Woda, ścieki – continuum

Kategorie: Aktualności   | 17 lutego, 2011

Staram się nie być monotematyczny w dziedzinie prezentacji podwyżek, które lewicowe władze promują w Dąbrowie Górniczej i tu ewidentnie istnieje między nami „pozytywna” korelacja. Uważam tak, ponieważ są one bardzo elastyczne i wprowadzają je (te podwyżki – przypis mój) we wszystkich dziedzinach możliwych z punktu widzenia samorządności. Zderzenie z rzeczywistością dąbrowską jest w tym względzie bezwzględne! Ostrzegam ewentualnych gości, którzy zamierzaliby zostać u nas na dłużej!

Powieść w odcinkach, którą pisze radny T. Pasek w temacie paradziałania windy dla niepełnosprawnych (pararuchomej) przy brzydkiej, żelaznej kładce nad ul. Sobieskiego jest udostępniona na jego blogu.  Chodzi o taki korytarz pionowy, w którym teoretycznie powinna ona być eksploatowana (że nawiążę do korytarzy pani poseł A. Błochowiak (Lewica SLD)). Ja  pozazdrościłem mu i postanowiłem też tworzyć taką powieść w odcinkach. Nasunął mi się, jako przewodni, motyw przelewania i lania wody w wykonaniu dąbrowskich wodociągów (PWiK sp. z o.o.). Swego czasu (kwiecień 2002 r.) zostały one w tzw. pakiecie prywatyzacyjnym w sporym procencie sprzedane (przez lewicowy zarząd miasta) inwestorowi zagranicznemu wtedy (niemieckiemu) i od razu nieprawdopodobnie ożywiło to potencjalną fabułę powieści! Piszę przelewania, ponieważ woda po nalaniu, przelaniu się i zlaniu do szerszej rury przestaje być wodą i staje się ściekiem. Jest to bardzo istotne! Ściek ma także inną cenę niż woda przed nalaniem się, kapkę wyższą. Dla naszych kieszeni (finansowych) najgorsze jest to, że oddzielnie płacimy za to i za to, a jeszcze całkiem najgorsze, że płacimy dwie stawki za tzw. gotowość do świadczenia, oddzielnie do nalewania wody i oddzielnie za wylewanie tej wody (nota bene po zmianie jej nazwy własnej na ścieki).

Zupełnie niezależnie płacimy za tzw. odczyt wodomierza (jego stanu), konkretnie na 2011 r. 3,80 zł/m-c i za rozliczenie należności (czyli też wystawienie faktury?). To ostatnie to już bezczelność jak dla mnie!, ponieważ niech spróbują tego nie zrobić, to nikt im zapłaci. Na dodatek obowiązuje przecież ustawa o podatku od towarów i usług wraz z rozporządzeniami do niej. Po prostu ewidentnie powinno to być kosztem własnym przedsiębiorstwa. Aczkolwiek spotkałem się już w praktyce z takim z „kopa” traktowaniem Klientów przez monopolistów.

W wyniku powyższych zróżnicowanych źródeł podcen wpływających na końcowy kształt faktury, otrzymałem ostatnio następujące faktury (zamieszczone obok). Pierwsza jest m.in. za listopad – spory szok, a druga za styczeń. Faktura za styczeń uświadomiła mi ile płacę za wymienione wyżej abonamenty nie zużywając nic wody, tzn. nie przekształcając nic wody w ściek!

45,35 zł bzdurnych abonamentów za jeden miesiąc (za gotowość 2 razy)!!!

Jednocześnie PWiK sp. z o.o. informuje mnie, że: „Wysokość taryf wynika ze wzrostu nakładów przeznaczonych na realizację inwestycji służących utrzymaniu infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej. Na ten cel PWiK sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej przeznaczy w roku 2011 dodatkowo 3 mln złotych. Prowadząc modernizację i remonty urządzeń wodociągowych równolegle z pracami D.G. w ramach programu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie D.G. ” PWiK sp. z o.o. nie będzie ponosić dodatkowych kosztów renowacji terenu i odbudowy dróg.”

Cóż za prawdziwa łaskawość PWiK sp. z o.o. My jako mieszkańcy płacimy podwyższone ceny (10%) do PWiK sp.. z o.o., niezależnie podatki z których będzie finansowany olbrzymi projekt na circa 820 milionów zł (w tym dotacja unijna podobno, ale i koszty kredytu na 200 mln zł, plus wkład własny), a oni tacy łaskawi 3 mln w tym roku. Porównaj mój ostatni rozdział na blogu w tym temacie: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=8237#more-8237 i poprzedni http://grzegorzjaszczura.pl/?p=7850#more-7850, wraz z http://grzegorzjaszczura.pl/?p=7693#more-7693. W tekście wodociągów kabaretowo znowu brzmi ostatnie zdanie, o nie ponoszeniu dodatkowych kosztów za renowację terenu i odbudowę dróg! Dobre! A na poważnie to wychodzi tutaj błąd, czyli sprzedanie w 2002 r. pakietu udziałów prywatnej, wtedy niemieckiej firmie, gminnych wodociągów. Tu leży wytłumaczenie oraz w tajnych umowach Porozumienie Wspólników cen jakie płacą i będą płacić mieszkańcy naszego miasta za wodę i odprowadzenie ścieków!

Jeszcze jedno, z fikcyjnych pseudoodczytów mojego licznika wody „przeprowadzanych” przez tych naciągaczy (?) wynika, że stan licznika był następujący:

04.10.2010 r. – 411 m3

02.12.2010 r. – 470 m3

02.02.2011 r. – 470 m3.

Analizując powyższe zestawienie mogę sobie spokojnie napisać, że PWiK sp. z o.o. (w tym m.in. Prezes A. Malinowski, Przew. Rady Nadz. R. Koćma (Pełnomocnik Pana Prezydenta Zb. Podrazy), członek Rady Nadzorczej H. Zaguła (Z-ca Prezydenta Zb. Podrazy) to naciągacze. Wodę zużywałem cały czas (odprowadzając ją także jako ściek!), a sprzeczność odczytów z grudnia i lutego (taki sam odczyt!) świadczy, że przynajmniej raz jest on fikcyjny (w rzeczywistości jest dwa razy fikcyjny!). A z tego wynika, że zostałem przez w.w. panów (reprezentujących ewidentnie władze przedsiębiorstwa PWiK sp. z o.o.) naciągnięty na opłatę za czynności, której oni jako przedsiębiorstwo nie wykonali!!! Dla pewności sprawdziłem stan licznika na 16.02.2011 r. – 468 m3!!!

Ps. Nie chodzi o to, że chcę się bawić w reklamację, jak by nie było fałszywie wystawionych faktur. Usługa nie została wykonana i nie w takiej wysokości. Chodzi o uczulenie wszystkich mieszkańców – odbiorców i także Wyborców na to, co z Wami Drodzy Czytelnicy Mieszkańcy Naszego Miasta, robi PWiK sp. z o.o., nota bene mamy tam, jako Gmina, „licznych” przedstawicieli w Radzie Nadzorczej. Niestety Drodzy Mieszkańcy wybraliście w wyborach do Rady Miasta znowu lewicową większość SLD-SDPL-TPDG, która będzie Wam to nadal zatwierdzać jako władza w naszym mieście!

Ps.Ps. Z w.o. ulotki dowiedziałem się też, że odczyty wodomierza można  zgłaszać drogą elektroniczną poprzez ich stronę internetową www.pwik-dabrowa.pl. do czego zachęcam tych co mają internet.

Komentarze

9 komentarzy do “Woda, ścieki – continuum”

 1. Sprawiedliwy, 17 lut 2011 o 21:29

  Opisana przez Pana grupa ludzi odpowiedzialna za te wszystkie przekręty w temacie wody, to nic innego jak dąbrowska mafia, okradająca nas mieszkańców na każdym kroku. Jeżeli ktokolwiek w DG interesował się, lub nadal się interesuje lokalną polityką jaką uprawiają te pasozyty, musi mi przyznać rację, że większych cwaniaczków i przekrętów trudno byłoby wyszukać w tym skorumpowanym mieście. Żeby była zupełna jasność trwającej dominacji czerwonej pajęczyny (dla mądrych ludzi znienawidzonej) mogę tylko dodać – SAMI JESTEŚCIE SOBIE WINNI WYBIERAJĄC TAKĄ BANDĘ DO RZĄDZENIA MIASTEM I DOBRZE WAM TAK !!!!!

 2. m., 18 lut 2011 o 8:44

  Rzeczywiście ceny wody są olbrzymie.

 3. membrana, 19 lut 2011 o 23:18

  Sytuacja do której doprowadzili zarządzajacy naszym majątkiem w Gminie woła o pomstę do nieba. Grupka ludzi na plusie a całe miasto 130 tysięcy do tyłu.

 4. Dawid Kmiotek, 20 lut 2011 o 13:15

  Największym złem są monopole. Ale jak się oddaje taką spółkę w czyjeś ręce, nie podejmując żadnych działań w celu dywersyfikacji źródła surowca, w tym przypadku wody pitnej to potem nie dziwmy się, że rok rocznie są takie problemy z cenami wody.

 5. sympatia, 20 lut 2011 o 14:16

  Ma pan całkowitą rację przypominając wciąż o tej sprawie! Najgorsze to przejście nad tymi przekręceniami do porządku dziennego.

 6. informator, 22 lut 2011 o 15:32

  Od 17 stycznia 2011 roku do Rady Nadzorczej MPWiK sp. z o.o. powołano pana Marka Lipczyka, czyli współautora sprzedaży pakietu prywatyzacyjnego w 2002 roku, o którym pan pisze!

 7. Sprawiedliwy, 22 lut 2011 o 16:37

  Jeżeli rzeczywiście do rady nadzorczej PWiK został jeszcze powołany Lipczyk to wszystkich przekrętów mamy prawie w komplecie. A co z żółtymi papierami Lipczyka, już się poczuł mocny że do pierdla nie poszedł? Jeszcze raz podkreślam że DG rządzi mafia skorumpowanych cwaniaczków, którzy drwią sobie z prawa i z mieszkańców.

 8. informator, 24 lut 2011 o 13:40

  MPWiK sp. z o.o. jest w Będzinie, w Dąbrowie Górniczej jest PWiK sp. z o.o. To za miedzą.

 9. MP, 30 cze 2011 o 16:02

  Taki rachunek za 1 m3 wody. Normalnie rabunek w biały dzień. http://www.przeklej.pl/plik/lastscan-jpg-002b5sa5801o3sp

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie