20100220041Naprawdę mało co mnie dziwi, bo przecież mam swój wiek. A dodatkowo znaczną jego część przeżyłem w tzw. socjalizmie realnym, czy jakimś tam (?). A to był niezły kabaret. Oczywiście oprócz zabijania i gnębienia ludzi, czy kapowania i donoszenia na nich do esbeckich służb (ostatni przykład Kapuściński). Ale akcja lewicowych urzędników naszego miasta w Dąbrowie Górniczej zadziwiła mnie skrajnie! Wystąpili oni za pieniądze podatników – mieszkańców naszego miasta ze swego rodzajem protestem przeciwko temu, że jeden z mieszkańców Krzysztof Stachowicz, wzywa na bilbordach do odprowadzenia 1 % podatku (nota bene już zapłaconego!) na organizacje tzw. pożytku publicznego z terenu Dąbrowy Górniczej. Prawdopodobnie chodziło mu o to (K. Stachowiczowi – przypis mój), żeby te zapłacone podatki szybko wprowadzono do pieniędzy krążących na naszym terenie. Niewątpliwie każdy kapitał to kapitał i powoduje powiększenie się bogactwa, czy mniej optymistycznie pisząc: zmniejszenie biedy. Tylko lewica może inaczej rozumować. Akcją kieruje wg portalu zagłębiowskiego sosnowiec.info Pan P. Drygała (SLD). Zobacz: http://www.sosnowiec.info.pl/informacje/dabrowa-gornicza/o-jeden-procent-za-daleko,1,4,16661

Pan P. Drygała (SLD) jest na dodatek dyrektorem Biura Organizacji Pozarządowych w Urzędzie Miasta i otrzymuje pensję z naszych podatków! Miałem możliwość go poznać ostatnio, przy okazji tego konkursu na dofinansowywanie projektów tzw. ekologicznych tychże organizacji (zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1312#more-1312 ). I nie myślałem, że wbije Panu Prezydentowi Zb. Podrazie takiego wielkiego samobója. Właściwie Pan Prezydent powinien, żeby wyjść z twarzą szybko go zdymisjonować, bo taki dyrektor działający w tym wypadku na szkodę tych co reprezentuje to tragedia. Chyba, że to jakaś pomyłka i moje zadziwienie jest niesłuszne.

Zarzutem do Pana K. Stachowicza jest wg lewicowych urzędników z SLD, SDPL, UP i tp., że Pan K. Stachowicz jest kandydatem na Prezydenta naszego Miasta. Dla mnie już zdublował w tym momencie ewentualnego kandydata lewicowego, np. Pana Zb. Podrazę, czy Pana P. Drygałę, czy jeszcze innego Pana (czy prawidłowiej należałoby pisać Towarzysza), bo w przeciwieństwie do nich jego priorytetem są wspomniane pieniądze dla mieszkańców naszego miasta i ich dobro. Tylko tak można rozumieć jego akcję bilbordową. Myślałem, że walka o prezydenturę  w Dąbrowie Górniczej będzie, ale przy takim poziomie lewicowców to raczej już jest po walce. Pozostała formalność – głosowanie.

Dla jasności, osobiście przeznaczyłem 1 % odprowadzonego przeze mnie podatku na konto Fundacji Instytutu Ludwiga von Misesa, nr KRS 0000174572. Dla ciekawych odsyłam do strony fundacji: http://mises.pl/48/48/ . Realizowanie polityki ekonomicznej Pana von Misesa spowoduje, że wszyscy będziemy bogatsi i nasza działalność charytatywna będzie dużo łatwiejsza i większa. Takie było moje rozumowanie. W odwodzie jest też Caritas Polska, któremu także ufam. Podaję link do strony Caritasu naszej diecezji sosnowieckiej (zagłębiowskiej): http://www.sosnowiec.caritas.pl/

Oczywiście wszystkich, którzy zapłacili daninę naszemu zbiurokratyzowanemu Państwu zachęcam do przeznaczenia tego 1 % podatku na organizację pożytku publicznego, bo na 100 % będą to lepiej wydane pieniądze, niż zrobiliby to urzędnicy reprezentujący i roztrwaniający budżet Unii Europejskiej, Polski, województwa, gminy, czy wioski!

Jestem o tym święcie przekonany!

Komentarze

Komentarze (1) do “Samobój Prezydenta – 1 % zapłaconego podatku”

  1. tleni, 20 mar 2010 o 20:54

    Panie radny, Posłuchałam rady Pana radnego.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie