Rolowana Polska

Kategorie: Aktualności   | 1 maja, 2018

Po rolowanej Dąbrowie (w domyśle Górniczej) pora rozszerzyć to pojęcie na rolowaną Polskę. Wydaje się, że święto komunistyczne 1 maja to dobra okazja. W końcu 1 maja to nie tylko rocznica święta komunistycznego (święto wprowadziła ich II Międzynarodówka w 1889 roku i było obchodzone od 1890., w Polsce jako święto państwowe od 1950.), ale także rocznica wprowadzenia w 2004 roku 10. państw europejskich do UE, w tym niestety także Polski. I tu odbywa się to większe, bo obejmujące cały nasz kraj, rolowanie.

Żeby zrozumieć, jak głęboko już dotarło to rolowanie, trzeba sobie uświadomić kilka faktów, jakie zaszły po paraupadku w Europie Środkowej komunizmu sowieckiego w 1989 r. Nieudolność w realizowaniu celów (w tym marksizmu-leninizmu) zbrodniczego komunizmu sowieckiego została zauważona przez lewaków na zachodzie Europy, czyli patrzących na ten zbrodniczy system totalitarny z zewnątrz już dawno. Dlatego zakiełkował u nich pomysł nowego projektu budującego lewacką komunistyczną utopię. Miało temu służyć powstanie jednego państwa europejskiego. Pomijając historyczne projekty typu Imperium Rzymskiego, Cesarstwa Karola Wielkiego czy I Rzeszy docieramy do XX. wieku i tzw. Unii Europejskiej, na dzień dzisiejszy obejmującej 28 państw (a może już parapaństw) europejskich. Wg propagandy szkolno-medialnej jej protoplastą był niejaki francuski minister R. Schuman i koncepcja Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali (rok 1951). Ale to nie tak.

Wydaje się, że ojcem i mentorem UE był komunista włoski A. Spinelli. A odpowiednikiem „Mein Kampfu” socjalisty A. Hitlera był dla komunistów tzw. Manifest z Ventotene, napisany przez A. Spinellego w 1941 r.

Najlepiej widać to po jego fragmentach:

Pierwszym zadaniem, bez rozwiązania którego wszelki postęp będzie tylko złudzeniem, jest ostateczne zlikwidowanie granic dzielących Europę na suwerenne państwa. […] Chodzi o stworzenie państwa federalnego, które stoi na własnych nogach i dysponuje europejską armią zamiast armiami narodowymi.

[…] Europejska rewolucja musi być socjalistyczna, żeby mogła sprostać naszym potrzebom […].

Własność prywatna musi być – w zależności od sytuacji – zniesiona, ograniczona, skorygowana albo rozszerzona i to nie według jakichś dogmatycznych zasad. […]

Nieprzydatni starzy zostaną wyeliminowani, a wśród młodych trzeba obudzić nową energię.”

No i co pasuje? W całej rozciągłości. Komuniści A. Spinelli czy A. Gramsci, postanowili zmienić fizyczne unicestwianie swoich przeciwników, stosowane przez komunistów sowieckich, jako nie przynoszące pozytywnych „sukcesów”, na działanie na polu kultury i opanowanie rządów europejskich oraz instytucji ponadnarodowych przez tzw. długi marsz przez instytucje, czyli ich stopniowe opanowywanie przez lewaków. Przy czym za neomarksistami kulturowymi stanęły ruchy tzw. gejowskie, okultystyczne, zielone (ekologiczne) czy nawet pacyfistyczne (zobacz)! I na tej bazie, po stworzeniu neomarksizmu można było stworzyć jedno państwo unioeuropejskie, rolujące co mniejsze, kiedyś niezależne (niepodległe) i suwerenne kraje. Przykładem niech będzie portugalski maoista J. M. Barroso, który doszedł do stanowiska przewodniczącego Komisji Europejskiej, J. Fischer, A. Merkel (komsomołka z NRD, kanclerz Niemiec), F. Hollande (komunista, prezydent Francji), M. Schultz , D. Cohn-Bendit, G. Verhofstadt czy mnóstwo innych.

Manifest z Ventotene to dowód, że UE jest ewidentnie przedsięwzięciem stricte komunistycznym. Główny budynek tzw. Parlamentu Unioeuropejskiego nazwano nazwiskiem jego autora. UE niszczy wiarę, szczególnie katolicką, rodzinę i własność obywateli. Szkoda, że nawet księża katoliccy często tego nie widzą. Jeżeli unioeuropejczycy głoszą demokrację, to dlaczego Komisja Europejska jest obierana metodą kooptacji?

Ostatnim dobrym przykładem na utratę suwerenności Polski w wyniku przystąpienia do Unii Europejskiej jest rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, które stoi ponad ustawami polskiego Parlamentu, a wprowadzi wiele problemów i uzależni polskie firmy od UE. O możliwych karach do 10 mln (a nawet 20 mln) euro (!!!) za jego złamanie czy tylko nieprawidłowe stosowanie nie będę wspominał. Ma wejść w życie w Polsce od 25 maja 2018 r. O „krzywych” bananach, marchewkach, rybach-ślimakach czy innych jajach już na blogu kiedyś pisałem. Zobacz i zobacz.

Ps Polecam przy okazji książkę Radosława Patlewicza „Historia polityczna Polski nowe spojrzenie” tom I i II.

Komentarze

8 komentarzy do “Rolowana Polska”

 1. Janusz, 1 maj 2018 o 21:43

  Przed wejściem do Unii karmiono nas opowieścią o chrześcijańskich ojcach założycielach Wspólnot Europejskich, wśród których wybija się postać Roberta Schumanna jako głównego ideologa zjednoczonej Europy.Przywódcy UE Matteo Renzi, Francois Holland i Angela Merkel czczą najwyżej komunistę Altero Spinelliego spotykajac się na wyspie Ventotene i składając kwiaty na jego grobie.
  https://www.youtube.com/watch?v=Y5t894zIWbU
  http://nczas.com/2018/04/28/unia-europejska-pokazuje-swaprawdziwa-twarz-juncker-swietuje-200-urodziny-marksa/
  Jeden z głównych budynków Parlamentu Europejskiego w Brukseli wraz z wejściem nazwano jego imieniem.W 2010 r. przy Parlamencie Europejskim powstała działająca pod kierownictwem lewicowych aktywistów Daniela Cohn-Bendita i Joschki Fischera przy udziale m.in. polskich posłanek Róży Thun i Danuty Hubner tzw. Grupa Spinelli. Jest to najaktywniejsza z organizacji prowadzących lobbing i propagandę na rzecz całkowitej politycznej integracji Unii.Potomkowie trockistów, komunistów jak córka Altiera Spinelliego i niemieckiej działaczki antyfaszystowskiej Ursuli Hirschmann Barbara oraz Pierre Moskovici syn Serge Moskocici zasiadają w parlamencie, a przewodniczącym był maoista Barroso.Dla nich wzorcami są twórcy zarządzania spoleczeństwem przy pomocy psychoanalizy, rewolucji seksualnej jak Wilhelm Reich (Seksualność w walce kultur – o socjalistyczne przekształcenie człowieka), Zygmunt Freud , Erich Fromm, teorii krytycznej- światopoglądu człowieka krytycznego uzasadniającej konieczności likwidacji kultury jako przyczyny społecznego zła, Horkheimer z krytyką instrumentalnego rozumu, Adorno, Marcuse- apologeta człowieka jednowymiarowego i tolerancji represywnej dla większości w obronie mniejszości z nowym pokoleniem aktywistów tzw. Czerwonej Dany (Daniel Cohn-Bendit), demokracja zarządzania wiekszością przez mniejszość-Serge Moscovici, Rudi Dutschke-marsz przez instytucje dla zburzenia struktur społecznych.
  Głosujemy dopoki nie przegłosujemy nowej eurokomuny i wymieszania ras z doktryną Coudenhowe-Kalergii praktycznego idealizmu. Zasadę Pacta sunt servanda (umów należy dotrzymywać) zastąpiono klauzulą rebus sic stanctibus ponieważ traktaty tak przewidują. Pokolenie 68r, pod przykrywka demokracji i tzw. wartości wybrało drogę politycznej integracji na skróty , a nie ewolucyjnej.
  Musimy sprawdzić kolejna utopię to sprawdzimy powiedział jeden z niemieckich filozofów. Anglicy, USA i niektórzy w Watykanie zrozumieli dokąd zmierza ta organizacja.
  Wystąpienie posła Blooma z UK w parlamencie UE
  https://www.youtube.com/watch?v=42RJjmYijdA
  Demografia muzułmanów autorstwa Kardynała Petera Turksona
  https://www.youtube.com/watch?v=KjlS-MeQ6jU
  Grafiki z kampanii Trumpa o Europie i socjalistach z portalu Breitbart.com Steve Bannona mózgu internetowego kampanii prezydenckiej autorstwa Bena Garrisona
  https://grrrgraphics.com/wpcontent/uploads/2017/05/4299071_orig.jpg
  https://grrrgraphics.com/wp-content/uploads/2017/06/wolf-of-islam-ben-garrison_orig-1024×736.jpg
  https://grrrgraphics.com/wp-content/uploads/2017/05/europe-map-ben-garrison_1_orig.jpg
  https://grrrgraphics.com/wp-content/uploads/2017/05/macron-cartoon-ben-garrison_1_orig.jpg
  https://grrrgraphics.com/wp-content/uploads/2017/05/geert-wilders-cartoon-ben-garrison_1_orig.jpg
  https://grrrgraphics.com/wp-content/uploads/2018/01/hebdo_parody-240×300.jpg
  https://grrrgraphics.com/wp-content/uploads/2017/07/g20-handshake-putin-trump_2_orig-1024×644.jpg
  https://grrrgraphics.com/wp-content/uploads/2017/05/castro-dies-ben-garrison_1.jpg
  https://grrrgraphics.com/wpcontent/uploads/2017/05/1160308_orig.jpg
  Grafika bez politycznej poprawności i zidiocenia UE z niezwykle ostrej kampani prezydenckiej Trumpa i nie tylko
  https://grrrgraphics.com/cartoons/

 2. Janusz, 1 maj 2018 o 22:11
 3. Janusz, 2 maj 2018 o 13:19

  Poprawiony link
  https://grrrgraphics.com/wp-content/uploads/2017/05/1160308_orig.jpg
  https://grrrgraphics.com/wp-content/uploads/2017/05/1123951_orig.jpg
  Kilka unijnych kwiatków.
  Jean-Claude Juncker „Przywódcy z innych planet martwią się o los UE”. Podczas swojego wystąpienia 28.06.2016r.w Parlamencie Europejskim Jean-Claude Juncker powiedział -„Powinniście wiedzieć, że Ci, którzy obserwują nas z daleka, są zaniepokojeni. Spotkałem się z kilkoma przywódcami z innych planet. Martwią się o to, jaką drogą pójdzie teraz Unia Europejska. Powinniśmy uspokoić Europejczyków oraz tych, którzy obserwują nas z dalszych miejsc”.
  Rytuały odprawiane przy udziale najwyższych przywódców UE przy otwarciu najdłuższego tunelu pod przełęczą Gotharda. Oficjalnie udzielono odpowiedzi , że jest to widowisko oparte na motywach ludowych. Przypomina to jednak satanistyczne rytuały z serialu „Czysta Krew”. Większość kont z filmem na youtube została usunięta.
  http://zbigniewjacniacki.salon24.pl/715954,rytual-w-tunelu-sw-Gotharda
  https://www.youtube.com/watch?v=B-vyk9dRRao

 4. Janusz, 2 maj 2018 o 15:13

  Ludzkość przerabia wprowadzanie kolejnej utopii łączenia struktur państwowych w większe na drodze politycznych decyzji, a nie rozwoju ewolucyjnego. Wizja Orwella utrzymania porządku społecznego przez rewolucyjną zmianę otoczenia nie powiodła się. Neomarksiści z zapleczem filozoficznym wyciągnęli wnioski z niepowodzeń realizacji komuny w wersji hard. Historiozofia znała już pojęcie rewolucji politycznej (Robespierre), ekonomicznej (Babeuf) i religijnej (De Sade) przez manipulowanie otoczeniem człowieka. Systemy represywne oparte na terrorze jednak nie mogły trwać wiecznie. Nowi trockiści i sytuacjoniści doszli do wniosku, że człowieka dla jego dobra należy zmienić od wewnątrz oddziaływując na jego ciało i umysł, by ujednolicić populację i zniwelować niewygodne dla oligarchii cechy ludzkie. Wprowadzić system zarządzania masami podporządkowany naukowemu systemowi do czego podwaliny stworzyła psychanaliza i teoria krytyczna nowych filozofii.Nie było to trudne, gdyż człowiek zawsze kochał swą służebną niewolniczą rolę.Wytworzona przez polaryzację ekonomiczną na drodze politycznych przekupstw, spekulacji oligarchia przy pomocy szeregu technik manipulacji, podrzucania potrzeb i konstrukcji prawnej nadbudowy wytworzyła system kontroli społecznej, nie mający wiele wspólnego z demokracją.
  W normalnych standardach zarządzania i informacji człowiek nigdy nie zaakceptowałby takiej roli. Dziś nie zdaje sobie sprawy, że nie jest kreatorem, ciesząc się z 1% budżetu repartycypacyjnego, traktując go jako emanację demokracji, a nie jej parawan. System socjalistyczny stworzył z nas rabów. Oddychamy tą doktryną od kilkudziesięciu lat w różnych formach, a obecna nowocześniejsza pluralistyczna atrapa sprawia, że przyjmujemy to jako rzecz oczywistą, nie wiedząc, że oddychamy i nie zastanawiając się czym oddychamy. To się nazywa kontrolowane życie publiczne. W przekaz,że Komunizm skończył się w 1989 r, wielu uwierzyło, nie widząc tego co skrzętnie ukrywano i nie dociekając istoty otaczającej nas rzeczywistości. A to tylko ten sam system tylko w innym opakowaniu, w którym odgrywamy te same role jak w teatrze platońskim. Co inteligentniejsi, a zwłaszcza starsi jednak widzą komu służy bezideowa lewica i kto jest prawdziwym sprawcą pauperyzacji społeczeństwa. Kontrola behawioralna (zachowań) na płaszczyźnie psycho-fizjologicznej ćwiczona wcześniej na zwierzętach dała względny dobrobyt klasie poganiaczy, zadaniowej inteligencji podrzucającej mity , białym kołnierzykom, nowej klasie japiszonów i korposzczurów na usługach oligarchii. Zaślepieni w swej Heglowskiej wizji nieuchronnego postępu, walki o lepszy kawałek przyziemnej rzeczywistości nie zdają sobie sprawy, że jak u Szekspira są nędznymi aktorami, którzy odgrywają swoją rolę kreśląc historię wykorzystywanych idiotów głośną, wrzaskliwą i nic nie znaczącą. Fruwać to więcej niż machać skrzydłami w takt korporacyjnych wytycznych.Zbudowano dla nas nie folwark, a zoo z niewidzialnymi przez nas kratami, gdzie karmieni jesteśmy iluzjami i spreparowaną papką propagandową. Przeciętny człowiek nie dostrzega 2000 lobbystów w Brukseli, opłacania-przekupstwa większości parlamentarzystów przez nich, że ani jedna uchwała parlamentu UE nie była kreowana oddolnie. Komisja Europejska dostaje gotowe korporacyjne projekty dyrektyw, a parlament wstawia kropki i przecinki, bo do tego sprowadza się jego rola.
  Machina propagandy tak jak dzisiaj dezauwuowała przestrogi Huxleya nazywając go objawem upadku intelektualnego. Ci wychowawcy świata uważają, że budują nowy pokojowy system bez wojen. Nie pamiętają, że systemu nie buduje się na skróty,a człowiek nigdy zbudował w ten sposób trwałej cywilizacji.
  Egzekutywa politycznych przywódców nie z wyboru jak KE chce kontrolować w imię interesów korporacji populację niewolników przy pomocy szczytnych haseł, by pokochali swoją niewolę, traktując ją jako wolność. Propaganda zatryumfowała nie przez dokonania, a przez przemilczanie i topienie prawdy w szumie informacyjnym. Ulepszonym odpowiednikiem somy są dziś leki psychotropowe i wpływanie przy pomocy technik sugestii przez hipnopedie na postrzeganie rzeczywistości zgodnie odgórnymi wytycznymi. To długoterminowy projekt służący do zestandaryzowania człowieka, pozbawienia go własnego systemu wartości by stał się produktem, odtwórcą przydzielonym na właściwe miejsce. Kontrola umysłów bez pałki przy pomocy kilkunastu tysięcy programów serwujących pozornie różniące sie treści. Uszczęśliwianie i zagospodarowanie czasu przez bezwartościowe produkcje typu Chłopaki do wzięcia, Pierwsza randka, Rolnik szuka żony, Projekt Lady, Małolaty, Słoiki, Gwiazdy lombardu, Hardcorowy lombard, Idol, , Mango, Telezakupy, To się opłaca, Postaw na milion, Pytanie na śniadanie, itd. Są adekwatne dla takiego „społeczeństwa” zakredytowanych w większości niewolników dla których igrzyska dla mas są ich podstawową wolnością. Hegemonia kulturowa powstała przez przez przekształcenie przez długi marsz szkół, uczeni, teatrów, kin, sztuki w ośrodki opiniotwórcze, by wyrugować dotychczasowe systemy wartości, zmienić struktury społeczne i ograniczyć rolę chrześcijaństwa. Zainfekowano Kościół od środka, by sam przyjął jako swoje idee, które w rzeczywistości są przeciwne jego istocie przekształcając doktrynę w new age. Uformowany w ten sposób nowy człowiek przyszłości sam, bez przymusu państwa, przyjmie neokomunistyczne postulaty za własne. Ostateczna rewolucja przy pomocy eugeniki i kontroli umysłów nie jest tak odległa. Wykorzystanie metod Pawłowa przez akceptację stanów psychicznych widzimy w marketingu ekonomicznym i politycznym. Ten świat który budujemy wg nierównoważnych korzyści, gdzie technologie w większym stopniu wykorzystuje się przeciwko człowiekowi nie jest dla nas, i nie jest naszym światem tylko wizją kilkudziesięciu-kilkuset kierowników. To rodzaj tresury i cała nadzieja, że góra nadbudowy pozostaje dzika, bo jak twierdził Darwin ludzie nie mogą być oswojeni przez samych siebie, ponieważ ludzie ze szczytów prędzej czy poźniej okażą swoją dzikość. Forma tej ukrytej parademokratycznej dyktatury w swej istocie nie może być trwała. Technologia i automatyzacja doprowadziła, że koszty obsługi ujarzmienia systemu są tańsze od klasycznej dyktatury.Konformizm zachodnich społeczeństw umożliwił w dużym stopniu zniewolenie umysłów, ale zróżnicowanie etniczne, ekonomiczne ciąży w kierunku braku zgodności, nieograniczone przyjmowanie emigrantów stworzy hamulec i mieszankę wybuchową dla utrzymania trwałości kolejnej socjalistycznej utopii.
  Technologia w służbie tyranii wykorzystującej psychotronikę, kontrolę urodzeń, eugenikę, transhumanizm i panseksualizm to za mało przy postępującej polaryzacji społecznej i świadomości części społeczeństwa dla wdrożenia technokratycznej dyktatury. Zakładanie idealizmu jak w komunizmie to kolejny nieudany eksperyment multi kulti, który objawia się już w konfliktach braku asymilacji i zaowocuje w ciągu 2-4 dekad collapsem. Każda duża struktura, zwłaszcza centralistyczna powoduje większe napięcia, konflikty dochodzi do jakiegoś punktu rozwoju i upada, czego nie rozumieją korporacyjni słudzy udający demokratów. Stabilności nie można osiągnąć przez sztuczne narzucenie tzw. wspólnych wartości, nie wynikających z rozwoju ewolucyjnego. Symbole bez etyki nie wiele znaczą. Wizja Huxleya zwyciężyła Orwellowską-porównanie:
  http://i.imgur.com/E1yXAZJ.jpg

 5. Janusz, 3 maj 2018 o 20:40

  Pierwszomajowe rozliczenia
  Pierwszy raz w tym roku w D.G. nie było oficjalnych uroczystości pod sztandarem SLD. Oni ciągle są, „a jakby ich nie było….” Niech nas to nie dziwi. Oni ciągle żyją i nie jest to żadne sci-fi, tylko nowe formy przetrwalnika. KPP zeszło do podziemia, a SLD pozbyło się instytucjonalnego balastu, który pod starą nazwą wywołuje niepochlebne skojarzenia. Blisko 70 lat doświadczenia niejawnego werbowania przez komunę by spadła na cztery łapy nie poszło na marne. Przez tyle lat doświadczeń komuny dla uważnych obserwatorów życia politycznego nie są to szczególnie wysublimowane formy kamuflażu. Niektóre autorytety propagandy jak Pan Piotr Tymochowicz upadły, a „Jak to się robi” nie wystarcza do ogłupiania większości. Propaganda dobroczyńców ludu kładzie nacisk na image, zapewnianie szczęśliwości przez igrzyska, 1% demokrację a nie reformę samorządności i ustroju państwa, aby pozostało tak jak było. My jesteśmy od uszczęśliwiania i wiemy co lud potrzebuje, jako jego właściciele.
  Uderzanie w tony wspólnotowe, więzi wytworzenia wspólnej tożsamości ponad podziałami , historyczne reminiscenceje o przodkach patriotach z facebooka 3 pokolenia dąbrowskich neosocjalistów, felietony akolitów z „Przeglądu Dąbrowskiego” maskują i spłycają problemy i usiłują je odwrócić od meritum – podziału ideowego. Ich wewnętrzną sprzecznością jest brak jakiejkolwiek paraleli z dokonaniami lewicy po 1989r.
  Należałoby odpowiedzieć na pytanie czym dla władz w D.G. jest lewica? Czy lewica traktuje warstwy społeczne zgodnie z zasadami, wg wkładu pracy? Czy różni się w swych antyspołecznych działaniach od PO i Nowoczesnej? Ostatni pierwszy sekretarz w mieście później 20 lat w samorządzie, a syn już w Nowoczesnej. W polityce idee zastąpił interes. Nowy wyraz kampanii wyborczej SLD – Prawdziwi demokraci podtrzymujący postulaty socjalne PiS , którzy będą zabiegać o elektorat PiS, odróżniając go od antydemokratycznego aparatu. W mediach widzimy „pompowanie” SLD, Millera jako autorytet, „nawróconą” Ogórek, niewiniątko resortowe dziecko Czarzastego – w przeszłosci bojówkarza ZSMP, macho Biedronia.
  Chora kalkulacja schlebiania PiS, może jeszcze wielu się nabierze na nowe sympatie i ocieplanie wizerunku.
  Mędrzec Miller – Są takie sytuacje w państwie, gdy lewica spotyka się z prawicą w dziele kooperacji. Nawet kosztem szyldu nie damy zginąć swoim. Czy chcemy pojmować politykę w Polsce jako teatr kukiełkowy „bandy czworga”?

 6. Janusz, 3 maj 2018 o 20:46

  C.d.
  Komuną przesiąknięte są wszystkie partie. Pisanie prawdy o przeszłości to dla niektórych nękanie i pretekst do zawieszania dziennikarzy. Czy celem tego jest by czerwonej hydrze odrósł łeb i mogła wprowadzać lewackie wynalazki? Kto wam komuchy jeszcze zaufa? – chyba tylko „głupie dzieciaki” z piosenki. Champagne socialist nie jest dla nas przykładem deklaratywnej obłudy, a postępki zaprzeczeniem głoszonych ideałów. Współczesna lewica nie tylko oderwała się od bazy spolecznej, ale zerwała z teoretycznymi podstawami swoich idei. Stała się permisywną odmianą liberalizmu. Pochodzący z dobrych domów lewicowcy nie wiedzą, jak żyją wykluczeni Polacy i jakie mają potrzeby.
  Prezydent miasta stosujący maksymalną opłatę adiacencką, posłanka która nie zna wysokości kwoty wolnej od podatku to wyraz alienacji społecznej. Kawiorowa lewica z Kaliszem podjeżdżającym Jaguarem, Seneszyn z 4 mln oszczędności , nowobogackim stylem życia Kwaśniewskich, dworkiem Sierakowskiej, wyliczać można bez końca te autorytety. Oni śmią sie nazywać lewicą tożsamościową będąc podnóżkiem neoliberałów, ich chłopcem na posyłki. Lewica tylko dla kogo? – prawników, lekarzy, nowych politruków i popleczników – propagandystów, filozofów i rozrosniętych kadr redystrybutorów oraz biurokracji. Korzenie tkwią w starym marksiźmie i psychice ludzkiej. Dziedzice komuchów, którzy głosząc dyktaturę proletariatu – jak tylko dostali się na stołek gardzili „motłochem” sami nim będąc, a szczególnie gdy stali się inteligencją w pierwszym pokoleniu. Tacy intelektualiści przejęli w dużej części władzę w pierwszej Solidarność, którzy jak Geremek sami wzywali w szyfrogramie STASI do wprowadzenia stanu wojennego. Prawie wszyscy byli w PZPR i dzięki partii zrobili kariery. Prześladowany, chodził we flanelowej koszuli, później plebs dla niego niewiele znaczył.

 7. Janusz, 3 maj 2018 o 20:56

  C.d.2
  Wykształcenie dla nich to parawan do nieomylności, budowania ustroju i systemu kastowego pod siebie, dla swojej warstwy jako jedynej uprawnionej do rządów. Oni zawsze robili dobrze, a naród, spoleczeństwo ma przepraszać za ich niegodne czyny. Zawsze na wierzchu, przed wojną w Bundzie, po wojnie w NKWD, UB, a póżniej niektorzy w Solidarności, oprawca Chrzanowskiego jako ekspert. I nie są to incydentalne przypadki. Kaczmarski kiedyś ujął to dobrze w „Opowieści pewnego emigranta”.
  https://www.youtube.com/watch?v=KV4Rg2UFN0o
  Niech przepraszają marksiści, że wypędzili marksistów, którzy brali udział w mordowaniu polskich patriotów w oparciu o etykę marksistowską. Świecka symonia żydokomuny trwa , której 700 potomków, w tym bierutowcy piastuje nadal funkcje w MSZ. Wystarczy zobaczyć listę reprywatyzacji w Warszawie , aby uzmysłowić sobie ilu z nich pełniło i piastuje wysokie stanowiska, a ich potomkowie uzyskali automatyczny awans. Etatystyczni wychowawcy, wywodzący się z nowego pokolenia pomarksistowskiej inteligencji pouczający i obrażający inaczej pojmujących istotę ustrojowej równości. Dla prof. Sadurskiego syna czerwonego prominenta PRL-u państwo nie musi wyrażać wartości istotnych dla większości, a nieoświecony plebs nie powinien mieć poczucia dostępu do władzy.
  Potomkowie komunistów zasilili postsolidarnościowe ugrupowania polityczne, a przede wszystkim Unię Wolności i Platformę Obywatelską. Transformację gospodarki przeprowadzili pod siebie chroniąc i rozbudowując własną biurokrację, bez reformy i kontroli aparatu sprawiedliwości i sądów. Paradoksem dla niektorych jest, że to marksistowska inteligencja stanowiła elitę okresu transformacji i zlikwidowała robotnikom miejsca pracy, nie umiejąc zorganizować państwa i bezkrytycznie realizując narzucone obce wzorce.
  Klasowość marksizmu zamienili w kastowość i skostnienie neoliberalizmu. Dziś naleciałości autorytaryzmu i przedmiotowego traktowania spoleczeństwa widzimy w niektórych projektach ustaw. Państwo próbuje przejąć decydowanie o miejscu i znaczeniu jednostki w społeczeństwie. Poprzez pryzmat pieniądza chce decydować o dostępie do wyższego nauczania, kto ma być klasą robotniczą jak niegdyś marksiści, którzy za pochodzenie i postawę ideologiczną przyznawali punkty.

 8. Janusz, 3 maj 2018 o 21:03

  C.d.3.
  Pokoleniowa zmiana w polityce zaciera niektórym historyczne podziały. A spór z PO, partią bogatych, pcha PiS w kierunku SLD. Komuna udomowiona w drugim pokoleniu następców w strukturach i formach o ładnie brzmiących nazwach, mylących dla postronnego obserwatora jest już dla niektórych z młodej generacji na prawicy możliwa do zaakceptowania. Pragmatyzm koalicji zadaniowej oparty na sile, przekupstwie i kłamstwie to makiawelizm i mezalians.
  Odgrywanie roli bezzębnej partii antysystemowej, gdzie program dostosowuje sie do stanu moralnego spoleczeństwa, które chce świętego spokoju nie jest rewolucyjną zmianą. Ideowi wyborcy nie są w stanie zaakceptować takiej koalicji. Oni nie obracają się jak wyhodowani w „czerwonych” inkubatorach następcy i poplecznicy SLD, w imaginarium postaw, opartych na zewnętrznej formie i zbiorze zaszczepionych komuszych poglądów. Dla nich komuna to zło, kolejny miraż i zaprzeczenie istoty etyki, systemu wartości i tradycji.Brak dekomunizacji, likwidacji złogów po PRL i rozliczenia tych którzy przez lata żerowali na naszym kraju to albo przyznanie się do wlasnej niemocy albo ukryty sojusz z nową generacją postkomuny.Nie wiem czy to element taktyczny, czy wyraz georealizmu zewnętrznych nacisków, gdy starzy czekiści pociągnęli za właściwe sznurki.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie