odpady na działce gminnej i nie tylko

Kategorie: Aktualności   | 3 października, 2023

O braku podstawowej wiedzy Prezydenta Miasta w temacie odpadów „krążących” po naszym mieście rozpisywałem się już na blogu. Zobacz, ewentualnie zobacz. Nie zauważyłem także zainteresowania tym tematem u jakiegoś polityka czy radnego Rady Miejskiej. Tzw. politycy zajmują się wyborami i tym jak kolejny raz chcą kiwnąć i omamić wyborców swoimi planami, dotychczasowymi działaniami (które były?, ale raczej ich nie było, albo jak to w układzie były pozorowane), etc. A osobiście uważam, że układ, który nadrzędnie rozdaje karty w okręgu wyborczym do Sejmu RP nr 32, czyli Zagłębiu Dąbrowskim nic nie zmieni. Jedynki pozostały jedynkami, synekury nie drgną. A trudne i śliskie tematy nie są poruszane. Przykładem może być środowisko naturalne i zanieczyszczanie go przez największe zakłady przemysłowe w Dąbrowie Górniczej. CISZA! Na mój list otwarty w tym temacie do tzw. jedynki PISu w okręgu nr 32, czyli Pani Poseł E. Malik nie otrzymałem w tym temacie odpowiedzi od dwóch lat (zobacz: pismo do Poseł E. Malik). Po dwóch latach zero odpowiedzi! Natomiast bilbordy w Dąbrowie Górniczej Pani Poseł ma wielkich rozmiarów, zresztą jak większość jedynek w Zagłębiu Dąbrowskim. Twierdzi pewnie, że mieszkańcy naszego miasta są dla niej b. ważni i „pracuje” cały czas dla ich dobra? Osobiście muszę stwierdzić, że od 2005 roku, odpuszczeniu Zagłębia Dąbrowskiego postkomunistom na wiecu pod „Dorjanem” w Zagórzu, niestety tego nie zauważyłem.

Ale powyższe uwagi to tylko ze względu na zbliżające się „demokratyczne” wybory. Bo właściwie dzisiaj chciałem przedstawić Państwu odpowiedź Pana Prezydenta M. Bazylaka (sygnowaną przez III Z-cę W. Kędzię) na moją interpelację, pogłębiającą temat tych wspominanych na początku odpadów. Wybory to nie wszystko, bowiem tubylcom ze Strzemieszyc Małych pozostanie żyć i umierać niezależnie od nich!

Dąbrowa Górnicza, dn. 25.08.2023 r.

INTERPELACJA DO PANA PREZYDENTA Marcina Bazylaka

dot. materiałów składowanych na działce gminnej przez Drogopol Sp. z o.o.

Szanowny Panie Prezydencie, na podstawie art. 24 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz odpowiedzi Pana Prezydenta na moją interpelację BRM.0003.1504.2023 z dnia 25.07.2023 r., także w kontekście odpowiedzi Pana Prezydenta na moją interpelację BRM.0003.1487.2023 z dnia 07.07.2023 r.,

proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. jeżeli umowa na dzierżawę działki w Tucznawie (działka 1121, obręb 0016 Tucznawa, o pow. 19.420 m2) zawarta z firmą Drogopol Sp. z o.o. w dniu 14.06.2023 r. obowiązuje od dnia 01.06.2023 r., to co z okresem wcześniejszym składowania tam materiałów? Czy użytkowano tę działkę w sposób bezumowny (nota bene, tak jak kiedyś po moich interpelacjach wyszło na jaw z działkami użytkowanymi w części w sposób bezumowny przez Hutę Arcelor Mittal na hałdzie w Strzemieszycach Małych, co uszczuplało wpływy do budżetu Naszego Miasta – zajęte były/są działki, co warto podkreślić, będące drogami ogólnodostępnymi)?

2. Jeżeli na ww. działce gminnej w Tucznawie, zgodnie z Pana odpowiedzią na moją interpelację, jest składowany materiał do budowy nasypów i wałów ziemnych przez firmę Drogopol Sp. z o.o. na czas budowy drogi gminnej, to proszę o dostarczenie kser atestów/aprobaty technicznej tych materiałów składowanych na tej działce.

Grzegorz Jaszczura

Odpowiedź jest prawie że jednozdaniowa. Takie mam wrażenie, że jak Pan Prezydent nie chce się wkopać w odpowiedzi, to odpisuje jednym zdaniem, że nic nie wie lub już wszystko odpowiedział, co jest nieprawdą w tym wypadku.

„Informuję, że Drogopol Sp. z o.o. wystąpiła w wnioskiem o najem z końcem marca bieżącego roku i w czerwcu została zawarta umowa najmu. W toku procedowania umowy, tj. od kwietnia 2023 r., firma była obciążana za bezumowne korzystanie z gruntu. W pozostałej części odpowiedź została Panu już udzielona.”. Dobrze, że doszło do podpisania umowy, tylko co z okresem sprzed kwietnia 2023 r.? Tego w odpowiedzi pana Prezydenta nie ma.

Ale gdzie jest odpowiedź na drugą część interpelacji? Nie było żadnego załącznika do odpowiedzi na moją interpelację. Panie Prezydencie pisząc, że wcześniej była ta odpowiedź Pan jest nieścisły! Albowiem, jak mam interpretować brak tych atestów czy aprobat technicznych? Niestety ich Pan mi nie dostarczył. Panie Prezydencie M. Bazylak (skrajna lewica, ostatnio bezpartyjna), na jakiej podstawie mam przyjąć, że ten materiał do budowy nasypów i wałów ziemnych nie jest odpadem?

Komentarze

2 komentarze do “odpady na działce gminnej i nie tylko”

  1. J23, 3 paź 2023 o 9:26

    utrafił Pan w sedno. Niestety Zagłębie zostało komunistom pozostawione na żer.

  2. info, 3 paź 2023 o 10:27

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie