Wyborami do jednostki pomocniczej, konkretnie Rady Dzielnicy Ząbkowice, zawsze się interesowałem. Powodem była, dziwna niechęć skrajnie lewicowej władzy w mieście do tego, żeby ta największa dzielnica tzw. terenów zielonych choć trochę się samorządziła. Jeszcze w poprzedniej kadencji Ząbkowice, bądź co bądź, kiedyś oddzielne miasto, wchłonięte swego czasu przez Dąbrowę Górniczą (1975 r.), nie miało nawet swojego radnego w Radzie Miasta. Radnym, wybranym ponoć demokratycznie, brakowało jakoś chęci do rozszerzenia tej demokracji na mniejsze jednostki. Przypominało to trochę lewicowe media i pseudotoleracyjnych polityków z UE, którzy demokrację szanują tylko wtedy, gdy oni wygrają. Gdy jak na Węgrzech wygrywają ci, którzy odnoszą się do Boga, a nie do lewactwa to już wtedy wg nich nie ma tam demokracji. Prawda jest dokładnie przeciwna, to oni są nietolerancyjni i niedemokratyczni! Jeszcze k’woli historycznej pamięci, z radnych, którzy w poprzedniej kadencji najbardziej protestowali, np. przeciwko zmniejszeniu progu wyborczego w wyborach do jednostek pomocniczych, należy wspomnieć szczególnie panie: K. Szaniawską (skrajna lewica SLD), H. Koziak i M. Trzewiczek.

Wracając do dnia dzisiejszego. 17 czerwca odbędą się wybory do Rady Dzielnicy Ząbkowice. Chciałbym Szanownym Czytelnikom przedstawić Dawida Kmiotka, kandydata w tychże wyborach.

Ma 33 lata. Jest od dziecka mieszkańcem centrum Ząbkowic. Posiada wykształcenie wyższe, zdobyte na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ponadto ukończył tamże studia podyplomowe: zarządzanie przedsiębiorstwami. Jest specjalistą ds. projektów unijnych Urzędu Marszałkowskiego. Lokalnie jest członkiem-współzałożycielem Towarzystwa Przyjaciół Ząbkowic. Współzakładał także Towarzystwo Przyjaciół Zagłębia. Był radnym minionej kadencji Rady Dzielnicy Ząbkowice.

Niewątpliwie, to przykład jednego z najbardziej aktywnych działaczy ząbkowickich!

To także dzięki niemu podjęty został na nowo temat budowy obwodnicy Ząbkowic. Możliwe było to dzięki współpracy ww. radnego dzielnicy z mieszkańcami, lokalną prasą, radiem i telewizją: http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/artykul/378668,zdesperowani-mieszkancy-zabkowic-chca-obwodnicy,id,t.html, http://www.tvs.pl/10583,niebezpieczna_droga.html, http://www.radio.katowice.pl/index.php?id=305&tx_ttnews%5BpS%5D=1306313610&tx_ttnews%5Btt_news%5D=14896&tx_ttnews%5BbackPid%5D=374&cHash=f0f4626748.

Dzisiaj wiadomo, że działania te nie poszły na marne, gdyż w UM trwają prace nad budową wspomnianej drogi: http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/artykul/1258097,obwodnica-dabrowy-gorniczej-powstanie-dojazd-do-tucznawy-za,id,t.html, drogi której budowę udało się wymóc na władzach miasta, m.in. dzięki działaniom takich ludzi jak Dawid Kmiotek.

Komunikacja to swego rodzaju jego „konik” i jedna z głównych osi aktywności społecznej. Jedną z takich inicjatyw były działania na rzecz połączenia Ząbkowic linią autobusową z Katowicami za pomocą linii 801: http://www.zaglebie.info/dabrowa-gornicza,linia-801-nie-zostanie-na-razie-przedluzona-do-zabkowic,10524. Inicjatywa ta jak do tej pory nie doczekała się realizacji, ale jak ostatnio rozmawiałem z kol. Dawidem to wspomniał mi o dalszej konieczności działań w tym kierunku.

Dzięki działaniom radnego D. Kmiotka udało się również wymusić na firmie Play odstąpienie od dalszych działań na rzecz budowy masztu przekaźnikowego pomiędzy zabudowaniami domów jednorodzinnych przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Ząbkowicach. To bardzo dobry przykład współpracy z mediami, tym razem z telewizją ze Śląska, tj. TVS.

Kolejnym, jakże ważnym tematem podjętym przez radnego był temat rozszerzenia stref biletowych biletu aglomeracyjnego o Ząbkowice. Temat ten jest co jakiś czas kontynuowany, m.in. przez Towarzystwo Przyjaciół Ząbkowic. Gdyby te zamierzenia zostały zrealizowane, mieszkańcy Ząbkowic mogliby podróżować w głąb konurbacji, płacąc o około 1/3 mniej niż dotychczas.

Oprócz tematyki lokalnej, tyczącej się stricte Ząbkowic D. Kmiotek zajmował się także obszarem całego Zagłębia. Wspólnie z moją skromną osobą mocno akcentujemy problemy regionalizmu Zagłębia Dąbrowskiego. Wspólnie opracowaliśmy naszą koncepcję rozwoju metropolitarnego regionu: http://www.sosnowiec.info.pl/informacje/dabrowa-gornicza/metropolia-%E2%80%9Ezaglebie%E2%80%9D,1,4,18542, zobacz także http://grzegorzjaszczura.pl/?p=6385 .

Rozwinęliśmy również koncepcję autorstwa portalu www.pasazer.com połączenia kolejowego na lotnisko w Pyrzowicach, czyli na terenie Zagłębia Dąbrowskiego, gdzie centralną stacją kolejową miały być właśnie Ząbkowice: http://www.sosnowiec.info.pl/informacje/dabrowa-gornicza/zaglebie-odstawione-na-boczny-tor,1,4,15521. Temat budowy dużej stacji kolejowej dla miasta Dąbrowa Górnicza w oparciu o Ząbkowice od czasu do czasu przewija się na łamach prasy. Taką koncepcję również i my wspólnie zaprezentowaliśmy na moim blogu: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=15188.

W czasie trwania Mistrzostw Europy w piłce nożnej należy też wspomnieć o pozytywnym zainteresowaniu jakie przejawił kol. Dawid, zagorzały kibic Zagłębia Sosnowiec, w temacie stadionów piłkarskich w mieście i całym Zagłębiu Dąbrowskim. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=5700, http://grzegorzjaszczura.pl/?p=6205, a także http://grzegorzjaszczura.pl/?p=12392.

Osobiście uważam że im więcej takich ludzi w polityce lokalnej jak Dawid Kmiotek, to więcej korzyści dla nas wszystkich. Już przyzwyczailiśmy się do różnych „obiboków” z otoczenia prezydenta i jego doradcy (doradców), którzy niczego pożytecznego nie wnoszą dla nas – mieszkańców. Ze strony tzw. opozycji prezydenckiej, niestety również nic pożytecznego nie płynie. Dlatego więc może warto postawić na tych, którzy są najbliżej nas. Już 17 czerwca mieszkańcy Ząbkowic będą mieli okazję o tym zadecydować.

P.s. Szerszy opis sesji, jeszcze z 26.02.2008 roku, kiedy doszło do mojego starcia z pseudodemokratycznymi lewicowymi radnymi na sesji Rady Miasta znajdziesz Drogi Czytelniku tutaj.

Ps. ps. Jeszcze kilka pism, potwierdzających działania Dawida Kmiotka:

Komentarze

36 komentarzy do “Dawid Kmiotek – kandydat do Rady Dzielnicy”

 1. AG, 11 cze 2012 o 18:10

  I bardzo dobrze. Niech trochę więcej młodych idzie do polityki, a nie żeby stare capy tam siedziały i nic nie robiły.

 2. Gryf, 11 cze 2012 o 18:34

  Co prawda, to prawda. Jeżeli Dawid zrobił tyle bez żadnej diety radnego, to jak wyglądają te nieroby z Rady Miasta, co dostają 2 500 złotych za nic nie robienie!!!

 3. Mirek, 11 cze 2012 o 22:50

  Dlaczego nie ma nigdzie informacji o tych wyborach? Dlaczego Urząd Miasta na swojej stronie internetowej nie podaje ani jednej wzmianki o tym że są jakiekolwiek wybory.

 4. xxx, 12 cze 2012 o 6:32

  Były karabinek Stachowicza…

 5. iti, 12 cze 2012 o 7:32

  Brak opozycji w Radzie Miasta robi swoje. Komuna rośnie w siłę. A inwestycje pod ziemią. Zobacz rozkopane drogi w Strzemieszycach.

 6. ObserwatorDG, 12 cze 2012 o 8:05

  No brawo, „kolega” Dawid Kmiotek. Wierny giermek Pana Jaszczury. Panie Grzegorzu, promuje Pan takiego ( jak sam Pan to ujął ) lewackiego kandydata z Platformy?

  Dla ścisłości, Pan Dawid jest tak samo robotny jak P. Jaszczura. Nie robią nic, tylko piszą te swoje głupoty na stronie i myślą że zmienią świat. Uczynki P. Jaszczury zweryfikowali wyborcy podczas wyborów w 2010. Więc proszę – nie wierzcie w te farmazony i bujdy.

 7. W. Antosik, 12 cze 2012 o 10:18

  kolego ObserwatorzeDG: z przykrością muszę przyznać, że koledze okulista by się przydał. Ja rozumiem zawiść, zazdrość kolegę roznosi. Jak ktoś coś pożytecznego robi to nagle jest lewakiem, nierobem, czy czymkolwiek innym. A co kolega ObserwatorDG pożytecznego zrobił dla tego miasta ?

 8. były platfus, 12 cze 2012 o 10:22

  Przecież w DG nie ma już PO, bo ją rozwiązali. Masz kolego mocno nieświeże informacje

 9. obserwatorDG, 12 cze 2012 o 11:50

  Tak, tak najprosciej jest pisać o zazdrości jak się jest na poziomie szkoły podstawowej. Ciekaw jestem gdzie fizycznie można podziwiać ta tytaniczna pracę tych Panów? ( pisanie co by zrobili jak by mogli się nie liczy ) Znam informacje nt dąbrowskiej PO ale trochę rozumu wystarczy by wiedzieć że członkowie dalej są członkami gdyż rozwiązanie pojedynczych struktur nie oznacza zakończenia członkostwa. D. Kmiotek jest członkiem PO RP a nie PO DG.

 10. W. Antosik, 12 cze 2012 o 12:22

  ObserwatoezeDG ja nie pytałem o to jak jest obecnie w PO, tylko pytałem Cię o to co ty zrobiłeś dla tego miasta. Czekam, masz okazję się popisać.

 11. ObserwatorDG, 12 cze 2012 o 13:42

  Widzę że zrozumienie 2 oddzielnych tabelek stanowi problem więc wyjaśnię. Pierwsza część moje odpowiedzi odnosiła się do Pana/Pani Antosik a druga część ( od słowa „znam” ) do ” były platfus ”

  Co zrobiłem dla Dąbrowy, niech będzie że nic, jedno wielkie NIC. Może nawet nie jestem Dąbrowianinem… kto wie? Ale ja nie pisze bzdur co by było gdybym mógł to zrobić ale nie zrobię bo nie mogę. Nie przedstawiam swoich wyimaginowanych poglądów na stronie internetowej Pana w którego dąbrowskiej partii jest 6 osób a startując z listy PO czyli partii która w 2010 miała największe poparcie otrzymał ciut ponad 100 głosów.

 12. M, 12 cze 2012 o 13:57

  Dave trzymamy kciuki i obyście ten próg wyborczy 20% przekroczyli, bo z tym może być problem

 13. Sympatia, 12 cze 2012 o 14:47

  Panie Grzegorzu samo to, że ktoś wysila się żeby pisać paszkwile świadczy, że robi Pan doskonałą robotę na blogu. Tak trzymać! Pozdrawiam serdecznie!

 14. Rose, 12 cze 2012 o 15:49

  ObserwatorDG to niestety taki typowy wsiowy filozof. Dużo gada, a nic nie robi. To przykre. Ale cóż krytykować to każdy potrafi. Życzę Panu Dawidowi sukcesów. Pozdrawiam.

 15. Fox Reduta, 12 cze 2012 o 16:35

  ObserwatorzeDG skoro dla miasta zrobiliście (cyt.) „jedno wielkie NIC” to może teraz najwyższy czas wziąść się do roboty. Zamiast przed kompem siedzieć i dłubać w nosie to może czymś pożytecznym by się kolega wreszcie wykazal.

 16. Gienek, 12 cze 2012 o 19:24

  Zawsze uważałem, że wojujący ateiści są nie do końca zrównoważeni psychicznie.

 17. Magda, 13 cze 2012 o 10:21

  Zawiść ludzi nie zna granic.

 18. Obywatel Świata, 13 cze 2012 o 11:36

  Na tym polega między innymi demokracja że krytykuje się lub chwali polityków, samorządowców. Dobry się wybroni swoimi uczynkami. Słaby nie ma żadnych osiągnięć pozostaje mu tokować. Ja wiem tylko tyle że Dąbrowa wygląda jak wsiowa pipidówka a nie 130 tysięczne w dodatku bardzo bogate miasto. Przeżarliscie te podatki z huty na swoje pensje i rozdali kolesiom z z firm, złodziejestwo i kolesiostwo tym stoi DG.

 19. informator-2, 13 cze 2012 o 11:45
 20. Majka, 13 cze 2012 o 18:33

  Może być problem w Ząbkowicach z frekwencją. Tam ludzie nigdy nie chodzą na wybory

 21. Chuck, 14 cze 2012 o 20:47

  Cała krytyka kolegi „ObserwatorDG” jest dla mnie całkowice niezrozumiała. Poddaje On krytyce ludzi którzy są oddani idei i z wiarą próbują czynić to co należy – w tym wyniszczonym przez pseudolewicę mieście. Co z tego, że w Kole NP spotkało się kilka osób? Liczy się przecież jakość a nie ilość. Co do ilości to jakoś tak „uważny” „obserwator” nie widzi, że mnóstwo bezideowych kolesi spod sztandaru SLD (co tacy panowie jak: Lipczyk, Podraza, Bazylak, Drygała, Orpych, Matylewicz mają wspólnego z lewicą i jej ideami?? niektórzy z nich jedynie tylko rodziców spod znaku PZPR którzy ich w mieście ustawili!)Wielu z w/w nie ma żadnych kwalifikacji i np. w baaaardzo młodym wieku z przedstawicieli „Frito Lay” awansowali na naczelników w Magistracie – typowy „amerykański sen”??!! Proszę „Obserwatorze” zwracać uwagę tym którzy postępują źle i nieetycznie a nie sądzić i szydzić z tych – którzy pomimo trudności i trudnych czasów dla ludzi
  z wartościami i zasadami idą pod prąd i się tego nie wstydzą. Pozdrawiam i życzę szerszej perspektywy obserwacji – proszę także spojrzeć na „lewą” stronę dąbrowskiego życia politycznego i zastanowić się dlaczego tam działają tak sprawnie i prospołecznie, że ociera się to momentami o prokuraturę.

 22. Max, 15 cze 2012 o 15:10

  Kierował kampanią senatora Meresa to się go teraz komuszki boją jak ognia

 23. Mieszkaniec, 15 cze 2012 o 16:05

  A senator Meres ile lat w był w PZPR? Chyba dłużej od Podrazy!

 24. Szymon, 15 cze 2012 o 18:05

  Jeden z głównych adwersarzy Stachowicza. Już kilka razy dał popalić Krisowi

 25. Max, 16 cze 2012 o 13:43

  A kto wtedy nie był w PZPR ?

 26. Mieszkaniec, 16 cze 2012 o 16:12

  Ci co nie służyli komunistom nie byli w PZPR. Przykładowo ja.

 27. K Jasionek, 17 cze 2012 o 14:03

  Co się tyczy głupawych wywodów przesączonego czerwonymi ideałami komucha ObserwatorDG to można się tylko zastanowić, czy taki upośledzony już się urodziłeś, czy też komusze układy w których z pewnością jesteś umaczany tak zwichnęło twoją psychiką. Wiadomo jest każdemu, że skoro czerpie się nieuzasadnione profity z tego, że należy się do grupy trzymającej władze, to wszystko co by zagrażało tym zas….nym układom jest dla takiego oszczercy be. I tak w/g mojego skromnego rozumowanie jest właśnie z tobą (specjalnie piszę z małej litery bo na dużą nie zasługujesz sługusie)

 28. Apacz, 17 cze 2012 o 20:35

  Już po Radzie Dzielnicy, zabrakło frekwencji. A tym samym jest to koniec duetu Kępa-Bobrowski

 29. IQ, 17 cze 2012 o 23:19

  Czyli klops. Polityczna porażka Panów Bobrowskiego i Kępy, że nie potrafili zachęcić zaledwie 20 % mieszkanców do pójścia do urn. Jeżeli frekwencja w wyborach nie może przekroczyć 20 % to nie ma sensu tworzyć takich organów jak rady osiedli, bo były by wtedy nie reprezentatywne.

 30. Max, 18 cze 2012 o 8:39

  Kolega Dawid 7 wynik na 24 kandydatów, czyli jednak w czołówce.

 31. Info, 19 cze 2012 o 21:25
 32. gazeta.pl, 20 cze 2012 o 20:35

  Polityka poznajemy po jego wrogach. Im bardziej plują na niego jadem tym bardziej możemy być pewni że jest coś na rzeczy. Niestety zawiść i głupota są powszechne w polskim społeczeństwie….

 33. gazeta.pl, 20 cze 2012 o 20:35

  Polityka poznajemy po jego wrogach. Im bardziej plują na niego jadem tym bardziej możemy być pewni że jest coś na rzeczy. Niestety zawiść i głupota są powszechne w polskim społeczeństwie….

 34. informator, 25 cze 2012 o 7:38
 35. uradowany, 7 lip 2012 o 13:55

  a ile w końcu Dawid Kmiotek uzyskał głosów?

 36. Max, 9 lip 2012 o 7:55

  Wchodził do RDZ

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie