicia, zamieszki i agresja ze strony uchodźców, potencjalne akty terroru)?

uchodźcy– czy przewiduje się przyjęcie kryteriów, kto w pierwszej kolejności miałby zostać przyjęty, np. czy będą to kobiety z dziećmi, rodziny, kryterium wykształcenia, wyznania czy tp.?

– jak będzie finansowany pobyt uchodźców na terenie miasta i w jakiej wysokości, i gdzie przewiduje się cięcia i przesunięcia budżetowe?

– w jaki sposób ma być zapewniona asymilacja uchodźców czy będzie uchodźcom zapewniona praca, dostęp do nauki, polityka zdrowotna i społeczna oraz kto poniesie za to wszystko koszty? (z tego co mi wiadomo, ewentualne dofinansowanie części kosztów z tzw. Unii Europejskiej będzie możliwe dopiero po 5 latach i to po udokumentowaniu pobytu uchodźcy w tym czasie)

– czy znane jest Panu stanowisko dąbrowskich parlamentarzystów w tej sprawie (czy wpłynęła jakaś korespondencja do Pana Prezydenta od nich, czy miały miejsce jakiekolwiek spotkania dotyczące sprawy, konkluzje i wnioski)?

Grzegorz Jaszczura

Muszę przyznać, że wstępna reakcja Pana Prezydenta Zb. Podrazy była zadziwiająca!!!, mianowicie próbował mnie odesłać do nowo tworzącego się rządu?! Tak jakby już jego (?) rząd – w końcu w Dąbrowie Górniczej koalicja SLD (Zjednoczonej Lewicy) z PO funkcjonuje w najlepsze (zresztą może w najgorsze, kwestia punktu siedzenia) – już nie był rządem?

int.2015.10.28-1int.2015.10.28-2

Komentarze

25 komentarzy do “Uchodźcy w Dąbrowie Górniczej? – interpelacja”

 1. Mieszkaniec, 2 lis 2015 o 12:37

  Panie Grzegorzu czy to prawda, że uchodźcy mają być kwaterowani w Ząbkowicach?

 2. info, 2 lis 2015 o 13:29
 3. info, 2 lis 2015 o 13:44
 4. Tomek, 2 lis 2015 o 20:08

  Mnie przez tych biednych ludzi to na FB zablokowali a więc cenzura jak w Chinach.

 5. dkmiotek, 2 lis 2015 o 22:08

  Osobiście nie mam nic do uchodźców. Tak po ludzku jako człowiek. Niestety dostrzegam również problem na polskiej płaszczyźnie w tej materii. Po pierwsze nie stać nas na ich pobyt. Nasze samorządy są zbyt zadłużone aby udźwignąć ten ciężar. Na północy Polski mamy nawet gminę zagrożoną likwidacją za długi. Po drugie pieniądze jakie otrzymają samorządy od państwa będą nieproporcjonalne mniejsze do poniesionych kosztów ich pobytu. Jest jeszcze aspekt polityczny. Cała sprawa wygląda tak jakby polskie Państwo miało ponosić konsekwencje błędów innych państw, odpowiednio USA za destabilizację Bliskiego Wschodu, i Niemiec za politykę multi-kulti. Pozostaje jeszcze problem nikłej asymilizacji muzułmanów w Europie. Niestety społeczności muzułmańskie grupują się w coś na wzór diaspory, pewnej zamkniętej grupy społecznej, która na dodatek próbuje narzucać innym swoje wzorce postępowania. Lepiej byłoby dla Polski by problem Syrii jak najszybciej został załatwiony, a ISIS zlikwidowane. Niestety tacy co by nie powiedzieć dyktatorzy jak Husajn, Kadafi, czy Asad, którzy u mnie wzbudzają pewien niesmak, są jednak mniej szkodliwym rozwiązaniem niż dżihadyści. ISIS stanowi według mnie jeszcze większe zagrożenie niż np. al-Qaida. Jak dzisiaj obserwuję stanowisko państwa w kwestii uchodźców to mam nieodparte wrażenie że państwo jest kompletnie nieprzygotowane w tej materii. Jedyne konstruktywne stanowisko w tej sprawie zajął polski kościół, który wyraził chęć przyjęcia po jednej rodzinie uchodźców do każdej parafii.

 6. Magda, 3 lis 2015 o 8:01

  Bardzo dobrze że poruszył Pan ten temat.

 7. Kazimierz Jasionek, 3 lis 2015 o 16:57

  Ciekawi mnie odpowiedź Zarazy jaką wymyśli on i jego nic nie warci zastępcy, w tej jakże ważnej kwestii. Myślę że się w niczym nie pomylę, gdy stwierdzę że nic mądrego i tak ci „mędrcy” nie wymyślą !!!! W odpowiedzi co najwyżej przeczytamy jak to ci mędrcy umieją zrobić siano ze słomy i takie inne ble, ble, ble !!!! Na całe szczęście czasy rządów tych cieniasów i kombinatorów już się kończą i dobrze, że nawet do świadomości tych leszczy już to dociera (Zaraza kieruje P. Grzegorza do nowo tworzonego rządu, by ten odpowiedział na te niewygodne i drażliwe zapytania). Widać że czasy czerwonej szarańczy zbliżają się szybkimi krokami do zasłużonej upadłości !!!!!

 8. informator-2, 6 lis 2015 o 8:32
 9. informator-2, 6 lis 2015 o 8:53
 10. Michał, 6 lis 2015 o 8:54

  Panie Podraza nie chcemy żadnych imigrantów islamskich w mieście!!!

 11. tak trzymać, 6 lis 2015 o 9:49
 12. tak trzymać, 6 lis 2015 o 11:26

  Oby nie było za póżno – skorzystajmy z mądrości Japończyków !!!

  Już wydano pozwolenie na budowę nowego meczetu w Warszawie.
  Należałoby teraz sprawić aby odpowiedzialni za wydanie pozwolenia na tę budowę w Warszawie odwiedzili Paryż, Sztokholm, Berlin, Londyn czy inne miasto europejskie gdzie meczety już powstały.
  Ludzie ci mogliby wtedy zobaczyć przyszłe skutki swoich decyzji. Prawdziwe getta muzułmańskie, sektory wydzielone tylko dla muzułmanów ze szkołami, sklepami, gdzie nawet policja nie ma dostępu.
  To może jednak niewiele pomoc, ponieważ nasi decydenci ogarnięci są amokiem muli-kulti i poprawności politycznej.
  Niestety jak w wielu innych przypadkach nie potrafią oni przewidzieć jakie będą skutki ich decyzji. Kolejny meczet w Warszawie otworzy drogę dla wielu innych w innych miastach Polski.
  • Meczet w Bohonikach
  • Meczet w Gdańsku (w budowie jest drugi)
  • Meczet w Kruszynianach
  • Meczet w Warszawie (w budowie jest także drugi warszawski meczet)
  • Meczet w Legnicy
  • Meczet w Białymstoku (drugi w budowie)
  • Meczet w Poznaniu
  • Meczet w Lublinie (?)
  • Meczet we Włodawie
  • Szereg domów modlitewnych w całej Polsce (ok. 50. – najwięcej na terenach wschodnich)
  Oczywiście pieniędzy na budowę nie zabraknie, pojawia się sponsorzy z Arabii, którzy chętnie taką inwestycję sfinansują.
  Należy również wiedzieć, że w miejscu w którym raz powstanie meczet zgodnie z wiarą Islamu, żadna inna budowla sakralna powstać nie może.
  Jeszcze nie jest chyba za późno, mam nadzieje że obywatele Warszawy mają coś do powiedzenia w tej kwestii, potrzebna jest inicjatywa obywatelska która zablokuje ten projekt. Natomiast wszyscy popierający budowę meczetu powinni zostać pouczeni i uświadomieni faktu swojej decyzji, albo po prostu pozbawieni możliwości działania na szkodę Polski poprzez wydawanie błędnych i zgubnych decyzji.
  Nie miałbym nic przeciwko budowie meczetu w Warszawie gdyby katolicy zamieszkujący Irak, Syrie czy Libie mogli wybudować tam Kościół kat., czyli za jeden Meczet w kraju katolickim jeden Kościół w kraju muzułmańskim.
  Wiem, że to nie jest możliwe. Ktokolwiek by zaproponował budowę Kościoła np. w Iraku natychmiast straci swoją głowę. W Polsce natomiast w imię demokracji i multi-culti czy tzw. równości zgadzamy się na najbardziej niedorzeczne czy nawet idiotyczne pomysły skutkujące w pozwalającej przewidzieć się przyszłości katastrofą.
  Musimy sobie wszyscy zdać sprawę, że nic nie jest nam dane na zawsze i musimy walczyć o zachowanie swoich tradycji, swojej religii i stylu życia do którego przywykliśmy i w jakim nas wychowano.
  Należy dzisiaj – teraz powiedzieć NIE dla islamizacji w Polsce, bo jutro zapewne będzie za późno.

  Przypomina mi się wiedza sprzed kilku lat: dlaczego w Japonii nie mają problemów z muzułmanami? Zresztą podobnie postępuje w praktyce Korea Południowa, chociaż prawnie nie ma zakazów (ustawodawstwo jest wzorowane na amerykańskim). Japonia jest zdumiewającym krajem, chroniącym swoje tradycje i fundamenty. Dlatego stosują wszelkie możliwe prawne i socjalne formy walki z rozprzestrzenianiem obcych dla nich religii. Nikt i nigdy na pewno nie czytał w Internecie lub gazecie, że jakiś arabski szejk odwiedził Japonię. Spróbujcie sobie przypomnieć. W porządku, nie próbujcie, nie było takiego. A oto dlaczego:

  Muzułmanin nigdy nie otrzyma w Japonii obywatelstwa. Japonia jest jedynym krajem, który nie przyznaje muzułmanom obywatelstwa. Bezwzględnie. Prawo jest prawem.
  Muzułmanie nie mają prawa ciągle znajdować się na terytorium Japonii (prawa do pobytu stałego, tłumaczenie dosłowne)
  Próba szerzenia islamu jest przestępstwem. Za to można iść do więzienia i to na długo.
  W Japonii nie znajdziemy ani jednej szkoły, w której uczą arabskiego (co nie jest do końca pewne, bowiem są japońscy profesorowie arabiści, więc powinny być instytuty arabistyki na uniwersytetach – chyba, że nauki pobierają na uczelniach zagranicznych, np. w USA).
  Koran jest księga zakazaną. Nie można jej importować. Dostępna jest tylko „adaptowana” wersja po japońsku (jak rozumiem japońskie tłumaczenie?).
  Wypełnianie obrzędów jest dozwolone tylko w zamkniętych pomieszczeniach. W przypadku, jeśli rytuały zobaczą zwyczajni Japończycy, muzułmaninowi grozi więzienie.
  Rozmowy publiczne po arabsku są surowo zabronione.
  Japonia praktycznie nie posiada ani jednej ambasady w krajach arabskich.
  Islam w Japonii wyznaje 0,12% Japończyków.
  Muzułmanin przyjechawszy do pracy w Japonii ma prawo pracować TYLKO w firmach zagranicznych, tj. japońskie firmy nie przyjmują do pracy osób wyznających Islam.
  Wizy do Japonii przyznają muzułmanom bardzo rzadko. Nawet znamienici lekarze czy naukowcy wyznający Islam nie mogą dostać wizy do Japonii.
  W umowach pracowniczych często jest zaznaczone, że pracodawca ma prawo bez wyjaśnień zwolnić pracownika, jeśli dowie się o jego muzułmańskiej wierze.
  Muzułmanom zakazuje się wynajmować domy w Japonii, nie mówiąc już o kupnie na własność.
  Tłumaczeniem technicznej dokumentacji z japońskiego dla arabskich klientów zajmują się niejapońskie firmy.
  Wobec muzułmanów odnoszą się jak wobec wyrzutków. Jeśli ktoś w okolicy jest muzułmaninem, wobec niego całe otoczenie będzie odnosić się jak wobec przestępcy.
  O otwarciu muzułmańskich szkół nawet nie może być mowy.
  Japonia nie akceptuje praw szariatu. Urzędowo!
  Japonka będąca w związku z muzułmaninem, zostaje uznana za winną i staje się wyrzutkiem społeczeństwa.

 13. net, 8 lis 2015 o 19:34

  Uchodźcy w Niemczech, i nie tylko:

  https://www.youtube.com/watch?v=5wrEK2vWPKI

 14. roter, 8 lis 2015 o 19:43
 15. roter, 8 lis 2015 o 19:43
 16. JFK, 8 lis 2015 o 21:35
 17. JFK, 8 lis 2015 o 21:36
 18. JFK, 8 lis 2015 o 21:48
 19. zgoda, 13 lis 2015 o 8:54
 20. Grzegorz Jaszczura, 13 lis 2015 o 9:28

  do zgody: w kwestii formalnej nie mam wciąż żadnej odpowiedzi od Pana Prezydenta Podrazy.
  Co do artykułu to dziwne że piszą o Dąbrowie Górniczej jako mieście na śląsku, mam nadzieję, że info też jest kłamliwe.

 21. gibon, 14 lis 2015 o 16:12
 22. bet, 15 lis 2015 o 3:39
 23. bet, 15 lis 2015 o 13:31
 24. iti, 15 lis 2015 o 20:14

  A tu takie boom w Paryżu. Bardzo na czasie zapytania Panie Grzegorzu.

 25. Radio Maryja, 22 lis 2015 o 19:57

  Reportaż: „Zginiecie jak wszyscy niewierni”
  https://www.youtube.com/watch?v=TFRHZMH6yts

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie