Stowarzyszenie Absolwentów I LO

Kategorie: Aktualności   | 2 czerwca, 2013

Korzystając z zaproszenia Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz Społeczności Uczniowskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego, jako członek Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów I LO, wziąłem udział w uroczystości otwarcia nowego kompleksu boisk sportowych w naszym liceum.

Uroczystość miała charakter festynu: „Sportowa Majówka Łukasiaka”. Ponieważ w-f był moim ulubionym przedmiotem, oczywiście poza matematyką, zrobiłem to z dużą przyjemnością.

Jako Wiceprezes Stowarzyszenia, odczytałem życzenia przygotowane przez Prezesa naszego Stowarzyszenia, czyli kol. Elżbietę Boruszewską.

„Szanowne Grono Pedagogiczne

Drodzy Uczniowie

Z okazji tak ważnej uroczystości otwarcia, nowego kompleksu boisk sportowych, my, przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego chcemy wyrazić naszą radość z powodu tak ważnego wydarzenia w życiu szkoły.

Jest nam bardzo miło, że chcecie nas gościć na szkolnym festynie, podkreślając tym samym dbałość o więź międzypokoleniową.

Dla nas szkolne czasy, to żywa wciąż pamięć o młodości, przyjaźni, radości, wiary, że życie jest piękne.

I chociaż metryka jest nieubłagana,  to widok dawnej szkoły, jej otoczenia daje nam iluzję „zatrzymania w kadrze”.

Dziękując za zaproszenie wyrażamy nadzieję, że nowy kompleks boisk sportowych  będzie służył zdrowiu  i coraz  większej sprawności fizycznej tak dzisiaj ważnej, a często zaniedbywanej.”

za Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów

Elżbieta Boruszewska, Grzegorz Jaszczura

Nasze życzenia zostały podpisane także przez uczestniczących licznie w uroczystości przedstawicieli Urzędu Miejskiego i zakopane pod oknami dyrekcji liceum w Kapsule Czasu. Mają być odkopane za 10 lat, czyli 29 maja 2023 roku. Oprócz mojej skromnej osoby i przedstawicielki NSZZ Solidarności Oświaty Dąbrowskiej kol. Moniki Ćwiklińskiej podpisały się tak „ważne osoby”, jak z-ca prezydenta kol. Iwona Krupa i pełnomocnik prezydenta miasta kol. Marcin Bazylak, absolwenci I LO. Czyli reasumując „komuniści” i antykomuniści. Jak to miło!

Ps Przy okazji przesyłam serdeczne, szkolne, ale już przedwakacyjne pozdrowienia wszystkim absolwentom I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, oczywiście w tym całej mojej klasie i obu moim córkom.

Grzegorz

Komentarze

6 komentarzy do “Stowarzyszenie Absolwentów I LO”

 1. JB, 4 cze 2013 o 7:38

  Witam Grzegorz

  Miła uroczystość, bo nareszcie Liceum, którego jesteśmy absolwentami, doczekało się przyzwoitego kompleksu sportowego. Ładne i wzruszające życzenia, świetny pomysł z Kapsułą Czasu i tu powinien być koniec.
  Komuniści i nie komuniści, fe fe Iwona z tego co mi wiadomo nie była w PZPR a Marcin w latach 80-tych był przedszkolakiem. Gdybym był złośliwy to bym stwierdził brak cudzysłowu przy określeniu mojej skromnej osoby. Dużo Twoich uwag i spostrzeżeń jest trafnych i rozsądnych, ale nie uważasz, że niektóre rzeczy są jak odgrzewane kotlety – niesmaczne, trudne do zjedzenia i ogólnie przestają budzić zainteresowanie. A moim zdaniem, żal by było gdybyś przestał budzić sensowne zainteresowanie swoimi komentarzami.
  Miłego dnia
  Jurek

 2. info, 4 cze 2013 o 7:55
 3. Grzegorz Jaszczura, 4 cze 2013 o 8:16

  Jurek. Nie chciałbym akurat z wpisu poświęconego liceum robić wpisu stricte politycznego. Dlatego wytłumaczę i ew. obronię się przy okazji jakiegoś spotkania.
  Dzięki za życzenia i dobre słowo. Z tym, że tylko zaznaczę,że nie uważam, że dania niedokończonego (a takim jest rozliczenie zbrodni komunistycznych) nie należy próbować dokończyć. Cześć.
  Ps Dokładam cudzysłów.

 4. Czytelnik, 5 cze 2013 o 7:44

  JB. Co do końcówki Twojego wpisu. Jest dokładnie odwrotnie. Czytam tego bloga ponieważ pan Grzegorz dokłada zawsze informacje i komentarze, których nie ma w pismach sponsorowanych przez Urząd na przykład.

 5. Zgred, 7 cze 2013 o 9:20

  pisać trzeba neokomuniści.

 6. KNP, 17 cze 2013 o 12:32

  Zgred ma rację, tak samo jak UE to neofaszyzm.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie