118. rocznica I LO im. W. Łukasińskiego

Kategorie: Aktualności   | 29 września, 2018

Mamy rok, w którym obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. A Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, które ukończyłem, obchodzi właśnie 118. rocznicę istnienia, czyli jest o 18 lat starsze. Właśnie dzisiaj odbyła się uroczysta akademia z powyższej okazji, połączona ze złożeniem przysięgi przez klasy pierwsze.

W imieniu zarządu Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego, tj. m.in. kol. Przewodniczącej E. Boruszewskiej, Przewodniczącego Honorowego kol. J. Skibińskiego, mogłem powiedzieć kilka słów:

[…] pragniemy podzielić się z Wami uczuciem dumy i radości, że Nasza Szkoła (bo wciąż ją tak nazywamy) ma się dobrze osiągając wysoki poziom nauczania, krzewiąc miłość do wiedzy i ludzi.

Gratulujemy Dyrekcji i Szanownemu Gronu Pedagogicznemu dotychczasowych osiągnięć na tym polu i życzymy, by zawsze właśnie ta Szkoła cieszyła się szacunkiem i uznaniem środowiska.

Drogie Koleżanki i Koledzy

Pamiętajcie! Że tylko ludzie wykształceni są wolni!!!

Na uroczystości reprezentowałem także Posła na Sejm RP Pana Roberta Warwasa, który w specjalnym liście skierowanym do społeczności szkolnej naszego liceum z Panią Dyrektor Beatą Bończak na czele napisał m.in.:

„[…] Uroczystość jubileuszowa to nie tylko czas świętowania, ale również czas na powroty do przeszłości, do wspomnień o uczniach i nauczycielach, a tych w długiej historii I Licem Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego nie brakuje. Na tym fundamencie można, w duchu tradycji, budować kolejne pokolenia absolwentów dumnych z tego, gdzie zdobyli szereg niezbędnych wskazówek na przyszłe, dorosłe życie.

Dziękuję za Państwa poświęcony czas, empatię a czasem i potrzebną wyrozumiałość, bo to właśnie Wy kształcicie i wychowujecie tych, którzy po ukończeniu szkoły średniej stają się pełnoprawnymi obywatelami naszego kraju. Podziękowania i gratulacje należą się również rodzicom, którzy aktywnie uczestniczą w życiu szkoły i wspierają na każdym kroku zarówno swoje dzieci jak i grono pedagogiczne. […]”

z poważaniem Robert Warwas

Komentarze

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie